Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Тесните взаимоотношения в семейството са решение
Вирусът може да доведе до рак на маточната шийка
Тя координира всички електронни сигнали
Какво трябва да добавите към ястието?
реклама

паническо разтроиство

Модератори: админ, консултанти

Re: паническо разтроиство

Мнениеот ivailo_8181 » 31 Юли 2008 12:12

явно има неща които не ги разбирате,състоянието не се състои само от кризите!!!
ivailo_8181

Мнениеот magi_rad » 31 Юли 2008 13:36

Леле,ти знаеш ли ,че аз поради лекарска грешка наскоро от този флуанксол бях една седмица на легло. :( При всеки е различно.Чуя ли за това лекарство и тръпки ме побиват.
magi_rad

Мнениеот iwa » 31 Юли 2008 17:21

Под овладяване се разбира сам , без лекарства .Когато спреш лекарствата ти няма да знаеш какво да правиш ако кризата дойде защото лекарствата не те учат на поведение .Както казва Маги рад ти не си опознал болестта и тя пак идва , така се получава хронифицирането и хората се измучват с години .Ключовата дума е контрол - кантрол върху кризите .Веднъж , когато го усвоиш ти ще знаеш точно какво да правиш , ако тя се повтори и не само няма да те е страх , но активно ще я търсиш за да преодоляваш и това ще те кефи .Много хора с фобия от високо стават парашутисти , скачат с бънджи само и само да се кефят на усещането за преодоляване на стаха .
iwa

Мнениеот ivailo_8181 » 31 Юли 2008 19:32

Аз не защитавам медикаментите,но не защитавам и терапевтите които те баламосват и тях ако питаш ще е добре и 100 години да ходиш при тях,а тук има някои хора които хич не са добре "кантрол върху кризите .Веднъж , когато го усвоиш ти ще знаеш точно какво да правиш , ако тя се повтори и не само няма да те е страх , но активно ще я търсиш за да преодоляваш и това ще те кефи"-ей такава глупост не бях чувал до сега.
Аз се съпротивлявах не пих лекарства дълги години,не исках и да чувам за лекарства,последствията бяха много лоши и накрая нямах избор.
ivailo_8181

Мнениеот micha1 » 05 Окт 2008 18:20

здравейте!аз също страдам от паническо разстройство вече 3 година.от днес започнах да пия золофт и милгамма н и много се надявам някой ако ги е пил да ми кайе имат ли някакъв ефект защото наистина вече се натрових от лекарства
micha1

Мнениеот magi_rad » 05 Окт 2008 19:43

Строго индивидуално за всеки е ефекта на лекарствата,но лично аз пия Золофт от около 2 месеца резултата е поразителен.Не си само ти да си се натровила от лекарства,аз пия антидепресанти вече 7-ма година със спиране от около5-6 месеца.Такава била съдбата,но въпреки това не съм се примирила и продължавам да се боря със това "чудовище" :twisted: .Успех на всички!!!
magi_rad

Мнениеот llullu » 05 Окт 2008 23:42

ох незнам кво да кажа ама и аз съм против лекарствата освен в краен случаи без изход,от време на време и аз съм с такива наченки на пр,но гледам да мисля позитивно,за хубави неща които ме радват и наи важното не бездеистваите работата е важна в такива ситуации,спортуваите,ходете на уога научете дишането,това е супер точно за страдащите от пр,може да ви се стори смещно но е така,изпитах го,а относно лекарствата незнам но съм против колкото може да се избягват,моята приятелка не може да се откаже от тях,набила си е в главата,че не може без тях и тва е,според вас не е ли психика това,и аз незнам вече кое е правилно и кое не,успех от сърце на всички които се борят с пр.
llullu

