ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Природната дарба на светулката влиза в широка употреба (видео)
Инфекцията засяга най-често деца между 5 и 15 годишна възраст
Пийте чай от джинджифил

Oбсесивно-компулсивното разстройство

Модератори: админ, консултанти

ilia.ivanov

Re: Oбсесивно-компулсивното разстройство

Мнение от ilia.ivanov » 20 ное 2015 12:57

За психиатър горещо препоръчвам доктор Красимира Марчева, координати ще намерите като я потърсите в Гугъл.

Само ще си позволя да вметна, че това с йогата и молитвите е малко като заместител на другите ви мании, замествате една обсесия с друга. Психиатър много ще ви помогне, но според мен ви трябва и добър психолог, защото ви е необходима поведенческа терапия.

Като комбинация от психолог и психитаър, нещо средно е д-р Ирина Лазарова. Тя е психиатър, но и много добър терапевт психодрама.. Само че тя преди беше доста скъпа, сега не знам как е.

Митака

Мнение от Митака » 04 яну 2016 16:57

Здравейте на всички.Нов съм тук и незнам точно как да пиша защото ми е за първи път.Наясно съм че имам натрапливи мисли и вече почти го приех.Минах през лекарства депресии бях на легло окоюо,два месеца и всички други гадории като ПА и др.Също пих и лекарства но от всичките ми ставаше лошо имам непоносимост.Та на вапроса мислите идват когато искат най вече през деня научих се да не се връзвам и да не реагирам но само едно ме притеснява че са от всякакво естество и се променят зависи какво си фантазирам.Мисля че съм на прав път но нещо от бримката се губи.Незнам какво бъркам при някои мисли се стряскам при други не ми пука ,айде кво е това.Моля за съвет приятели,като знсм колко див бях и нямах страх от нищо пък ейго на.Благодаря.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 05 яну 2016 01:49

Забележи дали натрапливостите ти не се явяват само ако не си спал добре предната нощ или нощи.
Също така...поне при мен те са част от едно съвсем нормално мислене, но... от една страна поради недоспиване, от друга поради разни събития в миналото ми, циклех над тях под формата най - вероятно на картинни натрапливости, сиреч, тоест спомени. :P
Имах в някои отношения много ниско самочувствие, което в момента ми се струва, че променям успешно.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

Митака

Мнение от Митака » 09 яну 2016 19:48

Здравеите.Притеснението ми е че мнго си фантазирам въпреки че знам че не е верно.Сега някакси спирам въкът преди да е скочил оградата.Мислите са за какво ли не и най вече от9.00-16.00.някои път бързо минаеа без проблем направо ми е смешно,но за кратко.Незнам къде бъркам немога,като видя предмет или нещо и го свързвам веднага,или думата трябва да умре и вината идва.или пък измишльотина за дете да умре но неиска за тях ме боли най много и мноооого други измислици за които няма смисъл да пиша

fantagiro

Мнение от fantagiro » 09 яну 2016 20:38

Да си направим експеримент? Че досега забравях да казвам, че експериментирам с познанията, които имам за психиката, които освен всичко друго ми се отразиха така, че направо се оправих. Имала съм ОКР. И ПР. Казват, че има ОКР с БАР. :P В такъв случай, съм терапевт в тези три области, да не кажа, че знам повече от всички тераписти, понеже съм минала през всичко това.

Това, да видиш дете и как умира... значи, едно време, когато една от двете ми дъщери беше по - малка, без да искам при ставане я ударих с лакът. След това имах натрапливости с нож, да не би да я наръгам ако съм непохватна пак или невнимателна. Тъй като обаче постоянно бях преуморена, мислите ми много бързо се сменяха една с друга, или по - скоро мислех по инерция, липсваше съзнателното мислене в по - малка или голяма степен, заради което в това мислене, аз му казвам мислене в полусън, се сепвах и осъзнавах, мислех съзнателно, едва, когато ми се изпречеше неприемлива мисъл, в случая - наръгвам дете, или удрям дете. Тъй като това беше плашещо, а аз недоспала, имало е моменти назад, когато ме е било страх да продължа да мисля - най - важното беше, че не се сещах какво съм си мислела точно миг преди плашещата мисъл. И циклех над тези неща... донякъде, а донякъде бях спокойна, понеже си давах сметка, тъй като бях чела Фройд, че са остатъци от стари травмиращи събития.
Ако успееш да "върнеш лентата назад" и да се сетиш за какво си си мислел точно преди това, ще се успокоиш и няма да има чувство за вина.
Всъщност по този начин ги предпазвам и двете, понеже ако видя лист хартия на земята, детето до него, мигновено ми минава през ум как стъпва и пада... просто махам листа от земята или ги карам да си ги приберат, обяснявайки какво може да се случи... тоест карам ги да си спомнят как са щели да направят шпагат. :P

