ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на магнезий често води до безсъние
Дори в малки количества провокират стомашен дискомфорт
Първата грипна вълна тази година подранява с 6 седмици
Схващането, че застрашават само жените е много грешно

Да си проведем сами психотерапия. В помощ на заболявания като ОКР, шизофрения, биполярно, ПР...

Модератори: админ, консултанти

fantagiro

Re: Да си проведем сами психотерапия. В помощ на заболявания като ОКР, шизофрения, биполярно, ПР...

Мнение от fantagiro » 22 сеп 2017 20:50

Освен това след терапията и катарзисите терапевтът се оттеглял, за да позволял сам да си нареди човек чувствата. Мда. Оттегли се и в крайна сметка нито един възглед за живота ми не е съществено променен. Може би въобще.
Ппедполагам, че повечето хора се стремят към някаква средина.
Повече просто няма да казвам, че съм в капан. Самоубийството винаги е изход. Вдъхнових се от статията за шизофренията. :P
Не знам как психиатрите си осигуряват сигурност. Понеже аз съм лек случай. Мързи ме да се занимавам с пъклени планове. Познавам ужасно работен истински психопат.
Иначе с шизофрении като на една от село бих се занимавала на драго сърце. Толкова мило момиче, което са опитали да изнасилят...
Също... на мнение съм, че ако една жена използва мъж за пари и докато се обичат един ден бяга от него... не че оправдавам убийството, но го разбирам. Тоест... за мен оплюването на психитата е такъв акт. Равносилен е на тровенето им с хапчета.
И то излишно дълго.
И пак за жените.. . Аз съм си вкъщи, но... мъжът ми доскоро лъжеше, че става в три и нещо :P Почнах да ставам с него. В 5.
Аз откога от.... 3 до 9 предимно съм лежала? Ако изключим борбата с депресията/а може би паразити?!/, която изтощава дори повече от селскостопанкка работа. Макар че будуването около децата сигурно е достатъчно оправдание.
Ох. Бих продължила да плюь и Тодоров ако ме обижда с диагнози.
То глистите и те са една хубава диагноза, но... :P поне ако е това е нещо което обяснява необяснимото с психика
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

fantagiro

Re: Да си проведем сами психотерапия. В помощ на заболявания като ОКР, шизофрения, биполярно, ПР...

Мнение от fantagiro » 22 сеп 2017 23:30

Мъжът ми е непоносим. Агресивността я смята за мъжка черта, а аз съм сгрешила, че е от преработване.
Ако някой се самоубива понеже смята, че не заслужава да живее... : ) просто трябва да смени терапевта.
Обаче ако сметна просто да се оттърва от такива като мъжа ми и този тук Илия.... това няма лечение. Дано не се множите много.
Не че съм видяла мъж без кусури. Трая си да не правя скандали. По-големи тантури от вас мъжете няма. :P
В превод... търтеи.
Виждала съм жени, които се възползват от мъжете си, но не познавам мъжете особено, за да съм обективна.
Доколкото магнитната терапия на шизофренията... е или някой е некадърен и не обяснява, че този вътрешен диалог идва от човек и е нормален, характерен за хора, които са умни, но неуверени... или... при мен не става въпрос за шизофрения.
Заради преумора пометта ми по време на психоза е зле. Не си спомням част от асоциациите, с които избирам предизвикателно поведение. Понякога не ми достига сила да го понасям и.... последно някой исках да се обади на 112, понеже мене ме е страх, но при свършен факт просто ше ме надрусат някъде за да заспя. И ше предам отговорността. После.... евентуално бих казала, че ще съм достатъчно дълго сама за да се самоубия.
Но пък.... евентуално като ми оправят зъбите няма да си позволявам гладуване.
Някой на 20.... да ми казва, че съм тежко болна... то ако терапевтите се срамуват да ти дават инфо, ше има да си мечтаеш за психодрама и прочие. :P илийченце.
Струва ми се, че сте проверявали дали не си търся младеж. Кака.... значи ако изглеждах като Мадона на 36 друга песен щях да говоря. Само че... аз имам някои особености, които правят случайните връзки неприемливи. Дори сега ако говоря за преди ако се беше случило така че с някой болен взаимно си даваме подкрепа нямаше да ме интересува особено възрастта.
Сега... мисля да си затрая какво бих или не бих. На мен ми се гади от такива като теб, а и от мъжете и жените по принцип. Не че е от липса на внимание гаденето. Щом съм имала в живота си красив мъж, който се откроява сред и тукашните.... аз смятам, че е било грешка да си мисля, че мъжете на моето време са без предрасъдъци. Освен това като си спомня за мекиците на скара.... по- добре амнезия да ме хване.
Тоест... тук си правя разкази с елементи на разсъждение, опитвайки се да разбера какво е в главата на събеседниците ми.
4-5 дни неписане са очевадни за това, че когато мога да въздействам на средата, излизам от комоциото.
А ти ако не можеш да си обясниш действията ми... е проблем. Твой.
Но пък психичните заболявания, ако глист не ти роши трансмитерите, са лечими.
Това може и да обяснява смесването в психозата. Нови връзки в мозъка чрез паразити. Други-прекъснати или увредени. Но пък... ако изключа поведението си по време на психоза.... нямам кой знае каква разлика от преди.
Просто липсва вина.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 23 сеп 2017 00:18

