ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Кръвен тест показва дали е преборен окончателно
Пийте чай от джинджифил
Формула дава резултата според пол, ръст, тегло и възраст

Треперене

Модератори: админ, консултанти

didi79

Треперене

Мнение от didi79 » 12 юли 2008 11:39

Здравейте,
От година и нещо насам, често ми се случва като се отпусна да заспивам и да започвам да треперя. Даже мога да го опиша не точно като треперене, а като вибрации по тялото ми, ръцете и тялото просто треперят. Имам чувството, че нещо ще ми стане, скачам от леглото и пия нещо успокоително. Но тези "кризи" все се повтарят от време на време. Дали това е в резултат на някакъв страх или нещо друго не знам. Иначе аз си имам аритмии при иначе здраво сърце и си пия Пропранолол. На 29г. съм имам и малко дете, смея да кажа, че съм щастлива, но депресията често ме спохожда напоследък.Ако някой има същия проблем моля споделете!

Anxiety

Re: Треперене

Мнение от Anxiety » 12 юли 2008 12:14

Ot Sofia li si,tuk ima dobri terapevti.Ostavi si skaip za da si pishem

didi79

Мнение от didi79 » 12 юли 2008 12:35

От Варна съм! Имаш предвид, че може да е на психична основа и ми трябва психотерапевти ли?

didi79

Мнение от didi79 » 15 юли 2008 22:05

Никой друг ли не се е чувствал по подобен начин? Учудвам се, че нищо не споделяте!

militsa

Мнение от militsa » 16 юли 2008 16:10

мисля ,че първо трябва да ви прегледа невролог и ако не се открият някакви абнормности остава варианта да отидете на психолог или на психотерапевт.Според съвременните психологични теории соматичните оплаквания са причинени от психичната дейност ,несъзнавани конфликти и страхове.

borisova.d

Мнение от borisova.d » 16 юли 2008 19:23

Здравей,
:D Колко хубаво е,че си станала майка!
И каква голяма отговорност е нали?
Преди да изкажа своето мнение бих искала да ти задам няколко въпроса:
От кога започна това треперене на тялото?
След раждането ли изпадаш в депресивни състояния?
Кой ти препоръча успокоителните лекарства и какви са те?
Ще се радвам да ми пишеш,може и лично.
Поздрави :D

deanne

Мнение от deanne » 19 юли 2008 18:21

Ми не знам дали говорим за едно и също, но и аз имах нещо подобно.

Нощем спя си, по едно време усещам, че цялата ще подскоча от леглото, нещо като втрисане, не го искам, но знам, че ще стане, ако искам надали бих могла да подскоча така симетрично в легнало положение. И така от сън отивах в дрямка, подскачах и имаше някво странно чувство, което не знам как да опиша. Понякога след такова втрисане трудно заспивах и това беше няколко години и накрая спрях да му обръщам внимание и от доста време може би около година не се е появявало, а по лекари не ходих. Сега ми се наложи да ида на невролог, но по други причини, на които няма как да не обърна внимание.

iwa

Мнение от iwa » 22 юли 2008 12:19

Не се безпокои.Това треперене е нормално .Повечето хора са го изпитвали и се дължи на на смяната на ритъма на работа на мозъка и поемането на контрол върху тялото от страна на подкорието .Това, което го подържа при теб е страхът , че е нещо опасно .Попитай хорат около теб и ще се убедиш, че почти всеки го е изпитвал като леко или по силно потръпване няколко пъти в годината .При теб страха го прави по - силно .По време на тази смяна на режима на работа на мозъка са нормалнио дори зрителни и слухови халюцинации както и много други наистина странни усещания .

didi79

Мнение от didi79 » 22 юли 2008 14:31

Благодаря на iwa, всичко, което е написано е вярно. Съгласна съм, че страхът ми също провокира треперене, дори някой път като съм добре, но започна да мисля за това и се получава. Силата на мислите ни е удивителна. Но как да се научим да ги контролираме?

iwa

Мнение от iwa » 22 юли 2008 16:52

Ако си сериозна можеш да започнеш от тази книга и правене на описаното в нея -Ти, лечителят. Хосе Силва и Робърт Б. Стоун. Ima я в http://www.izvorite.com/.Успех!

tanq_70

Мнение от tanq_70 » 02 авг 2008 00:43

датето ми е на 4 год.от известно време наблюдавам нещо подобно при него.леко потреперване.обярнах се към невролог.каза ми,че е нормално и всички потреперваме на сън.

Д-р Янева

Мнение от Д-р Янева » 02 авг 2008 10:50

Направете ЕЕГ на детето си, може да е нормално треперене но може и да е вид епилептичен пристъп.

tanq_70

Мнение от tanq_70 » 02 авг 2008 22:56

благодаря д-Янева,правил е 3 фебрилни гърча.правени са изследвания вклиника св.наум при доц.Божинова.мяма епилепсия.пие депакин хроно.на 7.08.ще му правят второ еег.и кръвни изследвания.притеснява ме и още нещо.от 10.05 до 10.06 е боледувал три пъти от зачервено гърло.пил е 6 антибиотика/зинат-8дни,аугментин-8дни,и сумамед-7дни/сега от сряда му е много подута дясната сливица.няма t.впръскваме биопарокс 3п по 4 впръсквания.утре щте го гледа отново педиатър.дали да не се консултирам и с лекар унг?

tanq_70

Мнение от tanq_70 » 02 авг 2008 23:20

изследванията са правени на 10.06.от 11.06тази год. пие депакин.три дни по половин таблетка сутрин и вечер,от четвъртия сутрин половин таблетка и цяла вечер.резултатите са цитирани в моля помогнете.неволно благодарих на други ваши колеги.ето случай да поправя грешката.благодаря д-рЯнева.благодаря д-р Цончев

Д-р Янева

Мнение от Д-р Янева » 03 авг 2008 11:31

фебрилните пристъпи означават че гърчовия праг на детето е по-нисък. Продължавам да мисля че треперенето се дължи на повишената електрична активност на мозъка и то вероятно свързано и със скорошното боледуване. Може би дозата на Депакин е ниска... правено ли е изследване за плазмени концентрации на лекарството. И да, заедете детето на УНГ специалист, добре е да се уточни вида на инфекцията и причините за честото боледуване. Споделете с доц. Божинова за нощното треперене на детето.

Отговори

Върни се в “Депресия, тревожност, стрес”