ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Откри френски научен екип
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
Превантивното средство е почти готово за пускане на пазара

Да си проведем сами психотерапия. В помощ на заболявания като ОКР, шизофрения, биполярно, ПР...

Модератори: админ, консултанти

fantagiro

Re: Да си проведем сами психотерапия. В помощ на заболявания като ОКР, шизофрения, биполярно, ПР...

Мнение от fantagiro » 09 сеп 2017 23:08

Така, така... като ти изтрият профила или си правиш нов и нов или спираш да влизаш, или отговоряш на друго място. Сякаш съм вдъхновение?!
:P
Или понеже пипирудите са симптом на пипируди... О, Троли?
Мафу, количеството му постове се равнява сигурно на количеството ми коментари... :P Все си мисля,чадо, че сте цяла групичка. Та... когато се дезинфекцирах, десакранирах, деактивирах... остана нежността. Която изпитвам предимно към себе си.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

fantagiro

Re: Да си проведем сами психотерапия. В помощ на заболявания като ОКР, шизофрения, биполярно, ПР...

Мнение от fantagiro » 10 сеп 2017 01:41

Освен това карибите... странно нещо е природата. Когато някой нарушава много баланса...
И такива ми ти работи.

gabigabi514

Мнение от gabigabi514 » 10 сеп 2017 10:24

Здрасти Фанти!
Тази сутрин съм като в транс...все едно съм дрогирана...нищо не ми се прави..като зомби. Не виждам смисъл в нищо. Повечето ми дни стават такива. Поне нервите не са се появили, защото тогава става страшно...липсва ми съсредоточаване...Моментът тук и сега..оф, занимавам те с глупости..имамм нужда да споделя. Животът минава покрай мен. Даже ме е страх да се отровя...навремето не издържах и си срязах вените...стана толкова бързо, че дори не осъзнах какво направих. Цялото ми семейство скочи срещу мен и аз цак и готово..Бях в болница, спасиха ме
Фанти, знам че пътят си е мой и трябва покой на ума...а намирам го в някои книги...предимно за Бог и така...

fantagiro

Мнение от fantagiro » 10 сеп 2017 11:01

Ама ти не ме вземаш насериозно за бръмбарите и пипирудите. Колкото повече се връщам назад, толкова повече се убеждавам, че е това. Колкото и да се мия, аланглето и баща ми го правеше, и при мъжа ми казват, че се втилясвам много/кукувица/... та ако сме се оттървали с нещо безобидно съм късметлийка.
Децата и миенето на ръце, тъпите пясъчници...
Прочети в нета, ше видиш неврози и психози като ефект от опаразитяване.
Доколкото смисъла... значи аз съм се захласнала по паразитната теория. Независимо какво прави човек, накрая паразитите го изяждат. Същевременно +-0 винаги ще съществуват под различна форма. Което пък значи, че смисълът е да откриеш какво ти харесва и да го правиш/колкото ти позволява средата/. Само че това включва и смъртта ккато вариант. Така че като му хрумне на човек да се самоубива няма какво да го обори. Мен винаги ме спасява представата как ще се отрази това на близките ми, сега вече на децата ми. Но понякога я подтискам тази натрапливост и тогава става опасно за мен.
То ти си си дрогирана, нали пиеш хапчета.
Ти казваш че се страхуваш от самотата... аз не. Повече се страхувам от затварянето в пдихиатрия и отнемането на и малкото ми останала независимост.
То и при мен така скачаха, Габи. На майка ми да не й направиш забележка. Когато разправях на братовчедка ми я оправда с работенето, добрината... то че си е така си е така, но имаше неща, които просто бяха гнусни. Единствено сестра ми ме разбра. Е, като се има предвид, че се поездразни че още ме е яд на татко за това, че не е невъзможно цялото гладене да е причинено от неговата немърливост.
Знаеш ли че всеки е прав за себе си. Аз имах нужда някой да ме подкрепи. Това беше псито тук. След това ми стана по лесно да намирам "златната среда" на нещата.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 10 сеп 2017 11:12

Освен ако не си като едно окр за което четох... искала брат й да се махне от бг, че от страх да не го види по тв/можело да го снимат в тълпата/ понеже се дразнела от мляскането му, та искала да се махне от бг и да си ходи в Гърция, предполагам, че си права. Имаш си работа със застаряващи хора... споделяй. Аз не знам кво стана иначе :P с тая липса на болни добих усещането че само аз, ти и още някой и друг сме останали болни.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 10 сеп 2017 11:42

