ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Рядкото заболяване се проявява веднага след раждането
Бактериите не получават шанс да развият резистентност
Какво е разумно да очакваме от тях?
Плевралният излив може да е причина за задух

Търся спешна помощ от добър психиатър или психотерапевт

Модератори: админ, консултанти

fantagiro

Re: Търся спешна помощ от добър психиатър или психотерапевт

Мнение от fantagiro » 25 юли 2015 12:36

За хапчетата съм на същото мнение, най - общо казано. Смятам, че единствено при първата и втората психоза или нервна криза, не знам кое е по - точно като определение, са нужни за не повече от месец. Просто защото човек наистина, наистина е неадекватен и има нужда нещо да стопира мислите, докато успее да ги нормализира като количество.

За терапията обаче... не смятам, че е за слаби хора. По - скоро за хора, които не са контактували с достатъчно интелигентни и знаещи, учени хора. Моето пси заболяване си е абсолютен национален продукт. Само дето е по - силно изразено, заради едно неприятно минало, в което явно съм имала хипер тревожност, че нещо лошо ще се случи и съм очаквала среща с НЛО нонстоп, плюс невъзможност да се преодолее фактът, че мъжете въпреки че могат да грешат, ще се наложат ако трябва и със сила.

Аз имах нужда от терапевт. Единственото, за което ми е неприятно е, че повечето хора ще пропуснат факта, че не съм виновна за това, че съм родена тук, където съм.

Генетична обремененост няма. Има единствено фактор "възпитание и околна среда" при моето БАР.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

DanielED

Мнение от DanielED » 26 юли 2015 10:39

dortmund написа:Ако сам не се справиш с проблема вътре в тебе, нито един психиатър/психотерапевт или ако щеш шаман, не може да ти помогне. Всичко е във вярата най-вече в собствените възможности!Тези хапчета, терапии са за слабите хора, стегни се и бъди силна, всичко е възможно и постижимо, вярвай повече в теб самата!
What a fail...тотален игнорант...

fantagiro

Мнение от fantagiro » 26 юли 2015 11:41

Даниелчо, вместо да гониш човека, можеше да му кажеш, че щом говори толкова наперено, не му трябват хапчета, ами просто да види кое го тревожи, за да спре да го тревожи. Хапчетата са с най - разнообразни негативни ефекти и аз ги пия само в краен случай, за каквото и да било.
Напиши си оплакванията. Кака е минала през много симптоми и депресионно психотични моменти, все да може да те упъти. Струва ми се, че не си сложен случай...
Даниелчо, дали не се познаваме с тебе?
:P

dortmund

Мнение от dortmund » 26 юли 2015 17:10

fantagiro написа:За хапчетата съм на същото мнение, най - общо казано. Смятам, че единствено при първата и втората психоза или нервна криза, не знам кое е по - точно като определение, са нужни за не повече от месец. Просто защото човек наистина, наистина е неадекватен и има нужда нещо да стопира мислите, докато успее да ги нормализира като количество.

За терапията обаче... не смятам, че е за слаби хора. По - скоро за хора, които не са контактували с достатъчно интелигентни и знаещи, учени хора. Моето пси заболяване си е абсолютен национален продукт. Само дето е по - силно изразено, заради едно неприятно минало, в което явно съм имала хипер тревожност, че нещо лошо ще се случи и съм очаквала среща с НЛО нонстоп, плюс невъзможност да се преодолее фактът, че мъжете въпреки че могат да грешат, ще се наложат ако трябва и със сила.

Аз имах нужда от терапевт. Единственото, за което ми е неприятно е, че повечето хора ще пропуснат факта, че не съм виновна за това, че съм родена тук, където съм.

