Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
До момента се смяташе, че този период е 6 седмици
Прекарваме 4 часа дневно с неестествено превит врат
Кои витамини са ефикасни – синтетичните или натуралните?
реклама

Oбсесивно-компулсивното разстройство

Модератори: админ, консултанти

Re: Oбсесивно-компулсивното разстройство

Мнениеот neda3737 » 26 Юли 2010 19:58

Защо не пробвате с природна храна има продукти които помагат - Водораслите на Аква сорс много хора вече са забравили за оплакванията си
neda3737

Мнениеот t.todorov » 27 Юли 2010 07:33

Пълни глупости.
t.todorov

Мнениеот neda3737 » 27 Юли 2010 12:22

T.Todorov Koe са пълни глупости и ако е така защо???
neda3737

Мнениеот t.todorov » 27 Юли 2010 15:44

Да лекувате ОКР със водорасли. Подвеждащо и несериозно. Това е здравен сайт и хората са много лесно внушаеми. Търговията процъфтява.
t.todorov

Мнениеот neda3737 » 27 Юли 2010 16:13

T Todorov на никой нищо лично не съм предложила аз самата не се занимавам с търговия споделям мнение за това какво съм чула от други страдащи, Смятам да пробвам и аз самата и вярвам че в това няма нищо лошо А що се отнася за търговията то и лекарите и психотерапевтите са големи търговци
neda3737

Мнениеот ely » 09 Авг 2010 12:10

Тук има повече за лекарствата които лекуват
http://www.dr-petarnikolov.org/adtherapy.html
ely

Мнениеот shekila » 28 Авг 2010 12:47

Здравейте, благодаря на всички, които ми пишат. Повече от 20 години се боря с ОКР, опитах какви ли не алтернативни методи- психотерапии, хипнози, врачки, гледачки и т.н. " лечители", но състоянието ми се влошаваше, а не се подобряваше. Много четох и за ОКР. За мое щастие след толкова време и " лечение" се срещнах с наистина съвестен и добре образован психиатър, с която от около два месеца се борим заедно с моя проблем. В началото започнах с ципралекс и ривотрил, постепенно увеличавах ципралекса и намалявах ривитрила, сега вече съм само на ципралекс. За съжаление, ОКР не се лекува с никакви алтернативни методи, които да кажа изобщо не излизат никак по-евтино, както някой беше писал, защото всяка психотерапия от 30-60 мин е 30 лв и няма никакъв ефект, а всеки " лечител ще ви препоръча поне 1-2 в седмицата. След толкова години лутане и прерпащане от видни към все по-видни " лечители" и след доста четене и съпоставяне ан мнения съм сигурна, че ОКР е болест и тя се дължи на дисбаланс в химичния състав в мозъка на човека, което може да се лекува само и единственно медикаментозно, както депресантите, които доставят липсващия в мозъка на някои от нас недостатъчно количество серотонин. Ами това е моето мнение,ще се радвам ако има и други. Колкото до душевно болните, за мен такова нещо няма, душата не може да боледува, боледува само тялото,но всяко мнение е важно за мен, така,че пишете!!!!!!!!!!!!!!! :lol:
shekila

Мнениеот alex_1 » 10 Апр 2012 18:54

Здравейте, прочетох писанията във форума и просто не мога да не напиша нещо.Аз също имам ОКР половината от нещата, които видях тук са пълни глупости. Първо много гадно впечатление ми направи пост публикуван през 2008 г.,за жалост тогава не съм имала регистрация тук, и как някакви хорица си позволяват дори да осъждат човек с подобен проблем,става въпрос за момчето, което говореше, че има проблем с брат си. Не знам какви са тези хора, които си позволяват да говорят по този начин на един лабилен човек. Естествено, че ще кажа майната на всички лекари и лекарства щото специалистите в България са прекалено много.Направо съм бясна. Та за ОКР хорица мили това НЕ Е болест,а е състояние. Не е наследствено, има предразположеност, то и към шизофренията има, тъй че.... Лекува се при психолог, тва е най-упоритата гад и затова го влачим години наред.Всеки, който е решил да пийва хапчета и да си мисли, че ще е ок се е объркал малко,щото така само временно решава проблема. Така, че не се оплаквайте кой колко е зле, а вземете мерки.
alex_1