Та... опитай да върнеш лентата назад.

Митака

Мнение от Митака » 09 яну 2016 22:03

Благодаряти за отговора,но проблема ми е че незнам защо си фантазирам като не искам.Аз работя на кораб и има много предмети с които да фантазирам че мога да нараня някой макар че е фантазия.В началото не беше така ,като се стегна малко и не се фокосирам няма проблем ,но търся ли мисал намираме.Постоянна дума ,Даумре едикойси или като видя колега или който и дае същото някакъв навик ми е станало.Някак съзнанието знае как да ме чукне.Като знам че някой е болен и ми изникв да умре не е ли гадно.Бях се стабелизирал но си купих една книга на Джон Кехоу кошмара се върна по силен.За силата на мислите че каквото мисля може да стане и оооо АД.Това ме побърка макар ако е така има много хора на тази земя но в такова състояние нали разбираш какво става.За всички които мислят да си я купят ако имат ОКР ще си вкарат авто гол или при мен така стана върнаме три месеца назад от психотерапията,атака добре бя тръгнал тамам бех се успокоил.Не винаги съм бил така в началото бяха2мисли но като не им обърнеш внимание стават много.И на всички да кажа винаги ходете на море ако не в гората не стойте в къщи това е най голямата грешка аз се застоях три месеца и се докарах до това.Винаги търсете помощ не е срамно но помислете първо за себеси вие сте най важни.Всичко зависи от нас самите от нашата воля и жажда за живот.И аз босувам но пак напред мнооооооооого е трудно боли полудявате но това е нормално за да ни направи можеби по силни.Знам и го испитвам на гърбаси аз винаги и като малък много си фантазирах и това ме смачка.Но казах ДО тук и трагнах и варвя и варвя имам много път но се надявам да не е мнго трънлив но ще го измина защото ми сеЖИВЕЕ бе хора.Много кураш късмет и мноооого воля .Трябва да вярваме в себеси,аз Вярвам А вие?

fantagiro

Мнение от fantagiro » 09 яну 2016 22:32

Виж... моята история е подобна на твоята. Ако прочетеш всичко от мен, ще видиш, че преди първата психоза бях чела книгата към филма "Тайната", в която пише, че мислите се материализират.
Имах "натрапливости", че детето ми - тогава едно, трябва да умре, за да се опази "чисто". Бях се начела със сектантски трудове на една маг Селена, която твърдеше, че секс не трябвало да се прави :P , най - лошото беше, че дотогава вярвах на врачки, баячки и прочие. Психозата е била, защото този, на който вярвам, по неговата логика е следвало да... преди седмица някакъв спец не беше ли посегнал на семейството и себе си пак?

