ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Зачеването на момиче наистина е майсторлък
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс
Сдружение „Зачатие“ отново ще раздаде ваучери за подпомагане н...

Моля ви да споделите ,имал ли е някой подобни проблеми?

Модератори: админ, консултанти

sveettla

Re: Моля ви да споделите ,имал ли е някой подобни проблеми?

Мнение от sveettla » 22 мар 2009 18:56

tedi.valeri ... Как ти действа Грандаксин?
А към човека който е писал последно искам да попитам - какво от алтернативната медицина ви е помогнало??

nadya9

Re: Никой ли не е пил Грандаксин?

Мнение от nadya9 » 17 окт 2009 20:43

Моля Ви помогнете, разкажете как ви дества. Аз направих опит да заменя Ривотрила 0.5 с Грандаксин но безуспешен. По-точно хич не ми действа този грандаксин и ми става лошо от него, а не мога и да спя. Споделете за какви симптоми ви е бил изписван Грандаксин и дали се привиква към него, както и вашите терапевтични дози

quattro

Мнение от quattro » 13 май 2010 21:39

Здравейте,

Аз се боря с подобен проблем и ще ви споделя моя метод. При всички положения се консултирайте и с лекар.

Причинителите на проблема:
- недостатъчна консумация на вода през деня
- огромно напрежение и стрес на работното място
- нередовно хранене. най-често вечер и то много, мазни храни, захар, шоколад и всичко от групата на така наречените "junk food".
- пристрастяване към кафето (или цигарите) като начин за реагиране на стреса
- липсата на спорт или поне някаква активна форма на движение (от работа вкъщи, ядене, спане и пак така)

Симптомите:
- сърцебиене и умора
- замаяност
- внезапен пристъп на задух, най-често вечер след обилната вечеря и преди лягане
- повишаване на артериалното кръвно налягане (може да стигне и до 150/90)
- паника, тревожност
- треперене
- сприхавост, нужда от движение

До тук... достатъчно, за да има за какво да се паникьосате и да си влошите допълнително достатъчно състоянито.

Какво е хубаво да направите:
- накрайте личния ви лекар да ви пусне изследвания: пълна кръвна картина, задължително проверете ХОЛЕСТЕРОЛА, TSH хормон също (най-вече при жените, но не изключено да създаде проблем и при мъжете). Предполагам в 99% от случайте ще имате висок холестерол (от лошия), заради стреса.

- аз лично бих ви посъветвал ако изследванията ви покажат, че освен с холестерола други проблеми нямате, да се насочите към алтернативна медицина и да не ползвате лекарства. Под алтернативна медицина имам в предвид Хомеопатия и то Традиционната. Защото лекарите ще ви изпишат един куп лекарства, които ще лекуват симптомите и ще ви докарат много странични ефекти...

- Консултирайте се с личния си лекар и започнете да взимате хранителни добавки и Витамин C. Аз лично ви препоръчвам тези на SOLGAR (магазина до Турското посолство в София), защото са може би едни от най-добрите (пробвайте Male Multiple - за мъже и Female Multiple -за жени). Защо добавки ли? Защото гаранция в това състояние организма ви не усвоява добре хранителните вещества от храната, която поглъщате и скоро ще започнете да се чувствате отпаднали и изтощени.

- Витамин B. Състоянието ви до голяма степен се дължи на нервно изтощение, а храната на нервите са витамините от групата B. За да се възстановяват нервите, имате нужда от храна за тях. Количеството витамини трябва да го консултирате с диетолог.

- Хранителна диета. Яжте поне 3пъти на ден без да се тъпчете. Заменете месото с Риба, най-добре Сьомга. Консумирайте много ОВЕСЕНИ ядки. Поне по 6-7 различни вида плодове и зеленчуци. (Бананите не се броят, забравете ги завинаги). Вечеряйте най-късно в 19:00.

- Много течности.

