ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
На какво се дължи?Какви могат да бъдат оплакванията?
Не всички последствия се усещат на момента!
Мъчителна за болния и околните

паник атаки или нещо друго?

Модератори: админ, консултанти

kitty789

паник атаки или нещо друго?

Мнение от kitty789 » 28 юни 2017 21:52

здравейте пише ви момиче на 20 години и се надявам тук да ми помогнете защотото съм наистина много притеснена и не знам каквонсе случва с мен.Така...аз имам анемия и от нея получавах паник атаки бяха ужасни...в последно време постоянно почти имам сърцебиене,мисля си че ми има нещо,имам темп.37,4-5 през няколко дни..онзи ден беше кулминацията както си седях имах чувството че съм извън тялото си ,че ще припадна и ще умра все едно бях извън тялото си ,едва стигнах до нас ,премерих си кръвното и ми беше 180/90/120 ,от тогава всеки ден се чувствам подтисната,постоянно си мисля че ми има нещо,че ще припадна от жегата,че имам рак или нещо такова,защотото много ме боли главата от едната страна(расте ми мъдрец),като ям постоянно се притеснявам че ми засяда и ей такива не знам вече какво да правя,искам да съм си както преди и да не ми е така все едно не съм аз ..пия мента глог и валериана ,но няма особена полза...помагайте

ilia.ivanov

Re: паник атаки или нещо друго?

Мнение от ilia.ivanov » 30 юни 2017 13:46

Със сигурност имате панически атаки, така че - консултация с психиатър и започване на лечение, за да минат по-скоро. Но като начало, на ваше място бих потърсил причината за повишената температура, защото тя няма връзка с атаките.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 30 юни 2017 17:23

Първо бих си излекувала анемията. И това кръвно също. Въобще пълни кръвни изследвания бих си направила включително хормонални плюс... как си със стомаха?
Доколкото психиатър... не бих стъпала на такъв освен ако не ми е симпатичен. На терапевт... ако бях злояда или веган или ако ми е минало всичко, но ми е останала тревожността.
ЕКГ ли се правеше в случая при високо кръвно?
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

kitty789

Мнение от kitty789 » 01 юли 2017 21:55

purvo se izvinqvam ,che pisha na latinica no sum ot laptopa ..znachi praviha mi ekg surceto mi e napulno zdravo,s korema nqmam problemi..kruvni izsledvaniq +jelqzo si pravih minaliq mesec ,samo jelqzoto mi beshe nisko

fantagiro

Мнение от fantagiro » 01 юли 2017 23:50

Аз бих си направила експеримент да тичам много и да си измеря веднага след това кръвното. Пситата казват че когато вършиш тежка физическа работа кръвтото или сърцебиенето/кое беше?/ се покачва.
Не знам как тълкуват лекарите такова кръвно, но... само да те информирам, че мъжът ми е на 40, аз на 35 и нямаме апарат за кръвно вкъщи. В бг родителите му имаха. Моите никога не са купували.
Също... от известно време насам имам странни бодежи в гравата. Появяват се... след като съм пила ледена вода или ако ям повече от 1 сладолед на ден. Нито един лекар няма да се сети да ми каже това.
Днес пропуснах обяда, а по принцип от известно време насам не пропускам. И времето е променливо.
След като получих главоболие /пих безалкохолно/ плюс сърцебиене, прижълтяване, треперене... и леки болки тук и там... изчаках да ми поразмине и се нахраних. Мина ми.
Та с оглед на възрастта ни е време да се замислим за такъв апарат.
Трябва да забележиш какво си правила преди това.
Също... температурата може да е от мъдреца.
Мисля, че ако продължат симптомите зъболекарят би те посъветвал да извадиш мъдреца.
Как си с хемоглобина? Пила ли си някакви хапчета тия месеци и... какво казва лекарят за анемията е най-важно. Ако не му вярваш потърси мнение от друг лекар.
Предполагам скоро ще кажеш кой психиатър си посетила?
Аз бих следила да е терапевт също, направо не бих стъпила при психиатър, за да нямам излишни главоболия с неточни диагнози. В хода на терапията психотерапевтът ще разбере... Да си преценя дали ми е по-добре да споделям с мъж или с жена. Бих проверила дали е завършил някоя от легитимните терапии- пиши българска асоциация по психотерапия в гугъл, за да провериш. Бих отказала антидепресанти с оглед страничните им действия.
Бих чела тук и в европея. Има достатъчно информация.
Най-вече бих казала на личния си и на зъболекаря си за тези симптоми. И бих се съобразила с мнението им.
А ако продължи да ме е страх от смъртта ми бих понамалила цигарите на 10, да завърша курс по даване на първа помощ, в краен срлучай да посетя терапевт, за да ми помогне да пораста и да променя светогледа си. Тоест че имам температура заради мъдреца си, а не даради тумор.
Бих живяла балансирано/10 цигари на ден/. :P
Най-вече... кажи на рекаря и зъболекаря и яж ховече месо, погрижи се да лечението на анемията. Пиеш ли нещо за нея?