Генетична обремененост няма. Има единствено фактор "възпитание и околна среда" при моето БАР.
Изобщо не си имала нужда от терапевт, а те са имали нужда от теб, за да цоцат манги. За специалистите е по-добре терапият - от изписване на рецепти нямат никаква файда, по-добре да те изкарат луд, за да лапат по-дълго време от терапиите.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 26 юли 2015 17:54

Моята история е различна. На посочените терапевти не съм платила и стотинка. С Тодор Тодоров, на когото основно дължа разбирането на себе си, състоянието си, си комуникирам от пет години в европея последно под името Шашмагюл* . : ) Комуникация може би е силно казано, човекът се включваше само тогава, когато е виждал, че може да ми помогне. През повечето време беше монолог от моя страна. : )
Димо Станчев не ми беше взел пари... това не съм го споделяла досега, тъй като предстоеше да мога да го посещавам чрез здравна каса по закон безплатно и по някаква причина беше решил да не ми взема пари. Тогава не ми каза защо не ми взема пари, не помня какво точно беше казал... : ) Предполагам, че ако бях продължила да ходя, щеше да ми препоръча да изискам направление от личния си лекар.
Я вместо да се зарадвам, се пищисах и се вкарах в нова симптоматика за собственото си величие тук.
Също така... а може би наистина съм велика. Правя си едни асоциации, ама... ще си ги задържа този път за себе си повечето.
Може би обществото ни има за какво да ми е благодарно... включително затова, защото казах, че зад всички психични заболявания, недължащи се на доказано физическо заболяване, стои тормоз, а зад част от най - сериозните психични заболявания към тормозът може всъщност да се добави и астигматизъм, както и проблеми с ушите, които в съчетание с ОКР... правят мазало при някои.

Някои може и да цоцат, аз затова казах, че сами можете да си подпомогнете психотерапията, четейки постовете на Тодор Тодоров, а същевременно да си ходите, при когото решите на психотерапия.

Потребителски аватар
nora9876

Мнение от nora9876 » 27 юли 2015 16:52

Ако имаш повече време влизай в някой каталог като този тук http://www.goldenpages.bg/bg/psihologiy ... a/bulgaria и си харесай някой. :mrgreen:

fantagiro

Мнение от fantagiro » 27 юли 2015 17:20

:P И що няма снимки?

Аз ще си цикля цял живот над това:
http://www.psychotherapy-bg.org/

Смятам, че в страната няма психично здрави хора, така че винаги бих препоръчала среща с психолог - психотерапевт вместо с психолог.

Трябваше да уча немски тия дни, а аз пак... тук. Още не мога да се отърся от манията за величие. Явно. :P

На страницата на Тодоров има доста интересни неща. Аз преоткрих донякъде себе си в посочения разрешен терапевтичен случай, макар че в написаното става въпрос за агорафобия. Тодоров беше споделил на времето, че диагнозата, поставена от психиатър може да се различава съществено от диагнозата по време на терапевтичния сеанс след подробно описание на преживяванията и емоциите. Бях чела в европея за посттравматичния стрес и направих една асоциация между тези две твърдения, че... всъщност всички сме в посттравматичния стрес, само че стресът се проявява чрез различни симптоми, които си имат различно наименование - различните диагнози. Откъдето пък следваше, че дали ще се терапевтира биполярен или агорафобия, не беше кой знае от какво значение, че подходът е един и същ, но с различна успеваемост поради най - различни индивидуални фактори в средата и характера на лекуващия се.
http://ttodorov.alle.bg/cases/five-steps-therapy/

Mikita

Мнение от Mikita » 05 авг 2015 18:16

Аз май вече някъде писах,но ми стана интересно и се зачетах.То голяма тема се отворила,та за това и аз да добавя:важното е да ефективен в работата си един специалист,какво значение имат титлите му,вие след титлите му ли вървите или търсите решение на проблема.Понякога и малките хора вършат чудеса.Както споменах и аз изживях преди време моя катарзис,тогава ходих при едно момиче-Теодора и тя е от Варна,занимава се с НЛП.Тогава ми звучеше,като НЛО.Порових се малко и разбрах,че става въпрос за невролингвистично програмиране.Направо се втрещих,още повече ме стряскаше факта,че самата думичка ми се струваше странна,после разбрах че става въпрос за различни похвати на работа.Почетете малко и ще разберете за самият механизъм,на мен ми допадна и не само това имаше смисъл от посещенията ми,не бях хвърлила пари за красиви думички...Избора всеки го прави сам,но колкото повече е информиран човек,толкова повече има шанс да се справи и без лекарства.Аз съм против лечението с тях,освен при крайни случаи!

