ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Те могат да се консумират и от хора с диабет
При фобии, депресия, някои вредни навици

Да си проведем сами психотерапия. В помощ на заболявания като ОКР, шизофрения, биполярно, ПР...

Модератори: админ, консултанти

fantagiro

Re: Да си проведем сами психотерапия. В помощ на заболявания като ОКР, шизофрения, биполярно, ПР...

Мнение от fantagiro » 08 окт 2017 00:37

Значи от мен по убава няма, къ ни гу видяхти, вашта....
:P
Джери, съкровище на съкровищата....
значи аз тук като влизам е...
виртуалния ми трезор....
що не вземеш да ме блокираш?! Пълен бан.
К'о ти пука за немците. Не се знае дали пък не са кръстници вълшебници, които ше ми изпълнят желанията, различни от да умра по-бързо.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

fantagiro

Re: Да си проведем сами психотерапия. В помощ на заболявания като ОКР, шизофрения, биполярно, ПР...

Мнение от fantagiro » 08 окт 2017 02:35

Тоест... преди първата психоза заспивах с мисълта, че просто трябва да издържа натоварването и неспането, а смъртта беше спасение.
И сега така успях... от началото на август досега почти да нямам ден, в който да отморявам. Не съм на работа, но честно казано постоянно имам какво да правя. Няма ден в който да си кажа "днес съм свободна".
Хрумна ми, че за моя случай е нужна дълбока обич от страна на лекар и зъболекар.
И пак за пустите глисти... за да се различат, трябва да се ядат храни, които не съдържат влакна или да са смлени. Няма как да съм убедена, че съм намерила нещо, като това нещо изменя структурата си с промяната в менюто.
Същевременно ми се струва, че абсолютно съм права за конспирациити.
В квартала пред нас.... шахтата редовно преливаше. Тук-също. Там елхи, тук също. Там...талибаноподобни взаимоотношения.... тук.... и ниджи на туй отгоре. Забрадени.
Там детска градина след протести.... тук.... след една година. Турците от бг.... за месец им намират място.
Зор за аман.... при такова положение....
Сега ше изскочи някой да ми дрънка че съм емоционално зависима. Емоционално независимите гледат на децата си като на източник на доходи и като роби. Или като на "нещо".
Чета че много осиновени деца са сегашните милионери. То... така се възпитава егоизъм. А и вярвам в поддържането на илюзията за приказен живот. Американците ги обичат тия работи. Човек без ръце и крака женен за манекенка чете лекции за силата на позитивното мислене, аз тука за едни зъби и глисти, които се чистят за 3 месеца... ше си умра все пак от двете.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 08 окт 2017 16:57

Най-важното:към момента мнението ми за личните ми морални ценности е високо. Така няма болест, дори да наричате мисленето ми болест... сте кретени. Страдате от висша форма на кретенизъм и алчност.
Друг е въпросът със зъбите. То е като наднорменото тегло. Макар че е по-реалистично да очакваш, че със спирането на хапчетата, диета плюс устойчиво мислене ше си подредиш живота, отколкото че ще ми порастат трети брой зъби.
Имате потенциални изходи. Аз ще си изтлявам.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 08 окт 2017 17:15

Най-вече... да успееш да навлезеш в себе си така, че да наименоваш правилно чувствата си, тоест физическото усещане, което предизвиква мисълта:"трябва да" еди какво си. Да можеш да говориш за чувствата си и най-вече да ги разбираш, да не подтискаш нищо е равносилно на излекуване.
Не знам дали психопатите се чувстват чисти след похищението на жертвата си.
За мен е много важно да се чувствам такава.
Та.... така като се чувствам, се чувствам най-добре и мисля, че това твърдо мога да го нарека "Аз съм".
Майната ви.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 08 окт 2017 17:15

Най-вече... да успееш да навлезеш в себе си така, че да наименоваш правилно чувствата си, тоест физическото усещане, което предизвиква мисълта:"трябва да" еди какво си. Да можеш да говориш за чувствата си и най-вече да ги разбираш, да не подтискаш нищо е равносилно на излекуване./емоционална интелигентност/
Не знам дали психопатите се чувстват чисти след похищението на жертвата си.
За мен е много важно да се чувствам такава.
Та.... така като се чувствам, се чувствам най-добре и мисля, че това твърдо мога да го нарека "Аз съм".
Майната ви.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 08 окт 2017 23:32