Мнениеот jjjeni » 23 Окт 2008 16:27

zdraveite !i az kato mnogoto stradam ot tazi kovarna bolest PR .Nqkoi nqkoga ako mi be6e kazal 4e s16testvyva takava bolest nqma6e da my povqrvam no eto 4e e fakt.Moite problemi zapo4naha 1999g togava bqh samo na 21g trqbvaha mi 4g dokato se razbere po to4no dokato mi se postavi taq otvratitelna diagnoza 4 g hodene po m1kite ne znae6 jiv li si ili ymrql.Prez avgyst mesec 2003g zapo4nah da piq seropram p1rvite 10 dni be6e golqm ko6mar na nqkolko p1ti 6tqh da go spra no blagodarenie na blizkite mi i doktorkata ne go napravih.Sled kato minaha tiq 10dni vsi4ko se promeni stanah si kakto predi tiq 4 g no estestveno ne s1vsem straha ot krizite si ostana i imeno toq strah ot tqh gi provokirva na novo da se poqvqvat.napravo se izymih tyk kato 4etoh razkazi na hora s moite problemi kak mislite ni tek1t po edin i s16t na4in ot kakvo se strahyvat te i az izpitvam s16tite strahove a si misleh 4e samo az s1m taka i 4e qvno ne s1m dobre s glavavta no ve4e se ybedih 4e s1m si nap1lno dobre dori bih kazala prekaleno dobre a vsi4ko tova idva ot tazi otvratitelna bolest koqto iskam da stane 4ydo da iz4ezne i pove4e nikoga da ne se poqvi.Zna4i na men v1prosa mi k1m vas e sledniq vie kogato spirate antidepresantite kak se 4yvstvate ?Za6toto az se 4yvstvam mnogo zle zapo4va da mi stava lo6o o6te na 3tiq den da mi se vie svqt i t. n.t.Tova normalno li e ili vsi4ko tova e samovny6enie .Ve4e 5g gi piq i to bez prek1svane no iskam ve4e da gi spra i da zapo4na da si pomagam bez tqh mislq sama da si pomagam s atakite.Te po4ti iz4eznaha poqvqvat se edinstveno ako zapo4na da mislq za tqh i sama gi predizvikvam no iskam sama da zapo4na da si gi vladeq bez lekartsva no nz kak da spra lekarstvata .4yvstvam 4e ve4e moga i sama da se spravqm no problema mi e 4e ne moga da gi spra stava mi mnogo lo6o.Moqta psihiqt1rka mi kazva 4e kogato doide momenta da gi spra ne bi trqbvalo da mi stava lo6o kato gi spiram dori mi kazva 4e sama 6te zapo4na da zbravqm da gi piq i t.n.t.No nz tova ozna4ava 4e ne e do61l momenta li neznam i az kakvo da si mislq.Molq pos1vetvaite me .Neiskam cql jivot da gi piq.
jjjeni

Мнениеот JEKOVA » 23 Окт 2008 18:33

здравей Жени първо искам да ти кажа че сме много с този проблем и каквото и да значи ставаме още повече за голямо съжаление но аз единствено се успокоявам че има много по тежки болести вземи например хората които пият лекарства за хипертомия всяка сутрин стават и си пият хапчето и ние сме горе долу така ако се чувстваме добре с хапчетата защо да не ги пием но единсвеното което може да ни спаси са положителните мисли сигурна съм че ако успеем на пук на всичкото зло около нас ние ще бъдем по силни от всички успех и положителни мисли пиши ако искаш аз съм от хасково
JEKOVA

