ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
В повечето случаи чупливите нокти са напълно решим проблем.
Успокоява стомашно-чревния тракт и улеснява откашлянето.

затруднено дишане

Модератори: админ, консултанти

user32

Re: затруднено дишане

Мнение от user32 » 14 дек 2011 16:40

Някои от психотропните медикаменти са вредни за белите дробове и ги увреждат трайно, това естестевно никой психиатър няма да ви го каже, аз го прочех в листовката на един от медикаментите. При мен лично след като спрях единият такъв медикамент и започнах да си дишам идеално, започнах прием на калции и ериус около 2-3 мес. и се оправих идеално.

Така, че ако приемате такъв медикамент, най-вероятно е от него !

mario_bankov

Мнение от mario_bankov » 21 яну 2012 02:39

Предполагам тук е правилното място да пиша за проблема си .
Преди 5 месеца започна всичко , започнах да се прозявам , да вдишвам дълбоко , чувство че не ми достига въздух.Не е задъхване , а по скоро неуспявам да си взема въздух.Започнах обикалянето по доктори - направих си всякакви изследвания кръв, ЕКГ,снимка на бели дробове, казаха че всичко е оК и че било на нервна почва .Последното за което се сещам е ГЕРБ (Гастроезофагеална рефлуксна болест) , не знам много се притеснявам , защото мисля ,че може и да е от сърцето , просто не знам какво да правя.
1.Та въпроса ми е следния , от сърцето ли е ?/ питам защото имам странни болки в малкия пръст на лявата ръка и около сърцето /
2.Може ли да е Гастроезофагеална рефлуксна болест и как мога да установя това ?/болки в коремната ,сърдечната и чревната област , при прозяване и дълбоко вдишване /
3.Възможно ли е да е от жлезите ?
4.На 100% съм сигурен , че не е алергия и на 90% , че не е на нервна почва минаха 5 спокойни месеца, като изключим прозяването и дълбокото вдишване ,свалянето на 5-6 килограма,постоянното чувство на отпадналост.
Момче на 20 години 1.85 70килограма пуша от 1-2 години, почти не пия само по партита в малки количества .

