Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Инициативата е на Българското дружество по алергология
9 от 10 души с увреждане нямат работа
В основата е промяна на навиците
реклама

Често главоболие и напрежение в областа на очите

Модератори: админ, консултанти

Често главоболие и напрежение в областа на очите

Мнениеот gorki » 09 Фев 2011 17:16

Здравейте проблема ми е следния:Много често имам болка в областа на очите/челото,а и доста често ме боли главата дори в повечето случай след като стана от сън се събуждам с тази болка в челото/очите или в главата.На 21 години съм момче,не пуша,не пия.Прекарвам доста време пред компютъра,но не мисля,че е от това понеже същата болка се появява и след по-дълго шофиране(над 2-3 часа).От какво може да е? :roll:

П.П Да добавя,че не страдам от никакви заболявания.Като малък доста често имах синузит(всяко лято),но от 6-7 години съм нямал и не мися,че е от това.
gorki

Re: Често главоболие и напрежение в областа на очите

Мнениеот Forever » 10 Фев 2011 00:27

носите ли очила? имате ли проблеми със зрението?
Forever

Мнениеот gorki » 10 Фев 2011 02:04

По принцип имам -1 диоптър,но ги нося само като шофирам вечер или извън града.
gorki

Мнениеот gerito88 » 10 Фев 2011 16:58

Здравейте и аз съм с главоболие от доста години, имам мигрена, искам да поитам цял живот ли трябва да пия лекарства и дали някога ще се излекувам, защото мисля да забременея а тогава не трябва да се пият лекарства, но главоболието е ужасно и не се търпи
gerito88

Мнениеот д-р Цончев » 11 Фев 2011 08:39

Няма как да се отговори на такъв въпрос. Има специализирани кабинети за лечение на главоболие и мигрена към неврологичните клиники, там е добре да се изследвате и да получите препоръки за по-нататъшно поведение.
д-р Цончев

Мнениеот gerito88 » 11 Фев 2011 08:46

БЛАГОДАРЯ ВИ ДОКТОР ЦОНЧЕВ, САМО ИСКАМ ДА ВИ ПОПИТАМ КАКВИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ТРЯБВА ДА МИ СЕ НАПРАВЯТ ЗАТОВА ПОСТОЯННО И ВСЕКИДНЕВНО ГЛАВОБОЛИЕ, НА МЕН САМИ ПРАВИЛИ САМО ПЪЛНА КРЪВНА КАРТИНА И НИЩО ДРУГО.ХОДИЛА СЪМ ПРИ МНОГО НЕВРОЛОЗИ НО ВСЕ ЕДНО И СЪЩО, КАЗВАТ ЧЕ Е МИГРЕНА ИЗПИСВАТ МИ ЛЕКАРСТВА, БЕЗ НИКАКВИ ИСЛЕДВАНИЯ, ИМАМ И СВЕТОВЪРТЕЖ ДЕТО НЕЗНАМ НА КАКВО СЕ ДЪЛЖИ, ДАЛИ Е ОТ МИГРЕНАТА? ИЗВИНЯВАЙТЕ ЗА МНОГОТО ВЪПРОСИ НО В МОЯ ГРАД ЯВНО НЯМА КЪМ КОГО ДА СЕ ОБЪРНА.
gerito88

Мнениеот д-р Цончев » 11 Фев 2011 08:47

Добре е да се посети отоневролог, мога да препоръчам в София.
д-р Цончев

Мнениеот gerito88 » 11 Фев 2011 15:58

Само в София ли има такива спициалисти, Варна ми е по близо, аз съм от Шумен, но като трябва и до София ще отида, само и само да се оправя, това е най важното.
gerito88

