ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Оптимално решение за бели зъби и здрави венци.
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние

Да си проведем сами психотерапия. В помощ на заболявания като ОКР, шизофрения, биполярно, ПР...

Модератори: админ, консултанти

fantagiro

Re: помагайте

Мнение от fantagiro » 19 фев 2015 16:42

:P До следобяд вече съм във форма...
Мумичита, още четете ли?
:P
Вие не знаете ли кое е слабото място на мъжа ви? Един шамар е равен на поне два удъра в ташаците, когато се е напил и заспал. :P Тамън няма да си спомня какво се е случило. :P
Наумила съм, ще забогатявам правейки филм за психотичните ми симптоми... След всяка криза изпадам в смях как се психясах за нищо.
От два дни си мисля, че телевизията ми играе на напреки, понеже защото ги критикувам. Обаждам се след два дни, целомъдрено показвайки, че аз телевизия не гледам.... и в един момент стигам до кабела, който малката ми любопитна дъщеря е изскубала.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

fantagiro

Re: Шизофрения

Мнение от fantagiro » 07 авг 2015 14:43

Също така... нали казах, имах много въпроси. Единият от големите беше дали има бог, духове, дяволи, извънземни и прочие. С намирането на отговори, отпадна нуждата да мисля за тези неща. Също така... осъзнах, че аз предизвиквам чувството, че съм наблюдавана... поради ред причини, част от появята им се крие в миналото ми, а друга е... просто защото исках да има бог и целият този кошмар да си струва.
Сега обаче, съм открила абсолютно всички отговори на въпроси за паранормалното и психози няма, тъй като съм смалила въпросите, страхът на половина.
: )
Остана обаче един основен въпрос, на който нямам отговор и който е всъщност една от основните причини за психоза... направих грешката да се омъжа за неподходящ мъж. От него имам две прекрасни деца. Но самата представа, че ще живея с него цял живот ме докарва до лудост. Сама не мога да издържам децата си. Не мисля, че ще имам силите да ги нараня като ги изоставя... за което не съм много сигурна всъщност, защото наистина взе да ми писва истински майка му и баща му, родата му да са причина за скандали.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 07 авг 2015 14:44

Сама не мога да ги издържам финансово, иначе... понякога ми идва нанагорно, защото не ме слушат, но това мисля е нормално. С един хубав мъж, дори нямаше да обръщам внимание сигурно.

eli23

Мнение от eli23 » 07 авг 2015 14:52

когато не съм в епизод съм повече от нормална даже бих казала сухар но вляза ли е страшно имам страхотни идеи но ме следят и ми говорят от телевизора а относно съпруга ти аз моят дето ме разболя го оставих и сега съм значително по щаслива с човека с който живея детето ми остана при бившия той малко мутренски го дава

fantagiro

Мнение от fantagiro » 07 авг 2015 15:05

:mrgreen: Да сменя малко иконите...
Аз засичам странна повторяемост на събитията... съприкосновения с мутри... по един или друг начин. От там ти е страхът от преследване. На мене мъжът ми не е мутра, но се цанеше за кмет на кварталчето по едно време. Но пък... зависи от къде го погледнеш - свекър бивш военен, итърва - в БНБ, майка й - в МВР, баща й... де да го знам, ама и той някъде там май беше... на мъжа ми брат му... все шафьор на разни ми ти... :P Въобще като направя един синтез... се чудя за какви статии за насилие да говоря, след като тези хора трябваше доста добре да са запознати с всичко това.
Както и да е.
На мен мъжа ми по едно време ми разправяше да забравя, че ще се развеждаме... Общо взето, избива го на психопатия.
Пиши си страхотните идеи на лист, някои от тях, поне съдейки по своите, не са за изхвърляне.
Относно телевизора... Нали посланията, филмите, всичко, всичко се прави от психолози, маркетолози, за да въздейства. Когато си в психоза, това въздейства съвсем.
Аз нямам конкретни спомени какво точно ми говореха през телевизора, но :P :P :P , спрях да гледам телевизия, защото забелязах, че имам силен аналитичен ум, който изтощавам от анализ на неща, които не са ми нужни. Просто ограничих темите, над които да разсъждавам до нужното ми, за да живея. Преди и политика ме вълнуваше... то защото мъжа ми нали за кмет се гласеше, :P , към момента ме вълнува до толкова, че съм намислила да се срещна с кмета в моето село, предлагайки му да направят нещо като коалиция с кметовете от другите селища за окосяване на тревните площи около шосетата, защото ми се струва, че се намаля видимостта, а от там се увеличават катастрофите. В смисъл... пак не е като да нямам мания за величие, но я приземих един вид, съсредоточила съм се върху нещата около себе си, а не както преди... :P :P :P :P да оправя целия свят. И мисля, че сега съм повече от нормална, още повече зам. кметът де, не кмета, едно време :P си се гласехме за гаджета.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 07 авг 2015 15:12

