ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Откри френски научен екип

Oбсесивно-компулсивното разстройство

Модератори: админ, консултанти

mafu

Re: Oбсесивно-компулсивното разстройство

Мнение от mafu » 18 окт 2013 19:07

излекуван съм от обсесивно-компулсивно разтройство 0899846894
Лъжец!!!

Puhcho83

Мнение от Puhcho83 » 08 дек 2013 13:11

Здравейте на всички, не съм писала от много време, за което се извинявам. Почти 2 месеца сме в България. Още като се прибрахме в края на октомври отидохме на психолог, или по скоро когнитивно-поведеченски терапевт - д-р Петър Василев в София. Направихме доста сесии. И двамата посещаваме. За мен лично е много полезно, тъй като вече съм горе-долу наясно как и защо се случват нещата. За съпруга - той е добре тук в България. Както съм писала и по напред, той в БГ няма признаци на ОКР, чувства се много по-добре, без ритуали и обсесии. Остават ни още 2-3 срещи с доктора и на 10.01.2014 си заминаваме обратно в Англия. Да се надяваме че,ще имаме поне някакъв ефект от посещенията. Ако и там имаме проблеми, съпруга ми разбра, че е по- добре и там да посещава доктор(той отказваше да отиде там). Той също разбра, от къде и как се получават състоянията на ОКР, знае как да обработва мислите си(ако мога така да се изразя) и ще видим дали ще има ефект. Аз лично много се надявам поне малко по малко ритуалите да намаляват и да се стигне до някаква промяна.
Ако някой иска повече информация за доктора, да пише. За мен е много добър терапевт и се занимава не само с ОКР. Знам, че не всичко е доктори, но ние наистина имахме нужда от такъв! Поздрави на всички!

mafu

Мнение от mafu » 11 дек 2013 14:21

Ако обича да си махне д-р от името, като е психолог. Това е само за хора с медицинско образование. Д-Р няма място пред нейното име! Психолог шарлатан, доктор ми била!

t.todorov
Контакти:

Мнение от t.todorov » 13 дек 2013 01:47

Той е доктор по психология, или специалист, който е защитил докторантура. Да не забравяме, че доктор не е равнозначно на лекар, както е общоприето. Но е редно подобни неща да са изчистени при работа с клиенти и те да знаят кое какво е.

Puhcho83

Мнение от Puhcho83 » 13 дек 2013 14:48

Мафу, защо е този негативен коментар, аз просто съм споделила кой специалист сме посетили и сме доволни. И първо намери информация за този доктор и тогава се изказвай. Не искам повече да споря по този въпрос, защото тук където споделяме проблемите си е излишно. Просто е просто!

Netanya

Мнение от Netanya » 05 яну 2014 00:51

Аз страдам от години,може би от както бях на 15,но скоро разбрах,че това всъщност е заболяване. Имам и ПР,вземам Есцитил. Помага ми за атаките. За ОКР какво ще ми помогне? Лятото бях на море,излязох толкова далеч от вкъщи за първи път след първата атака. Там дори не се сетих за моето ОКР,но като се върнах и още с влизането от вратата се започна. Ключа за лампата,дръжката на вратата,чехлите,кранчето на водата,всички ритуали отначало.

nelkata5

Мнение от nelkata5 » 20 яну 2014 17:15

Здравейте! на съпруга ми му поставиха диагноза ОКР. Ходихме на психиатър и му изписа ксанакс,есцитил и флуанксол.Но той реши че ще взема само ксанакс и есцитил,тъй като отзивите в нета за флуанксола не му харесаха.Посещава и психотерапевт.За сега няма кой знае какъв напредък.При него ОКР се изразява на тема честота и страх от микроби,замърсяване и болест.Може ли някой да ми каже какво е действието на флуанксола и защо се използва.Добра ли е тази комбинация от тези три вида лекарства.Чудя се дали да настоявам да започне да си пие и флуанксола.

mafu

Мнение от mafu » 20 яну 2014 19:04

Флуанксол е антипсихотик. Психиатрите са толкова некадърни, че си правят лекарствени комбинации както им уйдиса - единственият препарат от описаните които би имал някакъв ефект при ОКР е есциталопрамът, но и той е съмнителен. Освен сертралин и кломипрамин /анафранил/ останалите антидепресанти нямат кой знае какъв ефект при ОКР. Но и постъпката на вашят съпруг е укорима - ще пиеш каквото ти е изписано, а няма да четеш щуротии в нета. Аз сега пия амитриптилин и не получих нито една от описаните "страшни" странични ефекти. Някои мислят, че след като е описано в листовката, то ще се случи непременно, но не знаят как да тълкуват листовки.