Явно една жена или трябва да е лесбийка или кротка интелектуалка, която си трае. :P
Единствено първата си любов съм жалила. Не му остана време да ме тества за шетане, а и на село ма знаят кака от работно и интелижент симейству. Вай.... всяко стадо си има черна овца. А. Ахат. Ох... и тъй спомените щяха да са неопетнени ако не бях разбрала че е посягал на жена си.
И.... така още щях да отпусна гения си да говори но реших че и това е достатъчно.
Не остана чувство за вина за миналото. Още след посещението при Станчев. Казах. Другото е промени с оглед на това, че не ми трябват хора, които са ме изпробвали. Че и да са ме следяли може. За моето обкръжение говоря. Тук..... да де... не ми стига реалността, ами и от тук да се позапозная с потенциални психопати. Визирам отклонения. :P ама пък там са и тук....

fantagiro

Мнение от fantagiro » 23 сеп 2017 00:21

На мен ми се струва, че точно тоя който може да ме е следял дори ми го намекна.
Все ми е тая. По-лесно сякаш късам връзки с хора които са склонни да се държат както не ми харесва... или от които получавам ПА.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 23 сеп 2017 00:23

Въобще не ми се говори за страховете с преследвания. Основателни са. Единственият кусур на психозата е че нямаш сили да мислиш, за да си помислиш, че разсъждаваш над възможности. Не че няма елемент на лудост но е преходно и разбираемо.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 23 сеп 2017 00:47

Д-р Игнац Земелвайс и измити ръце запишете. Как открил че с немити ръце лекарите предават следродилната треска между родилките. Изгонили го от работа за са прикрият смъртните случаи. Той откачил. Накрая умрял от родилна треска.
Тоест.... решил да се откаже от откритието си.
А аз... от нормален живот.
.... след време такива като теб Илия ше ги сочат като укриващи лечение.
Весело друсане.
Аз имам доверие в умствените си способности така че хапчета само инцидентно ползвам.
И така.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 23 сеп 2017 01:41

Също... ако гените на шизофренията и креативността са еднакви, според статия пак от тук, то това директно доказва неналичието на шизофрения по принцип. Така разсъжденията на един шизофреник за бог са просто етап от разбирането на света, изучаването теориите за света на другите хора по-точно. Индивидуален научен труд ако щете. Философия.
Доколкото неадекватността.... то само тя остава като болестна проява. И се обясвява с лоша диета, хронично безсъние, тормоз или паразити. Или всичките на куп.
Аз не мисля, че сега съм неадекватна. Възмутена съм за пореден път от мъжа си, света, а Илийчо съвсем ми украси деня.
Време е да говорите за хапчетата с любов. Като се сетих за първата криза по-обстойно.... макар да вярвах в магиите, бях чела Фройд и сие и знаех, че това е ефект от тормоз. Но не съм си давала сметка че точно случката с баща ми е дала началото на заболяването. Не съм се заблуждавала с магии. Вярвах в енергийния вампиризъм. И сега вярвам в последното но си го обяснявам с борбата за надмощие между хората и стремеж да изпъкнеш или подчиниш...
Говорете си за хапчета.
Аз... ше си се оттегля ако Габи и Принцът не ме спрягат. За себе си съм открила 100% лечение. Вариантът сэс самоубийството е... :P да не се чувстваме в капан.
Не го препопъчвам, всячески се опитвам да си подредя живота, за да не чувствам желание да ме няма. Всъщност.
Жалко за Туинкъл и всяко друго объркано дете. Лечими са нещицата без хапчета или с минимум такива.
От тая гледна точка искреността ми е благородна.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 23 сеп 2017 13:16

