Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Как реагира имунната система?
Организиран от Puls.bg на 11 октомври в Интер Експо Център
Учените обаче смятат, че има ваксина
Отличителните белези, по които да го познаете
реклама

НЕРЕДОВЕН ПРИЕМ НА РИВОТРИЛ

Модератори: админ, консултанти

НЕРЕДОВЕН ПРИЕМ НА РИВОТРИЛ

Мнениеот didi_panteva » 07 Фев 2008 20:29

Мисля,че съм по-добре,защото от страховата невроза остана много малко.Боря се с внезапната паника неистово.Опитвам се да проумея,че не ми е времето да умра от инсулт или инфаркт.Спрях и лекарствата,но....има моменти,в които за части от секундата светът се сгромолясва върху мен,т.е.,моментно стягане в гърлото и ЖЕСТОКАТА мисъл дали не е сърцето-инфаркт.По същия начин проблемът и с главата-инсулт.В такъв случай вземам половинка или четвърт ривотрил,зависи в какво състояние съм.От психиатърката си знам,че след приема трябва да събера сили до 30 мин.и всичко си идва на мястото.Въпросът,който ме тревожи е "добре ли е за мен да взимам лекарството само при пристъпи на страх?КОГАТО нещата не са толкова отчайващи слагам валидол под езика си.Ще се оправят ли нещата или кошмарът от преди 5 год. ще се повтори ?НЕЗНАМ!
didi_panteva

Re: НЕРЕДОВЕН ПРИЕМ НА РИВОТРИЛ

Мнениеот galq_77 » 17 Фев 2008 13:11

Здравей Диди.На 30г. съм с едно дете. От 4г. съм с тази диагноза ПР.След като един ден , ме връхлетя първата криза , ходих 1г. по доктори докато ми се постави диагноза ПР.Две г. пих хапчета ,после ги спрях но всичко се завърна с пълна сила.В момента пия цепралекс 1на ден и ривотрил половинка сутрин ивечер.И аз като теб, всеки път мисля че ще получа инфаркт или инсулт.Само човек който го е изпитал може да те разбере.В момента получавам кризи през един,два месеца.Незнам това малко или много са? Психиатарката казва ,че постепенно кризите ще намалят и изчезнат.При теб как е?Много пъти се опитвам да се свържа с теб, незнам сега дали пак ще еуспешно.Много бих се радвала да ми пишеш.Имам нужда да споделя с някого който е в моето състояние.
galq_77

Мнениеот didi_panteva » 18 Фев 2008 09:32

Здравеи Гале!Радвам се 4е се обади.Много бих искала да разговаряме пова4е.Ве4е си мислех 4е само аз имам този проблем.Щом правиш кризи през месец нещата ще се оправят-вярваи ми!Радвам се за теб и бих те посьветвала-не спирай лекарствата,ходи редовно на психиатьр.всичко ще се оправи.Много неща мога да ти разкажа,готова съм да ти помогна със съвети за справяне с кризите.защото разговорите са най-добрата терапия.И когато усетиш ,че ти става зле или нощем се събудиш с ускорен пулс сети се за мен,за това че аз от 6 годл съм така,но се боря със всичка сила и няма да се предам.Няма да ти дам и на теб,стига да ми позволиш да бъдем :непознати:приятелки.Аз съм с 10 год. по-голяма от теб,но ужаса е един и същи!
didi_panteva

Мнениеот galq_77 » 19 Фев 2008 11:40

Здравей Диде.Много се радвам че се свързах с теб и най вече че ми отговори.Днес бях при психиатърката и ми каза че нещата вървят добре.Намали ми ривотрила на половинка само сутрин.Диде бих искала да те питам при криза как ти е кръвното. Моето стига до 140 и много ме е страх, а психиатърката каза че това е нормално.След криза се чувствам изцедена като парцал иси мисля ,че това няма никога да има край.Иаз бих искала да споделя много работи с теб и да си поговорим като приятелки.Мога да ти дам скайпа и да си говорим по лесно .Психиатърката ми каза ,че това да споделиш с някого със същия проблем емного полезно и е един вид терапия.Виждам ,че си много силна натура и не се предаваш лесно.А аз след всяка криза, си мисля че нищо няма смисъл.Ще чакам с нетърпение отговорати.
galq_77

Мнениеот didi_panteva » 19 Фев 2008 15:13

Много се радвам за теб.Сега съм на работа,но довечера ще ти пиша обезателно.Ще се справим заедно само ми вярвай!Ще направя и невъзможното ,за да ти помогна,защото на мен нямаше кой да ми помогне.Атова,че са ти намалили лекарствата-поздравления!
didi_panteva