С две думи... спри да гледаш телевизия, не ти е нужна. Мен по едно време ме психираше и радиото в магазина в кварталчето, което тръбеше "Внимавайте кой ви чете мислите..." :P , което веднага ме стресира заради написаното тук.
Вярвай, пулс бг, всички форуми към бтв и другите тв, се следят, за да се анализира какво се търси като предавания. : )
Също така, по едно време се стрясках, че през интернет ме следят... И това наистина е така. Гугъл съвсем официално си пишат, че чрез куките събират данни, за да може резултатите от търсенията ни да са по - ефективни... или нещо такова.
Учила съм маркетинг... И по време на лекция беше казано, че каналите по тв се следят... Какво гледаш, колко време и прочие, като по този начин се съставят рейтингите на предаванията.
Нищо паранормално, нищо странно.
Спри да гледаш телевизия. Евентуално от време на време новини, колкото да си долу горе информирана.
Аз направих така и... се чувствам супер. Освен това повечето филми са ми тъпи, дори комедиите. : )

eli23

Мнение от eli23 » 07 авг 2015 15:53

fantagiro написа::mrgreen: Да сменя малко иконите...
Аз засичам странна повторяемост на събитията... съприкосновения с мутри... по един или друг начин. От там ти е страхът от преследване. На мене мъжът ми не е мутра, но се цанеше за кмет на кварталчето по едно време. Но пък... зависи от къде го погледнеш - свекър бивш военен, итърва - в БНБ, майка й - в МВР, баща й... де да го знам, ама и той някъде там май беше... на мъжа ми брат му... все шафьор на разни ми ти... :P Въобще като направя един синтез... се чудя за какви статии за насилие да говоря, след като тези хора трябваше доста добре да са запознати с всичко това.
Както и да е.
На мен мъжа ми по едно време ми разправяше да забравя, че ще се развеждаме... Общо взето, избива го на психопатия.
Пиши си страхотните идеи на лист, някои от тях, поне съдейки по своите, не са за изхвърляне.
Относно телевизора... Нали посланията, филмите, всичко, всичко се прави от психолози, маркетолози, за да въздейства. Когато си в психоза, това въздейства съвсем.
Аз нямам конкретни спомени какво точно ми говореха през телевизора, но :P :P :P , спрях да гледам телевизия, защото забелязах, че имам силен аналитичен ум, който изтощавам от анализ на неща, които не са ми нужни. Просто ограничих темите, над които да разсъждавам до нужното ми, за да живея. Преди и политика ме вълнуваше... то защото мъжа ми нали за кмет се гласеше, :P , към момента ме вълнува до толкова, че съм намислила да се срещна с кмета в моето село, предлагайки му да направят нещо като коалиция с кметовете от другите селища за окосяване на тревните площи около шосетата, защото ми се струва, че се намаля видимостта, а от там се увеличават катастрофите. В смисъл... пак не е като да нямам мания за величие, но я приземих един вид, съсредоточила съм се върху нещата около себе си, а не както преди... :P :P :P :P да оправя целия свят. И мисля, че сега съм повече от нормална, още повече зам. кметът де, не кмета, едно време :P си се гласехме за гаджета.
мила иди на психиатър от опит ти казвам и дано да намериш добър че са кът

fantagiro

Мнение от fantagiro » 07 авг 2015 16:01

Аз съм ходила. Това няма да ми реши финансовите проблеми.
Кое те стряска, това, че пиша, че ни следят ли? Ами че тези неща си ги пише в условия за поверителност на гугъл, как смяташ, че се определят рейтингите на предаванията?
Това, че бях докарана до състояние да разсъждавам като дете... е друга тема на разговор, за едно дете всякакви предавания по телевизията са реалност, истина. Уча голямата си дъщеря да не вярва на всичко, което чуе по телевизията. За да не расте заблудена като мен, че щом някой го дават по телевизията, е кадърен, лечението му качествено и прочие.
Преди не вярвах, че дори след лекарите може да има лъжци. Сега просто не се учудвам.
Пак ще посоча пример със себе си - бяха ми изписали диклак хапчета и диклак мазило за схванат врат или кръст... доста назад и съм позабравила, но... оправих това с неокс и невробекс - комбинация. От тук нататък за какво да си говорим?
Кое не ти изглежда като нормално в поста ми? Нали ако се наложи, мога да докажа кой къде е работил и работи?

