Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
В основата е промяна на навиците
Облекчава болката и предпазва от травми
Качество и продължителност са ключовите думи
реклама

Често главоболие и напрежение в областа на очите

Модератори: админ, консултанти

Re: Често главоболие и напрежение в областа на очите

Мнениеот д-р Цончев » 22 Фев 2011 19:34

Само въз основа на тези данни не може да се каже нищо конкретно - трябва да се направи съответния преглед при лекар и евентуални изследвания.
д-р Цончев

Мнениеот Svetlana_Djinsova » 01 Апр 2012 00:11

Здравейте! Аз имам често главоболие и замъглен поглед . Обикновенно е по едно и също време над вечер към 8-9 часа. Понякога погледа ми много се замъглява имам и световъртеж понякога. Когато чета същто ми се размазва погледа и имам чувството че потъвам в буквите . Когато легна без възглавница също ми се завива свят и потъвам . На 24 год. съм , жена.Моля ви , кажете ми трябва ли да търся специалисти или е някакъв вид преумора . Личният ми лекар каза , че се дължи на преумора и недоспиване.
Svetlana_Djinsova

Мнениеот д-р Цончев » 01 Апр 2012 14:31

Очен лекар изследвал ли е зрението?
д-р Цончев

Мнениеот Svetlana_Djinsova » 02 Апр 2012 14:26

Сега не .Преди няколко години ми излизаха на очите подутини с гной. Тогава се преглеждах и лекарката ми каза ,че може да е от преумора на очите . Изписа ми капки и каза , че ако продължават да ми излизат ще ми предпише очила само за телевизия и компютър .Но повече нищо не ми се появи и след това не съм ходила на лекар
Svetlana_Djinsova

Мнениеот д-р Цончев » 02 Апр 2012 14:30

Зобре е да се направи контролен преглед при очен лекар.
д-р Цончев

Мнениеот hrteg » 11 Май 2012 20:31

Здравейте. Моят проблем е сходен, но не съвсем. Изчетох целия интернет и никъде не намерих точно като моите оплаквания. Вече близо година страдам от постоянно челно главоболие. Болката е тъпа, постоянна, от лека до средно силна, точно над очите и в "десетката" и започва от няколко минути, до няколко часа след ставане (през нощта не ме боли, сънят ми е сравнително спокоен). Понякога имам и "светкавички" в тила. Никакви други симптоми нямам. Най-близо съм до тензионен тип главоболие, но болката ми няма стягащ характер и не се засилва при напрежение, а странно, но дори напротив. Наскоро бях подложен на голям стрес и точно тогава не ме болеше. За последната година, съм имал сумарно около 3-4 месеца без да ме боли, а за последните 6 месеца, едва се събира месец. През останалото време е ежедневно. Ужасно е! Пих какви ли не лекарства - никакъв ефект! Аналгетиците също нямат никакъв, или в най-добрия случай съвсем лек ефект. Затова гледам да ги избягвам и пия само в краен случай, когато съм много отчаян. Вече започвам да губя надежда и да ми минават някои мисли през главата... Но не страдам от депресия, или някакво друго психично разстройство! Напротив, смея да кажа, че съм доста щастлив човек. Или поне бях, преди да се появи това ужасно главоболие. Т.е. самото главоболие ме кара да се отчайвам и да падам духом, а не обратното. Досега съм минал на скенер, кръвна картина и очен. Всичко е наред. А да, правих си и ренгенова снимка на врата. Според ренгенолога и още един лекар всичко е ОК, но трети лекар твърди, че имам ранно ошипяване и от там ме боли главата. Настоява да си направя ЯМР, но проблемът е, че съм неосигурен и не мога да си го позволя. Решил съм обаче да тегля заем и да си платя осигуровките. Въпросът ми е следният - в коя клиника в София да отида, за да ми се направят всички необходими изследвания и да изляза най-накрая от този кошмар? Ще се радвам също така да споделите малко опит, някой има ли подобни оплаквания и т.н...
hrteg

Мнениеот hrteg » 11 Май 2012 20:40

P.S.
И още два въпроса:

1. Възможно ли е наистина при ранно ошипяване да ме боли главата и как точно става това - някакъв нерв ли се притиска, кръвоносен съд ли, какво? Само да отбележа, че не усещам никакво напрежение или болки във врата. И на масажи съм ходил - никакъв ефект.

