ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
България е от малкото страни, където билката вирее свободно

Отново тези паник атаки...

Модератори: админ, консултанти

Sunshine789

Отново тези паник атаки...

Мнение от Sunshine789 » 28 яну 2017 21:38

Здравейте,пише ви момиче на 20 години,спортистка съм и от известно време започнах да получавам страх,че ще припадна,ще умра,получавах съцебиене,една вечер беше ужасно,наложи се да поссетя спешното...там ми биха инжекция и ми казаха ,че е на нервна почва...но след няколко дни всичко се повтори,при което посетих психолог тя ми каза ,че е паническо разтройство и като я посещавах се чувствах добре..но откакто спрях всичко се повтаря ужасно е ...отново ужасната деперсонализация и дереализация...и постоянния страх,че ми има нещо и ще умра ...как да се справя (тя ме посъветва да не де задълбочавам да го мисля),но не се получава от няколко дни ме е страх да изляза дори....

max1

Re: Отново тези паник атаки...

Мнение от max1 » 28 яну 2017 23:05

Продължавай да ходиш на психолог и ще се оправиш.
И на мен ми беше така през есента. Световъртеж, усещане, че ще припадна, че ще умра внезапно или че имам тежка болест. Съпроводено с усещане за вътрешно неспокойствие и паника.
От тогава започнах да ходя на психотерапевт и ми минаха всички тези оплаквания. От 2-3 месеца не съм имал гореизброените симптоми.

Mass

Мнение от Mass » 31 яну 2017 14:32

Писал съм ти на лично съобщение .

д-р Георгиева

Мнение от д-р Георгиева » 02 фев 2017 20:19

Здравейте!

Според мен е уместно да продължите посещението на психотерапевт, както и евентуално да се подложите на когнитивно-поведенческа терапия, при която се изучават различни техники за релаксация. Важно е да осъзнаете на първо място, че 1. Не сте единствена (всеки човек в един или друг момент от живота си може да изпита подобен панически пристъп). 2. Това не е срамно състояние и 3. Всичко е във Вашите ръце. Само Вие можете да откриете причината за поява на тези атаки и да намерите правилния за Вас начин да се справите с тях.

Поздрави!

Sunshine789

Мнение от Sunshine789 » 06 юни 2017 18:18

благодаря ви за отговорите

MariaGG

Мнение от MariaGG » 08 юни 2017 13:47

Здравей,минавах през този период в продължение на 2 години.Свържи се с мен ако пожелаеш.Ще ти разкажа и през какво минах и как го преодолях.

Forum admin

Мнение от Forum admin » 08 юни 2017 16:22

А защо не споделите тук, във форума? Така повече хора ще прочетат за опита, който имате.
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

MariaGG

Мнение от MariaGG » 09 юни 2017 11:39

Аз съм на 24 години,когато за първи път получих паническа атака преди 2 години бях в автобус и пътувах от Пловдив до София.Признавам си това беше най-страшното нещо,което някога съм изпитвала буквално имах чувството,че умирам и ще припадна,пулса ми със сигурност беше над 100.Разплаках се,бях сама едвам стигнах до София,приятелят ми ме чакаше на спирката.Не знаех какво се случва и бях много уплашена.Слезнах от автобуса всичко беше наред,но на другия ден трябваше да се прибирам към Пловдив.С влизането ми в автогарата отново настъпи неописуем страх имах чувството,че вдигам кръвно,започнах да треперя,пулса ми отново стана над 100,очаквах всеки момент да припадна,но някак си се качих и се прибрах.Това се повтаряше в продължение на 1 година,не можех да се кача в автобус в последствие и на кола,в София съм вървяла от страх пеш от Студентски град до Софийския университет.Все още нямах представа за какво става въпрос,отидох на изследвания,всякакви на кардиолог и къде ли още не,всичките ми казваха едно и също "Здраво,младо момиче,изследванията ти са като по учебник".През това време имам всякакви симптоми,появи се гадене постоянно си мислих,че ако ям навън ще повръщам,отслабнах доста.Не ходих на университет,защото ме беше страх да не припадна и да не умра.Лягах и ставах с тази мисъл.Отидох на невролог,тя ми каза,че нямам никакви проблеми с нервите и ми изписа хапчета на билкова основа казват се Алора.Пих ги 4 месеца,но нищо,въпреки,че бяха на билкова основа аз едвам ги спрях.Пак отидох при невролог,но този път при много близка приятелка на майка ми и тогава тя ми каза "Моето момиче едно е да изпитваш физическа болка и да кажеш къде те боли,друго е да те боли душата и да не можеш да си помогнеш",обясни ми,че това са панически атаки и трябва да потърся психолог с който да поговоря.През този период минах през един ад всички фази на паническите атаки изпитах.Докато най-накрая не се реших и не потърсих помощ от психолог преди около 3 4 месеца.За първи път от 2 години срещнах човек,който ме разбра и най-важното даде ми обяснение за всичко случващо се и за всички симптоми при паническите атаки,които реално няма как да се случат,а това е просто един адреналин,и погрешни сигнали,които мозъкът ни приема грешно.След като разбрах всичко това,всеедно ми падна камък от сърцето излизах навън и си предизвиквах сама симптомите,за да мога да приложа техниките и да се справя с тях.Така и до ден днешен и почти 99% съм преодоляла паническите атаки.Продължавам да се чувам с психоложката, тя е уникален човек.Нещото,което научих от всичко,което преживях е че ако ти не си помогнеш сам няма кой да ти помогне, никога не прибягвайте към антидепресанти или друг вид лекарства,защото това може да ви погуби,бъдете горди,че точно на вас се случват тези панически атаки,защото те ви правят по-силни хора и също така те се случват на хората,които са чувствителни и добри.Всичко,което преживях ме накара да направя нещо за хора,които са в моето положение, а по последни данни те са много голям % и то млади хора и ако поне на 1 човек помогна в моето положение още повече ще се осмисли всичко това.Това е моята история има и още подробности, но реших да ви ги спестя.

trion

Мнение от trion » 03 юли 2017 19:06

Когато усетите атака, помолете Бог да ви избави, в името на Исус Христос. Повтаряйте си Исусовата молитва и "Да възкръсне Бог..."Ходете на служба, изповпдвайте се и се причастябайте. Пийте светена вода, имайте в дома си Йордановкса вода и пийте по малко от нея. Бог да ви пази, в името на Исус Христос!

Отговори

Върни се в “Депресия, тревожност, стрес”