ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Обикновено се изявява в ранна детска възраст
Всички синеоки хора имат общ роднина и огромно родословие.
Бодрост и позитивизъм – това е тайната на дълголетието

Търся спешна помощ от добър психиатър или психотерапевт

Модератори: админ, консултанти

fantagiro

Re: Търся спешна помощ от добър психиатър или психотерапевт

Мнение от fantagiro » 08 авг 2015 21:49

Освен това забравих да кажа, че повечето, с които разговарях бяха адекватни. Имали са чалнати страни, но аз мога да ги разбера и все си мисля, че това е преодолимо, само че те си имат изгода от това да са болни.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

fantagiro

Мнение от fantagiro » 08 авг 2015 22:32

Та, Даниелчо, въпреки че се говори за генетика, аз имам наблюдения, че става въпрос в някои случаи за липса на възпитание, в други случаи - за грешки във възпитанието, най - вече за предаване от поколение на поколение на окр-ритуали и неправилни взаимоотношения, от които страдат всички - и родители, и деца.
Лекарските мнения нищо не представляват пред това, което аз съм видяла като психиатрични случаи, най - вече своя - разнищен от - до.
Освен това е интересно да се отбележи, че лично аз, разнищвайки психозите си, съм разиграла в главата си абсолютно всякакви варианти за действие от моя страна, независимо, че може да са неприемливи ако ги разкажа на някой, по време на психозите. Това, че явно става въпрос за първичен инстинкт за самосъхранение, който си е в постоянно противоборство с обичта освен към себе си към някой друг, честото поставяне на този някой над собственото щастие от обич, не означава в нито един случай, че ще тръгна да изпълнявам, който и да било от вариантите, които са неприемливи. Всъщност психозата от една страна идваше от страшните ми варианти, от друга от това, че поради невъзможност адекватно да преработя спомените с родителите ми, се е включило картинното мислене, както си го наричам аз.
Въобще... всяка една част от психозите, която все още си спомням, тълкувам отделно и по различен начин.
В момента не се самозаблуждавам за нищо, не ме е страх най - вече да обвиня родителите си директно, без това да доведе до кой знае колко негативни чувства от моя страна, което прави съвсем лесно тълкуването вече и на психозите.
Само, дето... по време на втората психоза със сигурност чаках да умра, което обяснява всякакъв вид налудности в тази насока.
Освен това аз винаги съм смятала, че халюцинациите се виждат като реалност, извън теб, тоест и да видя бог няма да ми изникне в съзнанието, ами извън него, ще го виждам как ходи и прочие. Та... ако някой на това, което аз разбирам като налудни мисли и картини, поради ред причини, му казва халюцинации, смятам, че греши. Това са си модели на мислене, пък макар и налудни. Мечтите по същия начин ми изникват в главата, както и когато се опитвам да си представя какво би се случило в различни ситуации, как ще се държа и прочие, та винаги съм смятала, че всичко това идва от мен, а не от някъде другаде.
Още, когато ходих при Прокопиева, вторият път, й обясних, че гласът в главата си беше моят, този, който използвам, за да сформирам думите си в момента при писане, само че по начина, по който звучеше, напомняше майка ми. В последствие си наредих пъзела, коригирайки с онази маг Селена от форума, който съм посочила някъде доста назад, която тръбеше да не се прави секс, бе хора. :lol:
И още някакви идиотии, плюс края на света и прочие. Та... такива същества като това подобие на жена са доста опасни, защото вместо да помогнат, доразбърникват всичко. Опасни са за обществото с подобни смахнати съвети такива като нея, незадоволени патици.
Начела си се бях с глупости. Доверявах се на психично болни хора, как няма да имам леки :lol: проблеми с мисленето.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 08 авг 2015 22:45

Ако си си дал труда да прочетеш всичко, ще ти стана досадна. Маг Селена била нещатен сътрудник на МВР, доколкото помня, та... :P
Както и да е. Тя и майка ми зор да ми опази девствеността. Не че аз от сега не се психирам за децата, как ще направя така, че да съзреят на време, а не рано, но...
А като се начетох и за паразитите...
Тя жената си била права, ама не и за начина, по който е постъпвала в някои случаи, майка ми де. Онази кукувица Селена... дано да са й изписали вече достатъчно халоперидрол и акинетон, че не е редно налудностите да се предават като реално съществуващи неща. :P
В живота нямаш право на втори изпит ли беше лафът. В крайна сметка, с паразити, без открити паразити човек все някога умира, та... децата да си гледам да са щастливи, ден за ден, пък след време... квото дойде.
Да му се невиди... спешно имам нужда от нормални хора около себе си.
Които да ми говорят по този начин. "Много насериозно се вземаш, вземи отпусни края малко. Излез на дискотека, ходи някъде разпусни, всички деца боледуват, прихващат бацили, оправят се и така... Животът е достатъчно кратък, за да се губиш в подобни разсъждения..."
Ако мъжа ми не беше агресивен, всичко щеше да бъде наред.
Извинявам се, с температура съм, освен това съм чувствителна, че дори с толкова голяма промяна в мисленето ми, пак ако отида и евентуално някой някъде е написал официална диагноза, ще пише ремисия, хипомания или нещо такова, но не и излекувана.
Хипоманияци са всички около мен, това явно е нормално.
: )
Някои дори са успели да станат по - малко или повече управленци, така че биполярното не е лошо заболяване, тогава, когато се увладеят страховете и липсата на адекватна преценка за собствените качества.