fantagiro

Мнение от fantagiro » 05 авг 2015 18:30

Ти пък ако искаш да знаеш, точно титлата на Димо Станчев, положението, което заема в БАП, донякъде ме стреснаха и преустанових ходенето си.Всъщност, за да спра да ходя имаше доста причини, една от тях беше, че пак получих симптоми, тъй като имах проблеми вкъщи. Дълга тема е, но Димо Станчев няма как да ми осигури безплатен двустаен апартамент на мое име, за да си стъпя на краката тотално. : )
С НЛП имам нещастен опит, в лицето на разни книжки. Алекс Попов беше НЛП... Общо взето, там бяха една гилдийка, която се въртеше около сектата на Дънов. Имаше разни НЛП-та, които препоръчваха да се разхвърлят няколко столчета, дори в градинката... без да му дойде на някой на ум, че така съвсем ще объркат човек... ако го види някой от улицата да говори на столчета. :P

На мен би ми било интересно да чуя какво смята към днешна дата Тодор Тодоров за НЛП, бих се доверила на мнението му стопроцентово, тъй като до момента единственото, в което е сгрешил е в... изказването "Да си пия хапчетата"хахх,и го разбирам, все пак... науката не е разгледала моят поглед над психозите... или я е страх да го разгледа...

Все тази.

А на тази Теодора какво й е моминското име, ми е интересно, че да не се окаже така, че плюя срещу любима даскалица, която чух, че завършила психология?
Дори и така... аз си залагам на всичко, което е прието като легитимно в БАП.
Тодор Лалов е психолог, предполагам начинаещ психоаналитик.... щом като искаш хора без кой знае колко титли.
На мен ми хареса как звучи в европея.
: )

Mikita

Мнение от Mikita » 07 авг 2015 11:52

Извинявай,fantagiro.....не знам дали това е твоята любима даскалица- Теодора,просто исках да помогна.Но виждам,че на фона на компетентните ти изказвания,всичко друго бледнее.И защо долавям някаква агресия,та нали всеки има правото да се изкаже....аз не се налагам,но и не отхвърлям да науча нещо ново от другите.А за Тодор Тодоров си имам лично мнение и не е нужно да злословя.Пожелавам ти хубав ден! Само да добавя:Това за,,Алекс Попов беше НЛП... Общо взето, там бяха една гилдийка, която се въртеше около сектата на Дънов,, си в голяма грешка!Хайде микрофона е твой,можеш да продължаваш да плюеш....