Само още веднъж.
Макар че от много време имам съмнения, че децата имат глисти, имах доверие на педиатърката си, че е достатъчно наблюдателна, на лабораториите и тестовете.
Мъжът ми, когато имаше хронично разстройство... лекарят Му, дългогодишният Им лекар не си е направил труда да му даде направление или най-малкото да му каже, че трябва да си ги плати сам.
Това обяснява държанието на много други родители, които са свестни.
Цяла сутрин се чудя защо другите не са като мен. Просто не очакват безхаберие към дете.
Така че... аз спрягам вермокс, но това ми изписаха като профирактика. На децата - хелмекс.
Казвам ви честно освен 2 за едно от които не съм сигурна в познанията на момиченцето което го гледа, не съм видяла нищо друго странно в акото на децата. Дори ако не бях видяла глиста другото нямаше да бъде въобще отразено, понеже тамън бях решила, че прекалявам с ровичкането. Понеже и мъжът ми ме пита да не би да изпитвам удоволствие от ровенето в тоалетната. То тамън де, почти като риболов./ :P / С разликата, че като го видях това почнах да обмислям дали не е крайно време да се самоубия.
Така че.... това, че хвърляте едно око на акото и като не видите щъкащо присъствие, не означава, че нямате.
Всъщност някакви бели власинки има, но никога не са шавали и по-скоро мисля, че са част от стомашното съдържимо. Ама и за това бях казала преди на лекарите тук...
Мисля си за ламблии, но в крайна сметка този се нави да ппавим изследвания като му посочих да види сенките под очите. Защо трябва да посочвам бе хора? Зъркели няма ли?
Че и педиатърката в бг също.
Така че.. вземете ме на сериозно за това.
Когато се сетя за едно време... има някои срамни моменти. Но :P ...
Съжалявам само че... вместо да наказвам с идиотия, не съм се затворила в себе си.
Габсито... съжалявам че не съм била по-придирчива към компанията си. Тия дни гледах очите на хората които преди са били в ежедневието ми. Вай.... не ми се коментира в дълбочина, просто понеже това е затворена книга отдавна, но...и все пак. Ако имах подкрепата на родителите си можеше и да е друго.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 25 сеп 2017 18:28

И ме блокира. И ти. Знам, че потенциално разговарям с психопат, само че.... когато видя някой... тоест не помня вече дали аз съм се шегувала толкова дръзко и нестандартно, но баща ми имаше понякога изкривен хумор. Едва като се бракувах, разбрах какво е това шомпъл, с което са ми се радвали. :P
Гледам, музата те е обхванала като глист за дупе.
Значи хем ме блокираш, хем муза съм. Дори и евентуално ти да си в основата на моята тръшканица, има толкова много пътища, от които да е прихванато това, че параноята отстъпва пред параноидния страх, че по някое време ще съм в бг отново. Не че тук няма откъде, но е една идея по-добре.
Гледам, че г-жа Игнатова мълчи.
По тоя повод.... обожавам мъжете лекари. Имам две жени хирурзи в своя бял списък, но винаги с повече страх подхождам към назе си.
Д-р Цончев, радвам се, че писахте и благодаря.
По-малкото зло е. Просто отхвърлих симптоматики.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 25 сеп 2017 18:33

