ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Кръвен тест показва дали е преборен окончателно
Пийте чай от джинджифил
Формула дава резултата според пол, ръст, тегло и възраст

Oбсесивно-компулсивното разстройство

Модератори: админ, консултанти

fantagiro

Re: Oбсесивно-компулсивното разстройство

Мнение от fantagiro » 10 яну 2016 00:12

:P Иначе ако си някой специалист, чудещ се как да се саморекламира, може да хванеш кой да е мой пост, в който се съдържа въпрос за състоянието, на който не съм намерила отговор, дай съвет... Аз дотук съм на мнение, че специалистите, които стават са:
Тодор Тодоров
Димо Станчев
Тодор Лалов
Все още се чудя дали да споменавам терапистката, при която ходих, тъй като тя въобще не е спрягана тук и не съм сигурна дали е в нейн плюс да бъде споменавана. Освен това... :P сигурно съм нагла, при условие, че ми помагат, да се ядосвам, че трябва да плащам. :P При условие, че има олигофрени, които за една сесия вземат 100 лева най - вероятно.
Тези тримата така или иначе участват в моята виртуална книга - дневник тук, така че не се притеснявам да ги посочвам. :P
Освен това... по принцип не е зле да се коментират терапевтите, за да им се откриват евентуални грешки. Или за да бъдат разбрани по - бързо. Тук една се чудеше защо при Димо Станчев например присъствал и още един човек.... Принципно, нормален човек, без психични проблеми и социална фобия, щеше да го пита например.

Ами психопатно мислене е това на престъпниците. Терапевтът ми тук, беше казал, че само един психопат няма да посети психотерапевт, че трябва да бъде убеждаван, за да посети такъв. Принципно, като гледам колко лесно взеха да ми спрягат най - тежките диагнози, по - скоро всеки, на който му е останало капка съзнание, ще се страхува да посети такъв. А аз... при условие, че разбрах тези състояния, знам, че шизофренията не съществува като хронично състояние, а е моментно такова. Ако има кой да помогне, може да остане като неприятен спомен.

Принципно, аз смятах че донякъде съм психопат, заради точно такива натрапливости, които при мен са по - скоро плашещи картини. Обяснението е, че на времето смятах, че не мога да контролирам желанието си за секс. От цялата работа излезе, че всичко е нормално, само аз съм очаквала от себе си всичко най - лошо.

Както съм казвала преди време, :P ако ми харесваше аналният секс, на мен и на половинката ми, никой освен мен и половинката ми не би трябвало да е заинтересован от това.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

Митака

Мнение от Митака » 10 яну 2016 00:25

Благодаря

UJASA

Мнение от UJASA » 24 апр 2017 15:08

Какво ви е мнението за флуанаксол 0.5 мг + Анафранил 0.25мг двете ми ги изписаха за ОКР, а преди това се лекувах със Стимулотон и от него изпих 140 хапчета , но нещо нямаше подобрение.

От новите мисля да пия Антидепресанта, а психотичното да го пропусна, че страничните ефекти са му ужасни.

Мисля, че Флуанаксола е психотичното лекарство, а Анафранил е антидепресанта. Явно Флуанаксола ми го предписват да засилят ефектна на Анафранила.

ilia.ivanov

Мнение от ilia.ivanov » 25 апр 2017 13:10

Трябва да пиете лекарствата, както са ви изписани, а не както прецените. Това, че са ви изписали антипсихотик, не трябва да ви притеснява, защото в психиатрията лечението е симптоматично. Страничните ефекти на всяко лекарство са страшни (в листовката), а от лични наблюдения точно към тази комбинация, странични ефекти почти няма, освен сънливост.

Ivo_Todorov

Мнение от Ivo_Todorov » 04 окт 2017 14:47

Здравейте, страдам от ОКР. Исках да попитам мъжката аудитория, как се справят с това когато са на среща. За да не проличи и да ги изложи пред жената. При мен от няколко месеца се убостриха заради доста проблеми. Днес имам среща а отново ме нападнаха. Няма как да отменя срещата защото друга може и да няма. Моля ако някой може да даде съвет да го направи. Че само ме прецакват тия копеленца.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 06 окт 2017 10:45

:P Ако бях докторката, щях да се огранича само до... Специалистът, при който ходиш е чудесен. Ако се изказвам като мен.... защо е толкова постно присъствието Му в нета?!
:P
За да се справиш с натрапливостите, трябва да си изясниш тяхната роля.
Аз стопроцентово забелязах, че служат за поддържането на точно определено настроение. Тоест... стегнато, потиснато вместо агресивно.
Решение при мен няма 100%, понеже мъжът ми е сприхав, зависима съм от него и трудно мога да остана спокойна.
И все пак...
спрях да се самообвинявам. Всъщност това идва когато се видя през очите на някой друг.
Съсредоточих се над това да си угаждам винаги когато е възможно.
Така се справям. Аз съм с неустановена сексуалност затова си позволявам включване.
А и издивях без да пиша. Май.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

Отговори

Върни се в “Депресия, тревожност, стрес”