ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

Ускорен пулс

Модератори: админ, консултанти

Mass

Ускорен пулс

Мнение от Mass » 12 яну 2017 19:51

Здравейте и за много години!
Проблемът е следния:вече 3-ти ден поддържам постоянно един ускорен пулс (между 99 - 110),като при някакви по-резки движения(ставане,ходене от едно помещение до друго и т.н.) се ускорява много лесно до 125 примерно и след това като седна се успокоява до към 100 - 105 за няма и минута.
Вечер като легна и се поотпусна даже си пада до 85 - 88 някъде.
Този проблем ми се появява сравнително често вече,като в повечето случаи след 3-4 дни си се успокоява и ми става нормален за моите стандарти пулс (85 - 92).
Дори днеска бях пак на кардиолог,направи ми кардиограма - всичко нормално.Преди около месец ми правиха кардиограма и екг и пак си беше нормално всичко.Отделно преди около 3-4 месеца си взимах хормон на щитовидната жлеза - и там си бяха добре нещата.
Аз си страдам от паник атаки отвреме навреме,но днеска взимах валидоли,глок валериан и мента,ривотрил(защото по едно време ми се ускори до 130 пулса,както си се хранех и много се изплаших).
Не знам какво да правя вече.Иначе,когато си ми е нормален пулса нямам проблеми,ходя си на Фитнес,даже тамън започнах и на бокс да ходя за въздух и кардио.
Отделно да спомена,че имам едни пристъпи с кашлица и обикновено след тях ми става и проблемът с пулса и ме държи няколко дни.Реших,че имам и недостиг на магнезий,защото тези дни много лесно ми се схващат прасците и други мускули и се чувствам нервен,отпаднал и т.н. и си взех магнерич днеска,ако може да ми кажете само по колко да го пия.
Благодаря и моля помогнете,защото ми става много гадно като ми е така ускорен пулса и не мога да тренирам и да живея нормално.
п.с. Може ли да взимам четвърт или половин бизогама при такива случаи,като имам предвид само при нужда,не искам да ставам жертва на бета блокерите :Д ?

fantagiro

Re: Ускорен пулс

Мнение от fantagiro » 12 яну 2017 23:59

:P И без друго се бях сетила какво още мога да напиша на горката жена с дете, което е потенциално по - умно и чувствително от повечето....
Мааас, да не би да си сменил местожителството си и чисто и просто да не ти понася въздуха?
Понеже... дребното не че не ми кашля за пореден път, но... поне разредихме много сериозно антибиотиците, откакто сме тук.
Което е повод на напиша, че ни е много мръсен въздуха в бг и.... :P ако бях депутатка и с голямо влияние, щях да променя това към по - добро.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

Mass

Мнение от Mass » 13 яну 2017 01:04

Не съм сменял местожителството.
А ти къде си се преместила?

fantagiro

Мнение от fantagiro » 13 яну 2017 03:18

:P Е защо не четеш бе?! Аз мазоли имам по пръстите от свирене на китара и писане по клавиатурата. Стандартното зачервяване на китката вече ми липсва заради факта, че ползвам лаптопа на мъжа ми./Германия/
Бъзикам се, по принцип ПР се лекува с психотерапия, най - важното от която се намира... в началото на темата моята де , има линкове.
Както и да е.
Не те ли успокоява факта, че при секс пулса можел да стигне до 200? :P Еле пък при някой, на който кардиограмите му са ок и отгоре на всичко е под 30 години?
Но пък епизодично 2-3 пъти вземах миналия месец по 1/2 диазепам и да ти кажа нищо ми няма. Даже успях да пренеса чувството от диазепама и докато заспивам, да отсвирвам всеки проблем - днес е изключение, понеже пих кафе, а отгоре на всичко съм се отревожила за мои си неща, а и глава ме боли.

Всъщност трябва да се опиташ да пренесеш чувството от пиене на бетаблокери или каквото там пиеш, тогава, когато ти се разхлопа сърцето, да опиташ да пресъздадеш онова усещане за спокойствие, когато се друснеш с някое хапче, но без да си го пил. При мен... когато не съм както днес, действаше. Даже се затревожих, че вече се размазвам/тоест обичах да спя разплута по леглото, тоест да ми е удобно - в превод :P / по леглото и не е удачно да спя при децата. А - всъщност вчера смених стаята, както и онзи ден заради настинката на дъщеря ми и... бях чела, че при смяна на обстановката, мозъкът първата нощ е буден или нещо от сорта, тоест... нащрек е, с други думи.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 13 яну 2017 03:24

И ако не съм спала, имам сърцебиене, така че остава да разберем къде си скиторил нощите преди сърцетупа.
:P
Оставям те в ръцете на психолозите. Два дни със сигурност няма да пиша, понеже няма какво ново.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 13 яну 2017 10:46

:P Лъжа като дърта циганка. Като се има предвид, че явно по моя край ни смятали за.... цигани?, поне да вляза стабилно в роля.
Може да е алергия, както ти казах и преди. Нещо напоследък забелязвам проблеми винаги, когато се яде пилешко вкъщи, най - малкото някоя и друга по - странна пъпка.
Иначе съм като Извор за общи статийки.
Един беше казал, ако не иска никой чалга, да не се държи чалгаджийски. Значи има свестни момчета, момичета... :P нищо, че са малко задръстени, ще им мине.
Та... да се върна към теб Мас... търси към какво си алергичен, може и към някой сок да е. Нещо, което употребяваш постоянно или около дните, когато кашляш.

Mass

Мнение от Mass » 13 яну 2017 15:53

Възможно ли е и от стомаха да идва,защото сега примерно като хапнах и все едно ме притиска нещо между гърдите,ускорява ми се пулса и чувствам лек дискомфорт и болка при дишане ?

Mass

Мнение от Mass » 13 яну 2017 18:01

Mass написа:Възможно ли е и от стомаха да идва,защото сега примерно като хапнах и все едно ме притиска нещо между гърдите,ускорява ми се пулса и чувствам лек дискомфорт и болка при дишане ?
Като се замислих,наскоро ми казаха,че имам повдигната диафрагма и сега като чета симптомите на това състояние,започвам да си мисля,че именно там е проблемът - какво е лечението в такъв случай?

Отговори

Върни се в “Депресия, тревожност, стрес”