Да не казвам че с трепет очаквам да ми се разбрицат нервите за да ми ги тествате.
:P
Хубава вечер на всички
P. S.
Всичко ви е на нервна основа. Халюцинирате сърцебиенето. Наяма физически болести, само психични.
Абе що не издадете направо указ всите заедно антипсихотици.?
Ако искате неемоционален свят, пийте хапчета.
Аз мисля да си стегна зъбките, за да ми изчезне реалистичната фобия че ме гледат пренебрежно.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 26 сеп 2017 17:08

P.s. Най-после се досетих защо чувствам черния си дроб не както трябва. Хора. Хораа, от 10 години насам всяка година ги правя тези зъби с упойка.
Просто ми се плаче от лекари..
Още по време на 1та криза бях писала, че имам чувството, че около мен тук са само психолози и аз съм се пръкнала по случайност. Не съм била далече от истината. :P Личната терапия тук.
От там... по-скоро чувството за преследване е било реално. Хрумна ми... ами че що някой да не се учи чрез мен да следи незабелязано? Ей така, случайни кукута.
Иначе в психозите са втъкани много чувства, затова са объркващи. Гняв, страх, огорчение са основните.
За липсата на пари да не говоря.
В крайна сметка всички статии са написани драматично. Дядо ми и баба ми сигурно са се скъсвали да стоят на мивката да се мият. 83 и 74 години са си прилична възраст.
Дали след първи епизод имало лечение.
Зависи дали човек е възпитан да уважава закона или не. Дали приема за нормално да бие или не. Самите психози са опасни в крайна сметка, но... аз и сега не се чувствам в безопасност сред хора, които са ми посягали.
Надявам се да нямам повече кризи.
Би трябвало да ми е ОКР диагнозата. Понеже в предпоследната криза ритуалите ги правех "за всеки случай". Тоест... Мафу беше писал, че ако допускаш, че грешиш е невроза. Ако не-психоза.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 26 сеп 2017 19:45

И... при все, че психопат е всеки, който ме надруса с хароперидрол, всеки, който ми оправи зъбите така, че след година пак да ги правя, снемам диагнозата психопат и й давам знак за равенство с нормалност.
Ппи сърцебиене... бих се върнала назад в месеците да потърся интервенции, които на пръв поглед нямат странични ефекти.
Струва ми се, че изгубих "битката" с лекарите.
Така чувствам... тялото ми не е онова тяло, на което разчитах, че издържа на всичко.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 26 сеп 2017 19:47

Но пък психически се чувствам добре. Само леко съм депресирана от горепосочения факт.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 29 сеп 2017 12:23

Ще ми се да дабия с последен пост, достатъчно сериозен, за да не се подмине темата ми... поради обширност. По принцип е добре да се чете от края към началото. :P
Четох тези дни за психопат. Аз не мисля, че мога да бъда определена като човек, който тормози за удоволствие. Така че ще продължи да ми е обидно, в крайна сметка само една статия за музиката и психопатите ми е достатъчна, за да кажа, че със сигурност съм била следена, може би при кандидатстването ми за работа в банката, казах ви, че някъде след започването й пък майка ми ми се обади да ми каже, че правили уж някакво статиститечско проучване и може би, според нея, това е било индиректно от банката пратено, та ще пподължи да ми е обидно, че някой смята страха от преследване за болестен симптом.
Дори да е безпочвен страхът, миналото трябва да бъде анализирано, за да се открият корените му, които са си повече от реални.
Аз исках да съм Някой. Но нямах представа нито как да се държа с такива хора, нито как бих се опазила от тях, ако ми създават проблеми.
Мисля, че доста изпушили хора са отключили психозата/паническа атака!!!!!! е незнание как да се държиш!!!/ точно в този момент.

Имаше едно момче от психология нет и майка му, с които си говорих преди време. Дано не се е оказало то, което в последствие ударило майка си почти до смърт. Тъпото е, че вие ако питате майка ми, тя няма току така да признае вината си. А не е лош човек принципно. Какво остава за по-лицемерни ли, хитри ли, овълчени или хиени да ползвам като определение?
Макар че жената, с която си говорих, изглеждаше мила, както и хлапето.

Може би за случаи, в които има изразена агресия при първа психоза, която си е и най-страшна, си трябват хапчета.
Аз просто се страхувах.

Честно.... ако по време на психоза от тук нататък убия някой, ще е с пълно съзнание. Просто после може да ме е яд от затвора примерно, но не и от постъпката.