Мнениеот jjjeni » 23 Окт 2008 20:47

zdravei Jekova radvam ste mi pisali!Vie ot koga stradate ot taq nqmam dymi kak da e nareka taq yjasna bolest.S kakvo se lekyvate i kak se spravqte s pani4eskite krizi.Iskam i az da zapo4na da se spravqm stqh taka kakto vse edno me e zabolql nqkoi pr1st na r1kata ili ne6to takova .Neiskam da se pla6a tolkova mnogo ot tqh.Ili ako ima nqkakvi metodi ili nz ne6to takova.Vie pose6tavate li nqkoe mqsto ili nz samo na psihiqt1r li hodite.Az s1m ot Varna no nqmam nikoi poznat koito da strada ot taq bolest.Moqta psihiar1rka mi e predlagala da pose6tavam takiva kak se kazvat nz k1deto se s1birat hora s takiva problemi i razgovarqt no az nqmam takova vreme da hodq a mislq 4e te mnogo 6te mi pomognat.Imam prakrasna d16teri4ka na 4 g i sama se grija za neq v smisal samo s neq tatko moite roditeli sa v 4yjbina i se vijdame samo vedn1j godi6no svek1rva mi sa v1zrastni hora i jiveqt na selo.Nqmam na kogo da raz4itam.Predi bqh mnogo slaba kogato maika mi i sestra mi zaminaha pri ba6ta mi predi 3 g malkata be6e samo na 9m imah 4yvstvoto 4e 6te se pob1rkam napravo neznaeh kakvo 6te stava men li da gledam ili deteto.No da ti kaja 4estno tova sqka6 me napravi po silna imam 4yvstvoto 4e naro4no s1dbata mi podnesi tozi obrat v jivota za da moga da se savzema malko i da stana po silna da razber a4e sama s16to mogada se spravqm.Taka polovinata p1t ot bolesta go izvarvqh no znam i 4yvstvam 4e e ostanallo o6te malko dokato si zamine s1vsem i iz4ezne za vinagi no nz koga 6te b1de tova .Nadqvam se dae po skoro.Kakto i ot s1rce pojelavam i na vsi4ki koito stradat ot tova da se opravqt po b1rzo.No ot cqlata tazi bolest da ti kaja 4estno izlqzaha i polojitelni raboti v smisal 4e na mnogo ne6ta se nay4ih i cenih mnogo ne6ta v jivota koito predi tova ne s1m ocenqla i izob6to ne s1m obr16tala vnimanie .Ypeh ti pojelavam
jjjeni

Мнениеот sindy » 27 Ное 2008 15:59

Извинявайте ама някои тук или изобщо нямат паническо разтройство или вече са на някаква друга фаза,дето не се усещат какво говорят или просто не са наясно какво точно е паническата атака.Как може да ми говорите ,че ги преодолявате /кризите/като си мислите разни весели неща и не мислите за самата криза.Та може ли човек в подобно състояние да мисли нещо по-различно от това дали ще падне ей сега и ще умре,или през къде точно ще му изхвърчи сърцето-през главата или през краката и в коя стена ще се удари; или ще му спре дишането.........да не продължавам/на истински страдащите им е познато/.А това със съзнателното търсене на кризите и кефа от преодоляването,направо ме разсмя искрено. Вие сте късметлии,мили хора,щом толкова кефско и весело ви минават атаките.Все така да бъдете ви пожелавам и дано не стигате на моя хал.
Поздрави!
sindy

Мнениеот iwa » 27 Ное 2008 17:22

Здравей! Изпращам ти на лични линк към един форум за паническо разстройство който бе ,,затворен ''от една пациентка .Тя просто описа на всички от форума как се е излекувала и те спряха да пишат .Явно им стана неудобно , няма как да се оплакваш като някой ти е дал решението .
iwa

Мнениеот Lillian » 30 Ное 2008 15:55

Zdraveite vsi4ki,
ne mojah da se sdarja da ne napi6a ne6ti4ko za pani4eskoto razstroistvo /PR/, tyi kato samata az se borq ot godini i tova e samo malka 4ast ot bolestta mi. atakite sa nepredvidimi i dosta ujasni ponqkoga - prosto mozaka ti izkliu4va i ne moje6 da misli6 za ni6to drugo. ne ti dostiga vyzduh, ima6 4uvstvoto,4e ei sega 6te se spomine6...samo koito ne go e izpitval, moje da se prismiva na podobno systoqnie.
vypreki tova az se borq - staraq se da ne vzimam lekarstva i 4eta po temata. izprobvala sym dosta ne6ta. moga da kaja samo, 4e le4enieto zavisi ot konkretniq slu4ai i ot simptomite - pri nqkoi pomagat medikamentite, pri drugi - samo psihoterapiq, a pri treti - sy4etanie ot dvete. pri vsi4ki slu4ai PR ne e za podcenqvane. eto nqkolko OSNOVNI IZVODA, do koito sym dostignala sama ili s pomo6tta na blizki hora i lekari, dano sa ot polza!