2. Възможно ли е очният да е пропуснал нещо? Защото точно по време на прегледа не ме болеше главата. В смисъл точно тогава да не ми е било повишено вътреочното налягане например и той да го е пропуснал. Но пък от друга страна 1 година с повишено вътреочно налягане... би трябвало да имам вече някакви нарушения в зрението, нали така? И още нещо - при този преглед дето ти слага една лупа, мисля, че е за астигматизъм, не съм сигурен, дето те питат как е по-добре - със или без лупа - казах, че без е по-добре, но не бях съвсем сигурен. С две думи - възможно ли е все пак да имам някакъв очен проблем, който да не усещам и който да е бил подминат при прегледа и от там да ми идват проблемите? Защото чета, че главоболието от очите е такова постоянно и не се влияе от медикаменти. А моето е точно такова...
hrteg

Мнениеот д-р Цончев » 11 Май 2012 21:44

Най-добре е със всичките изследвания да посетите невролог, дори преди да направите скенер. Може да се окаже че не е необходимо. Очният лекар не е пропуснал повишено вътреочно налягане, то не се повишава в моментите на главоболие, а трайно и постепенно, като оставя характерни белези. Ошияванията могат да доведат до главоболие на принципа на притискане на нервни структури или съдове.
д-р Цончев

Мнениеот hrteg » 11 Май 2012 22:31

Благодаря за бързия отговор. Невролог посетих още веднага. Той ме прати на скенер и очен. Колкото до ошипяването - възможно ли е РАННОТО такова, ако въобще го има (както казах, на снимката не се виждат шипове, или пък ренгенолога и още един лекар са ги пропуснали... не ми се вярва; според трети лекар обаче, има "целуване" на прешлени?) да води до притискане на нерви и съдове и не би ли трябвало да изпитвам и някаква болка или поне напрежение във врата? Ако се направи ЯМР на врата ще се види ли ясно дали има нещо такова? И ако има, има ли лечение? Препарати като кавинтон и сибелиум (както и масажите) не би ли трябвало да имат поне минимален ефект, ако се притиска кръвоносен съд например? Пих ги и двата в различни периоди, но нищо. Дори от кавинтона стана по-зле положението. Ако се притиска нерв, не би ли трябвало да ме боли постоянно, т.е. и през нощта?

Оф, не знам. Какво да правя оттук нататък? Според мен най-добре е да си платя осигуровките и да ходя в София (от провинцията съм). Вие какво ще ме посъветвате? Коя болница в София е най-подходяща за моя проблем?
hrteg

Мнениеот д-р Цончев » 12 Май 2012 00:09

Като цяло не виждам нещо чак толкова плашещо, като цяло е възможно дори дискретни промени по прешлените да доведат до подобна симптоматика в зависимост от разположението им. Дали ЯМР ще позитивира нещо няма как да кажа предварително. Невралгичната болка обикновено се чувства на различно място от мястото на проблема, тъй като се разпространява по нервното влакно грубо казано. Невролози в Софи доста... за вашия проблем бих препоръчаб или доц. Цанкова в неврологията на ИСУЛ, или д-р Кметска в неврологията на 4-ти километър.
д-р Цончев

Мнениеот hrteg » 14 Май 2012 01:05

Благодаря. И един последен въпрос - дали има шанс споменатите от вас лекари да ме приемат веднага с платен прием, разбира се, защото последните дни болката е нетърпима и не се влияе от никакви медикаменти? И ако да, може ли някакви контакти?
hrteg

Мнениеот д-р Цончев » 14 Май 2012 17:25

Ако са на работа вероятно ще ви приемат веднага, освен ако някой няма повече записани за деня пациенти. Телефони не мога да ви дам, нямам, но на регистратурата ще ви упътят.
д-р Цончев

Мнениеот Shaider » 16 Окт 2014 14:15

Здравейте. Понеже намерих тема, в която са писали хора със сходни оплаквания, ще пиша и аз тук.
От 10-12 дни ежедневно ме боли главата, като първите 10 дни беше от двете страни на носа и над очите, при което УНГ ме прати на рентген на синусите, където всичко уж е ОК. От 3 дни обаче, болката се измести по цялото чело и в слепоочията, продължава да ме боли над очите както и зад тях. От нурофен не се повлиява,а от ацефеин слабо и за около 2-3 часа. На очен не съм ходил, понеже разбрах, че въпросният лекар (който бил добър) е в чужбина, преди 3 дни, когато почна да ме боли цялото чело, вдигнах над 37 температура (нормалната ми е между 36,3 и 36,6, когато съм здрав), като стана 37,2 я свалих с тайлол-хот. Кръвното ми днес е ниско - 90/60, предните дни беше нормално. Температурата ми също не се е качвала повторно... Някой някаква идея откъде ме цепи по подобен начин главата? :-(
A7804AM - Ex-GVB #349
Shaider

Мнениеот Shaider » 16 Окт 2014 19:32

П.П. Преди броени часове бях при УНГ, който потвърди епикризата от рентгеноложката, че синусите ми са чисти. Обясних му за симптомите поп същия начин, както тук, той каза, че "Е невралгия от стоене на отворен прозорец". Прозорците в стаята ми, обаче са затворени вече, в училище съм далеч от тях, ако изобщо се отварят, а симптомите ми продължават в същия дух. :cry:
A7804AM - Ex-GVB #349
Shaider

Мнениеот д-р Цончев » 18 Окт 2014 20:27

Идете при личния си лекар за да прецени какво да ви предпише докато премине това.
д-р Цончев

Предишна

Назад към Главоболие. Мигрена