ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Откри френски научен екип
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
Превантивното средство е почти готово за пускане на пазара

липом на главата

Модератори: админ, консултанти

papi123

липом на главата

Мнение от papi123 » 06 юни 2009 14:19

ЗДРАВЕЙТЕ Имам проблем с липом на главата, който ме наболява. Липома е от зимата и нараства. Намира се отдясно на челото и мисля, че около него преминава темпоралната артерия. Когато сложа пръст върху него, чувствам пулс, което значи че отдолу минава кръвоносен съд. Ходих при личната лекарка и при специалист, но и на двете места ми казаха, че това е само козметичен проблем и не може да ме боли главата от това. Мина вече месец откакто ходих на специалист, но болката в тази област не минава, също така ми е и едно такова замаяно. Та въпроса ми е , възможно ли е това липомче да оказва натиск на кръвоносен съд и затова да ме боли. Също така искам да попитам, колко време трябва да се възстановявам след операция (примерно в най-лошия случай, колко време не трябва да хода на фитнес) МЕРСИ МНОГО Извинявам се, ако темата не е за тук :)

д-р Цончев

Re: липом на главата

Мнение от д-р Цончев » 09 юни 2009 16:42

Ако е липом връзка с главоболието няма. Ако в тази област е притиснат съд болката по-скоро ще е с характер на парестезии и изтръпване на скалпа (може би). Възможно е да е в близост до съд и да се усеща пулс. Добре е да го погледне хирург.
След отстраняване на подобвни образувания не е необходимо да се спазва някакъв режим или ограничения.

д-р Габровски

Мнение от д-р Габровски » 10 юни 2009 10:34

Неприятните усещания вероятно са свързани или с компресия на нерв, или с разтягането на тъканите.
Необходима е разбира се консултазия, но вероятно ще трябва да се премахне хирургично.
Възстановяването след операцията е окол 15 минути - докато ви премине страха.
Ако желаете - заповядайте за преглед, за да се реши доколко трябва да бързате.
доц. Н. Габровски, дм
Секция по Неврохирургия
Болница "Пирогов"

tonina_b

Мнение от tonina_b » 29 дек 2009 10:35

Здравейте!
Тъй като и аз имам липом на главата, смятам при първа възможност след празниците да предприема мерки за отстраняването му. Наясно съм с хирургическата интервенция, която ми предстои, тъй като преди години се бях подложила на нея. Въпросът ми се отнася до следното - Здравната каса поема ли част от операцията и мога ли да взема направление от личната си лекарка, за да се възползвам от здравното ми осигуряване?

aleks09

Мнение от aleks09 » 28 авг 2011 20:31

Здравейте,
на 30г съм и до момента са ми махали 3 липома на главата,в момента имам 1 нов който е за махане и друг който излиза на мястото на този който е отстранен преди 3г. или мястото се подува,незнам.
Има ли начин за предотвратяването на тези неприятни подутини,усещам и един който излиза,но е мн малък,като пъпка още.
Благодаря!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 30 авг 2011 17:04

Аз лично не знам такъв начин....

aleks09

Мнение от aleks09 » 18 сеп 2011 09:57

А отстраняването на липом поема ли се от здравната каса?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 сеп 2011 22:26

Не знам, ще трябва да проверявам...

magi12345

Мнение от magi12345 » 20 авг 2017 16:17

Здравейте,
Някой може ли да ми препоръча хирург в гр.София, който да премахне оперативно голям липом на главата в областта на темето?
Ходихме на консултция при Д-р Радослав Славчев в болница Токуда, но не ни обърна особено внимание, незнам дали защото приема операцията за безобидна, и директно ни даде телефон за контакт за насрочване на операция (след като видя рентгенова снимка, разбира се).
Ще Ви бъда благодарна, ако споделите впечатления.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 23 авг 2017 21:18

ИСУЛ, Клиника по хирургия, д-р Спиридонова

Отговори

Върни се в “Главоболие. Мигрена”