Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Само 2% от българите се ваксинират срещу грип
И как еволюира така, че да инфектира хора
реклама

Ривотрил

Модератори: админ, консултанти

Ривотрил

Мнениеот iceto1 » 29 Ное 2008 09:42

Здравейте,искам да попитам дали някой е пил Ривотрил и какви са страничните ефекти от него,защото аз го вземам от около месец и преди няколко дни чернодробните ми изсладвания показаха завишени нива на чернодробните ензими АСАТ,АЛАТ ГГТ 80,88,82. Възможно ли е това да се дължи на антидепресантите които пия ? Също така вземам и золофт.
iceto1

Re: Ривотрил

Мнениеот magi_rad » 29 Ное 2008 10:13

Да,възможно е от антидепресантите да бъдат завишени чрнодробните показатели.Аз съм пила ривотрил ,не трябва да се прекалява с него ,защото се привиква.Страничното му действие е сънливост и тремор,само в началото докато организма се адаптира към него.
magi_rad

Мнениеот iceto1 » 29 Ное 2008 12:54

Благодаря за отговора,а да попитам какво е положението със золофта.Него го пия два пъти на ден(сутрин 1 и на обяд половинка),ремиртата я пия от месец вечер по едно. Все ми се струва,че повече ми вредят отколкото помагат ! Предполагам трябва да имам повече вяра в лечението и ефекта от тези хапчета !
iceto1

Мнениеот magi_rad » 29 Ное 2008 15:19

Ами като всеки антидепресант трябва да мине време за да подейства.И аз съм на Золофт и мога да ти кажа,че ефекта е потресаващ, доволна съм от него и страшно много хора са на този антидепресант.
magi_rad

Мнениеот iceto1 » 29 Ное 2008 17:07

Радвам се , че винаги даваш окуражаващи отговори !
Поздрави от мен !
iceto1

Мнениеот Lillian » 30 Ное 2008 15:00

Zdravei,Ice,
pila sym pove4e ot 5 godini Rivotril s malki prekysvaniq i iskam da spodelq s teb mnenieto si. Dosta e silen,a efektyt trae ne pove4e ot nqkolko 4asa(v zavisimost ot dozata), ne e efektiven za dylgotrajno otzvu4avane na simptomite i spored men lekarite trqbva da go izpisvat izkliu4itelno vnimatelno, poneje dori sled nqkolkosedmi4na upotreba vodi do silno pristrastqvane.
Na men mi go izpisaha za trevojnost i pani4esko razstroistvo, koeto na vremeto moje6e da byde ovladqno samo s prosti bilki. No s vremeto se zadylbo4i mnogo. pila sym vsevazmojni lekarstva - antidepresanti i trankvilanti - i vse o6te ne sym otkrila pravilnata kombinacia. Ve4e pove4e ot 2 godini ne piq Rivotril i moga da kaja, 4e opredeleno mi lipsva onova priqtno use6tane na otpuskane, koeto syzdava v tqloto. Ne sym otkrila lekarstvo,koeto po podoben na4in da te pravi spokoen i nepukist. No kakto ve4e ti kazah, Rivotrila e nozh s dve ostrieta-hem te kara da se 4uvstva6 dobre, hem vlo6ava systoqnieto ti i te pravi zavisim i bezvolev.osobeno opasen e v kombinaciq s alkohol...
I tyi kato go pie6 otskoro bih ti prepory4ala da probva6 s ne6to po-leko-polovin lexotan primerno-i to samo pri nujda. ne znaq ot kakvo estestvo sa problemite ti, no fizi4eskata aktivnost pomaga mnogo - izlizai, pravi uprajnenia, iznameri si nqkakvi hobita, sre6tai se s hora. No pak povtarqm, 4e ne znam kakyv e tvoqt slu4ai. Prosto moqt syvet e da ne raz4ita6 prekaleno mnogo na Rivotrila. pi6i mi ,ako syvetyt mi ti e bil ot polza.
pozdravi
Lillian

Мнениеот д-р Сергеева » 03 Дек 2008 17:20

Здравейте, от опита си с пациенти мога да кажа, че Ривотрил само вреди. Създава изключително силна зависимост, като симптомите отзвучават само временно. Лечението на паническото разстройство е антидепресант + психотерапия. Ако някой ви изписва само Ривотрил, няма намерение да ви лекува. Важен страничен ефект,който рядко се споменава, е нарушение на паметта.
д-р Сергеева
д-р Сергеева

Мнениеот iceto1 » 04 Дек 2008 17:35

Здравейте Д-р Сергеева,видях че сте отговорили на моя въпрос относно приемането на ривотрил,бихте ли ми казали дали е възможно да даде и отражение на нивото на чернодробните ми ензими и какво още би могъл да ми причини ?
Ще се радвам много ако ми отговорите !
Виждам ,че сте от Пловдив,а той не е толкова далече от моя роден град Казанлък.
Може ли да се направи консултация и при вас ?
Благодаря ви предварително !
iceto1

