ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
България е от малкото страни, където билката вирее свободно

Паник атака?

Модератори: админ, консултанти

micho1905

Паник атака?

Мнение от micho1905 » 29 май 2017 16:09

Здравейте, проблемът ми е следния : снощи, докато си стоях на компютъра в нас, изведнъж ми причерня, не знам как да го опиша дори, зави ми се свят, сякаш спрях да си чувствам главата, писнаха ми ушите, дишането ми се затрудни, започнах да треперя, обвзе ме някакво чувство за страх, че умирам, някаква пълна дереализация/деперсонализация (която я имам постоянно, но по време на този "пристъп" се влоши). Та по време на пристъпа измерихме кръвното в нас и беше нещо от сорта на 160/100, а после в бърза помощ ми го измериха и беше 139/89 и ми дадоха някакъв бензодиазепин, който не се сещам как се казваше, но започва с буквата "М". Дадоха ми го за да мога да "заспя спокойно" поне така ми казаха. Ходих да си пусна кръвни изследвания днес и всичко е нормално, с изключение на MXD# (което не знам какво означава) - 1 при норма 0.75. Кръвното ми е 120/80 в момента. На 20 години съм и това ми се случва за първи път, чудя се възможно ли е да е нещо сериозно или не понеже живея в постоянен стрес от доста дълго време.
А и да допълня спортувам 4-5 пъти в седмицата по-интензивно. Пуша умерено и не пия алкохол често, само по поводи.

ilia.ivanov

Re: Паник атака?

Мнение от ilia.ivanov » 31 май 2017 21:01

Намери си психотерапевт. Имаш хипохондрия, която изисква поведенческа терапия. Паническата атака е резултат на непрекъснатия ти страх от болести. И кръвните ти изследвания са ок.

micho1905

Мнение от micho1905 » 01 юни 2017 09:50

Благодаря, Ви за отговора, но снощи и онзи ден пак имах високо кръвно 150/100 и се притеснявам вече наистина, понеже тва си е високо за 20 годишен мъж

ilia.ivanov

Мнение от ilia.ivanov » 07 юни 2017 21:19

Кръвното се мери в спокойно състояние. При непрестанен стрес, няма как да не се вдигне и кръвното налягане, но то е в резултат на големите количества адреналин, които организмът отделя при паника. Непрекъснатото вглеждане в симптомите формира цялостен модел на поведение, подчинен на нуждата от безкрайно самоизследване, което пък води до привикване към модела и затваряне на един порочен кръг. Днес ще е кръвното, утре разчесана пъпка, после тумор и така докато не се излекува същинското заболяване.

А решението е лесно и просто - добър психиатър или психолог ще направят чудеса. 8)

trion

Мнение от trion » 03 юли 2017 19:07

Когато усетите атака, помолете Бог да ви избави, в името на Исус Христос. Повтаряйте си Исусовата молитва и "Да възкръсне Бог..."Ходете на служба, изповпдвайте се и се причастябайте. Пийте светена вода, имайте в дома си Йордановкса вода и пийте по малко от нея. Бог да ви пази, в името на Исус Христос!

Отговори

Върни се в “Депресия, тревожност, стрес”