ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
В повечето случаи чупливите нокти са напълно решим проблем.
Успокоява стомашно-чревния тракт и улеснява откашлянето.

Клъстерно главоболие - Как се справяте с дяволската болка?

Модератори: админ, консултанти

ognian62

Re: Клъстерно главоболие - Как се справяте с дяволската болк

Мнение от ognian62 » 05 мар 2013 00:13

Миналата година преборих кризата с Верипамил и Преднизолон.
Преднизолон взимах по 20мг на ден за 3 дни и после по 10 мг за 7 дни и накрая около 5 дена по 5мг...
Верипамил - около 15 дена по 240мг дневно.
Може ли някой да ми каже дали е възможно страничните ефекти от преднизолона да продължат месеци след като съм го пил и то за толкова кратко време?
Тази година кризата ми дойде преди 2 седмици и за сега пия само верипамил... Вече 4 дена нямам главоболие... :)

boris6281

Мнение от boris6281 » 10 май 2013 14:05

Здравейте. На 23 години съм, водя изключително напрегнат начин на живот и според двама независими невролози както те сами се изразиха "такъв ми бил късмета" т.е имам клъстерно главоболие. Ето как започна при мен: преди няколко седмици една нощ се събудих с неприятна болка в лявата част на тила м/у главата и шията. Изпих един аналгин, легнах си и заспах без да обърна никакво внимание. Това се повтори след около седмица, но отново не обърнах вниание. На 22.04.2013 се събудих отново към 5 часа със същата болка, но този път вече не отмина. Отидох на невролог ... решиха, че е възпален или прещипан нерв и ми изписаха Аркоксия, Енетра и Милгама. Направиха ренгенови снимки и видяха, че има начално ошипяване, но смятаха, че това не е причината. Болките не бяха постоянни, но се появяваха нощно време и явно това лечение не им действаше. Единтсвено може би течният аналгин помагаше. На 26.04.2013 сутринта към 3часа получих страшна криза... ходих в спешен център изписаха ми Мидокалъм, пих и него 2-3 дни нямаше кризи и пак наново започнаха. Назначиха ми ЯМР, но тъй като започваха празници трябваше да чакам до 07.05.2013. След като мина изследването се успокоих, че всичко на него е ОК, но кризите не отминаваха. През това време получавах на около 24 часа много силни, непоносими кризи - пареща, изнервяща непоносима болка, сълзене от окото, неприятни усещания в челюста-обикновенно по време на сън или следобедна дрямка. Продължаваха около 1-2часа, след това не е необходимо да казвам, че съм неадекватен, неработоспособен. Биха ми Волтарем и Дексаметазон инжекции/кръвното ми се повиши/, но без особен резултат в/у кризите. В момента съм на Изоптин 240Mg половинка сутрин и вечер, преди лягане по един Ксанакс от 0,25Mg,a при криза Имигран 50Mg, все още получавам силни нетърпими кризи, но явно трябва много търпение от това, което прочетох и ми казаха лекарите. Да не говорим, че семейството ми се съсипа покрай това, което се случва с мен. За капак ми изби и обрив по раменете и гърба, явно от това, че през изминалите седмици изпих какви ли не лекарства. Остана ми да пробвам с вдишване на чист кислород...и да се надявам, че краят на този кошмар е близо ...

Cluster

Мнение от Cluster » 22 юни 2013 11:11

Аз също имам Клъстерно главоболие и това ме мъчи от 18 годишен а сега съм на 24 почти. Живея в страх да не получа някоя криза, а получа ли това означава един месец мъчение. С такава болка не се живее, да не говорим че в началото и разгара на кризите мислих за самоубииство. Един лекар от Асеновград не можа 2 години да ми намери диагноза , и самия той не знаеше какво ми е.... Тъпчеше ме с разни опиати от които бях като наркоман.. Къде в България предлагат лечение на клъстерно главоболие, кои невролог е достатъчно компетентен ? Някои знае ли? Това главоболие може да погуби човек, мисля че трябва да се обърне специално внимание на това главоболие.

stoco333

Мнение от stoco333 » 28 авг 2013 21:42

Здравей болката е нечовешка мислия че е свързана с нивото на тестостерон. След тежка и уморителна тренировка в периода на тези кризи болката е умопомръчителна . Колкото и странно да звучи , секс и самозадоволяване помагат

tonchev

Мнение от tonchev » 23 окт 2013 14:22

Здравейте на всички страдащи от това ужасно състояние. Създадох една страница във Фейсбук, за да можем да контактуваме лесно и бързо, споделяйки опит и наблюдения.
https://www.facebook.com/pages/%D0%9A%D ... 832?ref=hl
Ще се радвам да беседваме и там :)

stoqn nikolov

Re: Клъстерно главоболие - Как се справяте с дяволската болка?

Мнение от stoqn nikolov » 30 сеп 2015 23:42

здравеите аз страдам от същото адско главоболие имам го от 6,7 години и чак преди година разбрах точно какво ми е през годините съм изпил сигорно цялата менделеева таблица ходил съм при всички уж известни и наи добри невролози в софия но нищо общо взето при мен пристапите са почти всеки ден от години насам и нямам период във които да спират всеки ден направо ме убива това главоболие пия медрол и верапамил но като чели само леко ми намалчват болката при пристап си праскам във дясната ноздра от кадето ме боли лидокаин това е упоика която доста ми помага но все пак боли адски сега съм намерил един доктор за които ми казват че лекувал това главоболие с някакви инжекции които биел във нерва в които се възпалява и надявам се да помогне ако ми помогне ще ви пиша направо тела ако намери някои някакво лечение моля пишете аз съм от самоков и се казвам стоян много се надявам да помогне този лекар казаха ми че е излекувал 2 ма човека от този ад.

plammenstannev

Re: Клъстерно главоболие - Как се справяте с дяволската болка?

Мнение от plammenstannev » 23 ное 2015 21:02

Пиши ако си открил нещо за този лекар моля те че съм от 7 дни в криза :( :( :(

Отговори

Върни се в “Главоболие. Мигрена”