ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Кои причини за рак на дебелото черво подлежат на превенция?
Познайте себе си по сексуалните си предпочитания
Размножаването при човека

Искам да попитам за шизофренията

Модератори: админ, консултанти

bonbona

Искам да попитам за шизофренията

Мнение от bonbona » 07 фев 2017 20:34

ot 3 godini sum s nesto kato depresiq no mai premina v shizofrenia po cial den mi e nervno niamam nikakuv apetit i me e starah bez da ima prichina .az sum omujena imam 2 deca vsichko si beshe nared no izvednuj az zapochnah da se chuvstvam stranno izpisvat mi habcheta za shizofrenia no naposleduk ne gi piq zastoto i stiah i bez tiah mi e edno i susto iskam da popitam dktor Qneva dali nevrolog ste mi pomogne razbrah za edin metod rtraskratinalna magnitna stimulaciq na mozuka i me uveriavat 4e ste ima efekt

Forum admin

Re: iskam da popitam za shizofreniqta

Мнение от Forum admin » 07 фев 2017 20:47

Здравейте и добре дошли във форума!
Моля, пишете на кирилица!
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

fantagiro

Re: Искам да попитам за шизофренията

Мнение от fantagiro » 07 фев 2017 23:27

Дали човек, който си няма халхабер от математика ще я разбере цялата, ако му бъде приложена магнитна терапия без изучаване на формулите, като да го чипират със знания?
Аз не знам дали има безпричинен страх с две деца под ръка. :P
Това са панически атаки, а те подлежат на психотерапия.
Безпричинният страх, неговата сила се смалява с обучение на децата в самостоятелност, наблюдателност, опазване на себе си. Аз разчитам на упражненията за координация, които се правят по принцип в училище. Да вярват в себе си, че са силни, сръчни и т.н.
Паническите атаки носят със себе си вторични ползи за теб. Твоя цел и цел на специалиста до теб е да откриете какво точно.
Шизофрения... мен единственото, което ме притеснява е склонността ми да забравям. Тревожех се да не е болестно, но като при окр-то със страха дали си си изключил печката преди излизане, почнах да "присъствам" мислено, когато правя нещо и.... не забравих да занеса нещо в училището на дъщеря ми, което беше от единия петък за другия.
В смисъл, постоянна работа със себе си имам, да му се невиди.
Смятам, че с непосещението на терапевт излишно се забавих в реанимирането ми.
Аз така и не разбрах какво точно включва това заболяване. При мен симптоми, подобни на това се отключват само в комбинация с безсъние... те и повечето болни се оплакват от последното. Но пък... когато съм се наспала, не правя кризи.
Не смятам, че е шизофрения да се включа, въпреки че д-р Янева търсите.
Хваща ме страх също, като си помисля, че предстои старостта, а аз младостта предимно си я пропилях в депресионни състояния.
Но пък... като се има предвид, че съм леко вдетинена и карам втори пубертет явно, сигурно си има своите плюсове, да си изживявам детството цял живот.
На мен постоянно ми казват, че имам шизофрения. :P Не съм си мислела, че може да бъде толкова забавна.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

danaya_konrad

Re: Искам да попитам за шизофренията

Мнение от danaya_konrad » 18 май 2017 10:48

Ако имахте шизофрения нямаше да знаете това.Болните от тази болест не знаят ,че са болни.Просто имате паническо разтройство.При един добър психолог и сте като нова :)

Отговори

Върни се в “Депресия, тревожност, стрес”