ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Комбинация за бързо топене на мазнини по тялото
Освен мозъка билката поддържа и хормоналния баланс
Зачеването на момиче наистина е майсторлък

Продължително главоболие - дайте съвет!

Модератори: админ, консултанти

psiho_91

Мнение от psiho_91 » 20 дек 2011 23:58

Надявам се на професионален отговор.От лятото някъде започна да ме боли главата отзад и отляво отстрани,местеше се.Врата ми се схващаше,болката беше много силна и постоянна.Аз съм студент 2 година,на 20 г. съм и ми казаха че може да е от преумора.Болката ми продължи,ходих при невролог в Токуда 1-2 пъти,правиха ми неврогичните изследвания - клекни,стани и т.н и ми даваха какви ли не лекарства,било на нервна основа,болката си остана..Бях се наплашил доста.Ходих след това във военна болница,правиха ми ЕЕГ и ми казаха че нищо ми няма и няма нужда от ЯМР и т.н Даваха ми пак лекарства до момента в който отидох и ми казаха че няма смисъл от лекарства,всичко ми е ок и да си живея живота.Болката ми утихна значително.От време на време се появява и както и болка във врата отляво също.Общо взето болката е само от ляво..Правих си и ренген на врата,нямам шипове или имам леки изменения като при повечето,не рабрах точно.Но напоследък пак започна да ме боли отзад горе малко вдясно.А има случай и отстрани вляво.И както казаха и тези преди мен,болката ми става по силна при натиск,сякъш е натъртено мястото,и чувстам болка като си дръпна косата.Кажете ми има ли нужда да се притеснявам ,след като на ЕЕГ - то ми показа,че всичко е наред и няма огнища,от което аз си се страхувах,сами се сещате от какво.. Е ,чакам отговор и благодаря!

д-р Цончев

Re: Продължително главоболие - дайте съвет!

Мнение от д-р Цончев » 23 дек 2011 00:00

Така, както го описвате болката прилича на невралгична. Кръвно налягане мерили ли сте?

psiho_91

Мнение от psiho_91 » 29 дек 2011 21:27

Ами да ,и е нормално,малко ниско понякога но нищо сериозно,но от време не време продължава болката горе вляво отзад и това ме притеснява,затова искам мнение тук! :) От това,което съм описал,според вас има ли причина за притеснение?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 02 яну 2012 20:11

Не виждам, според описанието, някаква причина за сериозни притеснения, особено след като и невролозите не откриват нищо.

Venki

Мнение от Venki » 28 фев 2012 17:43

Като цяло съм доста напрегнат,претеснителен и нервен човек.Доста често имам главоболие.Майка ми страда от мигрена и според лекарите съм е наследила.Също така имам ниско кръвно.Нормално ли е да те боли главата трети ден без почивка /при кръвно 121/84/,болката е по цялата глава и си чувствам схванат и врата и тила...Може ли причината да е след притеснения и куп изхабени нерви ...Нервността ,напрежението оказват ли влияние? Другото което искам да попитам дали зеленият чай сваля кръвното ? Благодаря предварително за отговора.

iwa

Мнение от iwa » 28 фев 2012 18:12

Нервността и напрежението не само могат да докарат главоболие, но са основната причина за него.
Това е от сайта-

3. Какви видове главоболие причинява стресът?
психогенно главоболие - почти ежедневно главоболие, обхващащо периоди от месеци и дори години без да има свободни от главоболие периоди. Отслабва при психична отмора (отпуск или ваканция). Провокира се от стрес и психическо напрежение. Профилактика - избягване на стреса. Лечението е посредством психотерапия, релаксиращи техники, по-рядко психоанализа.

В чая има съставка, л-тeанин която действа успокоително се твърди,че нормализира кръвното.

