ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Как искрицата в секса се превръща във вечен огън?
Анаболните стероиди са свързани с мъжкия тестостерон
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Защо даряването носи повече щастие от получаването?

Възпаление на троичния нерв!

Модератори: админ, консултанти

д-р Цончев

Re: Възпаление на троичния нерв!

Мнение от д-р Цончев » 23 мар 2014 21:28

Защо пък да е клъстерно главоболие? Цитирайте диагнози от епикризи или ги снимайте, за да се ориентирам в проблема.

dan4060

Мнение от dan4060 » 24 мар 2014 07:16

Диагнозата описана е тригеминална невралгия.Започва болката особенно вечер при покой .Започваща от връта долу в ляво стигаща до скулата обхваща слепоочието и окото.Пулсираща тъпа но на моменти и силна пронизваща болка.Траеща около 30 мин отшумява от само себе си .Не помага нито нимезил .И така през 2 часа .

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 25 мар 2014 19:41

Така както я описвате прилича на тригеминална невралгия. Проверете дали не е възможно да направите физиотерапия, предполагам ще доведе до подобрение. По принцип такиваболки са досадни и бавно минават.

dan4060

Мнение от dan4060 » 26 мар 2014 08:43

Тъй като от нищо не видях ефект-т.е. медикаменти се сетих за една стара рецепта с която имах ефект.Взех тигретол 3 х1 -панадол екстра-3х 1 - и течен аналгин сутрин и вечер по 1 ампула.От вземането им почуствам, че пристъпи особенно през деня нямам -вечер като легна ме събужда през 1 - 2 часа отминава болката до 30 мин. Тази вечер след първият пристъп и отминаването му си издигнах възглавницата по на високо и така спах без ставане.Не зная кое влияе но ефект има.Физиотерапия-нагревки правех преди но болките зачестяваха, масажи виждах по добър ефект.Не знаех преди имаше тук в Сливен един уж лекар -китаец-правеш иглотерапия-ходих 5 дни набиваше едни игли на лявата страна. но ефект не почуствах -единственно сега лявата ми страна на лицето стана по чувствителна .Сега питането ми е този Тигретол колко време е нужно да го пия .

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 28 мар 2014 10:42

Ето тук пише за него
http://www.medicine.bg/public/listovka/34059d.pdf
ще го пиете докато премахне болката, след това трябва постепенно да го намалявате
Не е добре да се спира рязко. Може да се пие продължително време по принцип.

dan4060

Мнение от dan4060 » 08 апр 2014 10:21

Пия го този Тигретол -вече 3 та седмица, сутрин по половин хапче и вечер по 1 .И така 3 та седмица .От 2 дни не ме събужда и не съм ставал.Но на 3 тия ден. пак една не остра - тъпа болка в окото -слепоочие.Ставам малко масаж и след 10 мин болка няма.Ставам само по веднъж, а не както преди през 2 часа.Не ми е ясно от неудобна възглавница ли, ще е събуждането .Пробвах с ортопедична - с обикновенна .Не зная да направя консултация с някой професор -доцент нещо по Ст -Загора -но не мога да се насоча при кой .Аз съм от Сливен.Какво ще ме посъветвате.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 10 апр 2014 17:26

Пийте го още известно време.

anna23

Мнение от anna23 » 24 юни 2014 10:09

Здравейте! Имам проблем,породен от лекарска грешка и много ме е яд,че страдам от това. Правиха ми операция на капсулиран ечемик на горния клепач отвътре и явно са ми засегнали нерв. Не изпитвам болка ,а едно непрекъснато дразнене и усилие ,когато гледам нагоре,напрежението е ужасно. Обиколих сума очни лекари,докато се разбере причината. Някакъв ад е...това дразнене ме убива. Започнах да пия хапчета и да ходя на физиотерапия. Първите дни ми мина,сега пак ме дразни,моля,кажете какво да пия вече...просто ми е омръзнало това усещане,то дори болка не е,влудява ме :( и като се сетя защо...как може :(

ridders

Мнение от ridders » 04 авг 2014 20:47

На мен ми поставиха същата диагноза тригеминална невралгия всичките неща които са писани по горе ги изпитвам и аз в момента миисписаха от МВР-болница карбамазепин понеже съм служител на системата имам леко облекчение но тези хапчета не мога да ги пия вечнонякойако знае някакъв специалист в тази област моля да помогне

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 05 авг 2014 20:05

След като премине невралгията ще бъде спрян и тегретола.