Georgi_1

Мнение от Georgi_1 » 27 фев 2012 13:55

Здравейте,
Неможах да прочета всички мнения, но от това което успях, стигнах до извода, че имате същите симптоми като мен и искам да споделя моята история.
Някога бях много спокойна личност. Някой трябваше да постъпи прекалено зле с мен, са да се ядосам. Имахме фирма, от която печелехме нормално. В същото време имах и държавна работа ..., но всичко това приключи още през 94-та година, когато вълците започнаха да ядат и обърнахa живота ни на 180º, но нека оставим това.
Малко пред история.
През 2001 год., поради настъпващия ад в нашата страна, заминах за чужбина. Приятел ми намери работа, но шефът бе малко чалнат т.е. постоянно нервничеше, всичко вършеше бързо и с напрежение, като по този начин прехвърляше негативното си поведение върху околните, респективно върху нас, неговите работници. Работих две години с него, докато един ден казах, стига толкова. През този период, бях изтеглил и съпругата си при мен, а дъщеря ми остана в БГ при баба си да я гледа докато се пооправим и изтеглим и нея, беше на 8 години...
Една нощ се събуждам от недостиг на въздух. Изпърво не обърнах внимание, отдавах го на умората и напрежението от деня. Но това започна да се случва все по-често. При поредното задушаване през ноща станах и започнах да се разхождам, застанах пред огледалото и забелязах, че шията ми се бе подула от едната страна и се започна ходене по доктори. След 6 месеца ходене при личната ми без резултат, поисках да ми издаде направление за специалист, което тя стори с не много голямо желание ...
Докторът при който попаднах беше рядко срещана личност. Грижеше за пациентите си като за свои деца. Ако нямах час през седмицата, той ми се обаждаше по телефона да се осведоми как съм и ако бе нужно правеше корекция на дозите на лекарствата, което в БГ е немислимо да стане. Всяка седмица ми взимаха кръв за изследване. В ръцете бях като наркоман. Забравих да спомена, че от 76 кг, бях станал 60 преди да потърся лекарска помощ, спокойно обувах дънките на съпругата ми.
След всички изследвания, ме озадачи заключението на доктора. Нервната ми система се беше предала. От там една от лимфните жлези бе спряла да функционира (подутината на шията), от тук започват и проблемите. По-малко червени кръвни телца в кръвта, отслабване на организма и губене на тегло. Искаше да ме оперира, да я премахне, но се оказа твърд тип, затова продължи лечението с хапчета, които не се продаваха по аптеките, понеже бяха вносни и много скъпи, но с рецепта издадена от специалист, ги купувах четири пъти на по-ниска цена...
Резултатът
Пет (5) години поемане на два вида медикаменти, като тези скъпите започнах да намалям дозата докато ги спрях напълно, другите ги пия и до днес. По думите на доктора, "цял живот". Качих килограмите ( това според доктора е първият признак, че се оправям), отока на шията спадна. Препоръките му " ... бъди спокоен, избягвай прекалени вълнения и т.н., ако се почувстваш напрегнат, нервен, увеличи дозата временно докато се почувстваш спокоен, но винаги преди това трябва да си премериш кръвното ..."Минаха още няколко години. Всичко течеше нормално. Започнах да намалям хапчетата (моя грешка), вече съм 87 кг, но от известно време пак започнах да чувствам, че се задушам по горе описаните от Вас начини, с тежина, болки в гърдите и стомаха при поемане на въздух.
От две години почти не работя, с изключение на някоя временна работа, която намеря, причина липса на постоянна. Съпругата ми работи и изкарва добри пари и ме носи на нейния гръб + издържане на студент (дъщеря ми). Това ме съсипва психически, чувствам се непълноценен като съпруг и всичко това се отрази на нервната ми система...
Сега съм с наднормено тегло, една от причините, която води до недостига на въздух + нервен срив e = на самоубийство. Сега съм на диета, пия отново хапчетата и се опитвам да бъда спокоен, но скапаният живот до който ни доведоха, казва друго.
Моят съвет.
Избягвайте хора с негативно държание (такива, които дразнят обстановката и не се чувствате комфортно в тяхна компания), контролирайте теглото си, грижете се за нервната си ситема тя е крехка и пречупи ли се веднъж, трудно се възтановява ( не се ядосвайте за дребни неща), бъдете спокойни, не мислете за неща които ви карат да се чувствате напрегнати, не стойте прекалено вкъщи (връхлитат ви разни отрицателни мисли, довеждащи до тревога и стрес), разхождайте се между хората, контактувайте само с такива, в чиято компания се чувствате наистина спокойни, разхождайте се из природата, паркове и градинки, като изолирате шумът на цивилизацията, с една дума, релакс...
Аз се опитвам, да видя до кога.

Извинявам се за дългия пост, но исках да споделя всичко това с вас, тъй като сме с едни и същи проблеми. Дано малко от това да Ви помогне.

