ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Комбинация за бързо топене на мазнини по тялото
Освен мозъка билката поддържа и хормоналния баланс
Зачеването на момиче наистина е майсторлък

Паник атаки

Модератори: админ, консултанти

Zips

Паник атаки

Мнение от Zips » 25 май 2017 23:05

Здравейте,
Моят досег с паник атаките почна преди около 2 години когато една вечер внезапно ми прилоша, схвана ми се лявата част на тялото...Последва ходене до спешното на другия ден, тъй като продължаваше да ми е лошо, ходене при личен лекар и невролог, който ми прави изследвания ЕКГ и изследване на главата с един странен уред не си спомням как се казваше...Каза ми, че всичко е от напрежение и ми изписа неолексан.От тогава 2 години е ходене по мъките, не ми помага нито неолексана, нито алора която ми препоръча друг невролог, нито холеон 5 амброз и неолексан които пия от 2 месеца заедно с омега 3, алора, валериан глог и мента....Посто в определени дни почти нищо ми няма но в други ми е много зле.Прилошава ми от сутринта,изтръпва ми лявата част на тялото в продължение на часове, отгоре на всичко някакъв нерв в областта на сърцето явно е раздразнен тъй като тренирам доста често по препоръка на невролога, и този нерв ме свива здраво отвреме навреме, ходил съм и за него на кардиолог и сърцето ми е здраво...Спортувам доста активно,но за съжаление спорта не ми помага така както очаквах, понякога даже ми става много лошо по време на тренировка и след това цялата вечер....Нямам някакви генерални проблеми които да ме депресират и общо взето съм щастлив човек като изключа този гаден проблем.Изчетох сумати книги за депресията, за самопомощ и за какво ли не...Ноо прилошаването и изтръпването и другите гадории си продължават.Вече се замислям дали нямам някава физическа болест или трябва да опитам с хапчета...толкова ми писна вече тая гадост.Какво ще ми препоръчате?И и при вас ли паник атаките продължават по цял ден?

Zips

Re: Паник атаки

Мнение от Zips » 25 май 2017 23:50

Само да добавя, че съм мъж на 39 години и че преди 2-3 месеца при рутинен преглед на щитовидната жлеза и последвали изследвания ми откриха хипотероидизъм или синдром на хашимото, въпреки че не съм имал никакви симптоми като напълняване или висок холестерол....почнах да пия ел-тироксин и след месец и половина нивата на TSH хормона бяха влезли в норма и очаквах че може би оплакванията ми са предизивикани от този хипотероидизмът и ще намалеят, но имам чувството, че от 2-3 седмици като че ли паник атаките и симптомите им се усилват.

ilia.ivanov

Мнение от ilia.ivanov » 31 май 2017 21:11

2 години си го учил тоя мозък да е тревожен и в очакване на атака.. Не очаквай, че след като хормоните ти са ОК, мозъкът ще се адаптира толкова бързо. Той се учи. Дай му време, а в тренировките можеш да включиш и йога, която не натоварва толкова много, а и действа страхотно върху цялостния тонус на организма. Въоръжи се с повечко търпение, защото все пак основния ти проблем е ендокринологичен.

trion

Мнение от trion » 03 юли 2017 19:09

Когато усетите атака, помолете Бог да ви избави, в името на Исус Христос. Повтаряйте си Исусовата молитва и "Да възкръсне Бог..."Ходете на служба, изповпдвайте се и се причастябайте. Пийте светена вода, имайте в дома си Йордановкса вода и пийте по малко от нея. Бог да ви пази, в името на Исус Христос!

t.todorov2

Мнение от t.todorov2 » 06 юли 2017 00:55

" ... Нямам някакви генерални проблеми които да ме депресират..."

Не търсете генерални проблеми. Проблемите, които водят до подобни състояния може да са едва забележими, но ежедневни, от дълго време ... В тоя смисъл да посетите психолог би било добра идея, за да видите, кое от ежедневието ви не върви добре и сигнализира с различни телесни симптоми.

vased

Мнение от vased » 19 юли 2017 22:18

И аз съм така. Замайване, световъртежи и паник атаки. Откри се хашимото с мнооого антитела (Т4 и Т3 все още бяха в норма). Л-тироксина вкара ТSH в норма, но световъртежът и паник атаките останаха. Разбрица ли се ендокринната система, май нищо не помага. Щитовидната жлеза работи неравномерно и антителата, никой не знае точно как действат, но освен че гризат жлезата според мен влияят и на мозъка.
Единственото което ми помогна беше че престанах напълно да ям захар. Бях забелязала, че захарта провокира пристъпи, може би защото съм ел.Инженер и професионално увреждане ми е да търся ПРИЧИНАТА за дефекта. Категорично НЯМАМ диабет. Но при паник-атака от надбъбреците се отделя ударно адреналин, който изпомпва за секунди голямо количество захар от черния дроб и бомбардира мозъка - така си го обяснявам аз. Та сега съм се отказала от любимите си неща - торти, пасти, сладолед, шоколад, НО ЗА ДА СПРА ПАНИК- АТАКИТЕ СЪМ ГОТОВА АКО ТРЯБВА НИЩО ДА НЕ ХАПНА. Като че ли помага, чукам на дърво...

