ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Методът има не само релаксиращ но и лечебен ефект
Блуждаещ нерв – отделя влакна към вътрешните органи
Чупенето на ноктите през зимата има решение

Непълноценен живот.

Модератори: админ, консултанти

kalin18

Непълноценен живот.

Мнение от kalin18 » 28 май 2017 14:29

Здравейте.
Накратко - от 2 години насам постепенно започнах да ставам някак безчувствен. Неща който винаги са ми харесвали да правя вече не ми доставят удоволствие. Не изпитвам нищо и когато съм сред хора/приятели. Всичко ми е сиво.
Чувствам се уморен през цялото време, но все пак намирам сили да поддържам нормалната си рутина от тренировки, работа, общуване и т.н., но вече е адски трудно да се преструвам че нищо ми няма и това започна да ми личи и да ми влияе на целият живот.
Единствено и само кафето + енергиините напитки ме "вдигат" , но за кратко.
2014г. ме диагностицираха с Ветилиго (избледняване на кожата).
Други симптоми които имам са проблеми с корема. Месец съм добре, месец съм зле. Минах доста гастроентеролози - диагноза - здрав съм.
Ветилигото ще го преглътна, както и честите проблеми с корема (колики и спазми), но постоянната умора и безчувственост/непукизъм не мога. Просто не мога да живея пълноценно вече.
На 28г.съм, 184см висок, 78кг. Нямам проблеми със съня и апетита ( даже ям адски много без да качвам нищо).
Моля ви посъветвайте ме към какъв специалист да се обърна за да се разбере най-накрая какво ми има?

ilia.ivanov

Re: Непълноценен живот.

Мнение от ilia.ivanov » 31 май 2017 20:44

Депресия като по учебник. Отивай на психиатър, за да започнеш адекватно лечение. Проблемите с корема са ти също от това.

kalin18

Мнение от kalin18 » 09 юни 2017 15:46

Направих си за всеки случай излседвания на щитовидна жлеза, TSH FT3 FT4 - всичко излезе във норма.
А към какъв специалист да се насоча според оплакванията ми ? Психолог, психиатър, психотерапевт?

ilia.ivanov

Мнение от ilia.ivanov » 17 юни 2017 20:58

Психиатър ако питаш мен, защото съм върл привърженик на конвенционалната медицина. Терапевт, който в повечето случаи е нещо като комбинация от психолог и психиатър, също е добра идея.. В общи линии, ти си решаваш, важното е да започнеш.

kalin18

Мнение от kalin18 » 18 юни 2017 10:24

Благодаря ви.
Наистина е трудно да вземеш каквото и да е сериозно решение , когато си във това състояние и нямаш желание за нищо.
Но ще го направя.

kalin18

Мнение от kalin18 » 18 юни 2017 10:25

Насочете ме към добър психиатър във гр.Варна. Без значение дали работи с здравна каса или не.
Важното е да е добър.

Отговори

Върни се в “Депресия, тревожност, стрес”