fantagiro

Мнение от fantagiro » 07 авг 2015 16:28

Кое в момента изглежда ненормално в писането ми, че ми е интересно? Чакам мнения. Междувременно, ще изляза от "роля" на весела и щура, за да видим как ще ви изглеждам в очите. Даже мога да превключа на статийно писане. :P
В организма при силна физическа болка, мозъкът произвежда ендорфин, потърси в уикипедия и прочети сама. Моята теория е, че и при психоза се случва същото, което кара всеки да си мисли, че някой го е надрусал, натровил и прочие, а всъщност организмът сам прави това ,за да смегчи в случая душевната болка от психичния или физически тормоз, на който е бил подложен.
Интересното е, че едно момче каза, че е пушило трева и чувството от хапчетата било подобно.Аз направих сравнение с надрусване с кафета и цигари - обикновени и пиянстване... не съм пушила трева никога, дори не съм дръпвала. Та чувството да се напия, да се напуша и напия с кафе е сходно на чувството да съм пила депакин и еголанза, халоперидролът и акинетонът направо ме отрязваха, аз имах ужасни странични ефекти. Направо се учудвам как някой казва, че му помагат.
Спрях да гледам телевизия, защото смятам това за загуба на време. Мога да гледам новини без проблем, евентуално мога да изкажа мнение по някои въпроси. Но не мисля, че изказването на мнение е болестно състояние. Завършила съм икономика, след това маркетинг, не ми е чужда тази материя.

Чакам мнения защо все още получавам съвети да ходя на психиатър?

fantagiro

Мнение от fantagiro » 07 авг 2015 17:32

И понеже не е рядко срещана практика тук да се включват психиатри и психолози под прикритието на историии, скалъпени набързо от разни случаи на пациенти, за да се саморекламират, ако не ми кажеш кое точно ми е лудото точно в момента, за мен ще си някой психиатър, който чака да попитам за този, при който уж ходиш ти.
Вися във форуми от пет години, и съм се нагледала на какво ли не.
Нещо, което един психиатър няма да ти каже е да забележиш, дали тогава, когато започваш да чувстваш симптоми, наред с реалните си проблеми, дали не си настинала. Преди малко усетих една такава лека безтегловност... обаче се сетих, че тези дни си говорих на висок тон с мъжа ми, с майка ми също, понеже прави опити да ми се налага за много неща, освен това пих студени безалкохолни, плюс стоене между два вентилатора, снощи накашлях кофти... ей сега си измерих температурата - 37 градуса.
Изводът ми е, че животът ми не е лек, а отгоре на всичко с тези скандали си докарвам фарингит, от който вдигам лека температура, обикновено нямам навика да се проверявам за такава. Което обяснява замаяността ми, отгоре на всичко имам ниско кръвно често....
И стигаме до съвсем логично обяснение на симптомите.
И да отида на психиатър, чисто и просто ще ме накара да си представя най - вероятно как бих се чувствала ако постъпя по различни начини - да се разведа, да не се разведа и т.н.
Аз това го мога и сама. Един психиатър няма да извади десет хиляди, за да ми помогне с лечението на зъбите ми, заради които честно казано имам намален апетит, защото веднъж и мост си бях глътнала, няма да извади пари, за да подпомогне преминаването през курсове за програмиране, фотошоп, корълдроу, няма да ми помогне да започна работа след завършването им, нали?
На мен не ми се участва по програми за психично болни, защото не се считам за такава. Кой ще ме задържи на работа, когато имам две деца, и през месец или два се налага да излизам болнични?
Какво в страната е направено така, че да можеш да отглеждаш детето си качествено и без да се тревожиш, понеже си средно, а дори и се бориш за високоинтелигентна личност?
И откъде да знам аз преди осем години, че равенството между мъж - жена щяло да се достигне едва след 60-80 години... нещо, което ми беше казано от един мушмурок, в един сайт, в който висях по едно време?