Джон Кехоу не е добре психически, щом твърди, че по този начин ще излекува някого.
Освен това... допускам, че много хора целят да докарат такива като мен и теб до психоза, тъй като по някое време психозите стават интересни, дори си мисля, че повечето открития в света, новости в технологията и прочие, са били направени по време на психоза и то от хора с богата фантазия.
Самата аз, с последните си разсъждения от тези месеци донякъде доказвам собствените си допускания.
Не е вярно, че мислите се материализират. Те се материализират само ако действаш.
Тия дни забелязах, че постоянно си мисля за смъртта също, дори, когато се качвам в маршрутка. Странно защо ли, по принцип е така? :P
Така или иначе все някога умираме.
Знаеш ли... ако можеш иди на психотерапевт. Със сигурност ще ти помогне да преодолееш натрапливостите си.
Според мен, това се случва, защото аз, ти сме много предвидливи личности, обичащи да няма "изненади".
Дори до известна степен бих казала, че с първата психоза се подготвих за това, което ми се случи тази година - баща ми почина. Не е като да ми дойде като "гръм от ясно небе"... Нямам недоизказани слова към него по тази причина, нито изпитвам някакво чувство за вина, че няколко дни преди да се случи това, или дори деня преди това малко му повиших тон, че не върши абсолютно никаква работа вкъщи. Откъде да знам, че артеросклеротиците могат да звучат нормално, а отгоре на всичко... той не искаше да влезе в клиника за алкохолици. Може би е трябвало да го заведа при терапевт, за да си поговори първо с него, ама... в крайна сметка не само аз знаех, освен това... абе нали казах, много младолик беше за годините си. Може би е трябвало да си поговоря с него за минали събития, аз и го направих, понеже по някакъв начин се повториха, обаче не бях сигурна, че и него го е глождело същото.
От трета страна - в момента се обяснявам на другите по - запознати със случая ми - аз да мога да направя това за децата си, което те с майка ми са направили за мен и сестра ми, ще си отида със съвсем спокойно сърце. С други думи, гледайки на всичко безпристрастно, изживял си е живота, изгледал си е децата, доживял е внуци... животът му си е струвал.
Така де... денят преди да падне фатално, ми мина през ума, че ако кара така след някой и друг месец ще се свърши. Даже вечерта преди това го заведох до леглото му, иначе беше паднал още тогава. Въобще не знам как майка ми не го е запрещила да влезе в клиника много по - рано, направо й се чудя как е вървяла сума ти време след него, години наред, пазейки го. Едва след това ми каза, че денем и нощем все е била на тръни за него.
Знаеш ли колко е страшно ден след като си си мислел за това то да се материализира?
Само че това не е мистично, ами напълно логично. С оглед на това, че вечерта преди това съм го видяла как залита без абсолютно никаква реакция да се задържи изправен. Разбираш ли? Всъщност ако бях по - внимателна можеше и да му осигуря... още някой и друг месец в същото окаяно състояние на алкохолик. Обаче аз тогава бях заета с три деца и собствените си проблеми.
Значи, няма как да повлияеш на някого с мислите си. С думите си евентуално да, обаче... да не се карам на близките си, когато не са прави за децата например, за да не им докарам инфаркт?! А тия деца ако страдат от това отношение след време?! Ами ако аз направя преди всички инфаркт или инсулт?!
Може да изпитваш панически атаки първо, а после да ги заместваш с натрапливости.
При мен ПА се появяват, тъй като поради някаква причина, да не дълбая - ще си го намериш като пример - тъй като някога във времето съм подтиснала агресията си към някого.
Например, с децата ми често съм подтискала желанието си да се карам, докато не се насложат достатъчно събития, че накрая да избухна. А цялата работа била не да не им се кара човек, ами да го прави с по- малка сила. Също и че като цяло един родител трябва да дава личен пример, а не да прави едно, а да обяснява на детето си друго. Тоест - да съм честна, а да искам детето да е хитро.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 09 яну 2016 22:38

Нали, щото иначе като им се карам съм в ролята на насилник.
Та... мисля, че ще ти е по - лесно с психотерапевт.
Мене може да си ме четеш между другото, със сигурност няма да ти навреди.
Евентуално последните ми залитания по физика, биология и прочие може и да ти размътят главата, но можеш да ги подминеш просто, гледайки на тях като пример за интересни мисли по време на психоза.
На мнение съм, че учените се нуждаят от теории, които да докажат или отхвърлят, защото дори създаването на теория не е лесна работа.... затова си мисля, че Джон Кехоу всякакви други сектанти целят психозите.