1.Ot PR NE SE UMIRA! kolkoto i da e silen straha, toi otminava. systoqnieto na panika e 4isto psihi4esko, a straha e pri4ina za fizi4eski simptomi kato iztrypvane na rycete i tqloto, syrcebiene, zamaivane, treperene, nedostig na vyzduh i t.n...taka 4e spokoino - naistina nqma slu4aj 4ovek da e umrql ot samovnu6enie!
2.ponqkoga pomagat mnogo prosti4ki ne6ta. Primer: kogato usetite vnezapen strah i nastypvaneto na kriza, nq lqgaite momentalno na leglo i ne se poddavaite na mislite, prosto zapo4nete NEZABAVNO DA VYR6ITE NE6TO! izmiite 4iniite, otidete do magazina, zvynnete na priqtel/ka v slu4ai 4e okolo vas nqma nikoi,izvedete ku4eto...kogato mozykyt prevkliu4i na druga valna, i trevojnite misli 6te izbledneqt!
3.ako vypreki tova pani4eskata ataka prodylji "izlyjete" mozaka s nqkakvo uspokoitelno(za prepory4bane malka doza), pri men deistva Xanax ili Diazepam i zaspivam sled 4as.
4.pove4e razhodki na vyzduh i sred prirodata, ako mojete, zapi6ete nqkakyv sport ili tanci - fizi4eskata aktivnost izmorqva i pomaga za dobriq syn. Jogata sy6to e dobro re6enie, no ne vseki ima nervi da se zanimava.
5.pravete si malki praznici i podaraci, dostavqite si pove4e polojitelni emocii...
6.pravete DOBRO, bydete 6tedri i velikodu6ni, za da postignete harmoniq sas sebe si.
7.sigurno ste zabelqzali koga /pri kakvi uslovia i po koe vreme na denono6tieto/ nastypva krizata. postaraite se da ne izpadate 4esto v podobni situacii i gi izbqgvaite. pri men v 99% ot slu4aite krizata idva prez no6tta, ili sled kato sym upotrebqvala alkohol v golemi koli4estva. tova v golqma stepen e individualno, no ako vi stava lo6o v gradskiq transport primerno, mojete da vyrvite pe6.
8. ob6tuvaneto s hora, koito imat podobni na va6ite problemi, mnogo POMAGA. spodelqite i ne zadarjaite v sebe si strahovete. ako nqma s kogo da spodelite, prosto si vodete dnevnik ili otidete na psihoterapevt - negovata rabota e imenno da slu6a i da syvetva.
9.podobni systoqniq do golqma stepen sa dylboko vkoreneni v podsyznanieto i 4esto neobqsnimi, zamislete se OT KAKVO VSY6TNOST SE STRAHUVATE? kliu4a kym zagadkata mnogo 4esto se krie v detstvoto.
10.PRAVETE POVE4E SEX! seriozno! dokazano e, 4e horata koito imat redoven i zadovolitelen polov jivot, mnogo po-rqdko stradat ot depresiq :D

tova e v ob6ti linii. nadqvam se da ne sym vi dotegnala.
Iskreni pozdravi na vsi4ki v grupata
Lillian

Мнениеот magi_rad » 30 Ное 2008 23:30

Lillian,много е хубав поста ти и дано помогне на хората със този проблем,но аз си извадих очите докато прочета всичко това.Може ли следващия път да не пишеш на "шльокавица",а на разбираем български език. :D Иначе благодаря за това,което си написала,защото и аз имах същия проблем,ПР е ад и само който не го е изпитал няма да разбере написаното от теб.
magi_rad

Мнениеот kiss3001 » 02 Дек 2008 22:20

Zdravei, az bqx na cipraleks 6est meseca i rezultat nikakav,4uvstvax se kato parcal,kachix kilogramipolu4ix vsi4kite mu strani4ni deistviq.az sam pisala tema za Trevojnoto panichesko razstroistvo ako iskash pro4eti
kiss3001

ПредишнаСледваща

Назад към Депресия, тревожност, стрес