Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Покровител на медиците ни - Свети Йоан Рилски
Учени изследват човешкия микробиом
Високото кръвно вече не е проблем само на възрастните
реклама

повръщане и треперене

Модератори: админ, консултанти

повръщане и треперене

Мнениеот delfin5 » 26 Сеп 2008 18:09

Здравейте доктор Янева ,Обръщам се към вас за съвет,защото досега никои не ми епоставил точна диагноза.На 29.11 прекарах операция на жлъчка.В последствие миоперикардит,и бактерии урината.Престой 18 дни в болница илечение.Три месеца след това март една вечер започна жестоко повръщане и трперене .Просто не могех да се спра .Биха ми диазепам за да заспя .GP ми изписа трнксен но да го пия само при нужда.След 3 месеца историята се повтори .Изпрати ме на невролог и тои ми изписа ксанакс половин табл сутрин и вечер.Добре се чувствах допреди семица.Главоболие отпадналост.На 23.09 пак повръщане после треперене .3 банки глюкоза с натриев бромат.Невролога смята да ме праща на психиатър а един мой познат лекар ми направи изследване за хеликобактер пилори и установи много високи стойности
78.Той смята че това повръщане и нервност се дължи на това високо опаразитяване но сте се радвам да разбера и вашето мнение по въпроса.Нямам страх от външни пространства даже като ме хванат нервите се разхождам навън и ми става по добре.
delfin5

Re: повръщане и треперене

Мнениеот Д-р Янева » 26 Сеп 2008 18:31

Симптомите които описвате са нехарактерни и изключително рядко срещани като психични феномени. Не мисля че става въпрос за психично заболяване в тесен смисъл. А това че на времена ви "хващат нервите" е съвсем нормално при вашата история. Настоявайте за повече и екзактни изследвания на стомашно чревния тракт. Винаги може да се има предвид и повишена тревожност но такава диагноза се обсъжда само и единствено след изключване на телесни причини за състоянието.
Д-р Янева

Мнениеот delfin5 » 26 Сеп 2008 19:01

наистина след миокардита лекарите ме наплашиха че едно повтаряне може да бъде фатално и март месец когато се проявиха грипните епидемии ме беше хванал този страх.Но след това не сам се притеснявала сериозно за нищо а това треперене и повръщане се проявиха.Като чета мненията за ПР никои не описва това да започва с повръщане .А относно хеликобактер пилори лекарят ми обясни че стомахът се подува и това притиска нервните рецептори на диафрагмата и се получава нервност.
А какви точно изследвания ще ме посъветвате да си направя?
delfin5

Мнениеот Д-р Янева » 26 Сеп 2008 23:09

Добре е да се консултирате с гастроентеролог, ендокринолог, кардиолог. Изследванията ще бъдат по тяхна преценка. Ако са намерени патологично повишени нива на хеликобактер, вероятно е добре да лекувате инфекцията.
Д-р Янева

Мнениеот delfin5 » 27 Сеп 2008 15:57

Благодаря Ви.Вчера бях на кардиолог-ЕКГ и ехо-Сърцето е добре.Направиха ми изследвания на ТCH-в норма са .Явно страхът ми е голям.
delfin5

Мнениеот delfin51 » 12 Ное 2008 19:17

Здравеите доктор Янева.Много ви благодаря за отговорите и се надявам пак да ми помогнетесъс съвет.Хеликобактера е излекуван но нервно вегетативните проблеми си останаха.Имах криза на 14.10 и след това на 10.11.Моите кризи се изразяват в следното .Вечерта започвам да треперя -наи вече краката и ми е нервно и искам да се разхождам.ОТ 10 вечерта до 6 сутринта с малки прекъсвания .На следващия денсъщо ми е нервно и леко треперя.И на третия ден вече съм добре.Кризисната нощ имам сърцебиене до 100 и повръщах много 4-5 пъти след което ми олекваше,Имам пролапс на митрална клапа и на контролния преглед всичко беше ок.Психиатърът ми изписа ривотрил и стимулотон и след техния прием този път започна треперенето.Честно казано не знам дали сам за такива силни медикаменти.Досега съм пила само транксен и то 0.5 само при нужда.Т,е една кутиика не бях изпила за 3 месеца .Второто треперене прз юли се получи от една циститна инфекция заради нея буквално живеех ж тоалетната.Тогава ми изписаха кснанакс .Пих го половинка вечер и след като реших сама да го спра ми стана зле и доиде третата криза.Преди се страхувах за сърцето но сега вече не и не разбирам какво е това .
delfin51

Мнениеот Д-р Янева » 12 Ное 2008 21:27

Най-вероятно са пристъпи на паника. Лечението е с антидересанти и евентуално психотерапия. Бензодиазепините които сте приемали като Ксанакс, Ривотрил, Транксен имат само непосредствен облекчаващ ефект без дългтрайно действие върху причините. За да е ефективна терапията обаче трябва постянство, антидепресантите започват да проявяват лечебния си ефект средно след пено 2 седмици системно лечение...
Д-р Янева

Мнениеот delfin51 » 12 Ное 2008 22:06

Благодаря Ви.Но от ривотрил и лексотан се чувставам като парцал и после сякаш нервността се увеличава .Може ли АД да се пие без комбинация от успокоителни.Записах се на ци гун и иглотерапия .но пак се получи пристъп,а като чета по форумите че антидепресантите ги пият с години????Винаги ли началното приемане на АД започва с кризи и треперене??
delfin51

Мнениеот Д-р Янева » 13 Ное 2008 19:31

Антидепресанти могат да се приемат и без бензодиазепини естествено... а описаното треперене и гадене са странични ефекти, които преминават. Продължителността на лечението не е задължително да е до края на живота. Сроковете са приблизително шест месеца след постигане на контрол над симптомите. За да се предпазите от нови пристъпи след първоначалното повлияване на оплакванията с медикаменти е добре да се работи и психотерапевтично.
Д-р Янева

Назад към Депресия, тревожност, стрес