ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн


Форум

 
Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Зачеването на момиче наистина е майсторлък
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс
Сдружение „Зачатие“ отново ще раздаде ваучери за подпомагане н...

Моля за мнение

Модератори: админ, консултанти

SakeZaka
Мнения: 9
Регистриран на: 18 авг 2017 10:50

Моля за мнение

Мнение от SakeZaka » 21 сеп 2017 13:58

Здравейте,
Бих искал да споделя историята си,едва ли е най-страшната и заплетена,но ако някой може да ми даде мнение бих се радвал.
Още от много малък-в тийнейджърски години са ме спохождали мисли и размисли за смисъла на живота,понякога тези мисли бяха тъй болезнени че не съзнанието ми беше обладано от тях с часове и изпитвах страх и ужас.Тогава нищо не предприех,бях доста малък а и не си давах сметка какво точно се случва.Докато един ден във вече по-зрели години след скандал вкъщи не изгубих емоционално равновесие и изпаднах в нервна криза,която прерастна в класически ОКР симптоматики със страхови състояния и депресия.Тогава ме беше предписан Феварин,който пиех около една година.Спрях го а след 6 месеца симптомите се върнаха...след което пих Сероксат 2х20 ...пиех то 6 ГОДИНИ,а за тези 6 години имах леки неразположения...Тази година реших да го спра,като спирането стана постепенно и с Психиатър разбира се.Спрях го и от момента на спиране до един месец по-късно не чувствах нищо притеснително,но точно месец по-късно започнаха тревожни пристъпи обвързани със страхове от здравословен характер..някак изгубих емоционалния си баланс...ту бях превъзбуден ту бях депресиран,ту замислен...Започнах Тритико,което организма ми много много трудно прие,коригирахме дозата до 1х100 понеже имах адски световъртежи и сърцебиения...След което решихме да включим Стимулотон,като в началото не,но след натрупването му в организма ми усещах само странични реакции,като ужасяващо бавен сърдечен ритъм,болки в тила и задната част на главата,забравяне на думи,трудно ми беше да съставя смислено изречение,позиви за загуба на равновесие.Принудени бяхме да го спрем след което усетих подобрение-вече можех да работя!
Като през това време аз продължавам да бъда емоционално неуравновесен-понякога адски щастлив?
Дотук добре но от 3 дни усещам нещо,което е смисъла на пост-а ми.
Усещам как вървейки или извършвайки някаква дейност сякаш ме удря ток и губя ориентация,кординация и равновесие,а главата ми тежи зверски!
Това е гарнирано със световъртежи и нервности,както и чувство за нереалнодт в стресови ситуации.
Въпроса ми е дали всичко това е част от паническа симптоматика,дали след 6 години Сероксат и спирането му не съм предизвикал дисбаланс и можеби непонусимост към медикаменти от същата група или просто тялото ми се чисти и затова са тези замайвания.
Много бих се радвал на напътствия.Благодаря

fantagiro
Мнения: 5263
Регистриран на: 05 яну 2015 16:44

Re: Моля за мнение

Мнение от fantagiro » 21 сеп 2017 15:40

Те и проститутките ги друсат, за да са кротки. Също жертвите на трафик.
Също... за мен хапчетата са начин да те държат като роб.
"О, почнах работа!"
Да ти кажа, че върла математичка е изчислира, че човек трябва да работи по максимум 4 часа на ден.
Условията на работа в бг са трагични.
Ако спиш по 6-8 часа на ден няма да те удря ток.
В мозъка получаваш късо съединение поради липса на захранване.
:P
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

ilia.ivanov
Мнения: 97
Регистриран на: 19 фев 2015 00:20

Re: Моля за мнение

Мнение от ilia.ivanov » 21 сеп 2017 22:11

Много е неприятно усещането, но в случая от самото начало е трябвало да се обърнеш и към психотерапевт. По принцип съм твърдо за конвенционалната медицина, но ОКР е доста различно и изисква и поведенческа терапия.

Вероятно последните ти симптоми са породени от спирането на антидепресантите, особено след такъв сериозен период, в които си ги приемал, но все пак са и знак, че не си излекуван. Явно има нещо, което те прави лабилен и добър терапевт в областта на психо драма, сигурно ще ти е много полезен, защото с времето ще ти помогне да си изясниш какво те мъчи.. А като имаш причината, и решението ще е по-лесно.

