ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Откри френски научен екип
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
Превантивното средство е почти готово за пускане на пазара

Дереализация/Деперсонализация

Модератори: админ, консултанти

micho1905

Дереализация/Деперсонализация

Мнение от micho1905 » 18 яну 2017 14:51

Здравейте, проблема ми е, че от 5 години страдам от постоянна дереализация. Имам чувството, че постоянно живея в някакъв сън, чувството, че съм напушен. Просто не може да се опише колко е отвратително. Някой да е имал подобен проблем ? Как може да се оправи това ?

fantagiro

Re: Дереализация/Деперсонализация

Мнение от fantagiro » 18 яну 2017 19:19

**недоспиване
**недохранване и нездравословно хранене
**нерешителност
Принципно има житейски ситуации, които нямат адекватно решение.
Ако се налага да работиш извънредно за сметка на съня, деперсонализацията ти е в кърпа вързана.
Зад нерешителността се крие по - висока интелигентност... не вземаш решения на момента, а обмисляш... и не само, в някои отношения не бях узряла, поради което добре съм тръгвала за всяко начинание, но не съм си давала сметка с какви хора си имам работа...
Има лечение.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

ilia.ivanov

Мнение от ilia.ivanov » 18 яну 2017 23:51

micho1905 написа:Здравейте, проблема ми е, че от 5 години страдам от постоянна дереализация. Имам чувството, че постоянно живея в някакъв сън, чувството, че съм напушен. Просто не може да се опише колко е отвратително. Някой да е имал подобен проблем ? Как може да се оправи това ?
Имаш 24 мнения, от които 23 концентрирани около твоето състояние, в различни раздели и с различни симптоми! Как смяташ да се оправиш, ако търсиш отговори, а не решения? Имаш наистина сериозна нужда от психиатър.

micho1905

Мнение от micho1905 » 20 яну 2017 04:58

Ами исках да знам, дали има друго решение освен психиатъра, а и дори психоатъра да е единственото лечение, колко време ще продължи то?

fantagiro

Мнение от fantagiro » 20 яну 2017 15:03

Поне едно благодаря кажи за написаната накратко точка от темата ти...
:P
Когато получих първата си нервна криза, не знаех друго понятие освен едипов комплекс, изтласкване и хипноза. А и ги знаех единствено като термини, но не и като точно значение.
Психолог - психотерапевт или психиатър - психотерапевт би ти свършил работа. За бензодеазипините четох, че причинявали увреждания на паметта, когато се прекалявало с тях.
След 7 години четене, тоест... по - скоро 4 четене и 3 писане, дисертации сигурно за всяко състояние мога да напиша с лекота.

ilia.ivanov

Мнение от ilia.ivanov » 20 яну 2017 19:40

micho1905 написа:Ами исках да знам, дали има друго решение освен психиатъра, а и дори психоатъра да е единственото лечение, колко време ще продължи то?
Има и друго решение - психотерапевт, но е доста по-бавно, а и честно казано доста по-скъпо. Срок за лечение не мога да ги кажа точен, защото всичко е индивидуално.. Но със сигурност доста по-кратко от 5 години.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 21 яну 2017 07:26

