Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
То очертава рамка на сътрудничество
„Ескапел” може да се приема по всяко време на менструалния цикъл.
При трансплантацията се извършва пренасяне на здрави кръвни кл...
реклама

нервна криза

Модератори: админ, консултанти

нервна криза

Мнениеот anita.borisova » 21 Дек 2008 10:52

Здравейте!
Преди няколко дни отново изпаднах в състояние, което досега съм свързвала с понижаване на кръвното налягане и някак не му отдавах особено внимание. Получавам го за пети път,с различен интензитет, последно беше преди около 3 месеца. Какво беше учудването ми обаче, когато лекарят от Бърза помощ обяви,че това е нервна криза!Симптомите бяха:изтръпване не ръцете, по-малко на краката, посиняване и скованост на пръстите на ръцете, прилошаване, сякаш не влиза кръв към мозъка. Честно казано, много се притесних когато дежурния каза че не ми трябва невролог, а психиатър. Не съзнавах, че съм я докарала до там. Вярно, проблеми имам много, но кой ги няма. И сега се самообвинявам, че аз, силната жена, която се справя с хиляди неща едновременно, изпуснах ситуацията от контрол! Моля ако някои е имал подобни проблеми да пише. Изобщо има ли такова нещо като нервна криза? Защо се случва, какво я отключва? Защо някои хора я полуават, а други-не? Д-р Янева, бих била благодарна да прочета Вашето мнение. В момента взимам Деанцид, но ритъмните смущения(видяха се и на ЕКГ) не са изчезнали, никак даже. също и треперенето на ръцете. Четох, че този медикамент не се приема от хора с ритъмни смущения, а ми ги изписа същия този кардиолог, който ми направи ЕКГ. Моля разкажете как сте се справили, защото бях предупредена, че ако не реша радикално проблемите си, това ще продължава и ще става все по-зле. За съжаление, моите проблеми не са от разрешимите.
anita.borisova

Re: нервна криза

Мнениеот titatu » 02 Фев 2009 02:01

В този сайт има доста информация за паническа атака.
http://www.evropea.com/panic_disorder.html
titatu

Мнениеот t.todorov » 02 Фев 2009 12:52

Здравейте, нервна криза, на нервна почва и други народни описания всъщност показват способността на психиката да се запази стабилна, дори и за сметка на тялото. Има много психосоматични прояви от подобен тип, като те са различни и разнообразни. Все още е прието когато се ходи на психиатър човек да е с вътрешната нагласа, че това е краят - стигнал е дъното. Всъщност това съвсем не е вярно и посещението при псиатър е първата стъпка за справяне с болестите на "нервна почва". Тъй като и някои телесни болести биха могли да предизвикат подобни симптоми първия преглед е при психиатър, който е лекар. Той ако има нужда ще ви изпрати на изследвания за да заключи някаква диагноза. Би могъл да ви предпише и лекарсва с успокоителен ефект, като краткотрайна мярка. Следва и същинската работа /ако всяка друга телесна болест не се потвърди/ работа с психолог-психотерапевт/ който не е лекар. Има изключения на психиатри с психотерапевтично обучение, но те по скоро са рядкост/. Добре е да се знае че терапевта работи само със нормални хора, които са в криза и всяка постановка "Аз нормална ли съм щом ходя на психолог?" трябва да я забравите. Все по-често изследванията показват много високи нива на стрес, особено за хора които се опитват да не изпуснат контрола върху нещата. Така че смело напред и успех.
t.todorov

Мнениеот albelm » 02 Фев 2009 19:33

Споед мен психотерапията е много удачно решение при такива паничски и тревожни разстройства. Имам наблюдение върху работата на такива хора и то с отличен резултат. Трябва, обаче, човекът наистина да е готов да се справи с проблема си, а не само да опитва какво ще стане. Иначе с лекарства, както виждате, май е до живот- на приливи и отливи. Не е много популярно,( наистина хората си казват "аз да не съм луд") но който търси-намира! Най-добрия вариант е психиатър, работещ с психотерапия.
albelm

Назад към Депресия, тревожност, стрес