ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
В повечето случаи чупливите нокти са напълно решим проблем.
Успокоява стомашно-чревния тракт и улеснява откашлянето.

Търся наистина добър психотерапевт и психиатър

Модератори: админ, консултанти

flower_new

Re: Търся наистина добър психотерапевт и психиатър

Мнение от flower_new » 05 сеп 2012 10:39

А кой е трудно четим автор, аз на такъв не съм попаднала, след доста години четене? :) ) )

t.todorov
Контакти:

Мнение от t.todorov » 05 сеп 2012 13:14

О, има доста такива автори, които са трудни за четене дори за хора, занимаващи се с психология.

flower_new

Мнение от flower_new » 05 сеп 2012 15:08

Фройд е малко тромав за четене, не че знам всичките му книги, но прочетох една и ми стига. :)
С доста неща изобщо не съм съгласна, с други съм.

ankamar56

Мнение от ankamar56 » 05 сеп 2012 15:38

Прочетете нещо от Юнг и тогава споделете мнение за лесно...

terziev

Мнение от terziev » 05 сеп 2012 15:49

Юнг наистина е смятан за най-тежкия за четене, въпреки че има книги, които все пак са по-лесни от книгите на други психотерапевти. Лесни за четене са "Тавистокски лекции" и "Човекът и неговите символи" (част от нея е от Юнг), но доста сложни са "Динамика на несъзнаваното", "Отговор на Йов", "Психология и алхимия" и тн.
Като цяло определено Юнг не е за любители и дори бъдат изучени книгите, те не дават ни най - малка представа за това какво юнгианската психотерапия в действителност е.

flower_new

Мнение от flower_new » 05 сеп 2012 19:09

Със сигурност няма да е лесен за четене, съгласна съм.

karibairon

Мнение от karibairon » 09 апр 2013 00:12

Д-р Янакиев в Благоевград

Д-р Аничкина в София

Може да се информирате за тях в нета .

plama

Мнение от plama » 25 май 2013 20:47

Имам в наличност 2 броя неотваряни кутии LYRICA 150 мг. В аптеките е по 170 лв., 56 таблети. Годни до 2015 година
Давам ги изгодно
София
0888288606
Пламен

nikolai1111

Мнение от nikolai1111 » 10 апр 2015 17:35

Мога да препоръчам психотерапевт доцент Христова.
Много добър психолог.Върна ми живота !!!!
Телефона и имам само :0884549733

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 14 апр 2015 07:33

В кой град се намира?

troev

Мнение от troev » 24 авг 2015 22:22

Здравейте,

Споделям две полезни статии, които може да бъдат полезни при избора на специалист. В тях ще откриете важни неща от съвременните психологически изследвания:

"3 неща, които психологът иска да знаете" - http://www.danieltroev.com/2015/08/3.html

"2 начина, по които психологът може да задълбочи проблема ви" - http://www.danieltroev.com/2015/04/2.html

Поздрави,
Даниел
Полезни и практични статии за справяне с проблеми и личностно развитие може да прочетете на http://www.danieltroev.com/

fantagiro

Мнение от fantagiro » 24 авг 2015 22:49

Аз съм на мнение, че след време психиатрията почти ще отпадне. Реално погледнато психичните проблеми се появяват поради незнание как да отгледаш правилно детето си в някои случаи, а в други - поради липса на всякакво възпитание и образование, в трети - заради физически травми на мозъка, в четвърти - поради старост.
Та... в психиатрията някъде далече в бъдещето според мен ще влизат само хора, които са с реални физически увреждания след катастрофи и прочие и старци.
Основното, което ме вкарваше в депресия е фактът, че ми разправяха, че шизофренията била хронично заболяване, биполярното също.
Специално тези две болести са смях, смях, смях, ако не беше толкова трагично всъщност всичко.
Шизофренията е чисто и просто логика, която се основава върху официални вярвания като бог, а БАР... просто няма такава диагноза.

