ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Рядкото заболяване се проявява веднага след раждането
Бактериите не получават шанс да развият резистентност
Какво е разумно да очакваме от тях?
Плевралният излив може да е причина за задух

майка ми получава задушаване?

Модератори: админ, консултанти

meekah

майка ми получава задушаване?

Мнение от meekah » 02 юли 2017 11:31

Здравейте майка ми е на 55 години от няколко години има психично заболяване и всяка вечер и давам арипипразол и акинестат,от 6 месеца получава задушаване и не й стига въздух само през деня,вечер спи като къпана. Щом се събуди и започва да се задушава,трудно стои човек до нея от звуците които издава като диша.Ходихме по ендокринолози за шитовидната жлепза не е от това,не е алергия,пулмолозите казват,че не е за тях,ходихме и на УХГ но и там казаха,че незнаят от къде идва проблема. Всички изследвания са добри,кръв,урина,хормони,скенер, ямр не можа да наприви защото при дишането движи много главата. Просто незнам къде да я водя вече,тя всеки ден ми повтаря,че не може да живее така и постоянно сме по доктори.Ще се радвам ако някой има мнение по въпроса.

Благодаря ви!

ilia.ivanov

Re: майка ми получава задушаване?

Мнение от ilia.ivanov » 02 юли 2017 23:53

Ще ви дам прагматичен съвет, от много личен опит. Поискайте от лекуващия психиатър талон за хоспитализация и я закарайте в психиатричното отделение на Александровска болница. Там ще направят консилиум и необходимите изследвания, за да докажат или отхвърлят възможните заболявания. След това, ако е психическо състояние, ще и дадат лекарства и ще овладеят симптомите.

Това да и давате някакви лекарства и да се влачите до безкрайност по изследвания не помага, нито на нея, нито на вас.

fantagiro

Re: майка ми получава задушаване?

Мнение от fantagiro » 03 юли 2017 00:52

Това не е ли Паркинсон? Нали при него треперенето липсва в легнало положение. Акинетона го предизвиква изкуствено Паркинсона...

Акинетона да й се смени... но Илия е прав за изследванията.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

Отговори

Върни се в “Депресия, тревожност, стрес”