fantagiro

Мнение от fantagiro » 07 авг 2015 12:44

Нямаш никакви проблеми. :P
Първо, един човек, който е на себе си, веднага ще се запита: Абе тая Фантагиро защо е толкова агресивна спрямо гилдийката, какво толкова са й направили, пък ще се зачете, ще поразучи и после ще говори.
В моя случай, агресията ми е напълно оправдана, не е безпочвена:
От лична гледна точка - изгубих доста време в четенето на неща, които не съдържаха никаква полезна информация, евентуално мога да бъда позитивна като кажа, че с четенето на всякакви смахнати книжки увеличих наблюденията над собствените си психози предостатъчно, за да мога да направя собствена книжка с психологията и психоанализата на психичните разстройства, плюс книжка - помощник към основната психотерапия - лице в лице.
От национална гледна точка - не ми харесва да живея сред хора, които не са забавно луди. В смисъл, че животът на хората, вярващи в бог, магии... е един низ от психотични моменти, мисли, за които се изразходва ненужно количество енергия. Освен това хората, които са набожни и освен това имат проблеми, могат да бъдат излъгани по - лесно... Аз като пример, например. Навярно няма да ме разбереш, но аз съм заобиколена от такива хора.
Също така, най - добрия начин да рекламираш своя терапевт, да му направиш добро от благодарност, както и ако искаш да направиш добро за останалите хора с проблеми, е да споделиш личния си опит, какви проблеми си имала и как си ги решила с помощта на терапевта си.
НЛП беше с достигането на ниво алфа? :P Мога да ти кажа, че целят изкуственото предизвикване на щастие, там където се намира... тези дни ще почета евентуално по - подробно за дяловете на мозъка.
Освен това, както казах, доверявам се на... страничката на БАП относно това кои са легитимните психотерапевти и кои не, дори не лично на Тодоров.
Доколкото знам, НЛП все още не са сред членовете на БАП.
Освен това... тези, които са със сериозни психични заболявания, трябва да знаят, че психотерапията, на която е представител Тодоров, е приложима и за БАР, и за шизофрения.
Малко нескромно, но смятам, че с моите анализи и разсъждения, БАР и шизофрения в много случаи са напълно лечими, и би следвало в рецептурните книжки да се направи корекция - да не пише "в ремисия", ами "излекуван". Тъй като... абе, няколко дни ми трябват да изнамеря инфо за шокът при физически травми, да проследя дали допаминът и там не е в голямо количество, за сметка на серотонинът и съм напълно готова с доказателство, че психозата е шок, който има пълноценно лечение, ако човек след това е запазил способността си да анализира и сравнява.
Достатъчно агресивна ли бях?
Разкажи повече за личния си опит, за опита на психотерапевта си, какво точно се съдържа в психотерапията му, за да я подложа на анализ и сравнение.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 07 авг 2015 13:08

Освен това... трябва да направя доста ревизия на нещата, които съм чела след като по време на криза, очите ми се изкривяват... и срам не срам пропускам някои думички, от които измествам цялото значение на прочетеното.
Не ти я знам терапевтката и ми е все тази всъщност.
Аз залагам на това, че независимо при кой психотерапевт ходи всеки един от тук, t.todorov е полезно четиво, с което няма начин да си объркате психотерапията, а само може да я подпомогнете.
Ако методът алфа е част от НЛП, аз ще продължа да съм с резерви и меко леко агресивно отношение спрямо тях. За психозите, паническите атаки е добре да се знае какви процеси протичат в тялото. С разбирането им, се разбира и защо ти се вие свят, защо те боли тук, защо там, а след това голяма част от тези симптоми могат да бъдат преодолени с промяна на мисленето и заобикалящите те хора...
Прочетох какво се е случило с теб.
След определена възраст животът и на мен ми се струва, че е свързан с постоянни и доживотни раздели.
Аз загубих баща си наскоро. Ако не бях променила мисленето си, може би щях да превключа на психоза отново. Приличам на него, талантите си дължа на него... Да не говоря, че дори начинът, по който почина, ми помогна да донаредя пъзела с психозите и да изляза със съвсем ново твърдение за тях.
Разбираш ли, в подобна на твоята ситуация изпаднах... и се справям. А зад това да се справям, стои помощта на Тодоров. Ще продължа още малко да благославям БАП, въпреки че се дразня на "пий си хапчетата" и ще поспра, книгата все така си стои под въпрос, дали е нужна.

DanielED

Мнение от DanielED » 08 авг 2015 14:10

Да ве...психотерапия за БАР и шизифрения...баси вица...