Много често или често не означава 80% ,ами в порядъка на 1%-10%-15 %
Освен това дори да се прояви даден ефект следва да се оцени дали той е тежък или лек.

Амитриптилина пише,че предизвиква сухота в устата, възможно е и да имам сухота , но не е толкова тежка, че да я забележа и ако не бях прегледал листовката изобщо нямаше да го разбера. Страничните ефекти са в главите на хората и са от внушение - а опитът ми с антидепресанти е голям - 5 или 6. Струва ми се ,че манията от странични ефекти е част от заболяването на някои хора - те са хипохондрици и започват да си втълпяват, че изпитват еди какъв си ефект, а някои дори не са описани в листовката и после обвиняват препарата за своята хипохондрична лудост.

mafu

Мнение от mafu » 20 яну 2014 19:07

Когато ти изписват лекарство, още повече ако си натраплив невротик, сиреч склонен към внушения, съмнения , тревожност и хипохондрия - просто хвърляш листовката без да я четеш,защото само би ти навредила. НЕ ЧЕТЕТЕ ЛИСТОВКИ, НЕ ОБМЕНЯЙТЕ МНЕНИЯ, СЛЕДВАЙТЕ УКАЗАНИЯТА НА ВАШИЯТ ЛЕКАР И ИЗЛИЗАЙТЕ ПО-ЧЕСТО, ТОКУ ВИЖ "СТРАНИЧНИТЕ ЕФЕКТИ" СА ИЗЧЕЗНАЛИ!

Puhcho83

Мнение от Puhcho83 » 20 яну 2014 19:49

Моя съпруг също е с ОКР, писала съм по горе. Решихме да не взима никакви лекарства. Вече 10 дни сме в Англия, няма никакви симптоми на ОКР. Казва че се чувства добре. Незнам дали ще се появят отново. Зависи колко е тежко ОКР-то. Засега сме се справили само с психотерапевт. Успех!

nelkata5

Мнение от nelkata5 » 24 яну 2014 13:08

Здравейте отново!Тези дни не съм влизала във форума.Благодаря ви за отговорите.Искам да споделя с вас ,че започнахме и трите лекарства да пие.Макар,че флуаксола чета в нета ,че се приема по 1 мг дневно,а на него лекаря му е изписал само 1/2 и то от 0,5 мг. Не знам дали не е малко.Но говорих с позната невролог и тя каза ,че може би психиатъра се е водил от това ,че взема и други лекарства и е преценил,че е достатъчно.но искам да споделя с вас,не знам дали се дължи на лекарствата/чета в указанията/,че през първите дни на приема може да се увеличи чувството на тревожност и страх.При него стана така,че отначало страхът беше само дали са му чисти ръцете и дали не се е замърсил ако без да иска е пипнал нещо/макар,че той не пипа нищо/но това го гложди непрекъснато ,че имало едно МОЖЕ....а сега започна да изпитва страх,като види примерно салфетки,че може да е минал покрай тях и без да иска да ги е пипнал и сложил в устата....,или приверно си е взел коженото яке и може да си е пуснал ръката надолу и то да е докоснало земята и т.н...Сега ходи и на психотерапевт не на психоаналитик.Вярно е ,че е минал само два сеанса ,правят някакви упражнения..
Въпросът ми е да изчакам ли да пие поне двадесет дни трите вида лекарства и да видим какво ще стане или още сега да ходим пак на психиатър или да търся психоаналитик а не психотерапевт?
Извинявам се за дългия пост но ако някой е имал търпението да го прочете моля да ми отговорите и дадете вашето мнение.Забравих да кажа ,че най-големия проблем е с миенето на ръцете.Задължително при него трябва да има човек когато си мие ръцете,защото той знае,че ги е измил но въпреки всичко като спре водата си задава въпроса ,че може и да не ги е измил исе почва едно миене на ръце ,което може да продължи до безкрай.....помогнете...

mafu

Мнение от mafu » 28 яну 2014 22:51

Влошаването на симптомите във първите няколко дни обикновено е признак, че е уцелено правилното лечение.

nelkata5

Мнение от nelkata5 » 29 яну 2014 12:15

Благодаря за отговора!Да се надявам ,че наистина ще има някакъв резултат!

mafu

Мнение от mafu » 21 мар 2014 14:30

Мисля ,че развалих лампата във банята с мисълта си , и преди се е случвало да причинявам разни неща, сигерун съм вече че съм обсебен от демони, които излъчват някакви вълни от главата ми и влияят на реалността.

sofia 77

Мнение от sofia 77 » 21 мар 2014 16:05

Ти си цял демон за връзване . Какви ги ръсиш mafu.

Отговори

Върни се в “Депресия, тревожност, стрес”