Мнениеот mafu » 13 Юли 2012 19:15

Здравейте,аз също страдам от ОКР,вече съм писал. Но за да не правя нова тема реших тук да споделя странните си усещания и да попитам дали и другите с ОКР се чувстват така. Лекувам се с сертралин от месеци,но още няма ефект а и аз не мога да спра да правя ритуалите и да не обръщам внимание на мислите,защото вярвам,че тези мисли и ритуали влияят на действителността.

Често имам мисли и правя разни неща,защото имам чувството ,че ритуалите и това дали ще ги направя правилно се отразяват на събитията в реалността. Натрапливостите се сменят,като на периоди.Напоследък много ме мъчи следното нещо: Като правя нещо,напр. като се обличам или като си влизам вкъщи ме връхлетява мисъл,че не е трябвало по този начин да го направя и искам да го направя отново. Най-големият ми страх е ,че ако не правя ритуалите -наистина нещо ще се случи в ралността и имам много поводи да вярвам,че моито мисли и ритуали влияят на действителността. Например днес като се обличах,реших че не съм го направил правилно и заради това че не съм го направил правилно си втълпих,че парфюмът ми няма да мирише./друг път пък си внушавам,че прическата ми няма да стане/ и въпреки силното тревожно желание да повторя обличането,реших,че това са глупости и нищо няма да стане и се отказах да правя ритуала. Но после подуших тениската и наистина не се усещаше парфюма...Направих ритуала и започнах да го усещам. Днес изпитвах силен шок дали няма свръхестествена намеса върху мен ,която е изпарила парфюма? Дали пък не е самовнушение. Често имам чувството,че ако не направя нещо - ещо ще стане. И най-лошото е че в някаква степен става. Имах страх от гъбична инфекция по краката ,но реших да не се занимавам с ритуала,защото ми беше писнало.След това усещах парене по краката защото не съм направил ритуала.Понякога го усещах и без изобщо да мисля за това. Та въпросът ми е - възможно ли е такова силно плацебо ли да го нарека,внушение ли , че да предизвика телесни усещания и да промени миризма? Все повече се убеждавам,че съм под влиянието на свръхестествени сили ,които искат да ме разрушат и това се подклажда от факта,че преди много години в детството проклех една зла учителка и след две седмици бъща и ,който бил възрастен починал.Мисля че ме наказват разни духове и сили./да речем духа на дядото/ Аз имах изразени симптоми на ОКР и преди това,но мисля,че духът/силата използва ОКР-то ми за да ме наказваи за да ме заблуждава,че това е болест. Не съм убеден в тия неща,абсурдни са,но живея с този страх и нищо не може да ме откаже от него. В главата ми е каша.
Имам и друг много странен симптом,който не съм чувал да има някой с ОКР. Напр. си внушавам,че няма да усещам вкуса на храната и ще ми е безвуксно и наистина така става,или пък си внушавам ,че няма да изпитам удоволствие от секса и наистина има това усещане. Сякаш емоциите и чувствата ми не са първосигнални,ами някак деформирани,не са първични,сякаш са променени,напр. това със храната и със секса. Друго което изпитвам е несигурност за всичко,трудно мога да си изграда мнение,трудно взимам решение,дори собствените емоции и желания не мога да определя,неясни са ми,както вече казах - деформирани,сковани,непървични.
mafu

Мнениеот hpjon » 13 Юли 2012 20:36

Лекувам се с сертралин от месеци,но още няма ефект а и аз не мога да спра да правя ритуалите и да не обръщам внимание на мислите,защото вярвам,че тези мисли и ритуали влияят на действителността.

