Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Стволовите клетки, извлечени от пъпната връв
Сред симптомите са сърцебиене и треперене
Изправете гръб и положителните мисли сами ще нахлуят
Как правилно да се извърши процедурата?
реклама

нервна криза

Модератори: админ, консултанти

нервна криза

Мнениеот anita.borisova » 21 Дек 2008 10:52

Здравейте!
Преди няколко дни отново изпаднах в състояние, което досега съм свързвала с понижаване на кръвното налягане и някак не му отдавах особено внимание. Получавам го за пети път,с различен интензитет, последно беше преди около 3 месеца. Какво беше учудването ми обаче, когато лекарят от Бърза помощ обяви,че това е нервна криза!Симптомите бяха:изтръпване не ръцете, по-малко на краката, посиняване и скованост на пръстите на ръцете, прилошаване, сякаш не влиза кръв към мозъка. Честно казано, много се притесних когато дежурния каза че не ми трябва невролог, а психиатър. Не съзнавах, че съм я докарала до там. Вярно, проблеми имам много, но кой ги няма. И сега се самообвинявам, че аз, силната жена, която се справя с хиляди неща едновременно, изпуснах ситуацията от контрол! Моля ако някои е имал подобни проблеми да пише. Изобщо има ли такова нещо като нервна криза? Защо се случва, какво я отключва? Защо някои хора я полуават, а други-не? Д-р Янева, бих била благодарна да прочета Вашето мнение. В момента взимам Деанцид, но ритъмните смущения(видяха се и на ЕКГ) не са изчезнали, никак даже. също и треперенето на ръцете. Четох, че този медикамент не се приема от хора с ритъмни смущения, а ми ги изписа същия този кардиолог, който ми направи ЕКГ. Моля разкажете как сте се справили, защото бях предупредена, че ако не реша радикално проблемите си, това ще продължава и ще става все по-зле. За съжаление, моите проблеми не са от разрешимите.
anita.borisova

Re: нервна криза

Мнениеот titatu » 02 Фев 2009 02:01

В този сайт има доста информация за паническа атака.
http://www.evropea.com/panic_disorder.html
titatu

Мнениеот t.todorov » 02 Фев 2009 12:52

Здравейте, нервна криза, на нервна почва и други народни описания всъщност показват способността на психиката да се запази стабилна, дори и за сметка на тялото. Има много психосоматични прояви от подобен тип, като те са различни и разнообразни. Все още е прието когато се ходи на психиатър човек да е с вътрешната нагласа, че това е краят - стигнал е дъното. Всъщност това съвсем не е вярно и посещението при псиатър е първата стъпка за справяне с болестите на "нервна почва". Тъй като и някои телесни болести биха могли да предизвикат подобни симптоми първия преглед е при психиатър, който е лекар. Той ако има нужда ще ви изпрати на изследвания за да заключи някаква диагноза. Би могъл да ви предпише и лекарсва с успокоителен ефект, като краткотрайна мярка. Следва и същинската работа /ако всяка друга телесна болест не се потвърди/ работа с психолог-психотерапевт/ който не е лекар. Има изключения на психиатри с психотерапевтично обучение, но те по скоро са рядкост/. Добре е да се знае че терапевта работи само със нормални хора, които са в криза и всяка постановка "Аз нормална ли съм щом ходя на психолог?" трябва да я забравите. Все по-често изследванията показват много високи нива на стрес, особено за хора които се опитват да не изпуснат контрола върху нещата. Така че смело напред и успех.
t.todorov

Мнениеот albelm » 02 Фев 2009 19:33

Споед мен психотерапията е много удачно решение при такива паничски и тревожни разстройства. Имам наблюдение върху работата на такива хора и то с отличен резултат. Трябва, обаче, човекът наистина да е готов да се справи с проблема си, а не само да опитва какво ще стане. Иначе с лекарства, както виждате, май е до живот- на приливи и отливи. Не е много популярно,( наистина хората си казват "аз да не съм луд") но който търси-намира! Най-добрия вариант е психиатър, работещ с психотерапия.
albelm

Назад към Депресия, тревожност, стрес