fantagiro

Мнение от fantagiro » 07 авг 2015 19:36

И понеже явно най - вероятно си някое психиатърче... да ти кажа, съвсем друго щеше да бъде ако бях лаборантка, да си направя експеримент и да се докарам изкуствено до състояние на психоза, да си взема кръв, но точно в момента на пика на психозата, да си я изследвам за наличие на високо количество ендорфин, съвсем по - друг начин ще ти звучи, ако се окажа права, нали?
Но кой лаборант ще се наеме да противоречи на цяла гилдийка за изследване на добрите практики в сферата на антипсихотиците?
На мен цялата работа ми изглежда така: производство на лекарства, с които просто да изтърпиш живота, но не и да го изживееш пълноценно.
Не казвам, че по време на психоза не са нужни хапчета. Нужни са точно за един месец, и то... нещо успокоително. Даже да не казвам, че два три дни нещо за сън, колкото да го възстановиш, наваксаш, са достатъчни, за да разсъждаваш долу - горе.
След това е нужна една статийка за това какво представлява домашен тормоз, защото аз някак си това държание го приех за нормално, оправдавах го по всякакви начини, а се оказа, че въпреки че е обща практика, е далеч от човешки взаимоотношения.
За себе си доказах защо се случва "сънуването на яве". Ако сте достатъчно наблюдателни, ще видите, че голяма част от мислите са предхождани от картини.
По време на психозата се развиват различни варианти за бъдещето...
Например как ви изглежда явно... халюцинацията ми от първата ми психоза, че къщата вече е готова, но механата е празна, че никой няма в нея, въпреки че сме живи?
На мен ми изглежда като една моя склонност да предричам, че подобни свински взаимоотношения, координирани от свекър - идиот, ще доведат до липса на всякакви взаимоотношения. Не се оказах напълно права, итърва ми може и да се е усетила, че онзи е толкова плиткоумен, че може да препише всичко, а не му остава много, та... при добро държание, може да им препише всичко, включително това, което е наше, понеже омразата му към мен може да се увеличи и да стане по - голяма от обичта му към син, внуци...
Сигурно ако почна и аз да лицемернича, ще стана нормална.

Извинявайте, от село съм, но по - големи селяндури от тези не бях срещнала.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 07 авг 2015 19:40

Как ти звучи неволният смях по време на психоза, защото и затова съм чувала?

На мен започна да ми звучи като прекомерно количество ендорфин, отделен от мозъка по някаква причина.

В една психотерапия, започва изследването на това кое кара човек да се притеснява толкова... Лекува му се сценичната му треска, бре, защото мен ме психираше идеята да говорят за мен по телевизията, тоест срамувах се, но пък от друга страна що пък не?! :P Та с един психотерапевт се отработват тези проблеми, в последствие лицето си прави адекватна преценка дали може или не може да направи нещо толкова качествено, че да завладее част от страната, света - било с музика, рисуване или друго и... почва да си ги прави тези неща.
???

fantagiro

Мнение от fantagiro » 07 авг 2015 21:37

Мда, най - вероятно пак психиатърче. Нормалната реакция в този случай е самозащита.
Защо не вземете направо да си се представяте с титлите, страничките? Не е толкова срамно да се саморекламираш, ако си убеден/а в качествата си.
Даже е за предпочитане пред лесно уловими скрити реклами.
Изказваш мнение, помагаш на някой да започне психотерапията си, колкото за пред хората, за да видят, че си ефективен и... така.
По принцип говоря неуверено и не бързам да правя заключения. За това сочи и държанието ми в европея, в постовете, които изтрих. Когато обаче се убедя в нещо до край, неувереността ми изчезва. Причината, поради която си изтрих постовете беше, че това беше първият момент, в който осъзнах, че с всяко едно свое мнение подвеждам хора.
После пак пренебрегнах този факт и продължих да пиша.
В момента... единственото, което ме тревожи е, че от момента на отпадането на вярата в паранормални неща до момента, в който намериш смисъл все пак да живееш, има един период, в който суицидните мисли спохождат постоянно.
Но пък... човек винаги може да си нареди конгнитивния дисонанс така, че самоубийството да му изглежда богоугодно, така че... независимо как, когато има проблеми, и двата подхода крият опасността от посегателство върху себе си.
Аз съм на мнение, че с правилна и навременна терапия, някъде между 6-8 месеца са нужни, за да се преодолее страданието от липса на нещо Отгоре, което пази. От друга страна обаче, точно тази липса на вяра, съчетана с едно ново положително мнение за себе си, може да подтикнат към действия за промяна на действителността.

fantagiro

Да си проведем сами психотерапия. В помощ на заболявания като ОКР, шизофрения, биполярно, ПР...