P.s Най-вече... когато имам дилема, си мисля какъв съвет бих дала ако тези проблеми бяха на някой друг. И после гледам да изпълня това, което бих дала като съвет. Понеже тук всеки втори уж с пипируди, но на втория пост и вече съветва. :P
Друго... когато се виждате през други очи, това е психоанализа. Хубаво е да подбирате очите, през които се гледате.
Също... :P като видя психолог с татуси и ми се дохожда на терапия. Да си говорим за бордърлайна с любов.
Най-вече.. понякога имам усещането, че познавам общественото мнение повече, отколкото себе си.
Толкова ми е хубаво, че още мога да разсъждавам въпреки психозите. А че и ми идват налудности, тоест хипотези като се зачета.
Съвсем сериозно.. трябваше да съм изследовател, електротехник, астроном-физик, художник, шивач, композитор или програмист.
Докато намеря мисли за себе си, с които да се чувствам добре, бях "болна".
Психичното разстройство при психотерапия води или до психопатия/осъзната/ или до нормалност.
Не знам дали ви въздейства нещо.... мен това ме реанимира.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 08 окт 2017 23:38

Понеже понякога не съм позитивна и положителна.... бях казала, че ако след посещение на терапевт имате суицидни мисли, не трябва да ги изпълнявате, а да смените терапевта. :P
Също... съжалявам за учителския тон. :P Всеки неуспял студент, става асистент. хаХа.
И това можеше да работя също.
Просто... общо 16 години съм учила. Плюс 7 години терапия. И съм без професия.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 09 окт 2017 19:17

Поне на кръвните изследвания мога да имам някакво доверие. :P Децата са ок според кръвната картина. Всичко е в норма. А аз може и да не си правя кръвните, които мислех да.
Излязоха отрицателни тия с тиксото. Само че им нямам доверие.
Запасила съм се и с кокосово масло и мисля цял месец да редувам тикви, масло, моркови.
Доколкото мен... окрто ми ги говори да си станат ежедневие.
О л е к н а м и.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 09 окт 2017 19:24

И съм си объркала датата на цикъла. Само 8 дни ми е, което е почти нормално. Като се има предвид, че пробвах едно лекарство за бързо съсирмане на рани върху пъпка да го тествам.... знам си аз че такива гевезълъци не са на добре.
Няма да мра. Спамът продължаваАа.
....
Айде почвам диалог:колко пъти си мерихте кръвноо?

fantagiro

Мнение от fantagiro » 09 окт 2017 23:39

:P поне като си го мерите, установявайте зависимости храна-настроениие-кръвно.
По повод на зъболекарите, а и лекарите въобще... направила съм грешка, че не съм писала на Слави или Господари на ефира. Поне така излиза от тазвечерното предаване.
Не всички лекари са лоши.
Мда.
При д-р Цончев бих отишла спокойно. Примерно.
Но... тук има доста истории, или поне няколко, на хора, които са обиколили един куп лекари, дали са един куп пари, докато открият точната диагноза и лечение?
Аз нямам нито пари, нито търпение, а и време, за да правя такива обиколки.
Искам да отида, да получа пълно внимание/в случая за децата нужно ли беше да правя още една психоза заради елементарни изследвания на акото?/, да получа максимално бързо резултати и лечение. В смисъл... Ако се тревожа за яйчниците си и получа час за след два месеца е психозно.
Нямам намерение да давам пари на лекари излишно. Как да разбера кой става и кой не. Все пак не съм жената скенер :P .
Докторът е мн.спокоен за оксиурите, но аз пък знав, че оставено ей така може да доведе до поне 2 вида операции.
Защо? Като лечението е лесно и не е свързано с отстраняване на органи?
В бг пък няма изследване, което да различи глист от хранителен остатък? Или не трябва да вярвам на това? Или това са рекламни лица на тройчатката? Видях ги аз -от 89 страници само една беше препатила.
Но.... вече ми писна. В психотерапията, в паразитологията, хора с грешна диагноза, оперирани здрави....
Какво да кажа друго. Ми и тв е вариант ако ви размотават терапевтите. Всъщност.
Доколкото решението ми да не ходя на лекар.... да ми беше помогнал някой за зъбите както подобава.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 10 окт 2017 00:15