Sigur Ros

Мнение от Sigur Ros » 24 юни 2013 00:48

Така.. Здравейте. Не ми е на дневен ред да се регистрирам по форуми, ама ми и дотегна днеска, така че стрелям направо.
Да, да, да и да.
На 18 съм. Имам кривото предубеждение, че като видите възрастта, ще пропуснете да прочетете коментара. От 2 години и месец е проблема. Контрулируем, слава богу, но пак и пак толкова паниращ. Даже не знам от къде и да започна, толкова много имам да кажа, че имам чувството, че нищо няма да кажа.. Майната му. Една от вас съм, и сме едни от многото. И напук на всичките ни пристъпи и мислите ''Задушавам се, умирам!!'' - се убеждаваме, че продължаваме да си живеем като пичове. Че е на нервна почва, на нея е, на това сме се наслушали. А от там накъде?
Първо, да си кажа, бях с хистерични пристъпи.. Кривото- лявото, задушавам се, и бам- приключваме 4 пъти на системи в болница, успокоителни и чудесата на света.
От там срив на имунна система вследствие на стрес. Грешно поставена ваксина и ЧЕСТИТО, Мери, имаш и паник атаки. Изразяваха се в съответното хипервентилиране, виене на свят, дори будене от сън с чувството ''политам от скала''. Бодежи в областта на гърдите, всички приплясквания на сърцето, инсомнията бяха едно на ръка.. Пост-стресовите интеркостални невралгии и т.н и т.н, анамнези бол.
Впоследствие като че ли очите ми се обърнаха навътре. Всеки процес в тялото ми, беше наблюдаван и асоцииран с това. Паник атаките отминаха в момента в който казах ''Ми майната му. Ако ще да повърна в кафето- нека. Ако ще да припадна- нека. Ако ще се задуша- нека. Чакам''
И така, когато виждах, че следните неща не се случват, половината симптоми изчезнаха. Мамка му стара и дишане чат пат си ги прави неговите си номера. 1во се започва от нищо и никъде стягането на надгръдните мускули. Оттам спазми. Естествено седим и се прозяваме през 1 минута, ловим въздух като че го няма. После ми става колкото страшно, толкова и смешно, че пак съм изпаднала в ''състояние''.. Да, ама оттам започва и обща отпадналост, виене на свят в следствие на хипервентилирането. Майната му, знам, че е Н-Е-В-Ъ-З-М-О-Ж-Н-О да умреш и да се задушиш.
Прост пример- застанете пред огледало. Сложете ръце на ребрата. Вдишайте, издишайте. Естествено- ръцете се местят. Извода е: НЕ УМИРАМЕ.
Добре, ама болката не спира и е такава, сякаш стадо мамути минава през гръдния ти кош.
Мислим си, че не можем и да издишаме изцяло въздуха от дробовете- ми не е така, защото следователно ще се пръснем, ако тоя въздух не излиза. Тогава?! Тъкмо си казваш след 15 отчаяни опита да вдишаш ''Е.. Довиждане Свят, беше ми драго..Мамо, тате, обичам ви, сбогом..'' и ОП! В следващия момент поемаш дъх и за малко се окопитваш. След минута пак. На много от нас ни се случва уж ''безпричинно'', не. Системата ни е сложна, същевременно много проста сама по себе си. Има няколко правила за пълноценен живот и нервна система , въобще, но рядко можем да ги спазим.
1. СЪН
2. Правилно хранене
3. Йога/Медитация/Релаксация
4. Течности, придружени с много витамини.
5. Движение
6. СЕБЕПРИЕМАНЕ, не отрицание. Понеже хората, които сме с тези проблеми сме маниакално обсебени от идеята да контролираме нещата. Ами аз от паник атаки се отървах, когато се оставих ''По течението''.
7. СПРЕТЕ УСПОКОИТЕЛНИТЕ И РИВОТРИЛИТЕ И КСАНАКСИТЕ!! Да взимаш този тип успокоителни е като да си с наднормено тегло, да си направиш липосукция и да продължиш да се тъпчеш. Разбивате се парче по парче по тоя начин, повярвайте ми. Хомеопатия, Капките на Бах, билколечение етцетера, етцетера.
Тези няколко правила + стриктното им спазване няма как да не ''излекуват'' психиката.
Между другото съм в така нареченото от мен ''състояние'' от повече от 4,5 часа.
Изследвайте се. Дайте си логическо обяснение на нещата. В мига в който подсъзнанието се успокои, че не умира, всичко си идва на мястото. Имах един приятел, който казваше:
''Като стане така- сядам, скръствам ръце, паля цигара и започвам да чакам да умра'' - сами виждате и осъзнавате колко нелепо и дебилно звучи. Не се панирайте. Не гоните страха с паника! Смейте му се, ПОВЯРВАЙТЕ, че дишането е автоматичен процес на тялото и няма как да прекъсне просто ей така, камо ли при всичкия тоя кислород наоколо- не може.
Свикнали сме да чуваме ''всичко е в главата ти''. Да, то е така, ама върви оправи се с нея де!
Много хора подценяват потенциала на човешката психика- Бъркат. Мен са ме карали да се чувствам нередовна, странна, отхвърлена и така нататък и ако всичко това се случва и на вас- НАМЕРЕТЕ ЛЮБОВТА КЪМ СЕБЕ СИ и имам предвид ПРИЕМЕТЕ СЕ.
Реално хора, които сме в тези ''състояния'' сме по- чувствителни от други, енергийните ни канали са отворени, КОЕТО Е ПОВЕЧЕ ОТ добре, не се предавайте и не му придавайте толкова голямо значение. При нас живота минава и ние го филтрираме. Повярвайте ми, благодат си е. Когато опознаеш състоянията, започваш да ги приемаш, когато ги приемеш- знаеш как да се справяш.
Реално това нещо няма оправия. Винаги, предполагам, в животите си тези състояния ще се проявяват в по- кризисни ситуации.. Е, живи и здрави. Всичко е за хората. Не го приемайте като нещо от което ТРЯБВА ДА СЕ ИЗЛЕКУВАТЕ непременно - ще останете разочаровани, когато разберете, че няма да се излекувате. Има как да го подобрите, има как да го намалите и има как да се сведе до един минимум с течение на времето. Не го приемайте като диагноза. По- скоро като част от един характер- чувствителен характер. Много хора тези проблеми ги нямат, да. Поради факта, че или не им обръщат внимание, или не им се е налагало, или просто не са предразположени. Не си мислете, че не сте наред! Спрете да гъчите успокоителни.
Живейте в унисон със себе си, намерете един читав психолог, не се срамувайте от себе си и туй то.
П.С. Аз все още съм в състояние. Ха да видим ще доживеем ли утрото! :mrgreen:
ППС. Съжалявам за дългия пост, дори не знам какво съм написала, давах го по инерция. Целта ми е просто да ви успокоя, ако мога.
ПППС. Ако някой има желание за комуникация - facebook: Michelle Koleff
Мир и любов вам,
спокойни и балансирани!