HerbsOnly

Мнение от HerbsOnly » 03 мар 2012 14:50

Venki незнам дали е позволено да го споменавам тук , но канабиса доста помага при главобол, нерви, високо кръвно налягане (индика сортовете свалят , сатива покачват) , а пък за мигрена е перфектното лечение. Жалко , че за медицинска употреба още е забранен у нас и ще трябва да минеш през една купчина лекари и съмнителни хапчета докато откриеш решение на проблема си :|

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 05 мар 2012 00:13

Не мисля, че това е добра идея....

delux123

Мнение от delux123 » 22 ное 2012 18:15

И аз имам сьщия проблем моето главоболие започна от лятото бях на море ходих си по сланцето изпичах се настинах и след 2 дена започнах да чуствам тежест в слепоочието след това болката започна да се мести ходих на УНГ казаха ми синузит правиха ми ренгенова снимка установиха че е синузит изписаха ми антибиотик и физиотерапия направих проседурите но главоболието остана ходих на очен няма проблем отидох на невролог прегледа ме и ми изписа деансит по 1 хапче на ден и симпатил започнах да ги пия главата ми мина спрях ги бях добре месец някяде и след това започна отново да ме боли главата пробвах с маточина и жьлт кантарион бях се пооправил за 4 5 дена и пак започна да ме боли и сега ще ходя отново на доктор незнам какво да правя вече :(

delux123

Мнение от delux123 » 22 ное 2012 18:17

на 21 години сам

valichkata75

Мнение от valichkata75 » 10 апр 2013 22:22

Д-р Цончев,много моля за мнение и съвет относно моят проблем.От години съм с дискова херния от която от време на време имам болки в кръста,таза ставите,но преди няколко дни се събудих с болка в тила и врата.Реших че е нещо нормално и един аналгин ще реши проблема,но болката продължи,пих и други обезболяващи,но болката само намаляваше-не спираше.Знам че имам ошипяване на гръбнака,но до сега не съм имала толкова продължителна болка в главата и врата.Личната лекарка е на мнение,че е от шиповете,но аз се притеснявам да няма някакво образувание на гръбначния стълб и от там да е тази болка.Има ли подобна вероятност.Благодаря предварително.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 11 апр 2013 14:11

Малко вероятно е това. За да стеспокойна направете снимка на шийни прешлени.

Margo_

Мнение от Margo_ » 10 мар 2014 22:20

Здравейте! Тъй като не искам да отварям нова тема, реших да пиша в тази и се надявам, че ще получа отговор.
Преди близо месец започнах да усещам стягане в мускулите на лицето. Започнаха масажи и сякаш се поотпуснаха. След това обаче започна тежкото. Получавам остра болка ту от едната, ту от другата страна на главата. Локализирам я в горната задна част на главата, над ушите, в слепоочията. Болката е пареща, преди се усещаше и като затопляне, но не обхваща цялата глава, а е точкова. През останалото време, когато не ме боли така остро имам стягане на главата и при движение е като че ли след махморлук. Освен това, отзад усещам непрекъснато стягане, като че ли някой ми дърпа косата. Имам дразнение в ушите и при шумове.
При преглед при невролог ( няколко пъти ходих при него) ми назначи очен преглед с периферия- има малко петно, но като цяло каза че всичко е нормално. След това назначи компютърна томография, която показва, че всичко е в норма. Правих кръвни изследвания- в норма. Накрая ми препоръча да посетя психиатър, но все още не смятам, че има нужда. Ходя и на физиотерапия за врата, но снимки там не са ми правени.
Моля ви, дайте ми съвет какво да правя, нужни ли са още някакви изследвания? Скенерът достатъчен ли е за категорично отхвърляне на сериозни диагнози?. Когато ме заболи се стряскам и дори паникьосвам да не е нещо сериозно като кръвоизлив и т.н. Притеснявам се, защото не живя пълнценно. На 18 съм и типърва ми предстоят прекрасни моменти, не искам да ги преживявам в ужасни болки в главата.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 15 мар 2014 20:49

Не е нещо сериозно, вероятно болката е с невралгичен произход и се очаква да се подобри с времето и с приложението на физиотерапия.

Margo_

Мнение от Margo_ » 16 мар 2014 23:38

Благодаря Ви д-р Цончев. Като че ли се успокоих поне малко от Вашия отговор!
Бих искала да попитам компютърната томография до каква степен може да определи диагноза и дали има значение че ми е правена преди месец, когато главоболието ми още беше много слабо и не така постоянно.
И все пак бихте ли ми препоръчали невролог в София за евентуална бъдеща консултация. Благодаря!!!!

Отговори

Върни се в “Главоболие. Мигрена”