ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Сокове, купени от магазина, съдържат много захар
Предложен е списък с нещата от първа необходимост
Ново проучване разкрива за връзката между пародонтални проблем...

Треперене

Модератори: админ, консултанти

tanq_70

Re: Треперене

Мнение от tanq_70 » 03 авг 2008 17:57

много благодаря д-рЯнева,уговорих час за детски унг.щте помоля да му направят това изследване. :D .сега ако моЖе да дадете на мен самата съвет?от както получи третия гърч,изпадам в паника всеки път когато трепне.не мога да спя спокойно и искам да будувам.станала съм много избухлива/винаги сям била темпераментна,но успявах да се въздържам/сега усещам,че не мога сама да се справя.при какъв лекар да отида?в Ямбол няма лекари психолози.благодаря :D

Д-р Янева

Мнение от Д-р Янева » 03 авг 2008 20:58

Първо да уточня че психолозите не са лекари. Потърсете в Сливен д-р Десислава Савова (тя е психиатър), можете да се представите и от мое име.

tanq_70

Мнение от tanq_70 » 03 авг 2008 21:32

Благодаря д-р Янева.във вторник ще водя малкия в Сливен на лекар/д-рКръстев-детски унг/ще намеря д-р Савова. :D

tanq_70

Мнение от tanq_70 » 05 авг 2008 22:51

:D днес ходихме на лекар/детски унг/.препоръча операция на третата сливица през септемрември.обяснено ми бе,че такава не се налага ако детето не боледува.по принцип той не беше от болнавите.боледуваше 2-3 пъти в годината,а до 1 годинка не беше пил антибиотик.казах,че е на депакин с нисък температурен праг/38/.казаха да не се притеснявам,че ще предопредят анестизиолога.сега ваденето на сливици не се прави както преди с месна упойка.семейния лекар е против, малък бил за операцията.вие какво ще препоръчате?изписаха му 1 инжекция .,ретапен,/ ако съм я разчела правилно/. за 1.09.,,/благодаря

Д-р Янева

Мнение от Д-р Янева » 07 авг 2008 13:48

При условие че УНГ специалистите се колебаят, а личния лекар е против, може би е по-добре да не бързате ... все пак вие сте тази която ще реши.

tanq_70

Мнение от tanq_70 » 07 авг 2008 15:53

Много благодаря д-рЯнева.Специалистите не се колебаят.Проблема е,че семейния лекар /тя е педиатър/е в болнични.Заболяването е сериозно и не ми е удобно да я безпокоя.Замества я общо практикуващ лекар/не,че имам оплаквания/.Ще се консултирам и с друг специалист унг.Днес правихме еег/в Ямбол/.Малко съм объркана.Лекарката каза,че има подобрение.Генерализацията е само в едното полукълбо,а на предходнота еег на цялата мозъчна кора.Има ли епилепсия или не?Не разбрах.В София казаха-не. Тук ми говотят за генерализация.Объркана съм.
анамнеза/от София/-роден от патологична бременнност,протекла с контракции,раждане в 37г седмицас тегло 3,250 в сьстояние на цианоза с удължена кардиопулмоналнаадаптация,описан като относително незрял плод.нормално ранно развитие.има общо 3 припадъка с фебрилна провокация.на 1,1м-39т,3,1м-38,5т,3,9м-38,1т, поведение хиперактивно,невротично вкл. с лягане на земята и крещене,спи кратко.фамилна обремененост-майкас гноен менингитна 4 г .Входа на заболяването с фебрилни гьрчове.Еег-основна активност от средноволтажен,не сьвсем Равномерен тета ритьм с честота 6-7в сек,примесен и с по бавни тета групи,както и отделни алфа групи около 8 в сек с максимум в задните области и пьлна реакция при 00/30.Редки делта вьлни или заострени тета вьлни , преобладаващи напред.приФС с 25 Цх-суспектни ниски острия и недобре оформени комплекси бифронтално.Отделни остри вьлни се наблюдават двустранно в централните области.При ХВ-детето заспива и се наблюдават групирани вертексни остри вьлни,след което се разбуди и се регистрират по-високи групирани тета вьлни,без асиметрия.Закл нормална за възрастта основна активност с иритативни промени в предните области,без данни за огнища или генерализирана пароксизмална активност,бкл при преход в сън. КТмозьчен паренхим,вентрикули,арахноидни пространства- без патологични промени.мегацистрна магна.психолог-IQ 105,по Векслер,разглезен,емоционално лабилен.Водеща рька дясна.Крьвни изследвания в норма.лечение-депакин хроно 300 сутрин 1,5 вечер 1т.еег от днес-Спонтанен запис в който се регистрира доминиращ алфа ритъм 7хц примесен с остри,високоамплитудни тета/не разчитам -мисля,че е вълни/ и нетипични остра-бавна вълна,сд превес в ляво центро-темпорално.зкл-данни за възбуда б ляво центтро-темпорално.пароксизмална активност не се регистрира. :D благодаря

deskata88

Треперене

Мнение от deskata88 » 08 окт 2010 02:42

Не съм сигурна дали е същото,но ми се е случвало да треперя точно когато се унасям.Няколко пъти ми е ставало така и е много неприятно,опитвам се да се раздвижа и ходя като робот :| ,но при мен е придружено със бързо сърцебиене.Не съм била на лекар специално за това,защото ми направи впечатление че го получавам от стрес и притеснение.И на мен ми беше много странно и не бях видяла някой с подобен проблем.Ако някой знае друга причина ще се радвам да сподели. Благодаря

naneva

Мнение от naneva » 24 апр 2017 13:03

Имам такова треперене почти непрекъснато. Усещам го най-силно когато тялото ми е в покой ( седнало, легнало положение). Имам чувството, че всяка клетка пулсира и потъвам, усещам като голямо напрежение в ръце, крака и глава. Имам проблеми с нервната система, в момента пия клонарекс и неуротоп, но това "бучене" на тялото и неспокойствието си останаха. Когато извършвам трудова дейност, усещането за треперене намалява (изглежда, че тогава по-не му обръщам внимание, защото съм концентрирана в друго). Забелязвам, че не мога да стоя дълго легнала и седнала поради това чувство. След ходене по невролози нямам уточнена диагноза. Един казва депресия, друг -ПР, трети- "нещо психосоматично". Какво е точно и как да се лекувам и аз не знам.

ilia.ivanov

Мнение от ilia.ivanov » 25 апр 2017 12:57

При тремор с неизяснен произход се използват бета-блокери. Трябва да ви го изпише лекар, но пропранолол дава изумителни резултати.

Grad Sofia

Мнение от Grad Sofia » 10 фев 2018 22:47

От една година и при мен е същото - вечер като легна и усещам треперене(вибрации) като че през тялото ми тече нискочестотен ток. С тази разлика че не спира и е съчетано с потрепване на мускулите. Очевидно е от нервната система. Всичко започна на следващия ден след загуба на мой близък човек. Първите 3 месеца беше много силно сега леко намаля. През деня не му обръщам внимание, но го има. Бих искал ако някой има такива симптоми да ми пише за да можем да споделяме неща които откриваме че помагат и които биха обяснили проблема. И да помогнем ако можем и на други. ivelin_hristov62@abv.bg

Отговори

Върни се в “Депресия, тревожност, стрес”