Мнениеот didi_panteva » 19 Фев 2008 18:13

Исках да ти доразкажа още нещо.За кръвното изобщо ама изобщо не мисли!Вмоменти ,когато решавах,че съм го вдигнала веднага тичах до най близкия апарат.Започнаха да се подсмиват колегите,но аз правех горна граница 160, за 3 мин. ме караха до бърза помощ и там вече беше 125,та разбираш ли за какво говорим.
didi_panteva

Мнениеот galq_77 » 19 Фев 2008 20:43

Диде пиеш ли още някакви хапчета или само при нужда ривотрил.Вмомента получаваш ли още кризи и на колко често?Все си мисля ,че кризи ще има винаги.Благодаря ти за отговорите.
galq_77

Мнениеот didi_panteva » 19 Фев 2008 21:41

Преди година започнах да спирам ципралекса постепенно,т.е.1/2 днес,в други ден пак 1/2,така та почти месец после започнах същото само,че през 2 дена,после през 3 и така докато го спрях постепенно.Докато го спирах имаше дни в които не трябваше да го пия,но,,,,,вземах и си казвах:от утре няма да е така,нали се сещаш -бързи ,малки кризи.Ривотрила го пия само когато нещата излязът извън контрол,а на мен ми се случва.Сега 1 год. след лекарствата продължавам да го взимам когато ми е нужен.По половинка не повече и обикновено късно нощем,когато всички страхове ме нападат.Рядко го правя,може би веднъж на седмица или две,но Гале по-добре да владея аз положението отколкото страха.Много е важно да запазим спокойствие,защото ние сме ЗДРАВИ И МЛАДИ ЖЕНИ.Моля те погледни се в огледалото и виж -нямаш вид на болна и що за болест е тази,която ти причинява травма без да изпитваш физическа болко?ЩЕ се справиш само не спирай лекарствата просто ти е нужно време,за да се успокоиш.Гале,болестта ще си отиде точно така бързо както е дошла.Имам едни малки трикове:вечер,ако не можеш да заспиш прочети някоя приказка,те винаги завършват добре,гледай смешни комедий по fox и никога не се прехласвай по :спешно оделение:,ако отиваш някъде и усетиш,че нещо не е наред,просто не минавай по тази улица повече,ако усетиш учестен пулс в магазина-започни да пазаруваш в друг,изобщо където имаш неприятни усещания не се връщай втори път.При мен нещата се получаваха така,но аз успях до някъде,но сега като сме две всичко ще е по-лесно!Питай ме за всичко,което те интересува,ще чакам с нетърпение!:)
didi_panteva

Мнениеот galq_77 » 20 Фев 2008 21:07

Здравей Диде.Много си изчерпателна в отговорите за което ти благодаря много.Сега както казваш сме две и можем да победим ПР.Вдъхваш ми сила и вяра първо защото си минала през това,и си гопобедила второ си по голяма, и най вече си голям оптимист и не се предаваш лесно.Знаеш ли освен хапчетата, при криза пия валидол и една течност, смес от "глог,мента, валериана" продават го в аптеките.Дори малко да си под напрежение,или да ти стане лошо, като пйнеш една глътка ти олеква.Както казват споделена болка е на половина болка.Очаквам с нетърпение твоето включване.
galq_77

Мнениеот didi_panteva » 21 Фев 2008 14:27

В левия ъгъл до потребителски панел трябва да имаш 1 ново съобщение-кликни върху него
didi_panteva

Мнениеот galq_77 » 22 Фев 2008 09:04

Диде, направих каквото каза ,прочетох съобщението но неразбирам какво означава това.Извинявай.
galq_77

Мнениеот didi_panteva » 22 Фев 2008 09:39

Няма страшно,отначалото и аз се обърках.Под НЕРЕДОВЕН ПРИЕМ НА РИВОТРИЛ има изписано от didi_panteva кликни върху името ми и ще отидеш на :ПРЕГЛЕД НА ПРОФИЛ: под него точно е изписано :изпрати лично съобщение:,кликни върху него и ти се отваря страница за писане на съобщение,най-гор има продълговато пола и пред него пише ДО там нищо не пиши ,защото името ми вече е маркирано,под него има същото поле,само,че пред него пише ЗАГЛАВИЕ ,напиши просто ЗДРАВЕЙ и в голямото поле вече пиши всичко което искаш да си споделим.Най отдолу кликни върху ИЗПРАТИ и аз ще те чакам от другата страна на линията.Ако все пак не се получи,нама страшна ще продължим така!ЩЕ те чакам.ЧАО!
didi_panteva

