ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
Успокоява стомашно-чревния тракт и улеснява откашлянето.
Не ползвайте най-високия градус
Плевралният излив може да е причина за задух

Клъстерно главоболие - Как се справяте с дяволската болка?

Модератори: админ, консултанти

abozhilov

Клъстерно главоболие - Как се справяте с дяволската болка?

Мнение от abozhilov » 14 окт 2010 13:14

Здравейте. На 25г. съм. Имам клъстерно главоболие от 7 - 8г. насам. През тези 8г, съм имал 4 или 5 периода с пристъпи от около месец. В момента съм в период с пристъпи и естествено болката е непоносима. Най-лошото е че не мога да си върша ежедневните задължения. Чувствам се недоспал от болките през ноща. Имам чувството че не спя само защото знам че ако заспя, ще започне скапан пристъп.

Разбрах че имам подобен тип главоболие преди 2 години, когато си мислех че проблема ми е от лявото око. Оказа се че с очите нямам никакъв проблем и отидох при невролог, който тогава ме изпрати на скенер. Скенера беше чист и съответно ме диагностицира че имам клъстерно главоболие. Тогава пиех хапчета близо седмица и главоболието отмина за около 2г. Да но сега отново се появи. Аз го отдавам на стреса и тютюнопушенето естествено.... Днес бях при невролог и ми изписа Sibelium за 30дни с две хапчета преди сън.
На някой от вас изписвали ли са му Sibelium и това помогнало ли е? Чета в интернет какви са следствията от лечението със Sibelium и при някой хора е подействало, но след това главоболието е станало слабо но с по-голямо времетраене. Някой са покачили теглото си и прочие. Ще се радвам ако споделите какви са били при вас следствията от лечението с въпросното лекарство.

На тези които тепърва откриват че имат подобен тип главоболие не им препоръчвам по никакъв начин да пият аналгитици. Доколкото ми е известно клъстерното главоболие е симптом. Също доколкото знам това е следствие не добро оросяване на мозъка. Тук идва въпроса, дали всички невролози не лекуват симптоми а не източника на главоболието? В този ред на мисли искам да попитам някой дали е пробвал терапия с "Акопунктура" и това помогнало ли е?

Също искам да попитам, забелязали ли сте при какви обстоятелства имате главоболия и при какви не? Аз лично съм забелязал, че ако имам някакво психическо натоварване се появяват пристъпи. Дълго време недоспиване и прочие. Шофирането на фарове също предизвиква пристъпи. По време на периода с пристъпи съм забелязал, че физическото натоварване помага за да нямам през нощта главоболие. Също секса, колкото и смешно да звучи. Винаги съм се чудил дали това с дъвченето на дъвка и оросяването на мозъка е истина? Доколкото ми е известно дъвченето на дъвки спомага за оросяването на мозъка и би трябвало това да помага при клъстерно главоболие.

Благодаря на всички, които ще отговорят на въпросите ми. И най-вече смятам че не трябва да се предаваме и да се поддаваме на болката!

д-р Цончев

Re: Клъстерно главоболие - Как се справяте с дяволската болка?

Мнение от д-р Цончев » 14 окт 2010 19:50

Ето тук сме публикували повече информация по проблема:
http://www.puls.bg/illnes/issue_135/

Glavobolie

Мнение от Glavobolie » 05 окт 2011 17:52

И аз също в началото си мислех че е от окото ми,бях на очен и се оказа че ми няма нищо и ме пратиха при невролог, само че невролога не ми помогна особено , минах през ЕЕГ , ядрено магнитен резонанс , скенер , кръв , урина и всичко ми беше чисто. Невролога не се досещаше че може би е клъстерно главоболие след дори като и симптомите бяха на лице, след това се обърнах към друг невролог в Пловдив , само след разговора ни той ми каза че имам Клъстерно главоболие (хистаминово главоболие) изписа ми Конфергамин с Ацетизал при болка , помагаха ми в началото но сега нещо главоболието зима да надвива и почва да ме хваща страх. Боли ме веднъж в годината Октомври месец по едно и също време ден дори и час. Бях късметлия година и половина не беше ме боляло но тогава не се натоварвах психически, сега работя от 4 месеца много нерви брах на работа и ето че сега е на лице и главоболието. Използвам в краен случаи инжекции ДЕКСАМЕТАЗОН ампула 4 мг , но те са вредни за здравето ми и не ми се иска да си ги бия.