И все пак...просто трябва да се отвлека... та тази с твто... аз все си мисля, че в една психотерапия щеше да изссочи нещо с брат й, не много хубаво. Но на пръв поглед звучи супер егоистично. И ако все пак той е свестен, става въпрос за някакво разглезено момиче, на което за пръв път не са му угодили.
: )
Доколкото зомбирането... ако бях сама щях да щъпуркам по кръчми. Аз бях прекалено фиксирана върху мисълта за бебе, за да мога да се насладя на каквото и да е. Щях да обикалям галерии... клубове с караоке....

fantagiro

Мнение от fantagiro » 10 сеп 2017 12:16

Доколкото живота... ти как си го представяш извън "животът минава покрай мен"?
Аз като си представя и да работя, се ужасявам.
Също ми хрумна, че това нежелание за правене.... Тодоров беше казал, че съм чакала някой да свърши работата вместо мен.
Аз си обяснявам едновревешното лентяйстване с това, че майка ми не ми е дала точни задължения, а очакваше от мен всичко. Търсеше кусури и пренареждаше както на нея й харесва. По тази причина казвам, че е хубаво да съм/си отделно, понеже всеки има собствено усещане за ред. Иначу единият трябва да се подчини. Е, и съм се възползвала. Единствено ме е яд, че моите деца не се радват на изобилието от фулмастри, синтезатор вкъщи.
А сега... мъжът ми заедно с всички обезсмислят всичко, което правя. Ти, съкровище, как би се почувствал ако направиш забележка на майка си, че си чистил пода току що и не трябва да влиза с обувките и на другия ден пак да се изтипоса така? И така от 10 години бе. Как няма да изпадна в апатия. Голямата ме беше питала веднъж защо се карам с всички. Сега има отговор.
И пак към теб, Габи
Не знам - помагаш ли вкъщи?

gabigabi514

Мнение от gabigabi514 » 10 сеп 2017 13:44

Знаеш ли, имам нужда да споделям...но не виждам смисъла..сякаш съм загубила себе си...така се чувствам...всички бягат от мен...аз съм като дете..все да се вкопча в някого...дълга история от детството ми...бла бла...тормоз...разен...има доста самоагресия в мен...не обичам караници...викове...понякога даже много често и говорът на хората ме дразни...трудно ми е да се изключвам и намирам покой в някоя книга, но пък и концентрацията ми куца и накрая...омагьосан кръг..В нашето семейство от дете няма нормален диалог и сега съм свикнала да се самонаказвам...така намирам покой понякога...много разхвърляни мисли...мрачно минали...а и това, че останах без работа. Началникът ме тормозеше. Понякога имам чувството, че ще полудея. Винаги да се отнасяш в мислите си, да нямаш нужда да споделяш, а да трябва да го направиш ...безсмислието на живота...говорим за нещата, които ни заобикалят...хм, то не е безсмислие..просто на моменти, както сега, осъзнаването ми помага да живея тук и сега, но липсата на концентрация ми пречи и се отнасям в страхове, Фанти. Да, и мен ме е страх да не ме затворят в психиатрия...ама какво пък...аз не съм агресивна...осъзнавам се...чувствам огромна самота, Фанти. Да, помагам и това ми дава покой също - чувствам се полезна.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 10 сеп 2017 13:59

Значи.... не ме чуваш, ей. Току що посочих една която също беше много активна в писането по едно време. От ПР с хронично разстройство скочила на ламблии и аскариди. Виж в темата за хив и инфекции.
:P
Аз се смея, но през сълзи.
Вземай една тиква и семки и рупай. Язе си нямам зъби и голям проблем с това.
Златинчето да не говоря. Направо другата година 1дка тикви.
Момичета, обърнете го на майтап. Иначе... снощи пак се зачетох и сутринта като се събудих се чувствах сякаш излизам от огромна ПА.
А мъжът ми е като немските лекари, та си нямам идея какво ще правя. Понеже каквото и да правя, не са ли изписали правилната доза и лекарство, всичко от моя страна е малко безсмислено.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 10 сеп 2017 14:05

