ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Въпрос на полови предразсъдъци или биологични разлики
Какво причинява нарцистичното разстройство на личността?

Болка в главата? неврохирург?

Модератори: админ, консултанти

vased

Re: Болка в главата? неврохирург?

Мнение от vased » 27 авг 2018 00:50

Smaital, от личен опит, СДЪВЧИ един обикновен аналгин, сутрин на гладен стомах с няколко глътки ГОРЕЩО средно силно кафе. Това поне е лесно да се направи и на мен ми ликвидира главоболието след има-няма полвин час. Според мен, всеки вид главоболие се усилва от вибрации на главата. Както описваш твоята болка, не съм изпитвала точно такава, но пробвай... Болката не винаги се усеща точно на мястото където се генерира.
За ЯМР, вероятно е по-добре да е по-силно магнитното поле. Но можеш първо да занесеш дисковете да ги разчете друг специалист, за второ мнение. Сигурно трябва да си платиш. Според мен, пак от личен опит, по-добре е ЯМР да е с контраст, въпреки че е до известна степен вредно за бъбреците.
Напроксен, дъщеря ми го използва при силно главоболие, минава й.
За замайването, за това лек няма, има 100 причини и изглежда за всичките няма лекарство.

Smaital

Мнение от Smaital » 27 авг 2018 12:28

Замайването ми се беше по успокойло до онзи ден. Бях ходил на отоневролог но каза че вестибуларния ми е добре. Онзи ден докато спях толкова силно ми се зави свят че станах и се чудя къде съм. Странното беше че ми се зави свят без да се мърдам и без да правя резки движения, еи така от нищо. Опитах се да полежа малко след което станах, цял ден ми беше лошо но си работих из нас по двора. Вечерта ми беше поминало малко и си спах. Днес сутринта ставам и си мислех във позата която бях докато ми се зави свят. Легнах пак на дясната ми страна и отново получих силен световъртеж, след като се изправя бързо ми минава но постоянно си ми е лошо все едно някой цял ден ме е возил в кола и е натискал рязко спирачки. Пробвах няколко пъти да легна на дясната ми страна и няколко пъти ми се завиваше свят. Сега не смея да лягам но пак ми е мнг лошо. Пазя си нормално равновесие не залитам и такова, изчистен ми е погледа но ми е супер лошо. Легна ли на дясната ми страна ми се завива директно свят. До сега съм имал много кризи но никога не ми е зависело от лежането на някоя от страните. Тва ма навежда на мисълта че си е вестибуларния апарат. Видях че докторите не ми помагст с нищо, взех вестибо от 24 мг пия сутрин и вечер, и гинкобилоба пия по 80мг на ден, отделно си правя чай от гинко. Вече съм се отчаял!

vased

Мнение от vased » 29 авг 2018 00:25

Smaital, виж по интернет Репозициониращ маньовър по Epley. Правила съм го и ПОМАГА! И единственото което ми тушира пристъпите на световъртеж е тоталното спиране на яденето на захар, нужни са поне няколко месеца. Плодове ям много, но не грозде, смокини, диня, банани. Не ям и мед. Любимите ми храни бяха торти пасти и сладоледи, но реших, че дори ако само 50% вероятност има да ми спрат световъртежите ако не ги ям - няма да ги погледна даже! Обяснявам си го така: явно вестибуларният апарат е раздразнен и когато се появи замайване, всеки човек се стяска, изпада в паника, отделя се адреналин който изпомпва голямо количество захар от черния дроб в кръвния поток и “бомбардира” мозъка. Нямам диабет. Много мислих и търсих причините, връщах се назад във времето до първия ми пристъп, дълго е за обясняване, докато реших да пробвам без захар.

vased

Мнение от vased » 29 авг 2018 00:32

Smaital, от както почна да ми се вие свят, аз спя само по гръб на висока възглавница, почти в седнало положение, с хавлиена кърпа на врата да ми фиксира главата да не се върти ни наляво, ни надясно :mrgreen: :lol: .

vased

Мнение от vased » 29 авг 2018 00:36

Smaital, така че кураж, не си сам, много хора се оплакват. Ужасно е, да ти се върти мозъка като ветропоказател. Хората казват: “предпочитам да ме боли, от колкото да ми се вие свят!” Но, дали е така, аз това не знам...

Smaital

Мнение от Smaital » 21 сеп 2018 17:14

МОЛЯ ЗА МНЕНИЕ :

Един доктор уж ми откри какво ми е , а дали е така ?
Ходих в медицински център Кортекс заради моето всестранно главоболие , доктор Петрешковски каза че имал подобен случай .
Болка във вертекса ,в една точка с диаметър колкото пинкпонково топче , никакви медикаменти не помагат защото болката ми не била в мозъка .След ЕЕГ ,доплер ренген и 2 ЯМР той ми каза че имал подобен случаи което не е точно главоболие . Имал случай за момче от Дубай работел с трамбовачни машини и вибрации като мен получил същото.Тъпа болка във вертекса ,засилваща се при вибрации.
Според него всички сухожилия или то не са точно сухожилия защото ми каза че на главата няма , но да речем че всички обвивки на черепа се събирали в тази точка Вертекс , и при вибрации явно са се разтегнали или еди какво си и за това ме боли и никакви медикаменти не ми помагали,и при най лекото движение се активира защото са раздразнени тези обвивки .Но знаел какво ми е заради единственият му случаи такъв в практиката му за това момче и мойте симптоми били идентични с неговите .Каза че всичко тръгвало от врата да си го представя като дърво , който обвиват черепа и клоните на дървото се съединявали в тази точка вертекс .Каза че единственото според него което можело да се направи е няквка ОЗОНО ТЕРАПИЯ 10 процедури , и така този от Дубай се оправил на 2рата процедура а страдал 2-3 години .Но ако не помогнело ми каза че няма смисъл да обикалям повече лекари , а изследвания вече имам всичките , и единственият лечител щял да бъде времето да се отпуснели тези обвивки на мозъка които са в теменната област и се събирали в един кръг който се наричал вертекс .Ходих при 10тина лекари никой не ми е споменавал подобно нещо ,човека ми даде надежда но вие какво мислите за тази ОЗОНОТЕРАПИЯ ?
Дали би повлияла на моята болка . Каза че няма как да се повлияе директно отгоре но ако поливаме корените на дървото демек врата , и с няква машинка се разнесел озона ,щели да се отпуснат и стеблата на дървото демек вертекса , или обвивките който са над черепа . Вие какво смятате ? защото 10 процедури са около 600 лева . Вече имам тази болка около 1 година тъпа натискаща или стягаща в теменната област , с диаметър колкото пинк понково топче , при масаж на скалпа може би леко се активира , но най вече при вибрации и движение .Особено като подскачам или карам колата е ужасно . Направил съм ямр и еег който отхвърлят първичните главоболия и всякакви главоболия . Но това не било точно главоболие ,ами болка на това място получено от къртене на бетон с голям чук и от сътресенията .. Какво мислите вие за тази озоно терапия дали би ми премахнало тези ужасни болки в главата който ме тормозят 1 година .

Отговори

Върни се в “Главоболие. Мигрена”