ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

Какво се случва с мен

Модератори: админ, консултанти

sv123456

Какво се случва с мен

Мнение от sv123456 » 10 ное 2016 21:03

Здравейте ,имам ужасен проблем вече си мисля,че полудвам проблемът ми е следния от около месец имам потоянен страх,че ще умра,че ми има нещо,в следствие на което започвам да имам чувството че не знам дал съм жива и сякаш живея друг живот все едно не съм аз,от там следва сърцебиене и изпадам в ужасна паника и страх,да добавя сърцебиенето е почти постянно .има период в който съм добре и после като се сетя ми става отново така...не знам какво се случва с мен?много ме е страх...много ме е страх ,че ще изгубя контрол над себе си..дори онзи ден като ми стана пак така си казах полидявам ли? Или пък като се изправя имам чувството,че краката не ме държат...много ме е страх,много...

ilia.ivanov

Re: Какво се случва с мен

Мнение от ilia.ivanov » 11 ное 2016 12:46

Типично паническо разстройство. Първо - не полудявате, второ - няма да умрете скоро. Това трябва си го повтаряте всеки ден. И трето - тревожните състояния са лечими, но изискват време и желание за излекуване. Изберете си психиатър, който ще ви лекува медикаментозно или пък терапевт, който ще ви провежда психотерапия. Аз бих избрал първото, защото е по-бързо. Важното е да предприемете действия за излизане от състоянието, защото самоизлекуването е трудно, а качеството ви на живот е влошено.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 11 ное 2016 12:56

Моят психотерапевт е любител на хапчетата също. Казва, че успеваемостта при терапията, когато се ползват и медикаменти нараства от 70% на 90... по спомени. Може да е от 50 на 70%.
Но само хапчета... е абсолютно зарибяване. Защото... ПР се появява в периода на отделяне от родителите, тогава, когато започваш работа и съвсем скоро сам ще трябва да подсигуряваш препитанието си. Плашиш се, че няма да има на кой да се опреш, ако го закъсаш и подобни.

Може да е етап на надценяване възможностите на организма, което е съпроводено с работа, докато следваш, или пък две работи, недоспиване, липса на почивен ден в седмицата....
За нещо преходно... да се друсаш.... е абсурд.
Защото си е живо надрусване. Антидепресантите са вид наркотици. Как би се струвало на всеки отговорен родител детето му да прибегне до наркотиците, понеже нещо не се чувства добре, скучно му е или пък се страхува?!
При ПР знам за хора, казвала съм, които са пили ципралекс, ксанакс за шест месеца в съчетание с психотерапия, които към днешна дата са си ок, става въпрос за период от 10 години може би, а и повече.... разказвали са ми, но не съм питала кога точно.
Аз бих ходила на психотерапия 6 месеца до 1 година и ако тогава физическите симптоми продължават, въпреки разбирането на състоянието и прочие, едва тогава бих прибегнала до хапчетата.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

sv123456

Мнение от sv123456 » 11 ное 2016 14:29

Много Ви благодаря за отговора...малко се успокоих...

Kiiilaaar

Мнение от Kiiilaaar » 03 апр 2017 10:51

Попаднах в адцка депресия и аз ходих на какви ли не психиатри какви ли не хапчета но в крайна сметка не ги пих мислех че ми действат по зле е да ама не сега се влоших и имам чуството че полудявам какъв е изхода изобщо незбам имам малко дете заради което трябва да ае държа дайте съвет какво да правя нямам желание за нищо вече си ислефвам какво ли не всякакав вид доктор луда еабота ама трябва да се вземат вече мерки ако някой има идея да пуше

Tamara33

Мнение от Tamara33 » 05 апр 2017 12:30

Здравей,
Аз те разбирам, тъй като и аз съм в депресия. Чувството е ужасно. На мен лично нищо не ми се прави, не искам да живея, не ми се спортува, не ми се работи. Пия в момента Золофт максимална доза. Започна да отшумява, бавно но ще стане ме увери моят психиатър.
На теб какво ти е точно?
Знаеш ли по—добро от лекарство антидепресант, с двуседмичен преглед от психиатър, по—често е част от лечението. Отиди и на психотерапевт, това също по—бързо ще те извади от това състояние. Пии и магнезий и витамин В6 и В12.
Успех, пиши ни!

Отговори

Върни се в “Депресия, тревожност, стрес”