Alex76abv

Мнение от Alex76abv » 27 окт 2013 04:55

Сънна апнея или СТРЕС -и не спирай да дишаш !
Като стане така- сядам, скръствам ръце, паля цигара и започвам да чакам да умра!
P.S
дишай , издишай и пак дишай , издишай- еиии си ебало майката братчето ми как да заспиш !?

rey0901

Мнение от rey0901 » 10 ное 2014 21:10

Здравейте! И аз имам същия проблем. Това с нервите може да е истина, защото аз доста често се ядосвам :lol:. Ще пробвам да не се ядосвам толкова, а ще видим дали ще помогне.

Night flight

Мнение от Night flight » 18 яну 2015 10:10

Здравейте, много ще се радвам някой да ми отговори, защото съм притеснена. Миналата година през месец март за първи път се събудих, без да мога да си поема въздух. Състоянието е много мъчително, помислих, че умирам. Имах усещането, че някаква клапа ми е блокирала гърлото. В един момент обаче ми мина. Тогава прочетох за сънната апнея, но видях, че един от най- явните симптоми е хъркането. Аз не хъркам и го знам със сигурност, тъй като съпругът ми има много лек сън и щеше да чуе. Забравих за случая до снощи, когато отново се събудих задушавайки се. Когато ми се случи първия път ми се бяха събрали почти три денонощия липса на сън и го отдадох на това. Вчера пък получих новина за смъртта на познат, която ме разстрои. Не знам дали не се случва само когато съм в стрес. Не знам има ли смисъл да ходя на лекар. Случвало ми се е само два пъти и то в интервал от по 6-7 месеца.
Искам да попитам това ли е типичната сънна апнея и възможно ли е да е болен човек от това, а да не хърка.

momka

Мнение от momka » 27 май 2015 20:19

Усещах задух при дишане и неспособност да си поема дълбоко въздух и да си утоля жаждата за кислород.Лечението,което значително подобри това състояние,което е предизвикано от тревожност,стрес и е изцяло на нервна почва може да се преодолее най-вече с положителна нагласа и вяра в себе си,на мен ми помогна пиене на вода в зависимост от теглото,препоръчва се да се приемат по 30 мл на кг телесна маса,важно е също така да не се лишавате от необходимата доза от 5 мг,което се равнява на една изравнена чаена лъжичка морска сол,богата на микроелементи,необходима за поддържане на водно-солевия баланс.Разбира се всичко трябва да се приема в умерени количества.Солта в големи дози е пагубна за здравето но в малки количества е жизнено необходима.Водата е безценна но в умерени количества,не бива да се наливаме с нея като полудели.Пълноценната храна и поддържането на физическа активност е ключово за преодоляването на това състояние,което се отключва при висока тревожност и липса на утеха.Смятам,че всички успокоителни и антидепресанти са напълно излишни,важно е да вярваме,че всичко е преодолимо и да не губим надежда,социалните контакти също са много важни,затова общувайте,смейте се и си повтаряйте,че ще се справите,защото всяка положителна мисъл поражда друга щастлива след себе си,а мислите се превръщат в реалност!