- Чай от: Маточина, Глог, Лайка (ако сте на хомеопатия не пийте Мента)

- Починете си 2-3 седмици и след това започнете да спортувате активно. Всеки ден поне по 30 минути. Спортували сте достатъчно едва когато сте се изпотили :)

:) Най-важното е да запазите самоконтрол и да не се предадете на уплаха. С малко постоянство според мен ще излезете от капана, при мен сработва.

a.jeleva

Мнение от a.jeleva » 18 май 2010 09:29

Здравейте. Ще споделя своя опит. Бях 4 клас, когато за първи път получих нервна криза. Направихме един куп изследвания - всичко е ок! Приблизително през 4 години получавах такава криза до двайстата ми годишнина. Симптомите бяха: схващане на цялата ми дясна половина от тялото, петно пред очите, нереалност и мислех естествено, че умирам. След, като навърших 20 години, бях започнала да работя в дискотека - и започнах амалко по - различни кризи. Ставаше ми нереално - все есно бях надрусана, или нещо подобно, много силно сърцебиена, обземаше ме невероятен страх, с чувството, че умирам. Не можех да се държа на краката си. За 3 години тези кризи зачестиха ужасно много, беше ме страх постоянно, че ще ми стане лошо. Започнах да ходя на психиатър. Назначиха ми лечение и ми казаха, че е много важно да си помогна с мисълта, че нищо ми няма. След обстоен разговор и разпит от страна на психиатъра се разбра от къде идва проблемът. Ще го споделя с вас, за да се замислите и вие, които имате такива проблеми, от къде би могъл да идва целият ужас, койтъо всеки от нас преживява.
Бях на 4 години, когато един мъж ме вкара във входа и ме караше да пипам члена му, това се повтори 2 пъти. След това, баща ми правеше френска любов с мен, докато си мислеше че спя (пак бях на толкова ). Във 2ри клас един мъж ме нападна с нож и ми открадна златното синджирче, не ме нарини. На 16 години ме изнасилиха. От всичко това бях споделяла само изнасилването и нападението. 20 години крих, че като дете са ми се случвали тези неща, срамувах се това и го пазех в себе си. Много ми беше трудно да го споделя с психиатъра си, но го направих.
Докторът ми каза, че имам ужасно много причини да получавам такиви кризи и най 0 вече това, че съм подтискала 20 години подобно нещо.
От Бургас съм и от година ходя при д-р Стоянов (психиатър). Много съм доволна, от тогава съм на лечение и не ми е ставало лошо. По- уверена съм и не се страхувам.
Помислете си дали ви се е случвало нещо. Може да го смятате за маловажно, а то да не.
Пожелавам на всички успех и на хората, които са около Бургас - препоръчвам ви д- р Стоянов - прави чудеса!

buki_86

Мнение от buki_86 » 03 юли 2017 17:55

Zdraveite.
S interes prochetoh tazi tema poneje ot 4 5 meseca imam sushtite simptomi i chesno da vi kaja malko me e strah za jivota mi. kogato prochetoh temata malko se ospokoih che ne sam samo az no straha vse oshte stoi nqkade dulboko v men. Tova koeto nai mnogo me trevoji che s tezi simptomi se poqvi i problem v ochite , i imam chuvstvoto che zabravqm neshta ot bita koito nikoga do sega ne sam zabravql . Molq ako i na drug mu se e sluchvalo da spodeli za moe uspokoenie . praiha mi pulna kruvna kartina tri puti i vseki put odgovora beshe perfekten si vsichko ti e v normi . Sega se borq da mi napravqt skener na glavata , kazvam borq poneje jiveq v chujbina a tuk neshtata stavat malko po bavno.... ot vsichko nai mnogo se pritesnqvam da nqmam tumor i tazi misel me obiva i ne moga da sum pulnocenen chovek. Molq ako nqkoi moje da mi pomogne
Blagodarq predvaritelno

Отговори

Върни се в “Депресия, тревожност, стрес”