Наистина ли вярвате, че едно хапче, било то и сертралин или който и да е антидепресант от тази или друга група може да променя мисли?

Т.е. ако мислите можеха да се канализират с хапчета мислите ли, че биха съществували въобще разстройства като ОКР?

А дали има случай на излекуван от ОКР, който не приема повече лекарства и се чувства ОК след единствено медикаментозна терапия?

Въпреки че задавам тези провокативни въпроси аз искрено съчувствам на страданието ви. И ги задавам, защото има алтернатива при това работеща алтернатива.
Тя се нарича психотерапия.
Бил съм свидетел на излекуването на доста тежки натрапливости.
Вярно, че това е едно тревожно разстройство, което изисква малко повече време за терапия от останалите (до 6 месеца), но си заслужава свободата след това.
Още повече, че в дългосрочен план излиза много по-евтино отколкото да се приема редовно антидепресант. Да не говорим за другите ефекти на медикаментите, които имат върху организма.
hpjon

Мнениеот shekila » 23 Авг 2012 09:33

Здравейте, радвам се, че отново мога да пиша тук,защото профила ми беше блокиран незнайно защо, не знам с какво съм провокирала админите. Доста време мина от последния ми пост тук и искам да споделя как вървят нещата с мен. След като родих втората си дъщеричка отново започнах терапия. Отидох при др. Люба Хаджийска, пих поне три антидепресанта едновременно за около 8 месеца. Качих 15 кила. Чувствах се ужасно. Нямах никакво либидо бях дебела и отпусната. Захвърлих ги изведнъж. Почувствах се супер. Така докъм третия месец. Започна кошмар-гадене,световъртеж, тежка депресия, плач,мисли за смоубийство, лежах, плачех и не можех да стана дори да измия зъбите си. Бях напълно безпомощна, плачех и от безпомощност,че не мога да обгрижвам децата си и да им се радвам. Хайде пак при психятърката. Тя каза,че трябва да взимам антидепресанти,аз отказах. Борбата между нея и мен беше около 3 месеца. Пиех само ривотрил. Отключи се тази тревожност и непоносимост с устата освен към брат ми и към супруга ми. Попаднах в АДА. Мисълта,че ще го загубя, че ще загубя семейството си ме върна към лекарствата. Започнах да пия феварин. Започнах и психотерапия при др. Валентина Майсторова. ПОстепенно спрях ривотрила и хедонина.Остана само феварин от 200мл. вечер. Вече 4 месеца пия тези хапчета,ходя и на психотерапия. Само,че преди седмица страшни мисли се завъртяха в главата ми. Все видуализирах устата на съпруга си,дори когато не беше до мен все го виждах в главата си. Това ме докара до лудост,мисли,мисли,мисли. Въртях се като луда без да мога да върша нещо. Когато беше до мен го следях непрекъснато,как дъвчи,как говорикак диша дори. Цялото ми внимание беше обсебено от това. Бях изтощена,обезверена и много отчаяна. Легнах и заплаках от умора и безпомощност, исках да умра. Супруга ми ме видя,отложи работата си и хайде пак при психотерапевтката. Тя отново ми изписа ривотрил и респолукс, трябвало време и търпение. Чудя се какво щях да направя , ако точно в онзи момент супруга ми не беше до мен,човекът ,който най-вероятно спаси живота ми,човекакогото обужавам,боготворя и обичами човекът,вчието присъствие полудявам.Знааете ли как се живее така, не се живее това е мъка, наказание,прокоба.
Не знам този феварин за 4 месеца с тази си доза би следвало да действа,ама не. Психотерапията от четри месеца също,ама не. При мен нищо не действа. Трябвало търпение,ама това търпи ли се, не работя,децата си не мога да гледам пълноценно,домакинството си не мога да върша както трябва,а човека който ме побърква,ме разбира,подкрепя и помага,какъв парадокс нали? Като инвалид съм,а не знам дали изобщо ще се излекувам,вместо подобрение нещата все се влошават.От брат ми сега и върху съпруга ми,все към най близките и обичани хора. Изобщо лекува ли се тази гадост или и този път ще бягам, ще оставя семейството си,тази мисъл направо ме убива. Пишете ,ако имате някаква идея,но моля ви не за водорасли или билки, не помагат. Куп пари хвърлих за такива неща, ходих и при китайски лекар за иглотерапия и хомеопатия,само губене на време и купища пари,а страданието си е същото. До скоро.
shekila