Аз съм навитак за Прокопиева и сие да участвам в репортаж. Но да ми е закрито лицето. Само че... какво ще променя с това?
На мен ми е ясно защо се изписват хапчета. За да няма неадекватно поведение. Но като кажа, че имах проблем с мъжа ми-тогава се нуждаехме от отделно жилище... после пък изскочи, че ме тормози и аз съм била жертва на психически тормоз от родители, мъж... като казах още тогава, че много се тревожа за зъбите си... ами че аз не съм единствената психично болна с фин.проблеми. Жената така е учена, така предписва медикаменти. Ше бутаме паралелка психиатрия в СУ?! Ше премахваме психиатрията като институция и ше оставяме затвора и терапията като алтернативи?!
Наясно съм, че по-скоро всеки,колкото и да му е жал, ще ми изпише хапчета. Понеже има хора, които не правят психози, когато децата им боледуват често.
Ам тогава ме гърмете.
Само без хапчета мога да разсъждавам.
Освен това с тия упойки ми се разби дробът. Ей така от нищото. Тук слагат без да питат.... почнах да отказвам.
Но.... не е живот това. Не е.
Все тая.
Майната ви.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 10 окт 2017 00:54

Доколкото този зъболекар... синът му гледаше ужасено, докато ми ръсеше, че съм грозна и мъжът ми ме е зае*ал, отивайки в Германия, също че гледа да съм му в кърпа вързана или нещо такова.... беше казал, че след две години нямам зъби... а немците ми правят нови корони на същите. С изключение на 2 зъба.
Сигурно си струва. Трябва да направя проучване накъде е положението... щото пък може да заслужавам такова отношение.
Някой ако има идея как да се промени това да действа.
Хрумна ми, че лекарите с лошо реноме назначават лечение само чрез консултация. Тук като цяло мисля че всеки случай по - сериозен де, се обсъжда от лекарски съюз/не съм сигурна дали е така, с такова впечатление останах, но не е лоша идея. /

fantagiro

Мнение от fantagiro » 11 окт 2017 10:22

Мисля си и за бактериите, резистентни към антибиотици. Мисля си и за това колко психози са ми около настинки на децата. При малката през цялото време толкова симптоми е имало... да речем, че се изхожда от това, че понеже изграждат хигиена, е безсмислено да се тровят.... но.... питам се аз дали оличеството парацетамол, АБ, които са изпили е по-малко отровно от 2 хапчета за глисти.
Може и да не е било през цялото време от това. Никога няма да разбера, но... гладенето и постоянната смяна на бельо, чаршафи, миенето на шграчки, липсата на прегръдки, целувки подейства доста бързо в посока редовно миене на ръцете. :P
Все още ми е притеснено за дребосъка. Понеже е на детска. Нямам търпение да тръгне на училище.
Въобще... като видя пясъчници ми се обръщат червата.
Доколкото ОКР... след тоалетна и преди ядене ръцете се мият. Може тогава да се държат 20сек със сапун, 20 сек във водата, но... през другото време не е нужно.
А че някои се хващали през кожата.... все ми е тая. И по-скоро мисля, че тогава са локализирани, а не по цялото тяло.
Във всеки случай тения и да имам е от скарата, не от това, че съм галила котки и кучета./нямам в главата ако имах, вече трябваше да имам епилепсия/
Да не кажа, че ако съм имала боички.... да не ровя в миналото?
Жалко е, че се заробих с човек, който пак ще има по-голямо доверие на лекаря, отколкото на мен.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 13 окт 2017 11:31

Форумът е някаква форма на надежда. Последна при това.
Всъщност моят пък лекар не знам що ме трови с 3 дни по 2 вермокса през 28 дни. А е трябвало 2я път 1 хапче само да пия. Или да си ги разбия на всяка седмица по 1.
Отгоре на всичко мъжът ми не пи 2ри път.
Освен.... днес да хвана да порисувам малко.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 13 окт 2017 18:19

Мъжът ми ме взе насериозно... се чудя с коя ръка да се кръстя направо.
Сега остана само с някой да се обсъди правилната доза.
Мда... като си представя, че ми иде да се самоубия, ама сериозно го обмислям, почти подсъзнателно, когато видя, че във всички стаи имам какво да правя.... естествено, че ме избива на смях.
Хубава вечер... драги студенокръвни.
Та.... добре че не пих АП.
Евентуално.... ше си вдигам хемоглобина.
Какво друго ми остава.
И аз като нормалните.
Аз обичам сладките вина. Розе съм си взела от две седмици май и стои непокътнато.
Време е да поглезя малко трансмитерите си.

Отговори

Върни се в “Депресия, тревожност, стрес”