ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Защо даряването носи повече щастие от получаването?
Има връзката между пародонтита и Алцхаймер
Лидерите сред плодовете, зеленчуците и ядките
Пийте чай от джинджифил

Спешна нужда от помощ

Модератори: админ, консултанти

danilo13

Спешна нужда от помощ

Мнение от danilo13 » 02 окт 2017 18:09

Здравейте, нов съм във форума, всъщност се и регистрирах, тъй като това е най-посещаваният и дискутиран форум и реших, че мога да намеря съвети.

Преди точно 2 години по това време тръгнах с момиче, с което бяхме приятели повече от 7 години, знаехме всичко един за друг и кои са ни приятели.След 4 месеца от връзката ни стана страшно от моя страна.Вманиячих се до непозната за мен степен, почнах да се съмнявам във всичко, ревнувах постоянно, загубих апетит и сън, най-страшното беше постоянно напрежение в корема ми.От сутринта докато заспя било то с нея или някъде другаде - във фитнеса, на игрището, аз постоянно бях с жестоко напрежение - коремът ми беше твърд като камък, отказвах да ям.Без значение какво си говорим, колко се убеждаваме един друг, че всичко помежду ни е окей, аз не бях себе си, не можах да направя нищо.Манията към нея бше огромна и не можех да я спра.Издържахме година и с караници помежду ни се разделихме.За жалост опасенията ми постоянно са били прави, след 2 седмици, тя тръгна с момче, от което ревнувах доста и сме го обсъждали.Както и да е, след около 2-3 месеца ми мина, намерих си нова приятелка, станах по-успешен и в бизнеса ми, но всичкото това напрежение в мен остана.Нямах никаква мания към новата ми приятелка, беше ми страшен кеф да сме заедно и не ревнувах от никой и нищо, но напрежението просто заживя в мен.Живея спокоен живот, имам приятели, тренирам, но до ден днешен 2.10.2017 това напрежение в мен си стои постоянно.А причината да пиша във форума, са последните 3-4 месеца.От началото на юни тази година започнах да получавам силно сърцебиене почти всеки ден, без да правя нищо.Направя ли рязко движение, започна ли да тичам, превъзбудя ли се малко, сърцето ми почва да бие страшно бързо, сякаш ще се пръсне, но се успокоява бавно.Започнах да се чувствам замаян почти през целия ден, залитам, не ходя правилно, апетитът ми е тотално сринат, нямам грам концентрация, страхм е да излизам навън, когато ритам футбол, изведнъж ми се повдига до такава степен, че чакам да припадна, но това така и не се случва.През целият ден съм изключително замаян, постоянно имам чувство за припадъци, но не съм припадал нито един път.През последните 4-5 месеца ходих на невролог, той ми откри вегетативна дистония и каза, че дългото време на напрежение без мерки е съсипало нервната ми система.Отидох при психиатър, изписа ми ципралекс и атаракс, пих ги месец и нямаше грам ефект, смених друг психиатър - той ми изписа Сетиниин.Още с първото хапче, симптомите се усилиха зверски - станах по-замаян, даже паник атаките станаха още по-чести.Смених с трети, изписа ми Лорапам и Серокстат, от Лорапама се успокоявах много и спах добре, но изпия ли едно хапче Серокстат отново се засилваха всичките ми проблеми тройно.Не знам въобще какво да правя оттук нататък.Изключително неработоспособен съм - не мога да уча, не мога да спортуам, не мога да излизам, замяността и чувството за припадък, както на моменти силно сърцебиене и главоболие ме съсипват.Не знам при какъв лекар да отида, с каква апаратура да ме гледат, как точно да установят на 100% какво ми е и да се вземат мерски.Всеки гадае и ми предписва на око нещо според това, което му споделя и ми казва да дойда след месец, без да се интересува реално какво ми е, как биха ми подействали и така нататък.Всичко е един кръговрат, а аз наистина усещам как угасвам, чувствам се все по-зле с всеки изминал ден.

д-р Ал. Игнатова

Re: Спешна нужда от помощ

Мнение от д-р Ал. Игнатова » 02 окт 2017 19:30

Здравейте!
Моят съвет е да се опитате по-активно да разговаряте с психиатъра си и да се явите на вторичен преглед след седмица-две примерно, не да чакате 1 месец. Вторият ми съвет е да потърсите помощ в някоя от университетските клиники - например в Алексндровска болница или Св. Наум. Трето - в случай, че не ви предложат, попитайте за психотерапевтична консултация, която се предлага там и силно подпомага медикаментозното лечение.
На последно място ще ви посъветвам за повече търпение - характерно за лечението на тези състояния е, че е нужно време - от порядъка на седмици и месеци - за да се появи благоприятният му ефект. В началото на терапията дори е възможно да има известно влошаване на състоянието - в този момент трябва да имате извънредна подкрепа от близки и психотерапевт.
Успех!

Отговори

Върни се в “Депресия, тревожност, стрес”