Единственият проблем на психотерапията е цената. Нищо друго. Не е по - бавно, защото някак си надрусването ми се струва, че не бива да се бърка с излекуване.
Психотерапевтът, който съм спрягала, посочваше успеваемост психотерапия плюс хапчета в 70 или 90% от случаите. Без хапчета процентът беше по - нисък, а без психотерапия най -, заради разчитането на случайността и промяната в обстоятелствата като оздравително средство.
Лично аз съм на мнение, че част от информацията може да бъде поднасяна писмено, което би намалило цената на психотерапията.
Ако говорим за моите дереализации или деперсонализации... макар че първото е по - точно във връзка с мен, има абсолютно много логика в тях, само че за втората криза от 2013,януари успях да си я хвана едва преди няколко месеца, понеже тук имам повече време, в което съм относително спокойна и мога да мисля трезво.
Пример едно: по време на втората криза стоях до радиатора, беше ми студено, току що бяхме ходили на психиатър и бях надрусана, готвих една манджа присядвайки до радиатора сигурно в продължение на 2 часа и я направих отвратителна... или по - скоро накарах някой да я довърши, при което мъжът ми се притесни, че съм забравила да готвя./Прокопиева го беше подвела, казвайки че сигурно нищо няма да си спомням от кризата, първата де, и на него си му останало като мнение, нищо че можех да опиша много неща още от първата си криза./
Сега... 3 години и нещо по - късно, преди няколко месеца тръгнах да готвя, но пак недоспала, в криза... стреснах се, че мога да объркам верото с олио ако готвя по инерция. И казах това на мъжа ми, обяснявайки му и защо по време на втората криза съм отказвала да готвя. Същевременно кухнята тук ми е така направена, че в шкафовете единственият препарат е верото. Имам специално шише с помпичка, което е различно от това да вземаш шишето и да си сипваш веро на гъбата, та няма как да го грабна и набързо да сложа в тенджерата. :P
Вторият случай беше последно преди да тръгнем за Германия.... при последната нервна криза де.
Давах витамин С на дъщеря ми. Само че понеже погледът ми беше раздвоен от недоспиване, и досега не съм сигурна дали вместо витамин с не съм дала невробекс, който завършва на С и може да съм гледала само това, вместо да прочета цялото име.
Принципно на другия ден мъжа ми се прибра и му споделих страха си... при което реакцията беше отвратителна.
Дори фактът, че тогава щях да си счупя краката, имаше логика. По време на панически атаки като моите, човек забравя първоначално от какви мисли е тръгнал, откъдето се случва неадекватното поведение, което си е лудостно, но с една психотерапия, съобщаваща какво се случва по време на паническа атака, човек се научава да се разбира и знае какво да прави, откъдето няма глуповато поведение.
Не съм 100% ок. Като отпреди психозите си ми е държанието. Същата като преди това съм отново.

micho1905

Мнение от micho1905 » 22 яну 2017 22:17

Благодаря ви, за отговорите. Мисля скоро време да започна да ходя на тия терапии. Но имам чувството, че ще ме помислят за луд като тръгна да обяснявам, че се чувствам като "дрогиран" и не знам какво правя през 99% от времето. Много пъти ми се е случвало да си стоим с приятели някъде и те да ми говорят нещо, но аз въобще не ги чувам докато не ме бутнат или извикат малко по-силно. Просто не знам защо, но това чувство на дереализация при мен е постоянно и мисля, че го получих след първия път, в който пуших марихуана (да уточня пушил съм няколко пъти само).

ilia.ivanov

Мнение от ilia.ivanov » 28 яну 2017 19:09

Никой няма да те помисли за луд. На терапевтите работата им е да помагат на хора като теб. Просто трябва да вземеш решение и да започнеш от някъде, защото сега се мъчиш и си губиш най-хубавите години.

White

Мнение от White » 19 окт 2017 09:35

micho1905 написа:
18 яну 2017 14:51
Здравейте, проблема ми е, че от 5 години страдам от постоянна дереализация. Имам чувството, че постоянно живея в някакъв сън, чувството, че съм напушен. Просто не може да се опише колко е отвратително. Някой да е имал подобен проблем ? Как може да се оправи това ?
Зарежи психиатрите и се обърни към духовната мъдрост, това е съветът ми. Ако нещо се е случило в мозъка ти и реалността сякаш се е променила - изместила, отдалечила - това просто показва, че тя е резултат от мозъчната ни дейност и е напълно субективно нещо. Ти искаш да си върнеш усещането за предишния аз, за да ти е сигурно и комфортно? Както виждаш, този аз е сън. Сънуващият обаче е реален - твоето съзнание е истинската ти същност и затова дори когато всичко наоколо ти се струва нереално, има някой, който осъзнава това! Този някой е истинската същност на всеки от нас - Съзнанието.
Това е, което мога да предложа. Дано помогне да се почувстваш по-добре.

markuch111

Мнение от markuch111 » 19 окт 2017 12:03

micho1905 написа:
22 яну 2017 22:17
Много пъти ми се е случвало да си стоим с приятели някъде и те да ми говорят нещо, но аз въобще не ги чувам докато не ме бутнат или извикат малко по-силно.
Дори не е сигурно че това което е писано в заглавието има общо с проблема ти.Що да не се касае примерно за обнубулация?Преди да се понесеш към психиатрите няма да е лошо да посетиш лекар който се занимава с телесата человечески.И да се прегледат основните неща-кръвна картина,хронични инфекции,сърдечно-съдова система,ниско кръвно,ендокринна система и най-вече щитовидна и надбъбречна жлеза и т.н. и т.н.А логореите на фантанезнамквоси най-добре ги не чети-умствени бълвочи.Пишут нам много-погубит нам всеобщая грамотность...

Отговори

Върни се в “Депресия, тревожност, стрес”