ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Не всички последствия се усещат на момента!
За мъжете, които искат да станат бащи на здрави деца
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

Неуротоп и Ариспа

Модератори: админ, консултанти

Burnyme

Неуротоп и Ариспа

Мнение от Burnyme » 06 сеп 2017 22:50

Предписаха ми тези хапчета. Второ е антипсихотик и съдържа арипипразол. Но ми казаха, че не трябва да пия алкохол докато ги взимам. Дали може да стане нещо ако някой ден не взема хапче, а пия алкохол. Не много често ами например на рождени дни, Нова година и подобни. Иначе аз не съм много зле. Птедписаха ми ги просто, защото говоря винаги бързо, не ми се разбира и съм раздразнителна понякога като споря и не общувам много. Иначе не съм луда или депресирана. И не мисля, че ще се пристрастя към хапчетата. Само заради алкохола питам. Че прочетох нещо тука че на някой му се е развалило окото след алкохол и хапчета. Аз от Ариспа пия от кутия по 15мг. хапчета по половинка вечер и от другото по половина, но сега не се сещам то колко е. Дали ще ми стане нещо ако понякога пия алкохол, но в същата вечер не взимам хапчета. Например по веднъж на месец.

fantagiro

Re: Неуротоп и Ариспа

Мнение от fantagiro » 06 сеп 2017 23:21

И спря ли да говориш бързо? Аз с антипсихотика/ап/ направо щях да спра да говоря. :P едва успявах да вържа 2 изречения през тоя месец и нещо когато ги пих.
А за логопед чувала ли си?
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

fantagiro

Мнение от fantagiro » 06 сеп 2017 23:29

На общителните им викат биполярни . Отвори уикипедията и виж колко смешно звучи диагноза с такова приветливо описание на характера.
Ослепява се и от глисти.
Предполагам, че може да си правиш почивки. Тия хапчета действали с наслагване. Тоест един месец не пиеш, но още те държи.

Burnyme

Мнение от Burnyme » 07 сеп 2017 16:05

Отговор на първия. Не знам тея хапчета отпускат ли ме или какво, но по някакъв начин говоря по-бавно. Приятели на които дори не им казах за тези хапчета ми казаха така, а иначе постоянно ми казваха, че нищо не ми се разбира. Четох, че това е и за спиране за алкохол и действа като него за отпускане. А аз не пия многи алкохол и никога не се напивам и мисля, че точно и затова тези хапчета ме отпускат, я досега не бях такава. И гласът ми сега е по-слаб. А ги взимам от месец и половина. А психятърката ми каза, че трябва да ги взимам поне година и половина.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 07 сеп 2017 16:35

Аз в бързото говорене виждам желание да приключа разговора по-бързо поради социална фобия. Също и понеже комуникирам с деца. Но най-вече от притеснение по различни причини/да не забравя нещо, да не направят беля, докато аз се обувам ппимерно и в резултат инстинктивно бързам във всичко/
Ти защо говориш бързо?
Когато съм уверена в това, което говоря, когато съм спокойна, говоря бавно.
Ти... не знам дали имаш пари за логопед. Но е добре да посетиш такъв.
Доколкото хапчетата... ако си напрегната, търси начини да се успокояваш. Заради това че хората не били разбирали говора ми не бих пила хапчета с подобни странични ефекти.
На мен ми се вижда прекалено това.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 07 сеп 2017 16:36

А работиш ли, че ми е любопитно какво може са се работи без са се налага да се говори?

Burnyme

Мнение от Burnyme » 08 сеп 2017 08:56

Аз съм на 21 години и майка ми ме заведе. Иначе аз не бих отишла никога. Дори не би ми хрумнало. Тя там по слухове от хора които са били. А психятърката каза, че не съм толкова зле. На някой хора изписва по-силни и в повече доза. А аз просто винаги съм си била такава. От децката градина още смятам и мисля много бързо. И така и си продължавам. А сега уча и още не работя. Иначе като се опитвам говоря бавно го правя, но по навик забравям. Сега просто ще видя какво ще стане с тези хапчета. Повече няма какво да кажа. :lol:

fantagiro

Мнение от fantagiro » 08 сеп 2017 09:44

На майка ти й кажи да прочете страничните ефекти на хапчетата и пак да си помисли.
Аз моите и с психоза да ми се появят след време не бих им давала повече от месец подобни лекарства.
А отличничка ли си?
И.... този навик се преборва с логопед. Защо не те е завела преди? Като говориш бавно, разбират ли те?
Лудост е да ги пиеш.
На 21 си. Можеш и сама да потърсиш свестен логопед.
Или да се запишеш на пеене. Сериозно.
Доколкото контролът над нервите се учи с годините и си е до порастване. Учи се и при терапевт, ако щеш. Как адекватно да изразяваш агресията си. Макар че ми звучи малко тъпо за всяко елементарно нещо да посещаваш пси. С колкото по-голям речник разполагаш, толкова по-адекватна ще ти е и агресията, понеже ще докарваш "тежест" с високомерно звучене.
Майка ти е луда малко, да ти дава такива хапчета.

mafu

Мнение от mafu » 16 окт 2017 00:07

Няма никаква опасност да се смесва алкохол със всякакви лекарства - аз съм го правил.

Отговори

Върни се в “Депресия, тревожност, стрес”