ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Откри френски научен екип

Искам да попитам за шизофренията

Модератори: админ, консултанти

bonbona

Искам да попитам за шизофренията

Мнение от bonbona » 07 фев 2017 20:34

ot 3 godini sum s nesto kato depresiq no mai premina v shizofrenia po cial den mi e nervno niamam nikakuv apetit i me e starah bez da ima prichina .az sum omujena imam 2 deca vsichko si beshe nared no izvednuj az zapochnah da se chuvstvam stranno izpisvat mi habcheta za shizofrenia no naposleduk ne gi piq zastoto i stiah i bez tiah mi e edno i susto iskam da popitam dktor Qneva dali nevrolog ste mi pomogne razbrah za edin metod rtraskratinalna magnitna stimulaciq na mozuka i me uveriavat 4e ste ima efekt

Forum admin

Re: iskam da popitam za shizofreniqta

Мнение от Forum admin » 07 фев 2017 20:47

Здравейте и добре дошли във форума!
Моля, пишете на кирилица!
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

fantagiro

Re: Искам да попитам за шизофренията

Мнение от fantagiro » 07 фев 2017 23:27

Дали човек, който си няма халхабер от математика ще я разбере цялата, ако му бъде приложена магнитна терапия без изучаване на формулите, като да го чипират със знания?
Аз не знам дали има безпричинен страх с две деца под ръка. :P
Това са панически атаки, а те подлежат на психотерапия.
Безпричинният страх, неговата сила се смалява с обучение на децата в самостоятелност, наблюдателност, опазване на себе си. Аз разчитам на упражненията за координация, които се правят по принцип в училище. Да вярват в себе си, че са силни, сръчни и т.н.
Паническите атаки носят със себе си вторични ползи за теб. Твоя цел и цел на специалиста до теб е да откриете какво точно.
Шизофрения... мен единственото, което ме притеснява е склонността ми да забравям. Тревожех се да не е болестно, но като при окр-то със страха дали си си изключил печката преди излизане, почнах да "присъствам" мислено, когато правя нещо и.... не забравих да занеса нещо в училището на дъщеря ми, което беше от единия петък за другия.
В смисъл, постоянна работа със себе си имам, да му се невиди.
Смятам, че с непосещението на терапевт излишно се забавих в реанимирането ми.
Аз така и не разбрах какво точно включва това заболяване. При мен симптоми, подобни на това се отключват само в комбинация с безсъние... те и повечето болни се оплакват от последното. Но пък... когато съм се наспала, не правя кризи.
Не смятам, че е шизофрения да се включа, въпреки че д-р Янева търсите.
Хваща ме страх също, като си помисля, че предстои старостта, а аз младостта предимно си я пропилях в депресионни състояния.
Но пък... като се има предвид, че съм леко вдетинена и карам втори пубертет явно, сигурно си има своите плюсове, да си изживявам детството цял живот.
На мен постоянно ми казват, че имам шизофрения. :P Не съм си мислела, че може да бъде толкова забавна.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

danaya_konrad

Re: Искам да попитам за шизофренията

Мнение от danaya_konrad » 18 май 2017 10:48

Ако имахте шизофрения нямаше да знаете това.Болните от тази болест не знаят ,че са болни.Просто имате паническо разтройство.При един добър психолог и сте като нова :)

Отговори

Върни се в “Депресия, тревожност, стрес”