Митака

Мнение от Митака » 09 яну 2016 23:05

Съболезнованиа от мен.Аз сигорно съм по малък но няма начин да се дам,а на терапевт ходя.Аз съм от Варна и си имаме море :x и съм щаслив.Само на себеси и на Терапевта вярвам.Всичко изисква време.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 09 яну 2016 23:24

Благодаря за съболезнованията... аз тъгувам, само че малко по - особено. На мнение съм, че и да се тръшкам, няма да го върна, затова и ми е тъжно, само че малко. А и като имам предвид собственото си състояние, бих казала, че се чудя как ще издържа и до 60.
...
Иначе аз съм една крачка пред теб. Вече вярвам само на себе си. Мама ми е казала на мъж вяра да нямам. След дъжд качулка взех та я послушах. :P :P

Ако вярва в бог, трябва да бягаш надалече от терапевта си. :P Моят е атеист. Обаче същевременно :P пак подчертавам, че е хубаво човек възможно най - бързо да си възстанови самостоятелното мислене, понеже си мисля, че можеше и по - бързо да ме "оправи" :P .

На тебе ти е важно да си направиш свои "рамки на нормалното", а терапевтът да е този, който да ти помогне за това. По принцип конституционните закони са тази рамка.

Докато мислите са само мисли, а не действия, ако са психопатни, да знаеш, че правиш опити да разбереш някой психопат.

В страната всъщност тези, които се стремят да спазват законите, си ходят и с психиатрична диагноза, затова по принцип по - скоро се гордея с диагнозата си, но същевременно знам, че с нея доста хора не биха ме наели на работа.

Митака

Мнение от Митака » 09 яну 2016 23:30

Неразбрах предпоследното извиниме ако може да ср поясни че думата психопат ме обърка

vbb777

Мнение от vbb777 » 09 яну 2016 23:31

Митака написа:Благодаряти за отговора,но проблема ми е че незнам защо си фантазирам като не искам.Аз работя на кораб и има много предмети с които да фантазирам че мога да нараня някой макар че е фантазия.В началото не беше така ,като се стегна малко и не се фокосирам няма проблем ,но търся ли мисал намираме.Постоянна дума ,Даумре едикойси или като видя колега или който и дае същото някакъв навик ми е станало.Някак съзнанието знае как да ме чукне.Като знам че някой е болен и ми изникв да умре не е ли гадно.Бях се стабелизирал но си купих една книга на Джон Кехоу кошмара се върна по силен.За силата на мислите че каквото мисля може да стане и оооо АД.Това ме побърка макар ако е така има много хора на тази земя но в такова състояние нали разбираш какво става.За всички които мислят да си я купят ако имат ОКР ще си вкарат авто гол или при мен така стана върнаме три месеца назад от психотерапията,атака добре бя тръгнал тамам бех се успокоил.Не винаги съм бил така в началото бяха2мисли но като не им обърнеш внимание стават много.И на всички да кажа винаги ходете на море ако не в гората не стойте в къщи това е най голямата грешка аз се застоях три месеца и се докарах до това.Винаги търсете помощ не е срамно но помислете първо за себеси вие сте най важни.Всичко зависи от нас самите от нашата воля и жажда за живот.И аз босувам но пак напред мнооооооооого е трудно боли полудявате но това е нормално за да ни направи можеби по силни.Знам и го испитвам на гърбаси аз винаги и като малък много си фантазирах и това ме смачка.Но казах ДО тук и трагнах и варвя и варвя имам много път но се надявам да не е мнго трънлив но ще го измина защото ми сеЖИВЕЕ бе хора.Много кураш късмет и мноооого воля .Трябва да вярваме в себеси,аз Вярвам А вие?
Обичам те.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 09 яну 2016 23:45

:P :P :P
Оставям ви да се обичате, че си зарязах всичката работа. По принцип Варна ми е болезнена тема, моля да не ми я споменавате, че тамън съм реанимирала напълно.
:P :P :P
Виртуална групова любов?
От мен имате целувки и прегръдки.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 09 яну 2016 23:50

Задай си въпроса кое те спира да превърнеш хубавите си фантазии в реалност.

Митака

Мнение от Митака » 10 яну 2016 00:00

Аз има кого да обичам но питам те отново ако може каквоозначава да разбирам психопатско :roll: :roll:

Отговори

Върни се в “Депресия, тревожност, стрес”