ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Струва ли си да им се доверим?
- позволяват развитието на вредни бактерии
И от какво имат нужда бъдещите родилки?
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

До Д-р Янева

Модератори: админ, консултанти

mmmaya

Re: До Д-р Янева

Мнение от mmmaya » 04 апр 2013 14:49

Здравейте,

Имам ПР от близо 4 години. 2 години бях на деанксит и се чувствах сравнително добре, но от септември 2012 г. нещата се влошиха. Започнах да не мога да стоя сама вечер и постоянно да ми е тревожно. Отидох на психиатър , започнахме лечение с ципралекс по 1 табл. На 9 ден от приемането му се почувствах много зле. Започнах да не мога да ходя никъде сама , не мога да стоя в къщи сама , не мога да се качвам на автобус, без да искам постоянно мисля за страха си, направо мислех че полудявам, постоянно вземах лексотан или ксанакс за да мога да живея / преди когато ПР бяха много леки бях на деанксит, основното което не можех да правя е да се качвам на автобус и също когато ходех на непознати места ви ставаше много тревожно, но с малко валериан се справях/. Споделих с лекарката и тя ми изписа ривотрил 2 х 1/2 за да се оберат страничните ефекти от ципралекса. След 1 месец и половина страничните ефекти вече не бяха толкова силни по спокойна бях нямах го този постоянен страх, но всички други страхове си ми стояха. Увеличихме дозата на ципралекса на 1 табл и половина. Направих 2 месеца и все още не мога да ходя сама, да стоя сама, да се качвам на рейс да ме е страх от страха. Лекарката каза че лекарството вече трябва да ми е подействало да го намаля на 1 табл. и да се опитам да се справям и сама. Но аз реално нали затова пия този ципралекс за да не ме е страх. Ако можех сама да се справям нямаше да пия нищо.
Моля да ми отговорите кога ще започне да действа ципралекса, да не би при мен да е много трудно защото отдавна съм ПР или просто това лекарство на мен не ми действа. Докога да чакам. Предполагам че трябва да усетя че вече не ме е страх. Моля помогнете.

iricec

Мнение от iricec » 14 апр 2013 09:07

Здравейте.
Ходих на психиатър,защото след като останах без работа,започнах да се будя нощем след 1,5часа сън със обилно изпотяване,стягане в гърдите и връхлитащи ме негативни мисли.Не можех да спя до сутринта.
Психиатъра ми постави диагноза Паническо разтройство,изписа ми по една таблетка "Ксетанор" и два пъти по половинка "Ривотрил".
Обясни ми ,че на вторият месец ще съм като нов и да спра Ривотрила,да продължа 6 месеца Ксетанора.
Минаха два месеца,и ако не пия Ривотрил се чувствам по старият начин.
Преди това съм лекуван от Тиреоидит.Струма дифуза на Щитовидната жлеза защото имах оплаквания за неконтролируемо потене и сърцебиене.Лекува ме с Пропицил+белергамин.
Сега продължавам да пия белергамин узащото много се потя без него,потта просто капе от мен.
Моля Ви посъветвайте ме какви стъпки да предприема ,защото като не усещам ефект от лечението се отчайвам.
И дали като пия Ксетанора+ривотрила е добре да пия и белергамина.Защото последният аз започнах да го пия откакто се малко затопли/от 5 дена/
Моля Ви отговорете ми.
Може да ми пишете и на мейла -Tihomir68@abv.bg
Благодаря Ви предварително.

Stefka Petrova karlovo

Мнение от Stefka Petrova karlovo » 17 юли 2017 20:56

Здравейтр д-р Янева! Казвам се Стефка Петрова и имам диагноза тревожно тазъройство исписан ми е амотриптилин от 25 по половинка сутрин и половинка след обрд в два и тритико от 75 врчер уж да ми се оправи съня, но от него не спя и на четвъртия ден от лечението го спрях. От амитриптилин се чувствам като парцал и немога да се концентрирам, мога ли птез феня сутрин и след обед фа пия деанксит, а вечер амитриптилин за добър сън? Моля пишете ми колкото може по-скоро! Доста съм притеснена! Преди това ми исписаха серопрам от който щях да луфна макат и от минимална доза. След това мо назноха тази терапия. Moqta po6ta e stefi_firegirl@abv.bg

Отговори

Върни се в “Депресия, тревожност, стрес”