ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Методът има не само релаксиращ но и лечебен ефект
Блуждаещ нерв – отделя влакна към вътрешните органи
Чупенето на ноктите през зимата има решение

Силна умора, изтощение. Моля за помощ.

Модератори: админ, консултанти

DakotaDakota

Силна умора, изтощение. Моля за помощ.

Мнение от DakotaDakota » 15 яну 2017 23:51

Здравейте
Преди 7 месеца ми поставиха диагноза вегетативна дистония.
Имах пристъпи на паника, тревожност, замайване. Изписаха ми успокоителни. Клонарек от 0,5.
Имах периоди когато се чувствах добре, без симптоми и тревожност. Бях много радостна. Но после пак се връщаха. От това постояно подобрение на моменти и след това влошаване страшно много се изморих и отчаях. Постоянната борба със състоянието, надеждата че се оправям и след това разочарованието от повтарящото се влошаване ме отчаяха и обезвериха.До скоро все още имах надежда за оправяне, но от извстно време нямам вече сили да се боря. Чувствам много силна умора, отпадналост, тежест в краката. Още със ставането сутрин съм изморена. Няма сили за нищо. Това допълнително ме стресира, а на моменти депресира. Започнах психотерапия, но нямаше полза. Изписаха ми антидепресанти есобел. Надявах се те да ми помогнат, но ми подействаха много зле.Няколко дни не бях на себе си от тях. Нямах сили дори да стана от леглото, гадене, замайване, изпотяване, кръвното ми падна на 100 /70. Имах чувството че всеки момент ще припадна. Спрях ги. Сега ме е страх да започна други. Но не знам дали без антидепресанти ще се оправя. Вече не знам какво да правя. Има дни когато се чувствам горе долу добре, но вече са все по рядко. След тях идва пълното изтощение. Умора, тежест в краката, замайване. Страх че никога вече няма да се оправя и да съм същата като преди. Моля ви се споделете, какво да предприема. Има ли хора със същите симптоми и как се справят. Много е тежко да се живее така, а бях толкова жизнена и енергична преди това нещо да ми се случи. Радвах се на всичко, обичах живота, постоянно бях в движение. Това нещо ме срина. Вече не съм същият човек. Мисленето ми се промени. Гледам хората как се движат и се чудя от къде имат толкова сили и енергия. А аз се чувствам като 90 годишна старица. Изтощена. Какво е това чудо толкова време, как да се справя. Да опитам с други антидепресанти ли? От постоянният стрес ли е тази умора и изтощение. Моля ви пишете, ако имате подобни проблеми.

Mass

Re: Силна умора, изтощение. Моля за помощ.

Мнение от Mass » 16 яну 2017 18:08

Писах ти лично съобщение .

fantagiro

Мнение от fantagiro » 19 яну 2017 15:16

10 години след встъпване в брак и аз все още не мога да преживея факта, че животът е работа до 18-19ч., прибиране вкъщи готвене, чистене, къпане, лягане. Събота и неделя чистене, но по - така основно и подробно....Все се надявам, че управляващите ще променят това.
Доколкото паническите атаки.... покрай Мас, се сетих, че всъщност на мен лудостите ми от детството ми са все свързани с бронхит и учестено дишане. Всъщност учестеното дишане е пряко свързано със случаите, в които изпитваме страх, откъдето и се обясняват безпричинните панически атаки, дори моите лудости с виждане на картини за миг пак./Части от филми, четено наскоро и прочие/
Наскоро чух, че някакъв написал книга "Изкуството да бъдеш мързелив".
:P
Без да съм я чела, подозирам за какво става въпрос, мога предполагам да я преразкажа.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

elito077

Мнение от elito077 » 03 фев 2017 05:57

Аз се чувствам като теб.Не се справям,въпреки лекарствата,все черни мисли ми са в главата.Мас,пиши и на мен на лични,моля те!

Mass

Мнение от Mass » 09 фев 2017 01:19

Писал съм ти

masv87

Мнение от masv87 » 15 фев 2017 12:56

Дакота, този пост все едно съм го писала аз.
От три месеца съм със същите симптоми.Тормози ме една почти постоянна умора.Клепачите ми тежат още със ставането сутрин.Чувствам слабост в ръцете и краката.Понякога нямам сили даже да говоря.Чувството е ужасно.На моменти ми минава.Около нова година се чувствах добре, след това пак бях зле.Чувствам една апатия и подтиснатост.Нямам желания за нищо.Понякога ми иде направо да ревна.Имам две дечица, които си искат грижите и вниманието, а на мен просто не ми се занимава с нищо.Може би и това, че често са болни, безсънните нощи, липсата ми на социални контакти и разходките навън ми липсват и оказват допълнително стрес.И аз не знам вече.Бях сигурна, че имам проблем със щитовидната жлеза.Правих си изследвания през ноември, ходих и на преглед.Всичко беше ок, освен витамин Д-то.Това е витамина, който си набавяме от слънцето, а аз още през есента бях с дефицит да не говорим какво ще стане през зимата.Изписаха ми и го приемах.Сякъш тогава настъпи подобрението, после сама го спрях и както казах от известно врема пак се чувствам подтисната и изморена.Когато бях бременна започнах да получавам панически атаки, но с времето се научих да ги контролирам и те спряха.Не съм ходила на психолог никога, по скоро четейки и информирайки се се опитвам сама да си въздействам, че проблема не е само мой, от него не се умира и сама се опитвам да си давам кураж.Разбира се не винаги се получава, особено когато съм преди цикъл.Тогава се чувствам най-зле.Надявам се сега със затоплянето на времето нещата да се променят в положителна насока.Успех и на вас желая!Ако съм помогнала с нещо или мога да помогна ще се радвам!Лек, енергичен и положителен ден ви желая!

