ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Природната дарба на светулката влиза в широка употреба (видео)
Инфекцията засяга най-често деца между 5 и 15 годишна възраст
Пийте чай от джинджифил

Лечение с duloxetine и странични ефекти

Модератори: админ, консултанти

neverboy

Лечение с duloxetine и странични ефекти

Мнение от neverboy » 31 юли 2017 08:27

Здравейте,

Преди няколко дни посетих психиатър във Варна в опит да се справя с депресията, която ме мъчи от години. Преди това опитах с психотерапия 9 месеца, но не се получи.
Лекарят ми изписа duloxetine 30mg по едно сутрин и flupentixol 1-0-1

При нормални условия не бих оспорил решението на лекаря, но още след първия прием (!) на дулоксетина, получих сериозни странични ефекти, които много ме притесняват. Започна с леко виене на свят и дезориентация, добави се сънливост и много често прозяване, докато накрая на същия първи ден установих, че не мога да получавам ерекция, нито да я поддържам. Не изпитвам сексуално влечение, нито удоволствие. Абсолютно невъзможно е воденето на сексуален живот, а според думите на лекаря, трябва да приемам това лекарство около 6 месеца.

Въпросът ми е, да поискам ли смяна или ревизия на лечението? Има ли друг подходящ антидепресант, който да няма толкова тежки странични ефекти? Трябва ли да спра да го взимам, още съм на 2-рата доза?

Благодаря предварително!

ilia.ivanov

Re: Лечение с duloxetine и странични ефекти

Мнение от ilia.ivanov » 31 юли 2017 13:31

Изчакайте 1 седмица, повечето от нежеланите реакции преминават в хода на лечението. Първите дни са трудни, но няма как, трябва да преминете и през тях. Ако проблемът с ерекцията продължи, естествено може да поискате друг антидепресант, макар че това е страничен ефект, описан при тестовете на почти всички и се дължи не на активното вещество, а на усещанията от заболяването, които могат да се усилят в началния етап на приема - а и при депресия, нежеланието за секс е водещ симптом.

Имайте предвид, че симптомите ви може да се дължат и на внушение в резултат на прочетената листовка.

mafu

Мнение от mafu » 01 авг 2017 13:55

Увреждат я много ясно, аз от анафранила почти нямам сперма.

neverboy

Мнение от neverboy » 01 авг 2017 15:45

Сигурно я увреждат, но какъв избор имам? Пробвано е вече с всякакви природни средства, както и с терапия с психолог. Няма ефект.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 01 авг 2017 15:59

Пробвано е.?! Кой е пробвал - родителите ти ли?
Като чуеш музика, чувстваш ли нещо?
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

neverboy

Мнение от neverboy » 01 авг 2017 17:09

От мен е пробвано. Аз съм на 40 години, мога да направя разлика. Благодаря все пак.

ilia.ivanov

Мнение от ilia.ivanov » 01 авг 2017 17:51

Не обръщайте внимание на горните две мнения, тъй като са на хора със сериозни психози и дори се чудя защо въобще администраторите им дават да пишат тук, само за да объркват хората.

Спазвайте предписанията на психиатъра си и не се отказвайте от лечението. Сигурен съм, че съвсем скоро голяма част от симптомите ви ще изчезнат напълно.

Отговори

Върни се в “Депресия, тревожност, стрес”