Мнениеот италианката » 05 Фев 2009 00:55

здравейте. от година и нещо пия ривотрил но само при нужда.това нормално ли е.като чета във форумите повечето го пият постоянно.сега в момента пия ривотрил един максимум два пъти в месеца.остава ми още малко смелост и да го спра.никога не съм го пила постоянно.като ми е нервно го вземам.в повечето случаи се стремя да се овладявам.понякога изпитвам някакъв страх да не ми стане нещо. случвало ми се е преди да изляза някъде да започват да ме хващат нервите.и тогава вземах ривотрит за да бъда по спокойна.преди това лекарство ми бяха изписали дианксит но нещо не се почувствах добре.казаха ми че смъквало кръвното налягане.това вярно ли е?СЕГА СЕ ЧУДЯ В СЛУЧАЙ НА НЕРВНОСТ ДАЛИ ДА ЗАПОЧНА ДА ВЗЕМАМ ДИАНКСИТ?
италианката

Мнениеот iwa » 05 Фев 2009 12:25

От групата на транквилизаторите Ривотрила е най- ,,гаден’’.Тоест създава най- бързо и силно зависимост.Ривотрила в началото е създаден за лечение на особен вид Епилепсия -петит мал, там той се приема цял живот и поради това не стои и въпроса за спирането му .За това и е много мощен , за да могат хората с този вид епилепсия да приемата по - малък брой хапчета дневно- става дума за удобството , едно е да пиеш шепа хапчета друго е само 2или 3. Всичкото това може да видиш в упътването към него.http://mentalhealth.11.forumer.com/a/_post13.html
Така, че даването му при други състояния си е неоравдано с оглед она риска да създадезависимост.

В Дира има многогодишна тема посветена на спирането му.http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Bo ... sb=5&part=
За това и се дава със зелена рецепта.Въпрос на здрав разум е самият пациент да се запита ,,Защо аз пия нещо което създава зависимост’’. Тази зелена рецепта е не само за да не се злоупотребява с него, но и да наведе на сериозен размисъл пазиента.Дори и в опътването му пише че се пие няколко за кратко време.
В този аспект твоето поведение е разумното.От два приема месечно зависимост не може да се изгради.
Деанксита действа с натрупване и еднократен прием почти сигурна няма да има ефект.
Ако, обаче искаш да се справиш напълно с проблема това не може да стане без психотерапия .Тя дава умението да контролираш кризите, не лекарствата.Това го пише и в упътването на Ривотрила
,,В случай на психологически стрес, бензодиазепините могат да повлияят отрицателно върху процеса на психологична адаптация.''

Успех!
iwa

Мнениеот Disorder » 05 Фев 2009 22:48

Деанксита е един кръгъл боклук, който заблуждава доста хора, че лекува. А ако говорите, че ривотрила води до страшна зависимост, явно не знаете до какво води Ксанакса. 3 пъти по-силна от ривотрила. Имайте в предвид, че макар със странични ефекти (като всеки медикамент) ривотрила е спасил много хора, дядо ми имаше епилепсия и благодарение на него, получаваше само 2 припадъка в годината, вместо 20 примерно. Ако нямахте нужда от тези таблетки, едва ли щяхте да ги коментирате.
Disorder

Мнениеот iwa » 05 Фев 2009 23:42

Точно това казах и аз-Ривотрила е страхотно лекарство при даден вид Епилепсия и примера с дядо Ви е показателен.
iwa

Мнениеот pleven » 28 Авг 2009 18:34

Iskam da poitam revotrila i serobrama dobre li destvat pri depresia .
pleven

Мнениеот tlkg » 01 Окт 2009 22:45

здр пия ревотрил от 2 месетса и немога да кажа че се чуствам по добре а обратното пробвах с какви ли не дози а кошмара продалжава лошо мие гадими се нервно и напрегнатто изпотявам се и още куп нешта смятам че не ми деиства имам чуството че полудявам смятам да мина на ксанакс добра идея ли е
tlkg

Мнениеот ESME » 23 Фев 2010 18:10

Да, аз пия в момента и имам почти всички странични ефекти!!!!!!!!! Тази гадост ме държи замаяна цял ден, направо съм дрогирана, слабост в мускулите, дезориентация, липса на апетит, раздразнителност, агресия , постоянно умора, проблеми с говора, загуба на краткотрайна памет, промени в настроението ..... Да изброявам ли още? Пий го само ако според лекарите е АБСОЛЮТНО наложително!!!!!!!!!!
ESME

Следваща

Назад към Депресия, тревожност, стрес