За вкопчването в някого, това е ПР бе жена. Или бордърлайн. Аз имам спешна нужда да разчитам на някого за децата си. Преди... се вкопчвах за секса. Не за друго. И дали бягат от мен или не ми е малко все тая. Един ми беше важно да не бяга. Заеби. Понеже беше единственото същество, което може да ми помогне, когато се нуждая от помощ. Три форума превзех. Говедо.
И.... Габи, много малко са семействата, в които има нормален диалог.
На мен ми беше важно да свържа вулгаризмите в семейството с някои мои малки странности преди. Когато се "изчистих" от това държание се почувствах аз - нежна, крехка ако щеш. И силна. И права и т.н.
Не знам какво още дреме психиатърът ти. Тези неща с него под ръка трябва да се преодолеят за 2 години.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 10 сеп 2017 15:38

Иначе... аз все повече се чувствам като в концлагер. Само че сега тактиката е друга. Не изслезваха акото на децата като хората, нито нашите. Тоест... на децата зор за аман едната тиксо, другата с каквото намерих, чудейки се какво е. И пак не съм сигурна кое точно са изследвали... понеже има вероятност на едната нищо да й няма. Та... сега ще си ходят на училище. Даже имат бележка. За мен това е някакво безобразие. В класовете децата са от различни нации. Има малко немци. Логично. Епидемията удобна. Защо? Защо? Защо?

fantagiro

Мнение от fantagiro » 10 сеп 2017 15:43

Значи изводът за една майка е, че преди да забременее трябва да е завършила психология и медицина. Ако иска да няма хипохондрия, вместо това знания.
Казах ли че съжалявам че съм хетеро? А Илия?!
Също... Габи, може би ако засека от 2013г. Да речем 2-4 години максимално трябва да трае основната терапия. Не знам кое да нарека "край" на психотерапията, за да определя максимален срок. Все пак от много време си разсъждавам сама, а така е по-трудно.
Във всички случаи 2 г. основна прюс още 1-2 савостоятелно докато свикнеш вместо накъсано мислене да имаш завършени мисли. Тоест да няма изтласкване.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 10 сеп 2017 16:25

Също... пак си мисля за баща ми и мъжете въобще. Независимо какви подбуди съм имала аз, той като се е видял какво може да направи в пиянството си не е трябвало да забрани да спя при него, а да не си позволява алкохол когато е сам с мен. Още повече че ако съм искала нещо нямаше да го събудя а щях да го оставя.
Също... той беше ужасно непредпазлив с вкусната си пастърма. На мен общо взето нищо ми няма. Това с причерняването като се храня-изчезва. Не се чувствам и болна. Само на психи в последно време съм ходила.
Също... на мъжа ми идиотщината.
Аз съм абсолютно разочарована, че сте същества, които мислят абсолйтно само за себе си.
Казвам му да вземем гърне че иначе си играя на рибар в тоалетната.... казах му да вземе спрей за обувките... не взе, снощи в общия коридор мишка. Аман с това завръщане към природата. Да награбя по-младия продавач тогава? :P
Освен това приказката за малкия принц не ми хареса. Тежко ми стана като я четох. Докато Хвърчащата класна стая на Ерих Кеснер - да.
И.... ужасена съм. Нали ви казах, че от бг ми липсват много малко неща. Едно от тях е педиатърката.
Доколкото на майка ми не бива да се сърдя грам. Макар че и не бих й позволила нищо извън това което съм решила.

fantagiro

Re: Страдах от биполярно шизотипно разстройство

Мнение от fantagiro » 10 сеп 2017 16:28

:( :P аз пък искав да си говорим за паразитната теория. Опитвам се да си обясня начина на мислене на Никола Тесла и дали определен брой и вид от папазитите не са нещо, което може да е съзидаващо или разрушаващо.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 10 сеп 2017 16:39

В бг по едно време липсвали противопаразитни хапчета. Тук... изследвания със зор се правят. Мъжът ми каза, че ако лекарят откаже дори не можеш да си пратиш за такива на своя глава. Като иска някой да ме излекува от БАР да се държи нормално, а не да позволява посочените две безобразия.
Освен това четох с гуглето че немските доктори предпочитали играещи деца навън пред здрави вътре. Само тъпия хемороид за който трябва да ходя да се събличам е достатъчно основание да ви кажа, че предпочитам да ми бяха осигурили инструменти и бое пред пясъчник.
Някак... щастливо детство и после доживотна обиколка на лекари не ми звучи логично но.... то вярно че и вие бяхте БАР.

Отговори

Върни се в “Депресия, тревожност, стрес”