fantagiro

Мнение от fantagiro » 22 юли 2017 11:05

vased написа:
19 юли 2017 22:18
може би защото съм ел.Инженер и професионално увреждане ми е да търся ПРИЧИНАТА за дефекта.
Аз съм на мнение, че това не е изкривяване, а черта, която трябва да притежава всеки нормален средностатистически човек.
Иначе... и що не се включи със споделяне по - рано, ами чакаше прозрението ми, че нямаше да се занимавам с рисуване или музика, а щях да съм програмист или електроинжинер, всъщност или дизайнер на дрехи. Едно от трите, но като цяло за първото до 10тата ми година май не знаех, че съществува. Помня, че дори книга за двигатели с вътрешно горене подхванах по едно време, но за да разберях, каквото и да е, ми трябваше помощ, някой, който да ме упъти откъде да почна. Предполагам, защото все ми казваха неща от сорта на "сега с нови бръмбари", не съм питала дори учителката си за помощ.
Не знам. При един куп учителки приятелки, никоя да не ме научи на едно от всичките неща, които обичам... Но да не забивам в депресивни мисли.
Доколкото захарта, щитовидната... при второто е проблем безсънието. Знам, че трябва да се спазва диета и т.н.
Паник атаките са свързани и с неправилно дишане, само че всеки опит да медитирам беше неуспешен, не съм сигурна дали въобще има успешни опити у някой... Най - вече... ако се справя с притеснението, ще имам отговор на въпроса как да се промени мисленето така, че то да е в минимално количество.
И пак за прозрението, че дори да имах кариера, това не означава, че нямаше да имам паник атаки...
Ами в това е трагедията. И то голяма, световна. За да нямам кризи, трябва да имам време и за почивка, а на който и да е му е все тая, че аз примерно агонизирам в състоянието си, независимо дали съм на хапчета или не съм. Да не говорим, че на мен проблемът преди 7 години беше, че ми трябваха около 3-5 хил лв, за да имам прекрасна усмивка, сега скочиха на около 20. Просто защото тогава нямаше кой да ми удари стабилно рамо - нямаш пари - ще ти дам, нямаш кога да ходиш по зъболекар - правим ти план 10 дена в продължение на три месеца или там колкото ходиш и ти се оправят зъбите, после за 5 години поне забравяш за този проблем, правиш това и това, тая и тая вода, тая и тая паста, ама точно ей те тъй ще я ползваш.... вчера гледах една как щяла да бори рака втори път. Знам, че не е хубаво да се говори така и по принцип не бих, толкова пъти съм се пищисвала, че ще умра и ще си оставя децата на никъде, та знам какво е чувството, но.... искала била да бъде красива, да покаже на децата как да се борят и други тинтириминтири психоложки насаждания в мисловен вариант... На мен разстоянието до отлично здраве и добро самочувствие/ако изключим, че наистина трябваше да лекувам влизането си в секта и натрапливостите/ се състоеше в максимум 10000 лева тогава плюс добър зъболекар. Евентуално брекети. Не е ли срамота? От гледна точка на това, че някой,чието заболяване е с несигурен изход, ще ми го дават по тв как сес треми да е красив, а аз... със сигурен положителен изход от "заболяването" на зъбите... си агонизирам, все пак, 7 години, да не кажа 15 и повече.
Та в това е трагедията.
Никой не разбира, че една жена като гледа болно дете, е недоспала и малко бръмбарите са й в повече и за да се наместят, трябва да има дни, в които да спи дълбоко, което не е мисия невъзможна да отидеш до луната. Примерно.
Та... плещя си аз за терапията, как може да е 100процентова... ама.... аз имам болки в челюстите понякога, пред схващане са заради липсата на горни зъби, а съм виждала пушачи с прекрасни зъби, та не е и това, по - дърти от мене хора са ок със зъбите, а пушат долу горе колкото мене, ушите ми пищят повече от преди, оглушавам май на моменти заради липсата на кътници горе, да не говоря, че по - некадърен мост от този не бях виждала май и бях права, че за да има добра акустика, трябва да има дупка поне между двата предни зъба.... на моменти ми е просто трудно да говоря с тези зъби.
А... всичко опираше до някакви си 10000 лева и процедура, която може да направи всеки втори зъболекар. Да не кажа и всеки ако се старае.
Не че са малко пари, но не са и много. Тук.... как може да получават такива заплати?!
Е те това е. Бели роби.
И.... терапията си е супер. От гледна точка на това, че винаги ще има размножителен период и конкуренция, загубилите ще се нуждаят от терапия. Винаги ще има втори деца и първо или второ пренебрегнато... но ако нямаше бедност и мизерия, терапията щеше да е 100%.
Пак за щитовидната ти. Не знам какво да ти кажа. Може би, че съжалявам, че не разполагам с микроскоп.
Но е хубаво, че си усетила как действията ни, храната ни се отразяват на тялото.
Никой нямаше да ми каже, че краката ме болят от студени плочки и не е психосоматична болка, или пък болките в главата - от недохранване или сладолед.
Докторите помагат, но не са екстрасенси. Така че не е професионално изкривяване, а признак на интелигентност.
И други такива.
Казах си, каквото си имам да си кажа. От вчера се чудя.... и си представям как вече не ме интересува какво се случва тук и кой какво си мисли за мен.... и ми се получава.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

Отговори

Върни се в “Депресия, тревожност, стрес”