fantagiro

Мнение от fantagiro » 08 авг 2015 21:31

Не знам ти говорил ли си с такива хора, но аз съм разговаряла с човек, диагностициран с БАР и елементи на шизофрения. Плюс още 10ина може би и аз не знам вече, с шизофрения.
Макар че хората като количество са малко, интересното е, че всички са се начели предварително с религия. Като добавя и един филм "Тайната", направо в кърпа са вързани налудности за случване в близко бъдеще на всякакви невероятни неща.
Добавя се една "сценична треска" или страх да поемеш инициативата да осъществиш някои от мечтите си. Може още да се нарече хипер увеличена социална фобия.
Основното при психотерапията е да се разбере какво стои зад психозата, защото няма как да стане от нищото, освен ако не си с тотално размазан мозък.
Също така... налудностите по време на психозата трябва да се тълкуват като сънищата по примера на Фройд. Опитах се да направя някакъв извод за появата на сънища в будно състояние и за мен логиката ми е повече от налична и правдоподобна. Лошото е, че никой няма да се наеме да ми помогне в разсъжденията ми, няма психиатър, няма лаборант, запознат с всичко, който поне да ми даде нужната информация, а аз след това да си я проверя за достоверност.
Няма значение това, за себе си доказах, че не съм болна.
Също така... шизофренията си е абсолютно сектантско мислене.
Докато биполярното, свързано с преследване, тогава, когато отмине психозата, ако някакси осъзнаеш корените на страховете и след това успееш да си дадеш адекватна преценка за рисковете, за вероятността наистина някой да те преследва...
Също... казват, че имало 12 вида биполярно, някои са по - леки, явно. В моя случай...аз даже не знам дали не става все пак въпрос за ОКР.
Де да знам всъщност и не е от значение.
Питах веднъж как се излиза от секта...понеже се усетих, че съм във. Отговор не получих, но явно това е бил начинът. Ритуалчетата, тези, дребните, с наричането ми бяха като начин на живот... едно по едно с писане, себеанализ си ги изнамерих и отстраних. Но това си е доста работа.
Освен това, втори ден съм с температура вече37.1 и смятам, че винаги, когато съм имала симптоми, съм имала и лека настинка - фарингит. Което обяснява замаяността ми и трудността да разсъждавам логично.
Чисто и просто при мен си остана едно най - важно нещо... нямам никакво понятие как ще понасям мъжа си, след като аз и с хапчета все толкова го понасях.
Аз се насилвах да го обичам, той и в момента ме насилва да уважавам. Може би малко преувеличавам точно за последните случаи, но аз рядко съм попадала в ситуация да ненавиждам някого толкова, а и толкова много някой да ми е навредил.

Или при мен въобще не става въпрос за определен вид психично разстройство, а за някакви отчаяни опити да изнамеря нещо, с което да понасям живота.

Най - важното е, че поне знам какво искам.

Има и други регистрирани случаи на излекуване от шизофрения, но ги пишат "ремисия". Което си е подигравка, след като аз тотално съм спряла да вярвам в паранормалното, не остана нещо "странно" в живота ми, което да не си обясних логично, земно. Къде ще ми се говори за ремисия, след като аз съм закърмена с вяра в бог от страна на баба ми и вяра в магиите от страна на родители, близки, един куп познати, включително някои заемащи позиция ревизьор.

Психозите се тълкуват. И не става въпрос за нереални страхове, а за потенциално възможни за реализиране страхове, които се преживяват като реалност, тъй като съзнанието е замъглено и човек не се усеща, че всъщност се опитва да предвиди бъдещето, така както всеки се опитва да го прави.

Когато става въпрос за дяволи, богове... там се отварят книжките, с което се е начело лицето и постепенно се вижда по какво се е подвело и как. : )

Доста работа трябва, но не е невъзможна промяната на мисленето от традиционно налудно до логично, земно, обосновано само на реални доказуеми факти.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 08 авг 2015 21:44

И пак за сектите... как някой ще поставя диагноза, след като ОКР-то ми е характерно за региона, нормално е да съм мислела по този начин, докато не направих психозата.
Относно това, че някои не преживявали психоза... ами не на всички се е случило това ,което на мен ми се е случило.
Вие си нямате идея, но всички около мен по принцип са в лека депресия. Дори и на работа като бях, все странници. Откъм мъжа ми са агресивни, майка ми пък е авторитарна, властна, някак вече не изтрайвам да я слушам да ми дава акъл, след като една майка би трябвало да брани детето си, а не да го оставя в ръцете на някакви тирани. Може би трябваше още навремето да ми каже, че и да се разведа, не е чак толкова голяма болка за умиране. Тогава беше по - лесно, докато сега... не че не съм му измислила вариант и да си издържам сама децата ,но няма да е със сигурност най - доброто за тях.
Да взема да поизчакам да излетя в Германия ,пък после пак ще му мисля.

Отговори

Върни се в “Депресия, тревожност, стрес”