Мнениеот flower_new » 23 Авг 2012 13:08

Това, което си преживяла се нарича синдром на отнемането. Знам, че доста хора няма да се съгласят, защото всичко е започнало чак след 3 месеца, но не е задължително да започне веднага след спиране на лекарствата. Всичко е индивидулано.
flower_new

Мнениеот BBelchev » 23 Авг 2012 15:20

Д-р Валентина Майсторова е психиатър, а не психотерапевт. Да, прочетох на някакъв сайт, че се занимавала и с психотерапия, но не пишеше къде и в какъв метод се е обучавала. Предполагам, че просто е преминала някакъв обучителен курс от областта на психотерапията. А при подобни проблеми е необходим психотерапевт със сериозна подготовка.
BBelchev

Мнениеот trilar » 23 Авг 2012 20:37

Здравейте и от мен аз съм момче на 17 години и страдам от депресия около 2 години правил съм си всякакви изследвания от вкякъде всичко е наред проблема е чисто психически при мен пил съм много видове антидепресанти и успокоителни също така и водорасли от Аква сорс това са пълни измислици не помагат въобще консултирах се с личната ми докторка която е дистрибутор на Аква сорс каза ми че трябва да пия по 6 капсули на ден за да има някакъв ефект пих ги около 3 месеца абсолютно никакво подобрение не почуствах.Също съм пробвал и хомеопатия без никакъв ефект.Последната диагноза която ми поставиха е Биполярно афективно разстройство изписаха ми антидепресант Ленуксин 10мг ,Героламик който пия по схема а за съня Хедонин около 20 дена почти бях на легло нямах желание за нищо имах ужасно сърцебиене високо кръвно виеше ми се свят постоянно напрежение в гърдите ужасен страх че ще полудея или умра нямах желание за нищо стабилизирах се за около 10 дена и сега отново съм зле имам постоянна сънливост нищо не ми се прави чувствам се подтиснато и тревожно не ми се говори с никой страшно много забравям елементарни неща ме затрудняват нямам никакво желание да правя каквото и да е като излезна ми става лошо бързо се изморявам моля ви кажете ми какво да направя не издържам вече по този начин никой не ме разбира много ми е тежко и гадно омръзна ми да се чувствам зле толкова съм млад а се чувствам като парцал всеки месец да изпадам в депресии това не е живот вече съм загубил вяра и надежда че ще се оправя някога попринцип съм много общителен и контактен човек имам приятели много съм объркан имам чувството че няма да се оправя никога от това коварна състояние!!!
trilar

Мнениеот shekila » 25 Авг 2012 09:31

Trilar, знам как се чувстваш и е много важно да разбереш,че не си сам,има много други като теб. Аз дълги години живях сама със заболяването си ,тогава нямаше интернет и с кого да споделя, най-близките ми решиха,че това е каприз и нещата изостанаха във времето. Ти не си сам и болестта ти е лечима, трудно,продължително и с много воля ще се излекуваш.Млад си и имаш много да видиш и да изживееш в живота си така,че лекувай се,за да може този живот да ти носи радост и удоволствие,а не само страдание. ПИши от къде си,за София знам доста добър психотерапевт и психиятър,с тяхна помощ и със собствена воля и търпение ще се справиш. Погледни също сайта за съзнателен живот,там има много компетентна информация.
shekila

ПредишнаСледваща

Назад към Депресия, тревожност, стрес