Мнениеот д-р Цончев » 11 Фев 2011 22:41

Би трябвало и във Варна да има.
д-р Цончев

Мнениеот gerito88 » 12 Фев 2011 08:52

Благодаря ви доктор Цончев ще ви помоля за помощ и за съпругат ми. От около две години има тремор на дясната ръка, която се разпространи и върху кракът. Ходи при един професор в София(Шотиков), която му постави диагноза пркинсон, изписа му и лекарства. Но те не му влияеха добре и той ги спря. Ходи при различни невролози в нашия град( Шумен), и всеки му поставяше различна диагноза,дори и множествена склероза. Скоро му правиха ЕЛЕКТРОМИОГРАФИЯ 1-ДЕСЕН,flehor carpi ulnaris,Ulnaris,c7, c8, t1 2;десен, Extensor capri radialis,Radialis, c5 cb, c7, c8
: В ПОКОЙ ОТ МУСКОЛИТЕ АГНАТОНГИСТИ НА ДЯСНА ПРЕДМИШНИЦА СЕ ОТВЕЖДА ТРЕМОРНА АКТИВНОСТ С ЧЕСТОТА 4-5 HZ И АЛТЕРНИРАЩ ПАТЕРН.ТРЕМОРЪТ СЕ ПОДТИСКА ПРИ ПОДЪРЖАНЕ НА ПОЗИЦИЯ, ПРИ ИЗВЪРШВАНЕ НА АКТИВНИ ДВИЖЕНИЯ И ПРИ ОТВЛИЧАНЕ ВНИМАНИЕТО НА ПАЦИЕНТА. НА МОМЕНТИ ПАТЕРНЪТ СТАВА СИНХРОНЕН И ЧЕСТОТАТА Е НЕПОСТОЯННА.
ЗАКЛЮЧЕНИЕ:ТРЕМОРЪТ ИМА ХАРАКТЕРИСТИКИ НА ПАРКИНСОНОВ ТРЕМОР, НО НЕ МОЖЕ ОТДИФЕРИНЦИРА КАТЕГОРИЧНО ОТ ТРЕМОР НА МИНОР ТИП Б ПАЦИЕНТЪТ Е ПОКАЗАН ЗА SPECT c DATSCAN.
Вече не знаем какво да правим и на какво се дължи треморът, скоро ще ходи и на лекар във Варна, дано поне там се разбере защото всеки казва различно, стана 2 години а още няма точна диагноза, ръката му отслабна, вече не може да живее нормален живот, притеснява се и от прятелите си. Миналата година му правиха скенер на главата за тумор- няма.Моля ви докторе и вие кажете вашето мнение много ще съм ви благодарна или препоръчайте някои добър лекар, според вас това Паркинсон ли е, защото освен силния тремор той няма други оплаквания, като промяна на гласа, за самятане на краката не съм забелязвала защото той има скъсяване на десния крак с няколко сантиметра. Благодаря ви предварително.
gerito88

Мнениеот д-р Цончев » 12 Фев 2011 23:45

Според тази информация няма как да дам някакво заключение... а и не съм невролог, но мога да препоръчам лекар в София, който да погледне проблема. На колко години е човека?
д-р Цончев

Мнениеот gerito88 » 13 Фев 2011 10:24

на 40 години е
gerito88

Мнениеот д-р Цончев » 14 Фев 2011 14:05

Вероятно ще е от ползва да се направи ЯМР, но трябва невролог или неврохирург да каже на какви нива да се направи.
д-р Цончев

Мнениеот gerito88 » 14 Фев 2011 15:05

Много ви благодаря докторе :)
gerito88

Мнениеот mitev » 20 Фев 2011 21:27

моля кажете за главоболието.Майками страда от силно главоболие и наприжение в очите.сутрин болката е по слаба вечерта се осилва много на 64г. е пила е темпалгин аналгин,алгозон,тайлол+ и аолин .очите и кръвното са добре синозит няма .кажете моля лек от години е с главоболие .възможно ли да емигрена кажете цяр благодаля предварително.
mitev

Следваща

Назад към Главоболие. Мигрена