Най - комичното по отношение на мен е, че реално алтернативните психолози, плюс баещите и леещи куршум, бяха противници на хапчетата, а реално вярата в подобни неща е в основата на психозите, докато пък тези от БАП предлагат такава психоанализа, благодарение на която абсолютно възстанових самостоятелното си мислене и липсата на кой знае какви симптоми, освен нежелание да приема, че светът е предимно ужасен. Две неща бяха погрешни - да мисля какво да направя в непроменена среда, но може би е грешка, че не разясних предварително каква е средата, за да цъфне, че по себе си като майка няма кой знае какво да променям, докато всички около мен трябва и също понятието "хронично заболяване", обричането да пия хапчета в продължение дори само на година ме хвърляше в ужас.

Та... не е като да си нямат кусури и БАП, но... да речем, че... попаднах на статия, че едно време предлагали тения за отслабване, така че... хапчетата бих ги сравнила с тенията.

: )

Да ме обявят за хронично болна също е като да ме подстрекаят към самоубийства.

Ама ето, факт, малко съм социално изолирана, но... все си мисля, че по отношение на децата си само един път да се отърся от този интернет, съм направо перфектна. Някой да ми каже, ако вижда лудост в последните ми постове.

И е доста забавно "Шизофреникът смята себе си за нормален, другите за ненормални"... ами, холън, джизъс, в момента чувствам особено нормални разбиранията си.
:P
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

fantagiro

Мнение от fantagiro » 24 авг 2015 23:06

Освен това, ако не ме лъже паметта, на Дънов мислите са пропити от "трябва"... "Трябва да изчистиш съзнанието си, за да стигнеш сатори" Трябва да си еди какъв си... позабравих вече, но както казах, чувството, което ми създаваше беше много неприятно.
В религиите има "трябва".
Но пък от друга страна изпълнението на някои от тези "трябва" е в основата на общочовешките отношения.
Човек трябва да зачита свободата на човека и мъжа :P .

Освен това... аз също съм на мнение, че трябва да се пази целостта на семейството... в повечето случаи. Обаче трябва! да не се надрусва по този повод този, който е стигнал до психоза, ами бързо да се открие проблема и да се проведе семейна психотерапия.
В национален план... трябва! да се направи достояние на обществеността, че религиозната вяра се основава на избирателно мислене... обяснено в понятието конгнитивен дисонанс.
Ах, как обичам, когато знам повече от повечето, направо цъфтя и вързвам, после се усещам, че въпреки всичко съм безработно чадо и изпадам в низ от катарзиси.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 24 авг 2015 23:41

Освен това да поясня, че мъдрите ми мисли бяха провокирани от статията за това как може психологът да задълбочи проблема ми.
Ама пък това "пий си хапчетата" как само романтично ми звучеше, докато го четях... айде, не са чак толкуз травмите ми.
От друга страна, доколкото пак си спомням, в основата на психотерапията на БАП стои като важен елемент запазване на целостта на семейството. Един вид, пак проведох писмен разговор с един куп хора.
И г-н Троев, какво сега, с разцепление към подобрение. :P Другия път ако си сменя и забравя нарочно паролите за достъп и се наложи да се регистрирам наново, ще се кръстя Ганка.
"Ганке, душо, пак взе да му изтърваш края с това неспане покрай ужаса, че седмици цели две ще се расождаш насам натам фъфлеща! Но пък е убаво поне, че вече ти самата можеш да си се разбираш, дори за другите понякога да е мистика изказването ти."

fantagiro

Мнение от fantagiro » 25 авг 2015 12:49

А... г-н психолог, Ганка си зададе въпроса какви ги дири тук и... :P ше ги дири на друго място вече. Пише си последно в шизофреничния отдел и... не би трябвало да има какво да ме задържа тук освен да видя по някое време какво правят някои от потребителите тук, на лично съобщение.

Отговори

Върни се в “Депресия, тревожност, стрес”