Искам да отправя една молба за помощ към всеки който знае някакво лечение или хапчета или каквото и да било. Отчаян съм помогнете ми , не ми се живее с тази болка. :(

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 15 окт 2011 20:12

По колко Дексаметазон правите?

ognian62

Re: Клъстерно главоболие - Как се справяте с дяволската болк

Мнение от ognian62 » 25 дек 2011 23:41

Здравейте! Клъстерното главоболие ме мъчи вече 27 години!! В началото беше хронично, но след 7-8 години започнаха периоди без болка, най-дългия от които 4 години. Преди месец пак започна... и това ме провокира да се поровя в интернет.И ето ме тук.За пръв път попадам на други хора със същия проблем.
Когато моето главоболие започна преди 27 години нямаше интернет, нито пък лесен достъп до лекари специалисти, които да поставят точна диагноза!! За скенери и ЯМР пък да не говорим...
Какви ли не диагнози съм преживял, от какво ли не са ме лекували. Кави ли лекарства не съм пил... Не ми се разказва, а и е много дълго... :)
Мисля че след 4 години се отказах да ходя по лекари и започнах да "свиквам" с главоболието.
През 1990г. попаднах на книгата "Всичко за главоболието" и тогава за пръв път разбрах от какво страдам.Нито един лекар не ми беше поставял тази диагноза, а мисля че повечето не са и чували за това главоболие.
Незнам кога е писана тази книга, но лечението на клъстър главоболието за 20 години не е мръднало въобще.
Мисля, че всички които страдаме от клъстър главоболие трябва да се обединим в една група,може би във Фейсбук и да си споделяме опит в борбата с тази отвратителна болка.

ognian62

Мнение от ognian62 » 26 дек 2011 21:30

http://www.clusterheadaches.com/about.html
за клъстерното главоболие

ognian62

Мнение от ognian62 » 28 дек 2011 01:37

http://www.headachedrugs.com/archives/p ... emeds.html

и още за проклетото главоболие....

klioichi

Мнение от klioichi » 11 яну 2012 14:10

имам клъстерно главоболие от няколко години ползвам кислородна маска и ми помага . вдишаите и издишаите дълбоко през носа.болката изчезва до няколко минути

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 12 яну 2012 00:45

Какъв апарат ползвате?

bori2321

Мнение от bori2321 » 20 фев 2012 23:50

Като започнат признаците (който страда знае какво го очаква) взимам Лексотан, след 1-2 часа още една табл., кризата протича по-леко. Моята лична лекарка каза, че е като мене и ме съветва да взема 1т. Диазепам 10мг. и после още 1т. + 1гр. Вит.Ц, но аз повръщам и не искам да дразня стомаха с Вит.Ц. По-леко минава с Диазепам, но съм по замаяна на следващия ден. Това състояние иска почивка и много разбиране от близките, но не всеки може да си го позволи. А болкоуспокояващите влошават състоянието ми.

