ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Превантивното средство е почти готово за пускане на пазара
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
Лесноусвоимата захар е любима храна на раковите клетки.

Реално заболяване или депресия?

Модератори: админ, консултанти

rosi987

Реално заболяване или депресия?

Мнение от rosi987 » 06 окт 2017 09:36

Здравейте, пиша тук, защото не знам вече какво да правя. На 29 години съм, лятото без причина (според мен) пулсът ми се ускори много и вдигнах кръвно - горната граница беше 145. Появи се задух, при който не можех да си поема както трябва при дълбоко вдишване въздух, усещането беше ужасно. Бях на кардиолог, който установи че пулсът е висок, но след направена кардиограма и тест с холтер не се установи сърдечен проблем. Предписа ми половинка небилет дневно за сваляне на пулса, но след 3 дни прием го спрях, защото от него не знаех на кой свят се намирам. Прегледах щитовидната жлеза - и там всичко наред. Постепенно отшумяха симптомите, но задухът малко или много остана. Първо го усещах като стягане в гърлото, сега някак си го усещам в горната част на стомаха, поемам въздух и ми трябва няколко пъти, за да мога да вдишам нормално. Сутрин като стана имам страхотно гадене и позиви за повръщане, но не успявам да повърна.. Забравих да кажа, че когато кардиологът ме преглежда, преслуша и дробовете, каза, че са добре, направих и кръвни изследвания - и там всичко в норма. Моля дайте съвет на какъв лекар да отида, защото вече не се издържа. Усещането е през целия ден, като легна го няма задухът, но се будя много често през нощта, а през деня съм отпаднала. Благодаря предварително

fantagiro

Re: Реално заболяване или депресия?

Мнение от fantagiro » 06 окт 2017 10:37

Паразитолог. :P Така и така съм се включила. Всичко на всичко... 1 глист само съм намерила и то не в мен. Не знам да се радвам ли или да се тревожа.
Убедена съм, че 90% от ядовете около настинките на малката са били причинени от това. А и нашите. Забелязах, че всичко започва с 2-3 дни едно такова прокашляне, прочистване на гърлото. След това 1-2 дни полуразстройство. После затишие няколко дни и после пак.
Да не говоря, че аз нито кашлицата нито разстройството когато и да е при мен не съм ги бройкала понеже пуша и не се храня редовно.
Иначе този "цикъл" е при дъщеря ми.
Изчаквам да мине още 1 седмица и пускаме изследване. Понеже нали има период в който яйцата се чистят без да се "раждат".
Та... тоя задух аз на това бих го отдала.
Иначе не се тревожи... прочетох, че някои от глистите правели бременностите после по-леки. Понеже тялото свиква с наличието на чуждо тяло. Също при все че изследванията не ги хващат често... ми хрумна, че е възможно да си се раждаме с тях, а само при патогенно увеличаване да се проявяват.
Някои от глистите не трябва да предизвикват параноя у майката и човека въобще. И все пак е добре да се махнат и да се поддържа хигиена след това.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

rosi987

Мнение от rosi987 » 06 окт 2017 12:13

Само за такъв вариант не бях помисляла...

fantagiro

Мнение от fantagiro » 06 окт 2017 15:45

Принципно вместо да четеш... направи си 2-3 пъти за месец изследване на акото плюс 1 рентгенова снимка. Мисля че това са 2та варианта да ги хванеш ако ги има. Говорят и за серологични тестове но четох че една доста си поиграла докато докаже наличието на ларва мигранс. Само че не бих се шашкала за това.

rosi987

Мнение от rosi987 » 06 окт 2017 15:49

Ами аз се шашкам заради задуха, който на моменти е доста неприятен и трябва да направя няколко дълбоки вдишвания, за да поема както трябва въздух. Кардиологът беше казал, че е депресивен синдром, но пък аз не се чувствам депресирана, не знам какво да мисля. Не изключвам варианта и за паразити, то вече нищо не изключвам като възможност.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 06 окт 2017 15:56

Чети за остриците. Или аскаридите. Те дават такъв симптом. Вторите де.
Всъщност... пробвай пр.мляко плюс смлени тиквени семки плюс настърган морков и с.л. мед. На мен ми действа чудесно.
Направи си рентгенова снимка. Нали се виждат на снимка? Така ми казаха.
Ако нищо не излезе - прави каланетични упражнения 10мин на ден три пъти седмично.
Внимавай да не се задавиш със смлените семки. : )

fantagiro

Мнение от fantagiro » 09 окт 2017 10:18

Видях те, че си тук. Би било хубаво да пишеш за развоя на събитията при теб.
Бях ви казала, че като един потребител тук, баща ми казваше, че не може да издишва добре. Аз самата имам това. Отдавах го на цигарите, но... може би е било друго.
...
Иначе ако и ти се окажеш поредното рекламно лице....
Наистина трябва да спра да се хабя за трудовете на алчни личности.