Belana

Мнение от Belana » 30 май 2015 20:10

Здравейте,за жалост и аз съм с това заболяване и е доказано с ЕМГ. Миналата година започнаха тези непоносими болки и два месеца никой и нищо не помогна,докато един ден не отидох при личната за медицинско и случайно и споменах за проблема. Изписа ми манитол и още няколко неща ,които не си спомня и точно за една седмица всичко мина и дори забравих за проблема.И парадоксално толкова си повярвах,че започнах да пътувам на отворени прозорци и силен климатик...и сега отново се възпали нерва и то в пъти повече ..отново се върнах при личната и сега съм по-добре,ако мога да съм полезна на някой ...ще ви дам кординати ,дано и на Вас да помогне,пазете се!!

Иван Й.

Мнение от Иван Й. » 22 сеп 2015 21:07

Здравейте, от около 10 дни получавам внезапни нетърпими болки в лявата област на главата зад окото, под него, болката минава към ухото и под него. Майка ми е лекар, специалист е по вътрешни болести в бившата МА и тя ме лекува за възпаление на троичния нерв с тегратол, паракофдал, вит. Б, невролакс. Болката продължава да се появява, трае часове и ме облива в силна пот. Изчезва напълно като влезна под горещ душ. Докато допреди 2-3 дни се появяваше през ден-два и само вечер, от вчера е по-постоянна и сутрин и през деня започва, като не е толкова силно нетърпима както преди, но пък е по-продължителна и само изчезва под гореща вода .... Сега майка ми е донесла кварцова лампа и др. лекарства, но все пак не е невролог и ако отида без нея ще се обиди и не знам дали диагнозата и е правилна... тя смята, че е наясно защото дядо ми (покойник вече) беше професор невролог... моля за съвет към кой специалист да се обърна! Аз съм на 35 год, мъж от София. Дали има нещо общо с работата ми пред компютъра, която трае понякога по 14-15 часа (и повече) и приемането на кофеинови продукти - според майка ми, болката не би трябвало да се влияе от натоварването на очите....

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 сеп 2015 22:54

Така както описвате ситуацията с голяма вероятност майка ви е поставила правилната диагноза и поведението е правилно. Типично за такова възпаление е да продължава сравнително дълго и подобрението да настъпва постепенно. Не очаквайте за няколко дни да ви мине.

sa4mik

Мнение от sa4mik » 22 ное 2015 22:49

спрете лекарствата - няма ефект от тях
Аз намерих своето решение тук:http://rehabilitacia-ovchakupel.com/contacts.htm

plamcho

Мнение от plamcho » 24 мар 2016 11:27

Имах дискомфорт придружен с пристъпни болки в ляво над ухото през 2012 г. Ходих при всякакви специалисти-УНГ (с това започнах), Невролози в различни клиники, минах през всякакви медикаментозни лечения и експерименти -от хомеопатия до Мелбек и Фламексин...нищо не помогна.Десет месеца.Бях отчаян и се примирих със състоянието си, бях изчел всичко от всички с подобни проблеми и разбрах, че никой не е намерил лек.
Не знам откъде ми попадна една билкова рецепта -равни количества коприва, ранилист и иглика, който чай пих в продължение на 10дни, на своя глава в сериозни количества и концентрация (1,5 литра на ден).....Повярвайте, помогна ми.Сега, 4г. по късно проблема пак се появи и започнах същия курс.Не зная дали този чай ще помогне и на други, но при мен ефекта бе поразително. Длъжен бях да споделя.Успех!

Отговори

Върни се в “Главоболие. Мигрена”