kitty789

Мнение от kitty789 » 02 юли 2017 00:28

ами не пуша..пия малтифер фол...а колкото до това състояние съм така от седмица..не съм имала физическо наъоварване.вчера бях добре днес същито... прибавям и стягане в гърлото...

fantagiro

Мнение от fantagiro » 02 юли 2017 01:01

А от кога пиеш малтофера? В листовката та малтофера пише за анемията от туморни образования, което сигурно е причина за страховете ти? Аз бих споделила с лекаря си за кръвното. И каквото и да ми каже, бих се доверила. А от какво ти е тази анемия? Тези, които познавам с са с кофти месечен цикъл и със злоядство в детството. Колко пъти на ден се храниш и колко месо ядеш по принцип? Нищо им няма вече няколко години. Обичат плодовете.
Лекарят уточни ли на какво се дължи анемията?
Не би трябвало при перфектни изследвания да се тревожиш.
В крайна сметка кръвно 180/120 и пулс 90, нали така се разчита? :P си е леко притеснително, поне за мен даже много. Бих отишла на лекар, в спешното. Иначе при температура е нормално да ти се вие свят и да получаваш деперсонализация. Като малка нямала ли си температура, забравила ли си отпадналостта? Сега си голяма и нямаш право да боледуваш на работа, което е тревожещо. Надявам се скоро работодателите да влязат в час за тези неща..
Доколкото ако пулсът ти е 180... не помня колко стигаше при тичане или панически атаки, но беше прилично много май? Тествай.
И пак... отиваш при лекаря въпреки всичко и му споделяш-той преценява. Ако си с паническо разстройство-психотерапия е решението.

kitty789

Мнение от kitty789 » 02 юли 2017 01:47

ами от години имам анемията,от цикъла и нередовно храненe,понякога се храня нормално,друг път веднъж дневно...не зная вече какво да правя,бях споделила на наще а те ми се. изсмяха,казаха ми,че де превземам и нищо ми няма(една приятелка ми каза,че малтофера вдигал кръвното) преди 2 години моята хематоложка ми каза,че от анемията мога да получавам паник атаки поради липсата на кислород ,същи така че жени изпадат в депресии,поради същото...а мен много ме е страх...