Винаги е по - хубаво да си с по - високо самомнение. По - здравословно е.

troev

Мнение от troev » 18 авг 2015 15:36

Здравейте,

Споделям полезна статия, която може да бъде полезна при избора на специалист. В нея ще откриете важни неща от съвременните психологически изследвания:

http://www.danieltroev.com/2015/08/3.html

Поздрави,
Даниел
Полезни и практични статии за справяне с проблеми и личностно развитие може да прочетете на http://www.danieltroev.com/

nikolai1111

Мнение от nikolai1111 » 28 яну 2016 22:00

Препоръчвам Ви Доц.Христова -кадърна и добра специалистка е .
Помага !!!!Телефон за контакт с нея 0884549733

pesho111

Мнение от pesho111 » 08 апр 2016 22:54

Давам си сметка, че мнението ми може да прозвучи крайно, но такова беше и състоянието ми...

Бях отчаян, представях си 10-ки начини за самоубийство....Не вярвах, че има някакъв изход дори и за ден...

Слава Богу, приятелката ми намери телефона на д-р Йорданова. Тел. 0887 70 54 64. Тази жена ми спаси живота!!!!!

Имам стаж 10 години в ТОП ИТ фирми в София. Бях стигнал до момента, в който пиех алкохол по 3 пъти на нощ, за да заспя, бях в отчайващо състояние.

За една година се отделих от работа, започнах да пия антидепресанти. Разбрах, че парите не са всичко, и без здраве си загубен...

Днес продължавам да ги пия, не употребявам алкохол, мислите за самоубийство изчезнаха, на нова работа съм, в по-малка компания. Чувствам се относително добре...

Хора, не се лутайте повече, телефона на докторката съм го оставил...Успех на всички, които са в нужда.

П.С. Естествено, че ще остана анонимен, никой не иска да е публично достояние в такъв момент.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 09 апр 2016 11:06

Според мен те е спасило на първо място осъзнаването, че когато работата съсипва здравето от средство, поддържащо живота, се превръща в негов убиец. Чета го онзи хубавец, който получавал панически атаки, когато играел на борсовия пазар... и си мисля, че се съсипва ненужно. Между другото, когато съм казвала на някой, че аз успявам и без хапчета да се справя, винаги съм си давала сметка, че ако работя, може би няма да мога да преборвам кризите така леко и ще ми трябва някакво хапче. При мен зависи дали ще успея да заспя или не. Компютрите са зависимост, познавам ИТ специалисти, които са толкова запленени по правенето на програми, колкото аз във висенето си тук. : D
На мен псито ми каза, че ако съм в мания и ми дадат антидепресанти щяло да стане ужас, но аз все си мисля, че това са хапчетата за мен. : D
Пий си ги, щом се чувстваш добре, аз успях да направя този месец, за който се борех - от цикъл до цикъл без да избухна сериозно, което е показателно за това, че смениш ли средата, и симптомите или отшумяват или ги има, но са по - скоро нормални.
Минах през няколко дни, в които ми беше малко по - трудно да заспя и все си мисля, че е от това, че писах пак, понеже след това задължително започвам анализ - дали се изказах правилно,мога ли да си навлека беля...
И пак се разприказвах, но... да подчертая, че си направил много точен избор да спреш да работиш, за да се оправиш.

tatiana.ilivanova

Мнение от tatiana.ilivanova » 19 май 2016 17:21

Специалист психиатър,г.Варна
Д-Р ТАТЯНА ИЛИВАНОВА

Специалист психиатър - психотерапевт за възрастни и дълъг клиничен опит
с деца и подрастващи
GSM: 0888889604
http://dr-ilivanova.free.bg

renia

Мнение от renia » 25 юни 2016 02:11

Тая Татяна иливанова е супер мошеничка.Беше началник на детска психиатрия варна.Сестра ми преди години ,в детските години беше с проблем ,заведоха я в тази "детска клиника",натъпкаха я с лекарства и до ден днешен се води болна.Такива като тази иливанова имат интерес от повече болни хора,за да има кой да ги храни.А,сестра ми с години я водиха в нейния частен кабинет и й плащаха,носеха й и рушвети,беше супер корумпирана.Сестра ми така и не оздравя ,а в тяхната "детска психиатрия" всъщност я разболяха и изкараха болна.Мошеници.Всички психиатри са луди ,и самите те са за психиатър,а тази беше супер мошеничка,много алчна!
Явно на днешно време сама си прави реклама,като не може да си създава пациенти!

gabigabi514

Мнение от gabigabi514 » 02 юли 2016 11:20

Д-р Иво Духленски е много добър психотерапевт. Кабинетът му е в гр. Плевен.

kamikam

Мнение от kamikam » 07 фев 2017 14:03

Vibriela написа:Здравейте,търся добър психиатър или психотерапевт.Имам спешна нужда.Имам тревожност и панически атаки и наптрапливи мисли,не мога да се преборя.Преди месец бях при психиатър,изписа ми Ципралекс ,Ремирта,а от скоро и Лирика,но нямам подобрение.Мисля че само с хапчета ще ми е трудно да се оправя.Преди време имах тези проблеми,а психиатъра при който ходих ме лекува със Золофт ,а и също така с психотерапия,ако мога да го нарека така т.е. предразполагаше ме и тази бариера между пациент и доктор я нямаше,обясняваше ми какво предизвиква това състояние и как функционира мозъка и т.н а след това ми даваше и съвети какво да правя,като заедно с приема на хапчета ,и излизах благополучно от това състояние.Но за жалост той вече не е между живите.Помогнете ми да намеря добър доктор с който мога да разговарям,а не само да ми изписва хапчета.Уплашена съм много че не мога да излезна от тази дупка.Плаче ми се и плача,страхувам се за себе си много.
Моля за помощ!
по темата за добър психиатър бих препоръчала д-р Неделчев моя роднина имаше подобни симптоми и сеге е много добре. ето сайта на доктора http://dr-nikolainedelchev.eu/

Отговори

Върни се в “Депресия, тревожност, стрес”