di_di100

Мнение от di_di100 » 19 фев 2016 20:20

Здравейте,
От няколко месеца имам същите проблеми - затруднено дишане, усещам тежест в гърдите, болка и пристягане под гърдите, там, където е началото на стомаха. Правих си много изследвания и след дълги лутания най-накрая се установи откъде идва проблема, а именно - рефлукс. Изследване - каша + рентгенова снимка, с помощта на което се установява дали имате рефлукс и колко е напреднал той. В момента съм на строга диета и пия лекарства.
Надявам се да съм помогнала. И аз изчетох доста форуми, докато се чудех какво ми има.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 20 фев 2016 11:02

Спи се на по - висока възглавница, ако съдя по детския рефлукс или още наричан ГЕР.
Освен това на мен лично... намалянето на цигарите в комбинация с упражнения за гръбначния стълб - от онези едновремешните - физзарядката, плюс дълбоко дишане, за да си поразтегна белите дробове, ми се отразява чудесно.
Също съм имала детски ГЕР, повръщала съм на фонтан, но тежест в гърдите не усещам. Само знам, че с дишането от една, две години не съм добре, понеже пуша много. Нямам гастрит, ям всичко.
Не знам какви хапчета пиеш, но... не мисля, че упражнения и дълбоко коремно дишане, за да разшириш малко обхвата на белите дробове ще ви навреди.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

fantagiro

Мнение от fantagiro » 20 фев 2016 11:05

Освен това, щях да пропусна... никога веднага след ядене не се навеждай надолу. При мен единствените случаи, в които получавам киселини са ако се наведа да взема нещо от земята веднага след хранене. Поне час трябва да мине, за да се намести храната. : )
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

uzlem

Мнение от uzlem » 12 май 2016 22:10

zdraveite az sum Uzlem ot gr.Varna na 16 godini trqbva mi otgovor ili suvet blagodaarq vi predvaritelnoo i taka dee mnogoo pyti mi se e sluchvalo da me boli glava ili da se stresna ot neshtoo i da ne moga da dishamm kakto do pred 15,20 min mng ma boleshe glavata i imah chuvstvoto che se zadushavam izpadam v panika i kolkoto i puti da se opitvam da se uspokoq imam chuvstvoto che stava po silnoo neznam kakwo mi ima no ne e za pyrvi putt

mgeorgieva

Мнение от mgeorgieva » 04 авг 2016 15:44

Ето как всичко става на нервна почва: Въпреки, че тялото е много разумно, то не може да направи разлика между действителна ситуация и мисъл. И реагира на мислите сякаш са действителност. Не знае, че те са единствено и само мисли. За тялото една тревожна, изплашена мисъл означава "аз съм в опасност" и то реагира съобразно с това, дори ако мислите тази мисъл, лежейки в топлото и удобно легло през нощта. Пулсът ви се ускорява, мускулите се свиват, дишането забързва. Натрупва се енергия, но тъй като опасността е само умствена фикция, енергията няма къде да се изразходва. Част от нея се връща в ума и създава още по-тревожни мисли. Останалата част се преобразува в токсини и нарушава хармоничното функциониране на тялото.
Мили хора, аз съм изключително емоционален и филмиран човек. Обикалям лекари, давам пари, казват ми, че нищо ми няма, а аз все усещам, че има нещо..... ту получавам сърцебиене, ту не мога да дишам, ту световъртеж ... обичайните неща. Знаете ли какво ? ПИСНА МИ! Има хиляди хора като мен и тази тема показва това, нека спрем да се самоизмъчваме, да бъдем СЕБЕ СИ, да се обичаме, да се ВЪЗПРИЕМАМЕ такива каквито сме, защото НИЕ СМЕ ЖИВОТА и нека го нарисуваме първо в ума си красив, и след това в действителността. Горещо препоръчвам "Нова Земя" - Екхарт Толе (на мен ми помогна много). Поздрави!