Същевременно.... има някои дребни неща, за които ме е яд, че съм правила по време на криза, но се надявам, че няма да има повече.

Успях да си "върна лентата назад", за да видя, че част от действията ми са били провокирани от яд към мъжа ми, други-от страх за децата/тоест... магариите едновременно за да тормозят мъжа ми, друга-за да се обади някой на лекар/.

Разбирайки, че е предимно гняв.... просто изразявам желанията си вече.
Онзи ден гледахме тв-Американски пай. След това се развика, че било кочина винаги. В интерес на истината от 1 седмица това беше 1ят ден, в който "отпуснах края". В крайна сметка му се извиних и заявих, че другият път като посмее да ми направи забележка, ше му скъсам кабелите на телевизора така че няколко дни да чака сервиз.
Едно време щях да сведа глава, че съм ужасна домакиня. Аз едно време мислех така за себе си. Сега... просто съжалявам че не съм се изместила на квартира, за да си върна душевния покой и са се организирам като домакиня. Не обичам да чистя, но винаги съм казвала, че правя разлика между разхвърляно и мръсно. В общи линии има дни, в които успявам да оставя дома чист. При все че тръгнах на курс.
За мен каква е била диагнозата ми, не е важно. По - важно е било какво ме е довело до психиатър. И това седи в основата на психотерапията като наука./псианализи и псилогия/.
Така че.... на първо време запишете на листче детските си спомени. Цел поне на мен ми беше да ги навържа. Така се оневиних. Но казах... дори да имах някаква вина, аз съм била дете.
Със сигурност има какво да научите от тук. Обещано.
Не съм сигурна, но все пак допускам, че с такова инфо можеше и да не стигна до първа психоза.
На мен ми беше прехвърлена вина, която си беше на родителите ми. Отварям скоба, че те са били на моята възраст, а аз се чувствам не по-голяма от 20 годишна. Смятам и те.
Доколкото тежки случаи на системен сексуален тормоз... не сте виновни, че е нормално да се възползват от безпомощността ви - било заради възрастта или пола. В крайна сметка е хубаво, че не сме задължени да се забраждаме още, което означава, че независимостта е свързана само с преодоляването на чувствата около тормоза.
А тия дето ги тормозят и са в капан... за там съм казвала - не знам. Никой не е длъжен да идва да убива вместо вас.
Може би е добре да замълча. Всеки да си прави сам изводите.
Доколкото мъжа ми.... все пак не си е позволявал повече от блъскане, стискане и прочие. Не че и това е малко, но не е повод да го убия.
Също... за такива, които нямат моя проблем е още по-лесно.
Чувствам се ок. Тревожна съм като цяло около децата, но мисля че това е в реда на нещата. Стремя се да им се радвам по-често.
Почнах курс... бях се уплашила, че имам проблеми с паметта, но това са били ефекти от ПА, а и липсата на учител, с който да се отработят фразите.
На мнение съм, че чаша мляко с морков и тиквени семки действа много добре на тонуса. Още нищо от никъде не съм доизвадила. Нямам намерение да ви държа в течение в крайна сметка, но... аз съм решила регулярно да си го пия това. А, плюс лъжица мед.
Внимавате да не се задавите с натрошените семки.
Мисля....60-70 стр като прочетете, няма как да не стигнете до термините, които трябва да се разберат, както и до моите причини.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 29 сеп 2017 12:38

Доколкото грешката ми "доизвадила"-ако някое пси се замисли... страх ме е, че може да имам/е тения. Има някои факти, които ме смущават. Освен това днес си извадих акъла с косъм на пръчицата, който не видях, но задвижи акитата и.... прималях. После реших, че ми е достатъчен излишния сърцетуп и зарязах всичко. Има неща, които не знам дали са нормални или не. За тях ще ходя на джи пи. В крайна сметка до 1 месец ще знам. А в зависимост от това какво ще излезе, зависи и аз... как ще изкарам курса и дали ще почна работа.
Разминали ли сме се с по-малкото зло, мисля че ще забравя за психични проблеми.
: )

Отговори

Върни се в “Депресия, тревожност, стрес”