Мнение от fantagiro » 13 авг 2015 17:03

В тази тема ще се опитам да ви представя в продължение на няколко седмици, когато имам време и желание да пиша, възможно най - кратко и ясно как стигнах до момента да нямам психози. Обещавам, че ако ще спамя, ще е във всяка друга тема, но не и в тази. Това ще е така дълго мечтаната книга, която няма да издам, тъй като издаването й е свързано с прекалено доусложняване на достатъчно сложния ми живот...
На някои може да не харесвам като характер, прозиращ от стила ми на писане, това обаче не пречи да почерпите опит от мен, специално в частта за психозите и психоанализата. Не е нужно да ме копирате цялата, само там, където ще е полезно, за да нямате психози. За този си опит съм убедена почти напълно, че възприемете ли подобен начин на мислене, проблеми ще продължите да имате, но няма да са свързани с гонещи ви духове, извънземни, дяволи и богове.

Като за начало ще ви кажа, че най - добре би било да посещавате психолог - психотерапевт или психиатър психотерапевт, член на Българска асоциация по психотерапия... до момента имам доверие, че там се включват наистина само и единствено легитимни и действащи практики. Поради тази причина мисля, че Българското психоаналитично общество най - вероятно също съдържа достатъчно качествени психотерапевти или специализанти, като за това съдя от един психолог, който за малко се беше включил във форума европея и най - вече, защото психиатър - психотерапевт Димо Станчев членува там.

Преди да отидете при специалист, по принцип, проучете го добре, къде членува, какви изяви има, най - важното за мен е, че при тежки психични заболявания е изключено той да терапевтира с божии слова, Петър Дънов и прочие, тъй като според мен в основата на психозите при параноидната шизофрения стои точно тази вяра, съчетана с психически и физически тормоз, упражнен върху така безскрупулно и нечестно наречения "психично болен".

Тогава, когато става въпрос за налудности с преследване от полиция е малко по - различно, но... за това в края на книжлето, евентуално като мое лично виждане за обстановката в страната и света. :P

Пак повтарям, това, че мога да ви дразня с вулгарността си често или с оспамването още по - често, не пречи да прочетете синтезираните и изчистени от спам мои собствени следващи постове. Ако и толкова не може да направите в опит да се справите със състоянието си... общо взето, ако и на психотерапевт не ходите, ако нищо не правите, за да се излекувате и чакате някой друг - хапче или човек да направи това вместо вас... все болни и психирани ще си стоите, може да ми вярвате напълно. Зорът, който изпитвах, докато се самотерапевтирах предимно, бих сравнила само с болките при нормално раждане. :P

Каква информация ще намерите по някое време от мен като постове в тази тема:

1. Десет ориентировъчни въпроса, с които най - вероятно ще започне и психотерапията ви, ако посетите специалист.
2. Разконспирираните конспирации. Личен поглед и погледа на Т. Тодоров.
3. Какво умение трябва да добиете някъде в хода на психотерапията.
4. Важни постове на Т. Тодоров - копирани плюс линк към тях, както и важни статии, коментари от други специалисти.
5. Поглед над недостатъците при психичните заболявания като на способности, а не като на симптоми на болест.
6. Обяснение на химичните процеси, които протичат вътре в тялото по време на психоза и в нормално състояние.
7. Музика и рисуване. Изкуството като инструмент за успокоение и психотерапия. Писането на стихове.
8. Физически упражнения и идеи за поддържане на здраво тяло. Линкове към храни и напитки, които подпомагат здравето.
9. Общи съвети за поддържане на здравето.
и каквото се сетя още в последствие.
(Моята диагноза през годините от различни психитри - страхова психоза, параноидна шизофрения, биполярно афективно разстройство... Аз смятам, че съм имала ОКР с депресия или генерализирана тревожност. В момента смятам, че съм здрава. Ако имах мечтаната половинка към прекрасните си и съвсем реално съществуващи две дъщери, щях да съм и щастлива.)

fantagiro

1. Въпроси за ход на самотерапията : )

Мнение от fantagiro » 13 авг 2015 17:11

1. Какво е било детството ти и взаимоотношенията с родителите ти?
2. Какви книги си чел/а преди да направиш кризата? Какви филми си обичал/а да гледаш? Обичал/а ли си криминални и фентъзи? Чел/а ли си психологични или духовни книги?
3. Какво е отношението ти към Бог и извънземните?
4. За какво си мислеше в дните, преди да направиш кризата? Какви травматични случки си имал/а седмици преди и по време на самата психоза?
5. Как си бил/а във финансово отношение в детството, пък и сега?
6. Имаш ли проблеми със съня?
7. Хранил/а ли си се редовно преди да направиш кризата?
8. Твоите всекидневни страхове кои са?
9. Какво е отключило болестта - стрес събития, употребата на наркотици или физическа травма?
10. Напиши на един лист всички негативни спомени, които имаш от детството до този момент.

За днес сякаш е достатъчно. :P

Отговори

Върни се в “Депресия, тревожност, стрес”