P.S.Не обръщай внимание на странните мнения, които ще последват, защото тук има една психически тежко болна жена, която спами във всички теми и обърква малкото хора, посещаващи този форум.

SakeZaka
Мнения: 9
Регистриран на: 18 авг 2017 10:50

Re: Моля за мнение

Мнение от SakeZaka » 22 сеп 2017 08:42

А що се отнася до ОКР-то което предшестваше първоначалния прием на медикаменти-то имах само натрапливости,но не и "ритуали" по скоро си мисля че то се прояви на базата на огромнага тревожност,която имах тогава.Сега за съжаление симптоматиката ми е доста "шарена" и не изчистена.
Въпроса е че когато спрях 6 годишния прием на Сероксат не чувствах нищо обезпокоително-до първия месец от спирането,а оттогава не мога да възвърна емоционалния си баланс и се блъскам в странични ефекти от лекарства,които спирам.Явно организма ми не ги приема,може би нямам нужда от тях?
Но това в момента,ако е паническа симптоматика,явно ще се наложи пак да приемам...

SakeZaka
Мнения: 9
Регистриран на: 18 авг 2017 10:50

Re: Моля за мнение

Мнение от SakeZaka » 22 сеп 2017 18:43

ilia.ivanov написа:
21 сеп 2017 22:11
Много е неприятно усещането, но в случая от самото начало е трябвало да се обърнеш и към психотерапевт. По принцип съм твърдо за конвенционалната медицина, но ОКР е доста различно и изисква и поведенческа терапия.

Вероятно последните ти симптоми са породени от спирането на антидепресантите, особено след такъв сериозен период, в които си ги приемал, но все пак са и знак, че не си излекуван. Явно има нещо, което те прави лабилен и добър терапевт в областта на психо драма, сигурно ще ти е много полезен, защото с времето ще ти помогне да си изясниш какво те мъчи.. А като имаш причината, и решението ще е по-лесно.

P.S.Не обръщай внимание на странните мнения, които ще последват, защото тук има една психически тежко болна жена, която спами във всички теми и обърква малкото хора, посещаващи този форум.
А възможно ли е тези неразположения да са Паническа симптоматика?
А дали има такъв феномен в който след нолкова дълъг прием на един медикамент тялото ми да отхвърля всеки друг понеже каквото и да ми предписано просто не го приемам изобщо добре...или нямам нужда в момента от АД?...много въпроси..

ilia.ivanov
Мнения: 97
Регистриран на: 19 фев 2015 00:20

Re: Моля за мнение

Мнение от ilia.ivanov » 25 сеп 2017 20:45

Със сигурност имаш някакво паническо разстройство, няма спор, но дали то е водещо, това може да го каже само терапевт. Според мен, трябва да лекуваш генерално причините, а не последствията. Иначе за антидепресантите, не мога да кажа нищо - възможно е дългогодишният прием да е довел до по-висока поносимост към тях, доколкото механизмът им на действие е подобен. Според мен за теб хапчетата трябва да останат на заден план и да се използват алтернативни възможности. Изпробвай наистина някаква психотерапия при добър терапевт, запиши се на йога.. По-трудно е от това да пиеш хапчета, но пък твърде вероятно резултатът ще ти донесе така чаканото облекчение.

SakeZaka
Мнения: 9
Регистриран на: 18 авг 2017 10:50

Re: Моля за мнение

Мнение от SakeZaka » 27 сеп 2017 07:58

Благодаря за коментарите!
За справяне с тези световъртежи започнах Деанксит 2х1 и Вертигохиил...ефект има! Намаля силата и честотата на замайванията.Друг е въпроса,че отново много силно усещам страничните на Деанксит-сърцебиене,безпокойство,невъзможност да заспя.Надявам се с времето да изчезнат,но защо при пршем на всеки АД тялото ми е толкова непоносимо към тях?
Деанксит 2х1 плюс Тритико 1х100 в състояние ли са да въздействат на Паническа симптоматика или са нужни АД от друга група?
Мерси предварително

Отговори

Върни се в “Депресия, тревожност, стрес”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта