ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Как искрицата в секса се превръща във вечен огън?
Анаболните стероиди са свързани с мъжкия тестостерон
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Защо даряването носи повече щастие от получаването?

Търся спешна помощ от добър психиатър или психотерапевт

Модератори: админ, консултанти

sosick

Re: Търся спешна помощ от добър психиатър или психотерапевт

Мнение от sosick » 17 сеп 2012 02:15

Защо тогава не напишете една тема озаглавена например "Аз се справих - ето как", в която да разкажете как сте преодолели проблемите си, как сте израснали в терапията си, и каквото друго прецените и сметнете за важно и полезно. Темата ще си стои тук във форума на видно място и всеки ще може да я прочете и да се възползва, в добрия смисъл, от вашия опит, за да си съкрати пътя до намирането на решение. Ако не искате да го правите безвъзмездно, можете да напишете книга и да я издадете - така пак ще предоставите опита си на хората, само че срещу някаква сума пари. В това няма нищо лошо.

Тове вече беше споменато някъде из темите, но и на мен по никакъв начин не ми е полезно да слушам колко голям професионалист е вашият терапевт. Моля обяснете и да е ясно веднъж завинаги на всички - По какъв начин този ваш терапевт е по-кадърен и по-компетентен от заклеймените от вас терапевти-членове на БАП? В какво точно обвинявате БАП? С какво вашият терапевт превъзхожда останалите терапевти? Вроден талант, образование, обучения, квалификации, опит? Защо ние, хората с проблеми, да ходим при него? Това, че е най-добрият по ПР в България кой точно го е определил? Той ли се е самоопределил за такъв, вие ли сте го определили, клиентите му ли, колегите му ли, супервайзърите му ли? Той при кого ходи на супервизия? Кой го познава, кой авторитет в психологичните среди може да гарантира за него? Явно не го е обявила за най-добър гилдията, защото в гилдията конкурси по-по-най няма, а и той изглежда не членува в нея. И какво значи това, че гарантира 100% успеваемост и отърваване от ПР, срещу огромните суми, които изисква? 60 лв на час, и в началото се ходело по няколко часа наведнъж. Ето аз например си мисля, че това е един прекрасен начин той да ти прибере крупните суми накуп, още в началото. После дори да се откажеш от терапията, ще си е прибрал едни сигурни 200-300 лв. в джоба. А гаранциите за успеваемост звучат несериозно, и ще ви кажа защо - защото в терапията максимум половината работа се върши от терапевта, и той може да гарантира изпълнението само на своята част. И златен да е, той не може да отговаря за мислите и действията на клиента си. Не може да гарантира, че клиента няма да се самосаботира или да саботира целия терапевтичен процес. Не може да гарантира, че ще се получи добра връзка терапевт-клиент. Това никой на света не може да го гарантира. И никой не работи така. На час и със 100 % гаранции за успех се работи когато лепиш плочки например. Но психотерапията е нещо доста по-различно.

Вие не давате никаква конкретна помощ под формата на научени от вас техники, практики, или инсайти, до които вие сте достигнали. Единствено хвалите вашия терапевт и давате психологически консултации на потребителите, които най-вероятно ви мислят за психолог или психиатър, тъй като се изказвате с доста авторитетен тон, а повечето хора пишат тук стреснати, объркани и с надеждата да им отговори някой лекар. Ошашкани са и изобщо не знаят кой кой е. Само че вие нямате нужното образование за да правите това. А t.todorov, който обявявате за некомпетентен, поне това го има, но пък той казва само общи неща, обяснява общите положения, които имат ориентировъчен характер. След като нямате нужното образование да консултирате, можете да говорите единствено от позицията на своя собствен преживян опит. Само че това сякаш не ви стига.

Прощавайте, ако мнението ми ви обижда по някакъв начин, изобщо не ми е това целта. Вашите мнения са ценни, защото имате опит, който може да бъде полезен на всички тук. Просто има и по-добри начини да го представите.

Тук вече всички са много изнервени и уморени и с тези постоянни дрязги, които имате с t.todorov, само влошавате климата, който би трябвало да бъде на взаимопомощ, подкрепа и обмен на полезна информация. Няма никаква нужда от подобни спорове и заяжданици. И ако вие си чешете езика и си нямате друга работа, и споровете с t.todorov са ви някакъв вид спорт и развлечение, то ние останалите пишем тук, защото имаме реална нужда от качествена информация и помощ. Намерете си друга арена за двубой. И без това в повечето теми се получава тотален комуникационен срив - всеки си говори за нещо съвсем различно. Като онези чичковци от клуб НЛО, които уж си говорят един с друг, но всъщност всеки си води някакъв монолог и си мели каквото на него му е на главата. Ето сега например flower_new и trilar са засегнати и обидени в другата тема, и всичко това стана защото имаме проблеми с това да се разбираме едни други правилно. С тия ваши постоянни войни изобщо не помагате.

Кажете си веднъж завинаги:
- кои са дузината най-добри терапевти в БГ - как се казват

И понеже съм убедена, че няма да ги напишете тук с оправданието, че не искате да правите реклама, искам направо да попитам - защо няма да го направите. Защо искате хората да ви се молят на лични съобщения, където ще можете да им наговорите един господ знае какво и да им дадете координатите на един господ знае кого. Защо няма да кажете тук, пред всички, имената на дузината най-добри. Не сме достойни за тази информация ли? След като правите всички нас свидетели на епичните си спорове с t.todorov, поне говорете ясно и конкретно какво и кого визирате.

- защо не членуват в БАП
- какъв е проблемът с БАП
- какъв е проблемът с терапевтите които членуват в БАП
- какъв е проблемът с t.todorov

и стига вече с тези недомлъвки и мерене на достойнства, което превръща всички ни в някакви идиоти.

hpjon

Мнение от hpjon » 17 сеп 2012 11:16

Здравей sosick,

ще те отърва от всичките тези въпроси, които са те налегнали - отговорите им и без това няма да ти помогнат днес да се почувстваш по-добре. Ще си спестя и аз времето, просто защото отговора на който и да е въпрос ще предизвика нова вълна контра мнения, които пак, дори да отговоря и на тях, в крайна сметка, за днешното ти благосъстояние ще са абсолютно безплодни.

Ако не ти е направило впечатление - изказванията ми са винаги с насоченост, която да помогне на човека в затруднение да прозре, че може, още днес или най-късно след кратък период от време (месец, два, шест най-много при тревожности) да подобри качеството си на живот.
Първо, това го правя на личния си пример - излекуването ми на паническото разстройство, второ, правя го по отношение на професионално мнение относно медикаментите и не на последно, трето място - на базата на интереса ми към тези проблеми и прочетената литература по тях.

На всичкото отгоре темата и правилата на форума не позволяват да доизрека нещата докрай - фактите са наистина тежички и не виждам смисъл да нарушавам правила, които са ясно написани и които са на мястото си - все пак форумите не са мястото за изправяне на личностни, национални или вселенски нередности. Няма как да стане. Но е в достатъчна степен позволено да не се съгласяваме с мненията на други, пък били те и на специалисти, нали :)

И накрая, ако звуча авторитетно то е защото имам опитност, преживял съм го. И то успешно съм преминал през невротичното си разстройство. Защото, както ти казах и в предния пост - четох, търсих сравнявах, мислих и главното, което ми помогна беше - ЩОМ ТЕ (група хора в различни форуми) СА УСПЕЛИ, ЗАЩО ДА НЕ МОГА ДА УСПЕЯ И АЗ?
Водих се по постигнати успехи, а не по титли, дипломи, проектозакони или увещания.

Ще завърша с това, с което започнах - ще те отърва от въпросите ти, защото най-важните за теб и за теб и всеки, "ошашкан" в подобни форуми са не гореизброените - те пързалят в плоскостта на дълбаене на проблема, а са следните: КАК да си решиш проблема (самостоятелно, психотерапия, медикаментозно лечение, комбинирано лечение, стискане на зъби), след това е ЗАЩО (въпроса за мотивацията, много важен въпрос), след това идва с помощта на КОГО (личен лекар, психиатър,психотерапевт, роднини, врачки, ходжи), а най-накрая идва КОГА (пряко зависи от отговора на въпроса защо).

Когато приключиш с успешното отговаряне на въпросите, които ти казвам по-горе, лично ще те поканя на кафе и с удоволствие ще ти разкажа всичко, което те вълнува, ако все още те вълнува, когато вече нямаш проблеми от характера на депресия, тревожност стрес и не влизаш в така кръстени форуми.

sosick

Мнение от sosick » 17 сеп 2012 15:48

Да, благодаря за загрижеността за моето благосъстояние. Нямам никаква нужда от подобно снизходително и патронизиращо отношение. Въпросите, които ме интересуват /а сигурна съм, не само мен/ ги зададох съвсем ясно и точно. Избягвате отговорите им под предтекста, че 1) няма смисъл 2) много уважавате форумните правила и 3) знаете по-добре от мен от какво аз имам нужда и кои всъщност са правилните въпроси, които би трябвало да задавам. Ами това си е просто едно баламосване и куп празни приказки, отвсякъде.

След като имате нещо против БАП, кажете какво точно е то. Нали искате да помагате на хората? Едва ли някой от модераторите на форума ще има против този въпрос да се изясни веднъж за винаги. Всички търсим информация, която да ни върши работа. Ако кажете какви са ви съображенията относно БАП, ще спасите заблудените като мен от това да попаднат в лапите на някой от некомпетентните терапевти в тази фирма-закрилница. Или вие помощта я разбирате само по един начин - да насочвате всички към вашия терапевт?

А около вашия терапевт всъщност имаме една камара съмнителни факти:
- обижда бъдещите си клиенти и им поставя етикети "тежък случай", и то по телефона
- иска огромни суми пари, при това накуп, наведнъж
- гарантира 100% успеваемост
- отървава хората от ПР само за няколко месеца, с доживотна гаранция, че ПР никога повече няма да се появи
- "най-добрия" е
- подбира си клиентите - по какви признаци, никой не знае ... по всяка вероятност такива, които ласкаят егото им ... а пък който задава въпроси и го поставя под съмнение, няма да бъде "избран" за терапия
- не членува в БАП, най-вероятно не членува никъде, защото е по-голям от всичко и всички
- явно работи по някакви уникални методи, които никой друг на земята не владее
- никой в гилдията не може да даде професионално мнение или препоръка за него

От другата страна на везната имаме един голям плюс, който трябва да надделее над всички минуси:
- тестимониълс на група хора /в различни форуми/, които са успели да се справят с ПР благодарение на него

Ами аз от къде да знам какви са тези хора из интернет, които твърдят това или онова? Всеки може да си твърди всичко. Изведнъж аз трябва да приемам думите им на доверие, все едно са някакви авторитети? От къде да знам имали ли са въобще някакъв проблем и преодолели ли са го изобщо? И ако са - как и на каква цена /и няам предвид финансовия смисъл на думата/? Съвсем спокойно тези хора биха могли да правят реклама срещу заплащане. Или пък този терапевт да им е внушил, че ги е оправил с някакви уникални методи, и сега те тряба да бъдат вестители на чудото и да прославят името му. "Истина ви казвам, изцелен съм от бесовете". Айде стига.

Това, че аз страдам и не съм "се справила" като вас не значи, че ми липсва здрав разум. От всичкото това баламосване оставам с впечатлението, че трябва да пренебрегна всичко, което логиката ми подсказва, за да се излекувам от ПР, за 6 месеца макс, със 100% гаранция, завинаги.

hpjon

Мнение от hpjon » 17 сеп 2012 16:07

ОК :)
Харесвам твоя хъс!
Доста нажарено говориш, sosick, наистина ми пасва на темперамента, само където някакси се разминаваме с целта.
Ако твоята цел е да изобличиш някакъв заговор и отделяш време, сили и енергия за това - хубаво - така си преценила, така правиш. Лично на мен ми допадат съзидателните дейности. Няма как да хвана да пиша против, както ме подканяш, когато нямам насрещен огън. Би било проява на лошо възпитание, низки чувства и агресорски манталитет.

Не мисля, че разговора ни е продуктивен, нито е по темата, така че не виждам какво повече мога да ти кажа.
Разликата между мен и теб е очевадна - аз съм ОК, излекувал съм си тревожността и пиша с удоволствие. Ти явно имаш проблеми, които не подценявам, дори си представям ситуацията ти и ти съчувствам, но нямаш необходимата тяга, за да излезнеш на пътя на успеха. Съответно пишеш ядно.

Ето, на форумната маса са 2 мнения, виждания, нагласи. Има избор. Аз за това съм тук. Предполагам и ти. Да покажа, че има избор. И то не какъв да е избор, а избор между пътища за никъде и пътища към успеха. Чао :)

sosick

Мнение от sosick » 17 сеп 2012 17:34

Харесвам твоя хъс! Доста нажарено говориш, sosick, наистина ми пасва на темперамента

Ами мерси, много мило, но това не е сайт за запознанства. Както писах по-горе, нямам нужда от подобно патронизиращо отношение.

Ако твоята цел е да изобличиш някакъв заговор и отделяш време, сили и енергия за това - хубаво - така си преценила, така правиш.

Моята цел е ясна - да получа отговори на въпросите за БАП, за дузината най-добри терапевти и за вашия терапевт, които съвсем основателно зададох, дори по няколко пъти. Вашата цел каква е? Защо не отговаряте, когато ви питам нещо съвсем конкретно? Ако ще казвате нещо, казвайте го. Ако само ще си приказвате празни приказки, поне да е ясно, за да не ви обръщаме внимание за напред.

Няма как да хвана да пиша против, както ме подканяш, когато нямам насрещен огън.

Към нищо не ви подканям, освен да говорите ясно. Вие вече писахте против БАП още в началото на темата, много преди аз да се включа в нея. Само че пишете с недомлъвки, без да казвате нищо конкретно. И тъй като засягате сериозен въпрос - авторитета на БАП, би било добре да имате и сериозни аргументи. Всичко останало са просто празни думи и клавиатурен фитнес.

Би било проява на лошо възпитание, низки чувства и агресорски манталитет.

Ние сме широкоскроени и ще ви простим лошото възпитание. Ето, вижте аз колко съм невъзпитана, пък не са ме намразили още хората. Никой тук не се интересва особено от вашата личност и нейните качества. Интересуваме се от истински факти и реална полезна информация, с която да си помогнем. Ако за вас е приоритет да блеснете със съзидателни дейности, добро възпитание, висши чувства, миротворчески манталитет, и прочее, може би този форум не е най-подходящото място да се изявите. Както казах, тук е място за обмен на информация, не е конкурс "мъж на годината".

Разликата между мен и теб е очевадна - аз съм ОК, излекувал съм си тревожността и пиша с удоволствие. Ти явно имаш проблеми, които не подценявам, дори си представям ситуацията ти и ти съчувствам, но нямаш необходимата тяга, за да излезнеш на пътя на успеха. Съответно пишеш ядно.

Аз имам проблеми и точно за това съм тук - за да търся решение. А вие защо сте тук? След като нямате проблеми, явно нищо не търсите. Може би искате да помогнете, да дадете на другите хора нещо? Като искате да дадете, защо не отговорихте на въпросите ми?

Мисля да продължавам да пиша още по-ядно. Грешите като си мислите, че глупостите стават по-малко глупости, когато ги обличате в един не-яден тон. Това, че пишете с удоволствие, не прави писанията ви по-смислени. А това, че аз пиша ядно, не прави аргументите ми по-малко валидни. Една усмивчица в края на изречението не прави изказванията ви по-добронамерени.

Ето, на форумната маса са 2 мнения, виждания, нагласи. Има избор. Аз за това съм тук. Предполагам и ти. Да покажа, че има избор. И то не какъв да е избор, а избор между пътища за никъде и пътища към успеха. Чао :)

Аз не съм тук за да участвам в състезания, избори, или за да правя демонстрации на личността си. Тук съм, за да получавам полезна информация и да давам такава, доколкото ми е възможно. Никой не ви спира да си вървите по пътя на успеха, просперитета и благоденствието. Не знам обаче доколко е етично да се опитвате да насочвате и други хора към него. Проблемът е, че единственото, което сочи, че този път е прекрасен, е вашата собствена оценка за него.

Чао :)

hpjon

Мнение от hpjon » 17 сеп 2012 18:46

от sosick » 17 Сеп 2012 16:34
Аз не съм тук за да участвам в състезания, избори
Живота ако не е състезание, то със сигурност е безкраен низ от избори. Полезно е да се научим да ги прави съзнателно и да носим пълната отговорност за тях - ето това е едно от ключовите неща, които научих в терапията си, главния инсайт, ако се изразявам ала-БАП-ски :)

Твоят избор тук е този, който демонстрираш и аз, като участник във форумните разговори уважавам това. Да не говорим, че ми харесва :) Но това го казах вече, да не се повтарям.

Жалко е, че не мога да участвам на твоето ниво в разговора - приятно ми е, но моите избори са други. Всъщност, едно от нещата, заради които продължих така малко свърхспособностите си да пиша точно в тази тема бе да се убедя, че ти знаеш отговорите на всички въпроси, които си задала.

Което, впрочем, е похвално, защото стара мъдрост гласи - не задавай въпроси, отговорите на които не знаеш.

Преди да се почудиш точно какво ти казвам си представи следната ситуация - аз ти отговарям на един конкретен въпрос. Ти го прочиташ и понеже демонстрираш по несъзнателен начин знаенето на някакъв отговор (някъде му казват предубеденост) ще се изкушиш да изразиш несъгласие с моя вариант на отговора. Така поне се получи малко по-нагоре. Така че, най-разумното от моя страна, което мога да сторя е да не ти отговоря на въпросите. Така хем няма да губя време, няма да тормозим темата с изпотени клавиши на клавиатурата, хем няма да те въвлека в грях, защото повярвай ми, грях си е да се въвеждам от ядно в по-ядно състояние (както признаваш) човек, който принципно ми допада.

Айде пак чао :)

Vibriela

Мнение от Vibriela » 19 сеп 2012 01:59

Благодаря за съветите и помощта!

sullen

Мнение от sullen » 28 фев 2013 17:31

Само да споделя от личен опит - имах проблеми с ревността. Преди 4-5 години ходих при психиатър-психотерапевт несистемно (той казваше "идвай когато искаш" ) в продължение на 2 години. Нищо не се получи. След една депресия родителите ми, които са юристи, ме свързаха с вещо лице - психиатър, който ме насочи към психотерапевт от БАП. Започнах да ходя редовно (2 пъти седмично) и без прекъсване при него. Първите няколко месеца ми беше странно, защото общо взето по време на сеансите той най-вече мълчеше, а говорех само аз (за разлика от предишното плямпало, което ме прекъсваше, отвреме навреме викаше и т.н., беше много емоционален).
Нямам спомен по време на сеансите психотерапевтът от БАП да ми е говорил някакви велики истини или да ме е посвещавал в техники за справяне с проблема, нито пък да са се случвали някакви изключителни неща. Имало е сеанси, в които сме си говорили за времето в Канада например.

И сега идва интересната част - една година след старта на сеансите, осъзнах че вече нямам проблем с ревността. Не казвам че понякога не ИЗПИТВАМ ревност - ревността е нормално човешко чувство, стига да не е извън контрол, както беше при мен. Но тези случаи вече са моментни, МНОГО РЕДКИ и много, много по-слаби като сила. Нищо във външния свят не се е променило, все още си ходя с момичето, но вече и тя, и аз си отдъхнахме. И вече три години е така.

Проблемите, които ние болезнено осъзнаваме, се дължат на причини, които са извън нашето осъзнаване. За да изчезнат проблемите, трябва да се излекуват причините, и това, при истинския психотерапевт, става по един несъзнаван начин. Не е въпросът да ни се набиват някакви неща в главата, защото това помага само краткосрочно.

Не правя реклама, само споделям личен опит. А шарлатани има много.

twinkle

Мнение от twinkle » 28 фев 2013 21:52

Много хубав пост. Наистина, на първо място е важно терапевтът да е професионалист. А вече кой точно вид терапия ще помогне, зависи от конкретния случай и от нуждите на пациента/клиента. Понякога за симптомите няма дълбоки психологически причини и ровенето и анализирането само могат да влошат нещата. Тогава е по-добре да се работи с когнитивно-поведенчески методи.

За съжаление няма как да се направи точна "диагностика" и да стане ясно от самото начало кой човек към кой терапевт да се насочи и какъв метод да бъде използван за разрешаване на проблема. Понякога е и въпрос на късмет дали ще попаднеш на подходящия за теб терапевт. На други хора пък им помагат най-вече лекарствата и имат много добри резултати от тях. За това е хубаво във форуми като този да се чуват всякакви мнения и всеки да сподели своята лична история - какво на него лично му е помогнало, какво не му е. Без да се правят обобщения и генерални изводи кой е "правилният" специалист и "правилният метод", "за" и "против" лекарствата, и др.

sullen

Мнение от sullen » 01 мар 2013 15:11

Точно така. Първите ми няколко сеанса при новия психотерапевт бяха всъщност консултации, които продължават по-дълго време и се заплащат различно. След това той реши каква точно психотерапия да приложи. В моя случай това бе психоаналитична психотерапия.

Георги 9

Мнение от Георги 9 » 05 мар 2013 15:58

В допълнение бих казал, че професионалистът психотерапевт може да бъде разпознат още на първата среща по следното: на края на срещата трябва да получите относително точен срок за терапията, както и плана, по който ще протече тя. Ако това не се случи, то това е ясен знак, че терапевтът ви не знае какво прави и налучква. Което е загуба и на време, и на пари.

П.П. Посещенията при психотерапевтите се наричат сесии, не сеанси. Сеанси правят именно шарлатаните и чуете ли думата мигом се изпарявайте от сеансовода.

sullen

Мнение от sullen » 06 мар 2013 19:36

Да, сесии, разбира се :) Грешка на езика. И да, така протече първата ни среща, както го описа.

verusnikolov

Мнение от verusnikolov » 22 юли 2015 17:46

и аз си търся

fantagiro

Мнение от fantagiro » 22 юли 2015 18:48

Тодор Тодоров - психолог - психотерапевт гр. Варна
Димо Станчев - психиатър - психотерапевт гр. София

Мисля, че общата информация, която Тодоров е изложил тук, в европея, както и на страницата си е предостатъчно материал, над който човек да поразсъждава и да подпомогне психотерапията си, независимо при кой психотерапевт ще ходи.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

dortmund

Мнение от dortmund » 25 юли 2015 11:33

Ако сам не се справиш с проблема вътре в тебе, нито един психиатър/психотерапевт или ако щеш шаман, не може да ти помогне. Всичко е във вярата най-вече в собствените възможности!Тези хапчета, терапии са за слабите хора, стегни се и бъди силна, всичко е възможно и постижимо, вярвай повече в теб самата!

Отговори

Върни се в “Депресия, тревожност, стрес”