rosi987

Мнение от rosi987 » 11 окт 2017 08:33

Не зная за каква реклама става въпрос..Както и да е...При мен задухът си продължава, много хора ми казват, че е на психична основа и да се успокоя, но май не е толкова лесно...Опитвам се да мисля позитивно и да не обръщам внимание, така че просто не разбирам защо не се маха това ужасно усещане.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 11 окт 2017 08:47

Тук доста често има хора с няколко поста, в които:се оплакват, че имат проблем и или съобщават кого са посетили и край с писането или пък друг препоръчва д-р.
Няма значение.
Не вярвам да е на психична основа само.
Когато направя дишането съзнателно, имам усещането за задух.
Лично аз си мисля, че за всеки човек е хубаво да посети терапевт/семеен/. Ако терапевтът е сърдечен, според мен това би довело до по-горяма хармония в семейството. Но това по принцип. Не съм сигурна обаче дали пък и не вреди заради прекаленото поставяне на нещата в рамка и липсата на естественост.
Може да действаш в посока откриване на алергия. /Медикаменти приемаш ли?/
Тоест... в стаята, където спиш-никакви плюшени неща. Забърсвай често праха.
Прави упражнения за развиване на белия дроб.
Евентуално е ПР, а не депресия.
Имам позната, на която с АД й спряло сърцебиенето и задуха. Не съм я чувала как е наскоро.
Аз... предпочитам да открия причинителя и да му въздействам с подходящи средства.
В моя случай преминах на по-леки храни.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 11 окт 2017 09:50

И цветята да не са в спалнята. Да не са ти подарили цвете и то да те алергизира?
Във всички случаи аз бих.... заложила на психотерапия, а не на хапчета.

rosi987

Мнение от rosi987 » 11 окт 2017 10:20

Нямам цветя в спалнята или плюшени играчки..Всичко стана след като вдигнах кръвно инцидентно и получих сърцебиене...След това просто не съм същата. Лесно се изморявам, а заради задуха спрях и да плувам (правех го 2 пъти седмично)...Не ми се иска да пия антидепресанти, вярвам, че ще мога да се справя сама, но засега не ми се получава...

fantagiro

Мнение от fantagiro » 11 окт 2017 10:31

Аз щях да ти кажа и при възможност да плуваш, ама.... :P
Не се концентрирай над дишането. Винаги, когато го направя, после ми е някак затруднено, точно като задух/лек/.
Освен да си запомнила това чувство, което си изпитала и после да се връщаш в него като защинен механизъм.
Проблем ли е имало, че си вдигнала кръвно?
Понеже аз получих сърцебиене и след това известно време го поддържах докато се паникьосвах, че съм се съсипала.
А, хрумна ми.
Знаеш ли, че в моето училище когато учителката преподавала за дишането и накарала децата да задържат дъх, едното го задържало много и припаднало.
Ох.
Аз плуването го мислех за хубав спорт. И съм се възхищавала на спортисти.
Малко спам. И на алпинистите се възхищавах. Ама до миналата година.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 11 окт 2017 10:41

Всъщност.... спомни си преди вдигането на кръвно какво се е случило-ядосала ли си се или ей така - от нищото.
Хрумна ми, че може би плуването под вода не е полезно. Иначе самите движения ппи плуване- да.

rosi987

Мнение от rosi987 » 11 окт 2017 10:45

Не, даже бях на море преди това...Аз че съм по-нервна, вярно е, но чак дотук да се стигне...

fantagiro

Мнение от fantagiro » 11 окт 2017 11:03

И не ме вземаш на сериозно за глистите. Нали по черноморието имаше проблем. Не знам просто какво да мисля. Пише, че и от басейн/море може да си се сдобиеш с бръмбазъци. Всякакъв тип.
Пусни си 2 пъти за 1 месец микробиология/тиксото и изследване на изпражнения/ Алтернатива е... казах:мляко+смлени сурови тиквени семки+1смлян морков+... кокосово масло са нещата, които пия сега и се чувствам свежар в деня, в който ги пия.
Или потърси лютиви бирени фъстъци. След прием на това за първи и единствен път видях глист в акото на детето ми.
Все неща, които са полезни са. Пробвай.

Отговори

Върни се в “Депресия, тревожност, стрес”