nikorali

Мнение от nikorali » 05 юни 2012 15:10

Zdraveite vsi4ki strada6ti ot tova uzaaasno glavobolie!!! Na 35 godini sam i go imam ot 13godi6na, taka 4e dannite, 4e zasjaga samo maze mezdu 20 i 30 godini ne otgovarjat na istinata!!!
Sega kam vsi4ki strada6ti, mnooogo vazno: v zjala Evropa, a verojatno ne samo tam, atakite se terapirat s 4ist kislorod, NJAMA MEDIKAMENTI, KOITO DA POMAGAT ZA6TOTO TOZI VID GLAVOBOLIE NE E DOSTATA4NO IZSLEDVANO.az li4no ziveja ot 11 godini v Germania, kato tam za parvi pat predi 5 godini mi postaviha pravilnata diagnoza, no i tam be6e hodene i motaene po lekari dokato go diagnostiziraha nevrolozi ot universitetskite kliniki. Ot zdravnata kasa imam dostavena kislorodna butilka(10l.) , kojato e edinstvenoto sredstvo koeto pomaga. na neja e zakrepena kislorodna maska, kojato si slagam na lizeto i di6am, obiknoveno sled 5 min. krizata e ot6umjala. SAVET KAM VSI4KI STRADA6TI V BG: popitaite pri nevrolozi dali ne mogat da pomognat za nabavjaneto na 4ist kislorod, drugijat alternativen variant, koito az polzvam kato sam v Bg e: 4ist kislorod se izpolzva i v stroitelstvoto, ako imate takav kontakt, si nabavete butilka za stoitelni zeli, te estestveno njamat maska, no moze da se nameri prisposoblenie s koeto da vdi6vate kisloroda, v momenta tova polzvam i ima sa6tijat efekt kato s maskata, vaznoto e da se vdi6a dalboko 4ist kislorod, po kakav na4in, njama zna4enie! Drug variant e da si potarsite 4ist kislorod ot vodolazi, te sa6to razpolagat s nuznite uredi.
Taka, nadjavam se da uspeja da pomogna s tezi saveti na njakoi ot vas, znam kakav ko6mar sa klastarovite ataki i sa4uvstvam na vseki, koito mu se nalaga da gi izivjava.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 05 юни 2012 16:14

Моля, пишете на кирилица!

S_V

Мнение от S_V » 04 дек 2012 23:06

Преди две години, пак по същото време на годината и аз имах същата нечовешка болка в лявото слепоочие, беше толкова силна, че е имало моменти да вия от болка, а по принцип търпя доста на болка. Будил съм се по няколко пътни на вечер от нея, през деня също ми напомняше за себе си -какво ли не пих - аналгини, течни аналгини, ибупром-ите ги гълтах като бомбонки, но нищо не помагаше, спираше когато тя си реши. Личният лекар ме праща по снимки на главата, но нищо ... всичко било на ред .. съмняваше се да не би да ми е от очите и ме прати на очен лекар ... но след преглед пак всичко си бе наред (уж), при което очният лекар ми изписа Ginkoguard и Visionguard , при което ми каза, че ако няма подобрение да се върна и да ми даде направление за невролог. Чудеса ... още след първия прием на горе написаните лекарства болката пак се появи, но в десетки пъти по слаба. И така за няколко дена затихващо изчезна напълно, до преди седмица, не толкова силна но с всеки ден се усилва, и най вероятно пак ще прибегна към същите медикаменти. Надявам се на някой да съм му бил полезен, макар, че тези две "чудеса" струваха по 20++лв преди две години ... но все пак спокойствието цена няма.
Но все пак първо се консултирайте с лекар
Поздрави!!!

niko7619

Мнение от niko7619 » 17 фев 2013 01:48

Zdraveite az sam morqk i stradam ot klastarno glavobolie ot 12-13 godini. Tazi godina pristapite mi zapochnaha dokato bqh na contract. Hodih pri lekarq na koraba na koito rabotq choveka izleze mnogo onformiran za tozi vid zabolqvane. nai novoto koeto predpisvat e Indometazin za sajalenie ne mojesh da go piesh poveche ot 14 dni za tova toi mi preporacha da go vzemamam samo pri pristap obicnovenno se izpisva 3 pati na den taka yspqh da si zavarsha kontracta s mnogo maka no e drygo kato znaesh che ima kakvp da ti pomogne,vsichko kakvoto izpisvat v Balgaria e ......... kofergamin i taka natatak e otjivelitza.Akupunkturata pomaga pri nqkoi ot sluchaite no zavisi koi e akoponkturista.Az imah vazmojnosta da polzvam na edin ot korabite na koito rabotq kitaetz koito sas tri seansa mi sprq bolkite za poveche ot 2 godini.Probval sam i drygi ne e sashtoto ili veche organizma mi privicna.Golqm problem e che vsqko novo lekarstvo pomaga samo parvata godina na sledvashtata veche ne se povliqvqa i trqbva nov medikament.Chetah v neta che ima operativen nachin za otsranqvqne na varhovete na troichniq nerv ili neshto takova ako nqkoi ima poveche informatziq za tazi operatzia molq otgovorete

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 17 фев 2013 19:21

Моля, пишете на кирилица!

Отговори

Върни се в “Главоболие. Мигрена”