fantagiro

Мнение от fantagiro » 02 юли 2017 12:25

Малко абсурдно звучи "Не знам какво да правя". Яж стабилно 2 пъти дневно. Дори изследванията ти сочат какво да правиш.
Понеже аз съм с психози, както можеш да видиш/на мнение съм, че зад моите състояния стои... моментно ниско ниво на кръвната захар поради недохранване/ няма човек с психози, с който съм си писала и който да не е казал, че месец преди психозата се е хранел оскъдно, хематоложката ти е права. Само 1 ден пропуснах обяда/вчера/ и получих сърцебиене, прилошаване и т.н.
На времето очаквах, че с 1 път дневно оскъдно хранене мога да ходя на работа и да се грижа да домочадието. Което е абсурд. 2 пъти дневно-в 12ч. И в 20-22ч. Са ти достатъчни, за да се чувстваш добре. Някакъв абсурд е да ходиш на психиатър и да те блъскат с антидепресанти, след като ти си просто гладна.
Ако знаех че ще си докарам психоза по този начин нямаше да пренебрегвам храненето.
Имаше момент, в който си мислех, че като ям редовно известно време после мога пак да си карам по старому. И направих криза като се наложи да будувам. И така всеки път.
Трябват поне 6м. редовно хранене за да усетиш разликата.
Постарай се да излекуваш анемията, кажи на лекаря си за кръвното, ако трябва наблегни на черните дробчета вместо хапчета/ но това само ако лекарят каже/ и повече не допускай анемия.
Прави упражнения 2 пъти седмично/достатъчно е/. Като се храниш редовно ше имаш сили са ги правиш.: )
Ако все пак се стряскаш от предстоящото порастване посети психотерапевт. Не психиатър. Това, че подхождаш нехайно към храненето и здравето си не е причина да те диагностицират с каквото и да е различно от анемия в следствие от детинско безхаберие.

ilia.ivanov

Мнение от ilia.ivanov » 02 юли 2017 23:24

kitty789 написа:
02 юли 2017 01:47
ами от години имам анемията,от цикъла и нередовно храненe,понякога се храня нормално,друг път веднъж дневно...не зная вече какво да правя,бях споделила на наще а те ми се. изсмяха,казаха ми,че де превземам и нищо ми няма(една приятелка ми каза,че малтофера вдигал кръвното) преди 2 години моята хематоложка ми каза,че от анемията мога да получавам паник атаки поради липсата на кислород ,същи така че жени изпадат в депресии,поради същото...а мен много ме е страх...
На базата на написаното от теб, всъщност колко си висока и колко тежиш?

fantagiro

Мнение от fantagiro » 02 юли 2017 23:44

М не бих я пратила на психиатър. Знаеш ли колко добре ми се подредиха мислите като спрях да вярвам в бог? Отвориха ми се очите. Не знам защо ми изтриха поста и този на Мафу.
Басирам се, че е второ дете.
Бих направила асоциация за подкрепа на вторите деца.
Най-вече... да, да, да... да имаш анемия и да не се храниш добре си е суициден акт.
Днеска си говорихме за едно време и... ама трябва ли да подчертавам на всяко дете на 20, малко се правя на голяма, но ше застъпвам във фаза зрелост и ми прилича... та... едно дете трябва да чувства родителите си като опора, не като съдилище. Честно казано като не дъвча през ден с майка ми как трябва да почна работа и как нямаше как да науча езика и как трябва по определен начин да ми се предава урок и как все пак винаги съм имала бъг и ме е страх от този факт и тя ми зададе въпрос "и кво ше правиш"... ми е екстра.
Аз бих си лекувала анемията надалече ат бг.: ) Дори усмивката ми е специална.

trion

Мнение от trion » 03 юли 2017 19:05

Когато усетите атака, помолете Бог да ви избави, в името на Исус Христос. Повтаряйте си Исусовата молитва и "Да възкръсне Бог..."Ходете на служба, изповпдвайте се и се причастябайте. Пийте светена вода, имайте в дома си Йордановкса вода и пийте по малко от нея. Бог да ви пази, в името на Исус Христос!

kitty789

Мнение от kitty789 » 04 юли 2017 19:46

169,50kg

ilia.ivanov

Мнение от ilia.ivanov » 04 юли 2017 21:37

В интерес на истина теглото ти е поднормено. Има ли причина да е така, винаги ли си била слаба, или в последствие се е случило? Не ти се яде ли? Или пък ти се яде, но не го правиш по някаква причина?

А атаките кога са по-изразени? Имаш ли периоди от денонощието, в които си по-добре?

kitty789

Мнение от kitty789 » 05 юли 2017 19:52

ami vinagi sum si bila slaba ....ami ima dni v koito su ok..i kato se setq primerno i pak mi stava taka,a ponqkoga ot samo sebe si...ne znam ...

Отговори

Върни се в “Депресия, тревожност, стрес”