ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
В повечето случаи чупливите нокти са напълно решим проблем.
България е от малкото страни, където билката вирее свободно
Откри френски научен екип
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...

Треперене

Модератори: админ, консултанти

tanq_70

Re: Треперене

Мнение от tanq_70 » 03 авг 2008 17:57

много благодаря д-рЯнева,уговорих час за детски унг.щте помоля да му направят това изследване. :D .сега ако моЖе да дадете на мен самата съвет?от както получи третия гърч,изпадам в паника всеки път когато трепне.не мога да спя спокойно и искам да будувам.станала съм много избухлива/винаги сям била темпераментна,но успявах да се въздържам/сега усещам,че не мога сама да се справя.при какъв лекар да отида?в Ямбол няма лекари психолози.благодаря :D

Д-р Янева

Мнение от Д-р Янева » 03 авг 2008 20:58

Първо да уточня че психолозите не са лекари. Потърсете в Сливен д-р Десислава Савова (тя е психиатър), можете да се представите и от мое име.

tanq_70

Мнение от tanq_70 » 03 авг 2008 21:32

Благодаря д-р Янева.във вторник ще водя малкия в Сливен на лекар/д-рКръстев-детски унг/ще намеря д-р Савова. :D

tanq_70

Мнение от tanq_70 » 05 авг 2008 22:51

:D днес ходихме на лекар/детски унг/.препоръча операция на третата сливица през септемрември.обяснено ми бе,че такава не се налага ако детето не боледува.по принцип той не беше от болнавите.боледуваше 2-3 пъти в годината,а до 1 годинка не беше пил антибиотик.казах,че е на депакин с нисък температурен праг/38/.казаха да не се притеснявам,че ще предопредят анестизиолога.сега ваденето на сливици не се прави както преди с месна упойка.семейния лекар е против, малък бил за операцията.вие какво ще препоръчате?изписаха му 1 инжекция .,ретапен,/ ако съм я разчела правилно/. за 1.09.,,/благодаря

Д-р Янева

Мнение от Д-р Янева » 07 авг 2008 13:48

При условие че УНГ специалистите се колебаят, а личния лекар е против, може би е по-добре да не бързате ... все пак вие сте тази която ще реши.

tanq_70

Мнение от tanq_70 » 07 авг 2008 15:53

Много благодаря д-рЯнева.Специалистите не се колебаят.Проблема е,че семейния лекар /тя е педиатър/е в болнични.Заболяването е сериозно и не ми е удобно да я безпокоя.Замества я общо практикуващ лекар/не,че имам оплаквания/.Ще се консултирам и с друг специалист унг.Днес правихме еег/в Ямбол/.Малко съм объркана.Лекарката каза,че има подобрение.Генерализацията е само в едното полукълбо,а на предходнота еег на цялата мозъчна кора.Има ли епилепсия или не?Не разбрах.В София казаха-не. Тук ми говотят за генерализация.Объркана съм.
анамнеза/от София/-роден от патологична бременнност,протекла с контракции,раждане в 37г седмицас тегло 3,250 в сьстояние на цианоза с удължена кардиопулмоналнаадаптация,описан като относително незрял плод.нормално ранно развитие.има общо 3 припадъка с фебрилна провокация.на 1,1м-39т,3,1м-38,5т,3,9м-38,1т, поведение хиперактивно,невротично вкл. с лягане на земята и крещене,спи кратко.фамилна обремененост-майкас гноен менингитна 4 г .Входа на заболяването с фебрилни гьрчове.Еег-основна активност от средноволтажен,не сьвсем Равномерен тета ритьм с честота 6-7в сек,примесен и с по бавни тета групи,както и отделни алфа групи около 8 в сек с максимум в задните области и пьлна реакция при 00/30.Редки делта вьлни или заострени тета вьлни , преобладаващи напред.приФС с 25 Цх-суспектни ниски острия и недобре оформени комплекси бифронтално.Отделни остри вьлни се наблюдават двустранно в централните области.При ХВ-детето заспива и се наблюдават групирани вертексни остри вьлни,след което се разбуди и се регистрират по-високи групирани тета вьлни,без асиметрия.Закл нормална за възрастта основна активност с иритативни промени в предните области,без данни за огнища или генерализирана пароксизмална активност,бкл при преход в сън. КТмозьчен паренхим,вентрикули,арахноидни пространства- без патологични промени.мегацистрна магна.психолог-IQ 105,по Векслер,разглезен,емоционално лабилен.Водеща рька дясна.Крьвни изследвания в норма.лечение-депакин хроно 300 сутрин 1,5 вечер 1т.еег от днес-Спонтанен запис в който се регистрира доминиращ алфа ритъм 7хц примесен с остри,високоамплитудни тета/не разчитам -мисля,че е вълни/ и нетипични остра-бавна вълна,сд превес в ляво центро-темпорално.зкл-данни за възбуда б ляво центтро-темпорално.пароксизмална активност не се регистрира. :D благодаря

deskata88

Треперене

Мнение от deskata88 » 08 окт 2010 02:42

Не съм сигурна дали е същото,но ми се е случвало да треперя точно когато се унасям.Няколко пъти ми е ставало така и е много неприятно,опитвам се да се раздвижа и ходя като робот :| ,но при мен е придружено със бързо сърцебиене.Не съм била на лекар специално за това,защото ми направи впечатление че го получавам от стрес и притеснение.И на мен ми беше много странно и не бях видяла някой с подобен проблем.Ако някой знае друга причина ще се радвам да сподели. Благодаря

naneva

Мнение от naneva » 24 апр 2017 13:03

Имам такова треперене почти непрекъснато. Усещам го най-силно когато тялото ми е в покой ( седнало, легнало положение). Имам чувството, че всяка клетка пулсира и потъвам, усещам като голямо напрежение в ръце, крака и глава. Имам проблеми с нервната система, в момента пия клонарекс и неуротоп, но това "бучене" на тялото и неспокойствието си останаха. Когато извършвам трудова дейност, усещането за треперене намалява (изглежда, че тогава по-не му обръщам внимание, защото съм концентрирана в друго). Забелязвам, че не мога да стоя дълго легнала и седнала поради това чувство. След ходене по невролози нямам уточнена диагноза. Един казва депресия, друг -ПР, трети- "нещо психосоматично". Какво е точно и как да се лекувам и аз не знам.

ilia.ivanov

Мнение от ilia.ivanov » 25 апр 2017 12:57

При тремор с неизяснен произход се използват бета-блокери. Трябва да ви го изпише лекар, но пропранолол дава изумителни резултати.

Отговори

Върни се в “Депресия, тревожност, стрес”