G.nakova88

Мнение от G.nakova88 » 30 сеп 2016 12:13

Zdraveite!Smeq da tvurdq,che do nqkakva stepen sum preodolqla tozi problem.
Na 28godini sum,i oshte kato dete zapochna tova zadushavane,prichernqvane i iztrupvane.Lekarite mi kazvaha che se dulji na silno pritesnenie predi izpiti ili kogato sum napregnata.Loshoto beshe che sustoqnieto se vloshavashe.Tova,koeto me uspokoqvashe, beshe butilka s voda,koqto vinagi nosih sus sebe si.Sqkash se chuvstvah po-spokoina.Kazvah si che dori i da se pochuvstvam zle,shte piina voda ili shte se napliskam.Tova mi pomogna.Nqkolko godini po-kusno,veche shofirah i hodeh na rabota,mi se sluchi otnovo.I nai loshoto beshe,che mi se sluchi dokato shofirah.Durja da otbeleja-lekarqt mi mi izpisa Leksotan.Togava ne osuznavah,che tova lekarstvo e tolkova silno,prosto iskah da ne se sluchvat tezi sustoqniq.Sled sedmica go sprqh ,no otidoh na psihiatur.Bqh skiptichna kum tova si poseshtenie,no chovek v daden moment nqma golqm izbor.Pochuvstvah se po-dobre za moment,zashtoto izlqh vsichko,koeto mi tejeshe,i za koeto misleh che nikoi nqma da me razbere.Horata okolo men ne priemaha sustoqniqta mi na seriozno.Psihiaturkata mi izpisa dve lekarstva,ne pomnq kak se kazvaha,no bqha antidepresanti.Zablujdavah se,che s tqh se chuvstvam dobre.Kogato zabraveh da si vzema hapche,izpadah v panika i se zadushavah ujasno.I znaete li,kazah si che trqbva sama da se spravq s tova.Edva otkazah lekarstvata,te pristrastqvat,te vredqt na nervnata sistema,te zablujdavat che se chuvstvate po dobre.
Az se izlekuvah ,no po mnogo razlichen nachin.
Neochakvano v jivota mi se promeni.Sreshtnah sluchaino muja na jovota si.Toi e bulgarin,koito jivee v Germaniq.Beshe doshul na pochivka.Subrahme se i az zaminah s nego.Jivota mi veche ne e taka napregnat,chuvstvam se stabilna i dalech ot gadnite ejednevni problemi koito se nasubirat.
Vsichko v daden moment eskalira.Jivota,koito jiveem e takuv.Kogato sum trevojna za neshto prosto izpivam edin chai ot menta i si kazvam che nqmam nujda da sum slaba otnovo,che jivota trqbva da go jiveem pulnocenno,i vsichkiq strah izchezva.Veche nqmam tezi problemi.Spokoiniqt jivot mi pomogna.Imame nujda ot promqna,imame nujda ot spokoistvie i tova spokoistvie trqbva sami da si go suzdadem.Prekaleno e napregnato ejednevieto ni i tova se nasubira.Za tova tozi problem go imat vse poveche mladi hora.Vseki trqbva da nameri sam za sebe si instromenta i lekarstvo za spravqne.Dali tova shte e butilka s voda,koqto vse oshte vinagi e s men,ili chai ot menta,ili mentovi bonboni,mislq che za vseki reshenieto e razlichno.
Oshte neshto, koeto nakraq iskah da dobavq-ako ste pushachi,znaite,che cigarite sushto okazvat vliqnie na tezi sustoqniq.Az pusheh po dve kutii na den.Mnogo ot zdravoslovnite mi problemi izcheznaha sled kato gi otkazah.Veche edna godina sum nepushach,i smeq da kaja,che ne sum boleduvala i dishaneto mi e mnogo dobro.Cigarite vliqqt silno vurhu nervnata sistema.
Nadqvam se da sum pomognala!

b6710011884

Мнение от b6710011884 » 25 фев 2017 12:00

SYPRUGATA MI S DIAGNOZA MC 4ESTO POLU4AVA ZADU6AVANE I SVETO VYRTEJ ZAPISAXA DATA ZA PRIEMANE A NI6TO NE E I PREDPISANO DA VZEME A TRQBVA DOSTA DA 4AKA ZA PRIEMANE AKO NQKOI ZNAE NE6TO ZA LEK MOLQ DA MI PI6E

Отговори

Върни се в “Депресия, тревожност, стрес”