Мнениеот VVZI » 22 Яну 2009 00:21

AZ SAM NA 27 GODINI, PARVATA MI PANIK ATAKA BESHE PREDI 6 MESECA V CHUJBINA - ZADUH, PULS 170,SUHOTA V USTATA I SVETOVARTEJ. VTORATA Panik ataka beshe oshte po silna zashtoto 3 dni ne mojeh da stana ot legloto zashtoto imah 4uvstvoto 4e shte padna .predi da nastapi atakita az sam neadekvatna -t.e horata mi govoriyat , no az se 4uvstvam kato debil- absoluten blokash :cry: lekarka mi predpisa rivotril, no ot nego mnogo mi se spi a i kravnoto mi pada :cry: . zagubih pove4eto mi priateli zashtoto sam stanala strashno nervna i zatvorena v sebe si- imam 4uvstvoto 4e vsi4ki hora sa moi vragove. psihiatarkata mi kaza 4e sam imala simptomi na panik ataka,no zashto sled kato te otminat az se zatvariyam v sebe si?moliya ako niakoi e prejivial podobno neshto neka mi pishe na maila Vvzi@abv.bg . moga li da poludeya ot tezi ataki ?
VVZI

Мнениеот albelm » 22 Яну 2009 14:45

VVZI, писах ти на лични.
albelm

Vvzi - спокойствие ;-)

Мнениеот Dimitrovski » 15 Фев 2009 11:40

Здравей Ввзи,

най-напред ще започна с кратка предистория на моя случай. Първият
пристъп на паника получих на 14 годишна възраст, когато бях на
уединено място в планината - сърцебиене и жесток страх, който съм
сигурен,че знаеш какво представлява. Веднага намерихме тогава кой да
ни докара в София и още с виждането на светлините на града всичко
отмина.
Вторият пристъп получих на 16 годишна възраст, който отмина с
актуалния за времето си Рудотел (вид бензодиазепин подобен на
Лексотан).
Разбира се обиколих доста кардиолози, защото усещанията са най-вече,
както занеш, чрез сърцето, но те не откриха нищо.
Наистина разтърсващият пристър, който ме вкара в неподозирана депресия
дойде на 18 годишна възраст, на 12 февруари 1996 г. когато
сърцебиенето беше неописуемо и продължително, чувството на паника и
това, че всеки момент ще получа инфаркт повече от реално. Тогава майка
ми, която също се уплаши неистово ми даде отново Рудотел и докато
дойде Бърза помощ вече тахикардията беше отминала.
Правих изследвания на цялотот си тяло, три пъти носех Холтер (24
часова ЕКГ), ехограф на всички органи, на които може да се извърши
такъв, досаждах всекидневно на доц. Арнаудов - най-добрият кардиолог в
3-та градска (лека му пръст). Накрая, той реши да ме прати на
психиатър.
Всичко това се случи в рамките на половин година, през което време се
бях научил да овалдявам кризите и всичко беше доста поутихнало, но все
пак реших да отида на психиятъра, който ми изписа Анафранил - добър за
времето и все още най-силен сред антидепресантите.
След няколко спирания на Анафранила, кризите се повтаряха след около 6
месеца невзимане на лекарството и до ден днешен съжалявам, че послушах
психиятъра да пия антидепресант при положение, че успях със собствена
психотерапя да овладея кризите и тревожното състояние.
Тъй като Анафранилът е силен антидепресант, но е трицикличен, тоест
страо поколение, сега взимам Ципралекс - 10 мг/ ден + Ривотрил 1/2 от
2 мг вечер.
Моят съвет след всичко изчетено дотук из френски, английски и т.н
медицински сайтове и книги е следният: Първо - всичко ще отшуми с
антидепресанта, това е просто игра на мозъка, бъди напълно убедена в
истинността на това, което ти казвам. НЕДЕЙ ДА ИМАШ И МИНИМАЛЕН СТРАХ
ОТ ИНФАРКТ, ИНСУЛТ, ПОЛУДЯВАНЕ И Т.Н. Няма такова нещо!!! Всички
симптоми са дозазависими. Опитвай се да дишаш чрез корема, когато си в
тревожно състояние и недей да се подчиняваш на страха - забавлявай му
се като се пявява, колкото и прадоксално да звучи.
След пристъпа на 18 годишна възраст завърших инженерна химия, правих
стажове във Франция, където си правих и дипломната работа и
специализирах... Тренирам усилено бодибилдинг и никога не съм спирал
да тренирам след този кошмар... Така че пълноценният ти начин на живот
е гарантиран!
Преди всичко знай, че важното лекарство в случая не е Ривотрил, който
се явява само при възникване на криза или при трудности от заспиване и
към него се привиква, което не е болка за умиране, а истинското
лекарство, което доставя т.нар. серотонин на мозъка е антидепресанта!
Надявам се да съм хвърлил известна светлина върху мнимото ти
заболяване с това мое дълго изложение...
Поздрави!
Dimitrovski

Следваща

Назад към Депресия, тревожност, стрес