ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

Добър психолог в Пловдив

Модератори: админ, консултанти

violetss

Добър психолог в Пловдив

Мнение от violetss » 22 юли 2016 12:13

Здравейте всички,
преди една година станах свидетел на тежка катастрофа. След това започнах да имам кошмари и инцидента постоянно се въртеше пред очите ми. Бях на психиатър и ми бяха предписани успокоителни. Пих ги няколко месеца и нещата се нормализираха. В момента, в който спрях успокоителните, тревожността ми се завърна до такава степен, че в момента ме е страх да шофирам или да се возя в каквото и да е превозно средство. Изпитвам постоянна и много силна тревожност.
Отново започнах успокоителните, но психиатърът ми каза, че е необходимо да посещавам и психолог.
Моля ви да ми препоръчате добър психолог в Пловдив, който да се занимава с тревожни разстройства.
Пожелавам ви всичко хубаво.

neosten

Re: Добър психолог в Пловдив

Мнение от neosten » 22 юли 2016 13:08

Много добър психолог в Пловдив е Десислава Стефанова.
Казвам го като човек обиколил доста психолози и психиатри.
Имах проблем със здравната тревожност, хипохондрия, депресивни епизоди и други лични неща . Направо бях половин човек.
С няколко сесии успя да ме изкара от този филм, а го гледах с години и то на фона на антидепресанти и постоянни посещения при светила.
Ето това й е сайта
desislavastefanova.com

violetss

Мнение от violetss » 22 юли 2016 13:40

Мерси за отговора. Това име беше измежду психолозите, които и моя психиатър ми препоръча. Ще се запиша в такъв случай при нея.
Всичко хубаво!

neosten

Мнение от neosten » 23 юли 2016 11:46

Моля.
Всичко хубаво и на теб, дано бързо се оправиш. :!:

violetss

Мнение от violetss » 13 окт 2016 11:36

Здравейте отново хора,
аз продължавам психологичната терапия при Десислава и мога да кажа, че в момента съм в много, много добро състояние. По преценка на психоложката и психиатъра се насочихме към варианта да остана само на психотерапия, без антидепресанти.
През последните две седмици се опитвам да спирам лекарствата, но ми е много трудно. Приемах Тритико. От 2 дни съм го спряла напълно и постоянно ме мъчат изтръпвания и иглички по тялото.
Искам да попитам тези, които са спирали Тритико, колко време продължават тези неприятни симптоми по отказването?
Благодаря предварително за отговорите.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 13 окт 2016 13:37

Тези изтръпвания може да не са от хапчетата. Съвсем възможно е да са от обездвижване, недохранване, но най - вече от обездвижване. Лично аз, която не съм пила антидепресанти, имам понякога такива усещания, когато съм се обездвижила. Като се има предвид, че 3 години бях на компютъра предимно, за да се изцеля, сигурно е нормално.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

violetss

Мнение от violetss » 14 окт 2016 10:48

Благодаря за мнението, но при мен няма обездвижване или недохранване. Психоложката ми и лекуващия психиатър отдават изтръпването на спирането на лекарствата. Имам и леко замайване сутрин.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 14 окт 2016 12:11

Ами да ти кажа и от претоварване всъщност може да са проблемите. Двете крайности дават едни и същи симптоми, като се замислих. Мъжът ми по над 8 часа е в движение, но тъй като са монотонни, се схваща. Едно време, когато се претоварвах физически, когато спирах, натоварените части на тялото туптяха.
Упражнения правиш ли?
Ако да, остава да е наистина заради липсата на хапчета, които ако съдя по моите са за успокояване на гладката мускулатура?
Тоест... тези изтръпвания да са неконтролираните движения на тялото? Мен не ме притесняват особено, понеже знам във всички случаи кое ги провокира вече - обездвижване, претоварване.
Глупаво е, че ги дават като симптом на склероза... сигурно ако изведнъж забравиш, че едно време, когато си седял дълго на едно място или си се претоварил, тялото тупти, докато нормализира показателите си? :P Голям сеир е остаряването.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

neosten

Мнение от neosten » 18 окт 2016 12:03

Според мен тези нежелани ефекти от спирането на лекарствата се проявяват строго индивидуално при всеки, а и зависи какви лекарства са употребявани. Когато спрях Сероксат нямах никакви оплаквания. Но когато спрях Анафранил около 2 седмици не знаех на коя планета съм.
Продължавай психотерапията и ти пожелавам никога повече да не се налага да се стига до лекарства. :!:

zelma

Мнение от zelma » 14 ное 2016 23:50

Много моля и тук да споделите повече за терапията си при психолог Десислава Стефанова. След колко посещения почувствахте облекчение на състоянието и през какъв интервал се правят посещенията? Също така да попитам много ли се чака за записване?

neosten

Мнение от neosten » 16 ное 2016 12:45

Здрасти,
за терапията не се сещам какво точно да разкажа, ако имаш някакъв конкретен въпрос питай.
Колкото до облекчение на състоянието, аз го почувствах още след първата сесия и няколко сесии ми бяха достатъчни като цяло. Ходих веднъж в седмицата. После съм ходил само при нужда ако се почувствам по-напрегнат. За свободен час се е случвало да чакам по няколко дни, защото няма. Общо взето само в началото за първия час се изчаква, после вече направо те записва за следващия път и няма проблем.

penelopa78

Мнение от penelopa78 » 22 мар 2017 10:47

Препоръчвам Милена Кехайова. Имах страх от влизане в магазин, ходене по улицата, пресичане на кръстовища, да отида на работа и да се прибера сама. Страх ме беше да остана сама в къщи. Краката ми се разтреперваха и постоянно имах чувство, че ще припадна. Ушите ми заглъхваха и постоянно се изпотявах. Това го търпях доста години. Опитвах с леене на куршум няколко пъти, но резултат нямаше. Накрая реших, че ще търся психолог и попаднах на Милена Кехайова. Посетих я общо 4 пъти. По веднъж на месец. Предложи ми различни методи и техники и след второто посещение усетих голяма промяна в мен. Можех да правя неща, за които преди ме беше страх. Сега вече си наваксвам с пропуснатите разходки с моето семейство и магазините.

Stoqnova

Мнение от Stoqnova » 09 юни 2017 13:01

Здравейте,
аз искам да споделя впечатленията си от психолога Иван Ралев. Изключително съм доволна от отношението и подкрепата, която получих от него в един труден момент за мен!
Контакт с него открих на този сайт - MOD EDIT
Ще се радвам ако съм полезна на някого с мнението ми!

Отговори

Върни се в “Депресия, тревожност, стрес”