fantagiro

Мнение от fantagiro » 15 фев 2017 13:35

Нещата са простички. Не знам защо, защо се получава така прости неща да се усложняват.
... идва един момент, в който лягам, тръшвам се на леглото и ми се мре. Това е чисто и просто сигнал, че вместо да оставя себе си за след като свърша работа, почвам от себе си. Целият ми ден започва с... миене на чинии. Понякога толкова ми писва, че имам чувството, че цял ден вися на мивката... зарязвам всичко и правя нещо "нестандартно" и ми олеква.
Това с депресията ти е и сигнал, че децата са ти достатъчно големи, за да поемат някои от задълженията вкъщи - да помогнат с прибирането на прането и т.н. все безопасни неща.
Поне при мен това е обяснението защо искам да им е чиста стаята, а идва момент, в който имам чувството, че с кран не могат да ме вдигнат от леглото заради депресия.
Излизай навън, по възможност сама.
Доколкото настинките... ами моето дребното много пищи, вечно мрънка и често реве. И аз се чудя вече почти в несвяст за чий боледува, след като яде стабилно и всичко, в общи линии има чудесен режим и с изключение на ревливостта, е перфектно дете. Сдухах се да се чудя алергия ли е, препрочетох статиите за глистите, да не говоря как ми се отразяват в такива моменти статии за неизлечимо болни деца... в крайна сметка обаче вчера вдигна температура след като се кара, че съм познала изненадата от баща й...
Също... децата възприемат отношението на бащата към майката. Или поне едното, докато другото прилича на майката. Имаше прекрасен ефект, когато мъжът ми от време на време почна да помага с прането.

Друг е въпросът ако разполагаш с говедо. Вчера го питах какво иска от мен, за да спре да вика, когато се прибере, че изнервя децата и се получава омагьосан кръг... отговор адекватен не получих. Даже нищо не каза. Има и друг тип, дето мрънкат, ама кротката. Ефектът е малко по - мек, но пак води до изнервяне.
Не знам... има ли трети тип, който да е свестен, все още издирвам някакъв такъв екземпляр, за да знам, че поне има.
:P

fantagiro

Мнение от fantagiro » 15 фев 2017 13:52

Как сте с мъжа ти, не споделяш.
Иначе... на мен ми липсва това да реша да изляза до магазина и да го направя в рамките на пет минути. :P Понякога установявам, че ми е свършила някоя подправка примерно и вместо да прибягам до магазина за 10 минути с обличането, това става за около половин и повече час, с традиционното мрънкане за сладки в магазина, които разстройват стомаси...
Не се оплаквам. Чисто и просто не знам защо в бг сме като каторжнички, когато родим. И ако проявиш някакви остатъци от егоизъм това мигновено се отразява с негативен коментар от близки и не толкова близки.
Иначе раждането и отглеждането на дете е нещо чудесно и красиво. В бг, а и по принцип мъжете, го превръщат в нещо грозно, в средство, с което да държиш жената до себе си като вещ, собственост, защото понеже аз никога не съм се чувствала толкова уязвима и зависима, колкото като родител.
И други.
В твоя случай обаче може да става въпрос чисто и просто за... зает мъж, който няма време да ти обърне внимание, но когато може - го прави. За това говори подобрението ти по време на новогодишните празници.... И това да е друг тип депресия, по - скоро свързана само с възрастта, ангажиментите, но не и проблеми вкъщи.
Разкажи как сте вкъщи с него.

masv87

Мнение от masv87 » 15 фев 2017 15:08

В къщи сме добре долу горе.Мъжа си мрънка за дреболии от време на време, но не е нещо нетърпимо.Проблема е че той ходи на работа, има социални контакти и за разлика от мен през по-голямата част от деня е страшно зает и когато се прибере не е много приказлив, но го разбирам донякъде.Лошото е че аз го чакам да си дойде с нетърпение, защото той е моят "социален контакт".Средата на януари ходихме на почивка за една седмица.Е тогава наистина забравих какво е това неразположение.Чувствах се много добре.Но в момента, в който си влязохме вкъщи и отново като в стена сякъш се сблъсках с реалността.Още вечерта започнах да се чувствам замаяна.На четвъртия ден пък детето вдигна температура, след три безсънни нощи спря да вдига, но на следващия ден започна другото дете.Намирам се сякъш в омагьосън кръг.Света ми се върти около болести, домакински задължения и притеснения.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 15 фев 2017 17:53

Ами при мен е малко по - различно, но... е успокояващо, когато все повече неща успяват да правят сами.
Още повече, ако второто не е още на детска, е малко по - сложно.
Но... в общия случай, след 6-7 годишна възраст започват да боледуват по - рядко.
Също... твоето е депресия на влюбването, тоест когато не ти обръща внимание, а ти го търсиш.
Моето е друго.
Ако имате на кого да оставите децата за ден, два да си обърнете внимание, е решение на проблемите ти. При мен качествено излизане/с децата или без/ е равносилно на около седмица, в която тонусът ми е ок.
Ако събота или неделя си е вкъщи, може да планираш пикници, ресторанти и прочие.
Ако зад проблемите стои просто безпаричието, което налага работенето му без почивка.... депресията ти идва от отношението на държавата, не от другаде. До известна степен няма решение.
Откакто се преместихме в Германия, сигурно сме излизали на интересни места, колкото за първите 9 години брак. :P
Между другото, това е и преходен период, в който усещаш зрялостта, старостта евентуално... няма да се плашиш - свиква се.

Отговори

Върни се в “Депресия, тревожност, стрес”