ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
На какво може да се дължат промените в секрецията?
За добра памет се движете не много, а редовно.
Учените документираха феноменa (видео)

Търся психотерапевт при страх от смъртта, тревожност

Модератори: админ, консултанти

SamuraiJack

Търся психотерапевт при страх от смъртта, тревожност

Мнение от SamuraiJack » 16 апр 2018 17:18

Здравейте! Търся психотерапевт, където и да е в България (Северна ми е по-удобно все пак). Аз съм младеж с добра професия, имам приятели, прилична външност, имам голяма амбиция тепърва да уча паралелно с работата си и да направя рязка кариерна смяна, сякаш всичко е наред, но... имам страх от смъртта, пораждащ депресия, тревожност, загуба на "мерак" за живот - както за труд и отговорности, така и за удоволствия и радости. Пия антидепресанти и други хапчета, контролирано от психиатър, за да не страдам жестоко от състоянието си и да съм функционален. Живея във Велико Търново, но тук така и не намерих подходящ терапевт, като съм пробвал и една терапевтка в Плевен. Решен съм на всичко да продължа с терапия, защото знам, че това е единственият начин да прескоча тази дупка, фармакологията е страхотно нещо, но тя само тушира симптомите и то частично. Също така имам травми в детството от баща си: Като бях много малък само на 6 бях свидетел на семейно насилие от негова страна, последва кратка раздяла на родителите ми, след това той бе отново приет - "да има детето баща" и още четири години живях с него - като всичко това съм убеден е в корена на всичките ми бъгове... Също така този страх и вкопчване в мисълта за смъртта не е единствения ми проблем за терапевт, просто е най-наболелия. След него/заедно с него ми се ще да работя върху дълбоко затаени гняв и автогняв, ОКР и неувереност в себе си (например проверяване по сто пъти дали съм подписал дадени документи), грубост, превъртане на стари неща, обсесии...

Моля препоръчайте ми подходящ специалист, за когото от личен опит знаете, че наистина "лекува", а не е неподходящ или "измислен", каквито май май са някои психотерапевти - помогнал е ефективно на вас или ваш близък. Готов съм да пътувам до София, Варна, Пловдив, Русе и пр. - разстоянието не е проблем. Ако някой наистина има желание да ме упъти и му трябва още информация може спокойно да задава въпроси в коментар или на лично.

Отговори

Върни се в “Депресия, тревожност, стрес”